Seriale

Wszystko nie w temacie.

Moderators: Galadriela, Olka

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Tue Aug 30, 2005 6:48 pm

A tymczasem zaczyna powoli wchodzić jesienna ramówka. Dziś puścili pierwszy odcinek nowej serii "Joan z Arkadii", z czego jestem ukontentowany :mrgreen: .
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Tue Aug 30, 2005 8:32 pm

A ja przegapiłam :( Nawiasem mówiąć i mnie ten serial przypadł do gustu. Miła odmiana wśród tych wszystkich krzykliwych produkcji made in USA. A jak mniej więcej skończyła się I seria, bo ccoś nie kojarzę :roll:

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Tue Aug 30, 2005 9:16 pm

Poprzednia seria zakończyła się dość ciekawie, bo u Joan wykryto jakąś chorobę mózgu, zapalenie opon mózgowych czy coś w tym stylu. I okazało się, że wszystkie jej kontakty z Bogiem mogły być tylko halucynacjami. To ją, rzecz jasna, trochę załamało. Przeszła terapię, a teraz praktycznie sama uwierzyła, że te spotkania nie były rzeczywistością. Rzecz jasna do czasu.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Thu Sep 08, 2005 11:50 am

Dzis "gotowe na wszystko". Szkoda, ze leci w czwartki :/ Musze koniecznie poszukac stancji z TV bo inaczej nie bede mogl ogladac :[

User avatar
onar-ek
Pleciuga
Posts: 887
Joined: Mon Aug 30, 2004 4:40 pm
Location: Białystok
Contact:

Post by onar-ek » Thu Sep 08, 2005 11:57 am

Hmm mi dzis odpada a chcialam to zobaczyc i za tydzien we czw tez nie bede miala jak ogladac bo w gorach nie znajde TV :haha: Kiedy sa powtorki ktos moze wie?

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Thu Sep 08, 2005 10:40 pm

Obejrzałem i przyznaję, że serialik zapowiada się nawet fajny. Nie powala, ale dość by oglądać.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Fri Sep 09, 2005 10:34 am

No spodziewalem sie, ze bedzie lepszy, ale i tak bylo dobrze. :wink:
Tez musze sprawdzic kiedy powtorki, moze je bede mogl obejzec.

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Fri Sep 09, 2005 11:12 am

Wow! Właśnie czegoś takiego oczekiwałam :D Dobrze, że Polsat puścił od razu dwa odcinki, bo był to jak dla mnie idealny sposób na spędzenie czwartkowego wieczoru (następne już po jednym, o 21:15...). Duża dawka humoru, sarkazmu i pretty people (8)) była mi potrzebna :D Aż nie wiem od czego zacząć...

Pierwszą bohaterką, którą od razu polubiłam, jest Susan (ta rozwódka z córką, swoją drogą bardzo fajną, co poluje na hydraulika, swoją drogą przystojnego 8)) - może dlatego, że pamiętam Teri Hatcher z Przygód Supermana. No i ogólnie sympatyczna z niej babka. Natomiast z góry uprzedziłam się do Matki i Żony Idealnej, Bree. Po prostu krew mnie zalewa, jak ją widzę. Wcale się nie dziwię, że mąż chce rozwodu :roll: A dzieciom nie zazdroszczę. Mieć taką matkę? Brrrr...-eee :P Jednak intryguje mnie jej postać, bo przecież coś się stać musiało, coś musiało sprawić, że taka się stała... skoro wcześniej była normalną kobietą (co wynika z opowieści Rexa). Gabrielle - z kolei - jest prześliczna, co zawdzięcza niewątpliwie odgrywającej jej rolę Evie Longorii ;) Ma wszystko, czego zapragnie - drogą biżuterię, samochody, suknie, a mimo to nie jest szczęśliwa. Ileż takich osób jest na świecie :roll: Wobec tego niezłego kochanka sobie przygruchała yummy 8) Lynette współczuję, mieć w domu takich urwisów :lol: Wątpię czy sama wytrzymałabym to psychicznie. A ona jeszcze musi zajmować się dzieciakami sama, bo mąż ciągle w delegacjach. Podoba mi się pomysł na narrację zza grobu ;) Nie wiem co takiego Mary Alice zrobiła, ale chyba zaczynam coś podejrzewać. Ta trumienka... bo to była trumienka, co nie? :shock: Tak mi się przynajmniej wydaje... Ta skrzynka, co ją ten facet z basenu wykopał... A potem opakował w folię i wrzucił do rzeki - tylko że niestety wypłynęła na powierzchnię :lol: Oleja sprawiedliwa zawsze na wierzch wypływa, czy jakoś tak :lol::lol: No więc, hmm, zobaczymy co się okaże. Na razie serial zapowiada się - i nie wątpię, że taki jest - ciekawie, rzeczywiście inny od reszty seriali :) Jeszcze parę słów o panach (a co! :mrgreen:) i postaciach drugoplanowych. Hydraulik mmmm jaki jest każdy widzi :D Tylko po co mu spluwa i plany Wisteria Lane? Jakiś tajny agent? CIA, FBI... SD6? :lol: :lol: Lubię takich tajemniczych facetów 8) Żeby tylko dobrym charakterem się okazał, a nie czarnym :lol: Ta wścibska sąsiadka, no jak jej tam, Martha... czuję w kościach, że będą przez nią duże problemy :roll: Bo zaszantażowanie Susan, która przez przypadek spowodowała pożar u Edie (btw, wredna s... pani :twisted:), to tylko kwestia czasu.

User avatar
caroleen
Zainteresowany
Posts: 374
Joined: Fri Apr 16, 2004 5:22 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by caroleen » Fri Sep 09, 2005 11:38 am

Mnie też się bardzo podobało. Niestety nie obejrzałam pierwszych kilkunastu minut, więc nie wiem jak/gdzie/kiedy zabiła się Mary Alice, ale myślę, ze to przyjdzie z czasem. Najważniejsze, że serial zrobiono z pomysłem. Trochę ironiczny, trochę komediowy, trochę smutny. Rzeczywiście ta narracja zza grobu dodaje pieprzyka. Z przyjemnością obejrzę dalsze części, choc obawiam się, ze za chwilę przestanie być juz tak kolorowo i wszystkie panie będa musiały zmierzyć się z nie lada kłopotami ;) Czy ktoś wie, ile to ma odcinków i serii?

Jest jeszcze inny serial, na który czekam do jutra. Może już mniej "ambitny", ale kurczę, telewqizja czasami służy takż edo rozrywki 8) Jestem bardzo ciekawa jak też wygląda ten amerykański pomysł w wersji polskiej. Mówię o "Niani", której pierwszy odcinek w sobotę ma nadać TVN (chyba). Pierwowzór oglądałam krztusząc się ze śmiechu i zastanawiam się, czy Agnieszka Dygant dorówna niani Fran Fine ;)
Image

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Fri Sep 09, 2005 12:04 pm

caroleen wrote: Czy ktoś wie, ile to ma odcinków i serii?
Teraz to już dwie serie będą... Serial miał premierę zeszłej jesieni, a teraz poleci/albo już leci w Stanach drugi sezon. Pierwszy miał chyba 23 odcinki :roll:

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Fri Sep 09, 2005 1:21 pm

Początkowo gdy zobaczyem hydraulika ze spluwą pomyślałem, że chodzi mu o tę tajemnicę męża Mary alice, o "trumienkę". Że może jest prywatnym detektywem albo policjantem, któremu ta sprawa zalazła za skórę. Ale w końcu ujawnił nieco swój cel, pytając o dom wypychacza zwierząt. Ae cczy rzeczywiscie jest detektywem lub policjantem któremu wypychacz kiedyśsię wymknął, czy przestepcom którego kumpel ukrył swój łup gdzieś w tym domu - to będzie musiało poczekać na wyjaśnienie. A moze to wszystko ma coś wspólnego z jego zmarłą żoną? Czy on mówił jak zginęła? Bo jeśli zginęła potrącona przez samochód, a sprawca uciekł z miejsca zbrodni, to moze hydraulik go teraz szuka.

Co do niani - mam poważne wątpliwości. Ja zawsze zresztą przy takich klonach robionych dokładnie na wzór oryginalnej wersji. Nawet pan domu ma identyczną fryzurkę. No, ale zobaczymy. Jak na razie zawiodłem się sporo na "Magdzie M.", zobaczymy jak będzie dalej.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Fri Sep 09, 2005 4:36 pm

hm.. serial jest ogolnie nieglupi. co prawda, cala ta tajemnica otaczajaca smierc Mary Alice (ale glupie imie) jest w gruncie rzeczy tylko trzonem wokol ktorego kreci sie cala historia i tak naprawde z kazdym kolejnym odcinkiem traci sie jakiekolwiek nia zainteresowanie (tajemnica znaczy, nie historia) :lol:
natomiast wszystkie watki poboczne skladajace sie na ten serial sa swietnie zrobione i dosc wciagajace. z czasem dostrzezecie na pewno pewna prawidlowosc przez ktora cale napiecie zniknie, ale serial dalej bedzie niezly.

ps: przy pewnej scenie kolacji u Bree (co za glupie imie) myslalem, ze sie udlawie ze smiechu.. :mrgreen: (nie wiem ktory to byl odcinek, ale jak zobaczycie, to bedziecie wiedzieli :lol:)

ps2: nie wszystko jest takie jasne jak sie wydaje...

ps3: Gabrielle.. hm.. hmmmmm... :mrgreen:

ps4: Lynette jest brzydka (i ma glupie imie)

i jeszcze ps5: lizzy, nawet nie wiesz jak milo czasem uslyszec o Aliasie od kogos kto nie jest mna.. :lol:
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
onar-ek
Pleciuga
Posts: 887
Joined: Mon Aug 30, 2004 4:40 pm
Location: Białystok
Contact:

Post by onar-ek » Mon Sep 12, 2005 7:50 pm

Od 22 wrzesnia na TVN&7 powracaja 'Przyjaciele' od odcinkow, ktore nam przerwano w ostatniej edycji tej przed wakacjami chyba. Nie pamietam kiedy ona sie skonczyla. Moze doczekamy sie i ostatniego sezonu w Polsce :shock:

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Fri Nov 04, 2005 5:19 pm

Przez to moje tymczasowe unieruchomienie zaczęłam znów oglądać "Brygadę ratunkową". Właściwie sama nie wiem, czemu kiedyś przestałam... pewnie z braku czasu. Ale ostatni post pitera dał mi do myślenia (o tym, że LOST nie zawsze trzma w napięciu). I tak sobie pomyślałam, że choć w poprzednich sezonach nie zawsze tak było, ten obecnie emitowany (codziennie na tvn o 14:45) jest o wiele lepszy. Mogę nadal mieć problemy z zapamiętaniem imion wielu gł. bohaterów, a mimo to każdy odcinek nie pozwala się nudzić, a końcówka nawet pozbawiona napisu c.d.n. wciska w fotel i każe mi zasiąść przed tv kolejnego dnia. Serial ma także kolejny plus, którego brakowało mi nieco w Roswell, a na pewno zabraknie w Lost. Choć wydarzenia nie są tak tajemnicze (dotyczą w końcu zwykłego życia), każda sprawa i każdy wątek są dociągnięte do końca, a ja nie muszę się zastanawiać po co o czymś wspominano, skoro nie zamierzano lub zapomniano wyjaśnić tajemicy, która w dodatku po drodze straciła na znaczeniu.

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Fri Dec 16, 2005 3:36 am

Heh, serialowy wieczór. Zaczęło się od tradycyjnego "Dzień dobry, Miami" i "Przyjaciół", potem oczywiście "Zagubieni" i "Gotowe na wszystko", chwilę później "Pitbull", "Rodzina Soprano", by zakończyć łagodnie "W obronie prawa". Nudno dzisiaj nie było 8)
Szkoda że coś o "Pitbullu" pisali, że przenoszą na środę. Byłby super wieczór co tydzień.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Fri May 05, 2006 5:33 pm

Od środy powraca "Cień Anioła", na TV4 o 19:00. Codziennie! Jessica Alba, mniam 8)
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
onar-ek
Pleciuga
Posts: 887
Joined: Mon Aug 30, 2004 4:40 pm
Location: Białystok
Contact:

Post by onar-ek » Fri May 05, 2006 7:49 pm

1 sezon czy 2?

Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by Magea » Fri May 05, 2006 8:37 pm

Świetnie !! Tylko dlaczego codziennie i to jeszcze o 19:00 ... :? Który sezon ?
:)

syja
Gość
Posts: 13
Joined: Sat Feb 26, 2005 5:27 pm
Location: południe

Post by syja » Sat May 06, 2006 4:20 pm

Max zostaje schwytana i umieszczona w Manticor jako X452. Logan żyje w przekonaniu, że Max nie żyje. Zniesławiony Lydecker otrzymuje kolejną szansę: jeśli schwyta Niewidzialnego, zostanie zrehabilitowany. Dziewczyna planuje ucieczkę, jeśli w porę nie wydostanie się z centrum, Logan zginie.
Znalzłam taki opis środowego odcinka, czyli wychodzi, że sezon 2.
Last edited by syja on Sat May 06, 2006 4:20 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sat May 06, 2006 4:20 pm

Z opisu wynikałoby że 2.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests