Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Rozmowy o muzyce z Roswell i nie tylko...

Moderator: LEO

User avatar
myblink
Nowicjusz
Posts: 104
Joined: Tue May 03, 2011 7:27 pm
Location: Działdowo

Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Post by myblink » Sun May 08, 2011 7:55 pm

Witam wszystkich.
Chciałbym podzielić się nowo znalezionym soundtrackem z pierwszego sezonu naszego serialu.
Odkąd zacząłem go słucham, od dwóch tygodni te piosenki wciąż za mną chodzą i moim zdaniem albumik jest znacznie lepszy od oryginału.
Okładka:
Image
Link: http://www.filesonic.com/file/803046624/RS_2011.rar

Serdecznie polecam i czekamy na sezon drugi.
We're TAKERS

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Post by femii » Sun May 08, 2011 8:18 pm

Jak będę u siostry to na pewno ściągnę i przesłucham. Mnie niestety ograniczają limity. Jeśli interesuję cię muzyka z serialu to kolega czarny podał nam kiedyś świetną stronkę gdzie są podane wszystkie nagrania z każdego sezony w wydaniu DVD i telewizyjnym.
http://www.mediablvd.com/forums/index.p ... opic=47554
Polecam naprawdę warto zajrzeć.
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

User avatar
czarny
Nowicjusz
Posts: 124
Joined: Sat Jan 08, 2011 4:47 am

Re: Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Post by czarny » Sun May 08, 2011 9:56 pm

tak jak mówi Femii, wystarczy sobie ściągnąć wszystkie utwory z listy.
ja tego typu muzyki nie lubię za bardzo ale oddałbym wszystko za namiary na instrumenty softwarowe czy sample na których pracowano przy produkcji dźwięku do 1 i 2 sezonu. np. w scenie halucynacji, uzdrawiania Michaela - połączenie nowoczesnych brzmień z egzotycznymi klimatami - mistrzostwo świata.

User avatar
myblink
Nowicjusz
Posts: 104
Joined: Tue May 03, 2011 7:27 pm
Location: Działdowo

Re: Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Post by myblink » Sun May 08, 2011 10:30 pm

Oryginalna ścieżka dźwiękowa nie została raczej nawet wydana, a tutaj jest jakaś składanka najlepszych piosenek z pierwszego sezonu. Mimo wszystko dzięki za link, ciekawe dlaczego zmienili niektóre piosenki z wydania TV?
We're TAKERS

User avatar
czarny
Nowicjusz
Posts: 124
Joined: Sat Jan 08, 2011 4:47 am

Re: Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Post by czarny » Mon May 09, 2011 6:12 am

mógłbym w nieskończoność wymieniać sceny gdzie był genialny sound, np. na końcu odcinka Blind Date kiedy Nasedo wrzuca zdjęcie Maxa, Michaela i Isabel do ognia. takie rzeczy robi się na dwa sposoby : albo samemu programując instrumenty (wyższa szkoła jazdy - niewiele osób na świecie się tym zajmuje) albo korzysta się z gotowych programów, bibliotek sampli ,loopów, symulatorów itp. i właśnie namiary na to czego używali producenci Roswell przy tworzeniu dźwięku byłyby dla mnie bezcenne.

ciekawostka : w którymś odcinku (chyba drugim pierwszego sezonu) został użyty loop identyczny jak w utworze ,,Sen" z musicalu Romeo i Julia. zatem studio teatru Buffo korzysta z tego samego programu co producenci Roswell ale wątpię czy są w posiadaniu wszystkich instrumentów, szczególnie sample wokali egzotycznych wykorzystanych w serialu są bardzo unikatowe, na prawdę przeszukałem sieć wzdłuż i wszerz i nie natknąłem się na żadne nagranie z takimi samymi wokalami, nie ma też żadnej informacji o tym na czym pracowali. generalnie produkcją sampli egzotycznych zajmuje się tylko kilka znanych firm i żadna nie wydała nigdy produktu którym mogliby posłużyć się producenci Roswell, jest więc bardzo prawdopodobne że jakiś programista napisał taki soft specjalnie na ich zamówienie.

User avatar
myblink
Nowicjusz
Posts: 104
Joined: Tue May 03, 2011 7:27 pm
Location: Działdowo

Re: Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Post by myblink » Mon May 09, 2011 7:38 pm

Muszę przyznać, że wyciąganie ścieżki dźwiękowej lub nawet jej tworzenie to już wyższa szkoła jazdy, ale w przypadku Roswell, jak i wielu innych seriali lub nawet filmów, tak jak wspomniałeś, jest nie do znalezienia.
We're TAKERS

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Post by femii » Mon May 09, 2011 9:22 pm

myblink wrote:Muszę przyznać, że wyciąganie ścieżki dźwiękowej lub nawet jej tworzenie to już wyższa szkoła jazdy, ale w przypadku Roswell, jak i wielu innych seriali lub nawet filmów, tak jak wspomniałeś, jest nie do znalezienia.
A wielka szkoda, że niektórych kawałków nie można znaleźć. Są takie, za które dałabym się pokroić. Parę nawet jest z Roswell.
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Post by femii » Wed May 11, 2011 6:35 pm

Ściągnęłam, przesłuchałam i jestem pozytywnie zaskoczona. Niektóre są mi znane zaś inne bardzo chętnie poznam. :D Jak znajdziesz taką składankę do 2 i 3 sezonu to daj znać. :D Ja do dziś nie mogę znaleźć piosenki, która jest w odcinku Ask Not na samym początku jak dziewczyny tańczą w barze. Wiem, że jest to The Collective – "Up In It" ale nie mogę jej znikąd ściągnąć. Jakby ktoś miał albo wiedział gdzie to będę strasznie wdzięczna. :D
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

User avatar
myblink
Nowicjusz
Posts: 104
Joined: Tue May 03, 2011 7:27 pm
Location: Działdowo

Re: Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Post by myblink » Wed May 11, 2011 9:36 pm

Znalazłem tą piosenkę, ale wersję telewizyjną i tutaj daję link: http://s4.uploaduj.net/mirrors.php?koci ... ZcmVxTTY00
Natomiast z tą wersją DVD już jest ciężej.
Femii nie wiem jak ty, ja już słucham tego albumu blisko 3 tygodnie, praktycznie codziennie i nie mogę przestać :) Czekam z niecierpliwością na 2 drugi sezon.
We're TAKERS

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Post by femii » Wed May 11, 2011 10:03 pm

Dzięki z link. Ale niestety to nie ta piosenka. Tamtej właśnie nigdzie nie ma. Cierpię już tak dłuższy czas. :( Ale może kiedyś przybędzie książę na białym koniu i mnie ocali. :D (dając linka oczywiście)
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

User avatar
myblink
Nowicjusz
Posts: 104
Joined: Tue May 03, 2011 7:27 pm
Location: Działdowo

Re: Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Post by myblink » Thu May 12, 2011 8:24 pm

Femii, widziałaś zarówno wersję TV jak i DVD?
We're TAKERS

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Post by femii » Thu May 12, 2011 8:38 pm

Tak widziałam obie wersje prawie każdego odcinka. I jeśli chodzi o Ask Not to piosenka The Collective bardziej mi pasuje. Niektórzy twierdzą, że to zależy od tego, którą wersję zobaczysz najpierw. Ja nie pamiętam w jakiej kolejności oglądałam. Czy wpierw TV czy DVD. Ale uważam, że zamiana niektórych utworów w wydaniu DVD wyszła na dobre.
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Post by femii » Fri May 13, 2011 1:33 am

Nie uwierzycie ale w końcu po takim długim czasie udało mi się znaleźć piosenkę The Collective. Jestem z siebie taka dumna, że dziś chyba nie zasnę. ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
Znalazłam dobrą duszyczkę z Francji, która posiada to nagranie. Napisałam miłego maila i teraz mogę delektować się tak upragnionymi dźwiękami. Jak dobrze, że są jeszcze tacy ludzie.
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

User avatar
myblink
Nowicjusz
Posts: 104
Joined: Tue May 03, 2011 7:27 pm
Location: Działdowo

Re: Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Post by myblink » Fri May 13, 2011 7:24 pm

To super femii, a mogłabyś podzielić się jakimś linkiem? Chętnie sam bym posłuchał, jaka piosenka jest w zastępstwie.
We're TAKERS

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Post by femii » Fri May 13, 2011 9:00 pm

Z wielką chęcią wyśle ci ją na maila. Nie mam do niej żadnego linku i wstyd powiedzieć ale do dziś nie wiem jak się udostępnia piosenki przez linka w necie :oops:
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

User avatar
myblink
Nowicjusz
Posts: 104
Joined: Tue May 03, 2011 7:27 pm
Location: Działdowo

Re: Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Post by myblink » Sat May 14, 2011 4:47 pm

Mój mail, matilew@wp.pl, czekam z niecierpliwością ;)
We're TAKERS

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Post by femii » Sat May 14, 2011 5:28 pm

Już wysłane. Mam nadzieję, że się spodoba. Ale radzę sobie tą wersję odcinka ściągnąć z neta i zobaczyć jak to wygląda razem. Wtedy dopiero widać i słychać, która pasuje lepiej. I nie żebym polecała piractwo :D
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

User avatar
myblink
Nowicjusz
Posts: 104
Joined: Tue May 03, 2011 7:27 pm
Location: Działdowo

Re: Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Post by myblink » Sun May 15, 2011 1:10 pm

Należy pożyczyć odcinek z internetu ;) Oczywiście dostałem piosenkę, dzięki serdeczne i muszę przyznać, że obydwie piosenki pasują, ale biorąc pod uwagę, że widziałem jako pierwszą wersje TV, chyba bardziej przekonany jednak jestem do tej piosenki z TV.
We're TAKERS

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Post by femii » Sun May 15, 2011 5:15 pm

Mówiłam, że to zależy od tego którą wersję widziało się najpierw. Ale powiedz pożyczyłeś sobie ten odcinek z neta? Widziałaś wersję z moją piosenką?
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

User avatar
myblink
Nowicjusz
Posts: 104
Joined: Tue May 03, 2011 7:27 pm
Location: Działdowo

Re: Roswell (Season 1) Soundtrack (2011)

Post by myblink » Sun May 15, 2011 9:30 pm

Tak, obejrzałem ten fragment z piosenkową wersją DVD i tak jak pisałaś wcześniej, bardzo ważne jest którą wersję ogląda się jako pierwszą. Chociaż wersja z DVD również bardzo dobrze się komponuje.
We're TAKERS

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests