Bajki :)

Wszystko nie w temacie.

Moderators: Galadriela, Olka

Post Reply
Ferka
Gość
Posts: 25
Joined: Sun Aug 10, 2008 10:28 pm

Bajki :)

Post by Ferka » Fri Sep 19, 2008 10:46 pm

Czasami zbiera mnie na wspomnienia z dzieciństwa, a konkretnie mam na myśli bajki. Może ktoś np. pamięta kreskówkę o misiach "Dżeki i Nuka" (Nie wiem czy taki był dokładnie tytuł)? Jakiś czas temu "odkryłam" stronkę http://www.nostalgia.pl , na której są opisy (i nie tylko) starych bajek i filmów dla młodzież/dzieci. Jeśli macie troszeczkę wolnego lub chcecie na chwilę przenieść się w czasie, zerknijcie tam ;)

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Bajki :)

Post by Beauty_Has_Come » Tue Mar 23, 2010 9:57 pm

Bajki z dzieciństwa :) Pamiętam, że wyczekiwałam niedzieli i przygód brygady RR, lubiłam też Smerfy. I oczywiście oglądałam "Czarodziejkę z księżyca" (czy ktoś to pamięta? ;) ) Smuto mi było, jak się skończyła ostatnia seria :(

A skoro już jesteśmy w temacie bajek filmowych, to zaczepię o inny temat - baśnie filmowe. Tak, wiem, bajki i baśnie to co innego, ale skoro jest już taki temat odnośnie dzieciństwa przez TV to go wykorzystam :cheesy: Kto mi poleci jakąś dobrą baśń filmową? Np. coś w typie "Labiryntu" (widzę, że Justynka ma w sygnaturce zdjęcie Davida Bowie z tego filmu ;) ).

Są propozycje? :cheesy:
Image

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Bajki :)

Post by MAX EVANS » Thu Mar 25, 2010 12:39 pm

Fajny temat :D Pamiętam że szalałem na punkcie Power Rangers i Dragon Ball-a :D Kurde kiedy to było, ile to już lat minęło? Ten czas tak szybko przelatuje nam przez palce eh...
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Bajki :)

Post by Beauty_Has_Come » Fri Mar 26, 2010 10:15 pm

Dalej, Roswellianie, nikt nie oglądał w dzieciństwie bajek? ;) A może ciągle ogląda? Wszak nic tak nie relaksuje jak przypomnienie sobie błogich chwil dzieciństwa :)

Kiedyś przez przypadek trafiłam na Jedynce na serial animowany (króciutki) dotyczący Świnki Peppy :D Rozbroiła mnie ta bohaterka, szczególnie przez sposób w jaki została narysowana. Gdybym była małym dzieckiem, pewnie czekałabym niecierpliwie na każdy odcinek :cheesy:

Pamiętam jeszcze, jak w podstawówce całą klasą chodziliśmy do kina na "Króla Lwa", czy "Piękną i bestię". Od czasów Shreka takie klasyczne animacje pojawiają się niezwykle rzadko... Szkoda...
Image

User avatar
Czips
Zainteresowany
Posts: 283
Joined: Sun Dec 18, 2005 11:12 pm
Location: Katowice rulezz

Re: Bajki :)

Post by Czips » Sat Mar 27, 2010 3:46 pm

hmm... ja już nie pamiętam jakie bajki oglądałam :D
Wiem, że fioła miałam na punkcie Czarodziejki z księżyca - to coś koło 6 lat miałam.
W podstawówce przerzuciłam się na Super Pig :D
a tak, top bez większej euforii oglądałam większość anime japońskiego jakie wtedy leciały w TV, ale żeby sobie nazwy przypomnieć.... to już starość nie radość :D
Godzina późna, wychodzę.
Oślepia mnie księżyc,
Oślepia mnie uczucie,
Wracam... Sam...

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Bajki :)

Post by MAX EVANS » Sat Mar 27, 2010 6:33 pm

Beauty_Has_Come wrote:Dalej, Roswellianie, nikt nie oglądał w dzieciństwie bajek? ;)
Beauty nasi Roswellianie po prostu się wstydzą :haha:
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Bajki :)

Post by Beauty_Has_Come » Sat Mar 27, 2010 9:57 pm

MAX EVANS wrote:Beauty nasi Roswellianie po prostu się wstydzą :haha:
Eee, chyba się nie wstydzicie starej, dobrej Beauty :cheesy: Przyznałam się, oglądałam w dzieciństwie bajki. Co więcej, zdarza mi się od czasu do czasu zobaczyć jakąś kreskówkę, np w kinie :cheesy:
Czips wrote:Wiem, że fioła miałam na punkcie Czarodziejki z księżyca
Bratnia dusza :) Która z czarodziejek była Twoją ulubioną? :) Chyba miałam ok 11 lat, jak oglądałam serial i bardzo lubiłam tę chłopczycę, Harukę (czy jakoś tak) - teraz nawet nie wiem dlaczego...
Super Pig też kiedyś widziałam, ale jakoś raz czy dwa i nie wiem za wiele o fabule.

A Brygada RR? A może Animki? :]
Image

User avatar
Czips
Zainteresowany
Posts: 283
Joined: Sun Dec 18, 2005 11:12 pm
Location: Katowice rulezz

Re: Bajki :)

Post by Czips » Mon Mar 29, 2010 1:50 pm

Brygada RR tak, ale rzadko, za to Animków ani jednego odcinka, nie wiem, jakoś do nie nie przemówił...

Moja ulubiona? Hmm... Mizuno Ami... czarodziejka z Merkurego, odpowiadała mi, bo ja też sama byłam takim kujonkiem jak ona:D

Koleżanka mojego brata zrobiła mi cały album z rysunkami Czarodziejek, chyba gdzieś do dzisiaj w mojej piwnicy leży :D
Godzina późna, wychodzę.
Oślepia mnie księżyc,
Oślepia mnie uczucie,
Wracam... Sam...

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Bajki :)

Post by MAX EVANS » Mon Mar 29, 2010 2:59 pm

Czips wrote:Koleżanka mojego brata zrobiła mi cały album z rysunkami Czarodziejek, chyba gdzieś do dzisiaj w mojej piwnicy leży :D
Wątpię w to bo szczury lubią papier :cheesy:
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
Czips
Zainteresowany
Posts: 283
Joined: Sun Dec 18, 2005 11:12 pm
Location: Katowice rulezz

Re: Bajki :)

Post by Czips » Mon Mar 29, 2010 3:24 pm

aaaaaaaaaaaaaaaaaaa, tylko nie szczury w mojej piwnicy!
Godzina późna, wychodzę.
Oślepia mnie księżyc,
Oślepia mnie uczucie,
Wracam... Sam...

User avatar
MissIndependent
Nowicjusz
Posts: 69
Joined: Fri Jun 05, 2009 8:21 pm
Location: Gliwice/Zabrze
Contact:

Re: Bajki :)

Post by MissIndependent » Thu Apr 22, 2010 1:11 pm

Beauty_Has_Come wrote:I oczywiście oglądałam "Czarodziejkę z księżyca" (czy ktoś to pamięta? ;) ) Smuto mi było, jak się skończyła ostatnia seria :(
is this a trick question?? ;> ja do tej pory to uwielbiam. miałam może koło 10lat, jak to puszczali i do tej pory do tego wracam, jak tylko mam okazję :) moje ulubione Sailorki?? Mars, Venus, Neptun i Saturn :)

inne ulubione bajki?? pamiętam, że bardzo lubiłam "Yatamana" i "SuperŚwinkę". oglądałam też jakąś bajkę o Zorro. uwielbiam bajki Disneya. wieczorynki, głównie "Smerfy" i "Brygadę RR". i lubię to do tej pory, choc w tym roku stukną mi 23lata :mrgreen:

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Bajki :)

Post by Beauty_Has_Come » Sun Apr 25, 2010 1:51 pm

MissIndependent wrote: is this a trick question?? ;>
No, it isn't ;) Jestem pokoleniem, powiedzmy sobie otwarcie, już 25+, więc dzisiejsi 15 latkowie mieli ze 2-3 lata, kiedy oglądałam "Czarodziejkę" i mają prawo tego w ogóle nie pamiętać ;)

A kto kojarzy Świnkę Peppę? Rozbraja mnie ta bajka! :cheesy:
Image

User avatar
MissIndependent
Nowicjusz
Posts: 69
Joined: Fri Jun 05, 2009 8:21 pm
Location: Gliwice/Zabrze
Contact:

Re: Bajki :)

Post by MissIndependent » Sun Apr 25, 2010 9:44 pm

Świnki Peppy nie kojarzę. nie wiem co straciłam. przez chwilę myślałam o jakiejś Peggy, ale to nie to samo ;)
Jestem pokoleniem, powiedzmy sobie otwarcie, już 25+, więc dzisiejsi 15 latkowie mieli ze 2-3 lata, kiedy oglądałam "Czarodziejkę" i mają prawo tego w ogóle nie pamiętać
rozumiem, że ktoś tego nie oglądał, dzisiejsze nastolatki to pewnie bardziej Pokemony i Dragon-Ball'e pamiętają... ale jeśli ktos nie wie, co to jest "Sailor Moon" to chyba żyje na innej planecie. to jest grzech nie wiedzieć 8)

tak w ogóle to śmiać mi się trochę chce, bo w Polsce jak coś jest kreskówką to niby jest dla dzieci. a "Czarodziejka z księżyca" za granicą to bajka skierowana do trochę starszej młodzieży. powiedzmy, od 15 roku życia wzwyż. takie są zalecenia.

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Bajki :)

Post by Beauty_Has_Come » Wed Apr 28, 2010 10:01 pm

MissIndependent wrote:tak w ogóle to śmiać mi się trochę chce, bo w Polsce jak coś jest kreskówką to niby jest dla dzieci. a "Czarodziejka z księżyca" za granicą to bajka skierowana do trochę starszej młodzieży. powiedzmy, od 15 roku życia wzwyż. takie są zalecenia.
Być może ze względu na "goliznę" przemieniających się Czarodziejek :cheesy:
Szkoda, że żadna stacja tego nie powtarza. Na Sailor Moon nigdy nie czuję się za stara :D
Last edited by Beauty_Has_Come on Thu Apr 29, 2010 11:49 am, edited 1 time in total.
Image

User avatar
MissIndependent
Nowicjusz
Posts: 69
Joined: Fri Jun 05, 2009 8:21 pm
Location: Gliwice/Zabrze
Contact:

Re: Bajki :)

Post by MissIndependent » Thu Apr 29, 2010 10:50 am

zawsze pozostaje youtube ;) tam są nawet te 3 odcinki, których tv nigdy nie puściła.
Być może ze względu na "goliznę" przemieniających się Czarodziejek
może. a może ze względu na zniszczenia i okrutne walki albo na lesbijską relację Haruki i Michiru...?? choć w sumie ja się nie czuję skrzywiona, bo oglądałam to mając lat 10 czy 11, już nie pamiętam, ale byłam poniżej tego pułapu 15lat. nic mi się nie stało, więc spoko. dzięki Bogu nie oglądałam tego w Stanach, bo tam imiona pozmieniane, a sama kreskówka ocenzurowana :roll:

emilusiowy36
Gość
Posts: 26
Joined: Fri Feb 26, 2021 3:54 pm

Re: Bajki :)

Post by emilusiowy36 » Wed Jun 02, 2021 12:32 pm

Moją ulubioną bajką z dzieciństwa były Muminki. Chociaż dla wielu moich kolegów i koleżanek był to dziecięcy horror :D

__________________
https://www.rusowicz24.pl/oferta/akceso ... kablowania

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests