Coraz bliżej Święta... odsłona II

Piszesz? Malujesz? Projektujesz statki kosmiczne? Tutaj możesz się podzielić swoimi doświadczeniami.

Moderators: Olka, Hotaru, Hotori, Hypatia

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Thu Dec 09, 2004 11:20 am

Bardzo wszystkim dziękuję za opinie, zwłaszcza że były tak pozytywne. Zwłaszcza dziękuję Lizziett - ech, moje (mroczne :wink: ) serce się wzruszyło czytając twój post. Cieszę się, że opowiadanie wam się spodobało - trochę się obawiałem reakcji, bo historia była ... cóż, sami wiecie jaka była.
Dziękuję wszystkim.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Thu Dec 09, 2004 9:30 pm

Graalion bardzo mi się podobalo. Ale zabawne, bo ''Perły...'' też dzieją się w większości na Anatrze. Mam nadzieję, że ktoś się po początku zorientował :wink:
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
ADkA
Fan
Posts: 555
Joined: Fri Mar 12, 2004 10:07 am
Location: g.Śląsk
Contact:

Post by ADkA » Thu Dec 23, 2004 3:55 pm

Hej! To temat świąteczny :xmas: , a jakiś tu mały ruch, :roll: ostatnio... :wink:

Ponieważ Święta już tuż, tuż... to życzę wszystkim aby pod świąteczną choinką każdy odnalazł radość :cheesy: , szczęście :hearts: , życzliwość, wzajemne zrozumienie oraz mnóstwo :prezent:

I wierszyk 8) prosty, ale jakże optymistyczny, czyż nie? :D

Świeciła gwiazda na niebie,
Srebrna i staroświecka.
Świeciła wigilijnie,
Każdy zna ją od dziecka.

Zwisały z niej z wysoka
Długie błyszczące promienie,
A każdy promień to było
Jedno świąteczne życzenie

WESOŁYCH ŚWIĄT!! :xmas: :cmok:
"Żal jest potrzebny, żałując swoich pomyłek, uczymy się na błędach. Ale na Boga, nie pozwól, by rządził twoim życiem. Zwłaszcza, że nigdy nie będziesz pewna, że zobaczysz następny wschód słońca."
Hotaru "Freak Nation"

User avatar
onar-ek
Pleciuga
Posts: 887
Joined: Mon Aug 30, 2004 4:40 pm
Location: Białystok
Contact:

Post by onar-ek » Thu Dec 23, 2004 4:27 pm

No to i ja wierszyk mam:
W Wigilijną Noc, gdy śniegu napada moc,
niech Święty Mikołaj :xmas: przyniesie Wam wymarzone prezenty :prezent:,
a Nowy Rok same wspaniałości :tabasco:,
przede wszystkim morze prawdziwej miłości :hearts:

Życzę oczywiście ja :cheesy:

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Thu Dec 23, 2004 9:45 pm

"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Cicha
Nowicjusz
Posts: 125
Joined: Sun Jun 20, 2004 10:17 pm

Post by Cicha » Fri Dec 24, 2004 12:09 am

A ja nie opowiem wierszyka, bo nie umiem :cheesy: W sumie to składania życzeń nie lubię, więc powiem tylko : WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU :D
"I have never had a love like this before, neither has he so..."

User avatar
tigi
Zainteresowany
Posts: 372
Joined: Fri Aug 01, 2003 6:30 pm
Location: Poznań
Contact:

Post by tigi » Fri Dec 24, 2004 11:39 am

Świętego w kominie, prezentów po szyje, zielonej choinki, trzy skrzynki zimnego szampana i sylwka do rana.

WESOŁYCH ŚWIĄT

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Fri Dec 24, 2004 11:55 am

A tutaj cosik świątecznego ode mnie =>>Pewnego dnia. Jest bardzo króciutkie, powstało w kilka minut, kiedy rozmyślałam co oddać na akcje świąteczną Nan :wink: Kategoria: polar. Przyszłość. Czyjeś rozmyślania o ukochanej kobiecie i zielonym drzewku na dalekiej planecie zwanej Antar.

Wesołych Świąt wszystkim Polarkom, X-tremerkom i innym wielbicielom par mniej lub bardziej niekonwencjonalnych (konwencjonalnych także!!!)! Obyśmy pod choinkami znaleźli naszych ulubieńców. Ewentualnie tona świetnych fan-fikcji zaspokoiłaby nasz apetyt... na kilka chwil.



Pewnego dnia otworzyłem oczy do tego świata. Ty już tu byłaś, nieświadoma tego, co przygotował dla ciebie los.

Za każdym razem, kiedy myślę o tamtych czasach, tęsknię za dziecięcą niewinnością i nieznajomością rzeczy, kiedy wszystko było nowe i nieznane, a relacje i związki jeszcze nie zadzierzgnięte. Kiedy nic nie przyciemniało tej słodkiej nadziei nowego życia, w nowym świecie, bez bagażu przeszłości. Ale ułuda wolności okazała się gorzka.

Lubię czas, kiedy spoglądasz roześmiana na zielone drzewko. Wiem, że wtedy nie myślisz o przeszłości i z nadzieją w każdy dzień przyszłości. Twoje oczy rozpala światło i chcę utonąć w ich spojrzeniu. Jest ciepłe, czekoladowe, tak całkowicie odmienne od mojego: zimnego, żołnierskiego, opanowanego. Moje oczy nie wydają żadnych emocji. Wiem, że tego nie lubisz, chociaż rozumiesz dlaczego. Wojna. Walka. Ale kiedy patrzę na ciebie, chcę rwać tę maskę, zanurzyć twarz w zagłębieniu twojej szyi. Upajać się zapachem i cieszyć ciepłem twojego drobnego ciała przeciwko mojemu.

Zawsze, kiedy jesteś daleko, myślę o takiej chwili. Wiem, że nadejdzie. A potem uniosę się, ignorując oburzone piski protestu i zaniosę tam, gdzie będziemy tylko my.

Tak jak teraz. Ognie wznoszą się nad horyzontem Antaru, moi ludzie czekają na dalsze rozkazy, podczas gdy ja... patrzę na małe, zielone drzewko... jedyny symbol świata, gdzie się urodziłaś i gdzie ja ponownie przyszedłem do życia... symbol świątecznych pełnych magii dni, kiedy spełniają się marzenia.. te dawne... i marzenia o nas.

W każdej chwili zwątpienia przez te ostatnie trudne lata, kiedy rzeczywistość dopadała nas w swym okrucieństwie, myślałem o chwili, która zmieniła wszystko między nami. Blask migoczącego ozdobami świątecznego drzewka i jemioła nad twoja głową... i spojrzenie nieopanowanej tęsknoty, które uniknęło równie szybko jak moje usta z twoich. I wtedy wiedziałem. Wiedziałem, że mam prawo marzyć o niemożliwym. O tobie. O nas. O przyszłości.

I obiecałem nam, że pewnego dnia wypełnię te marzenia... jak dzisiaj.

The End.

----
A teraz idę czytać dzieło Graaliona :cheesy:
Image

User avatar
nowa
Fan
Posts: 609
Joined: Wed Feb 04, 2004 2:05 pm
Location: b-stok
Contact:

Post by nowa » Fri Dec 24, 2004 12:12 pm

Już napisałam Hotaru, jak mi się to króciusieńkie opowiadanko podoba :D Nie uważacie, że to brzmi jak.. poezja? :lol:

No to mamy Wigilię. Doczekaliśmy się :wink: Życzę wszystkim Wesołych Świąt, wielu wymarzonych prezentów, rodzinnej atmosferki przy wigilijnym stole i Szczęśliwego Nowego Roku :D
"Wszyscy leżymy w rynsztoku,
ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."
Image

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Fri Dec 24, 2004 1:00 pm

Ładne i rzeczywiście takie poetyckie. Nie przepadam za poezją, ale to było całkiem ... ładne. Tak, ładne to odpowiednie słowo.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
onar-ek
Pleciuga
Posts: 887
Joined: Mon Aug 30, 2004 4:40 pm
Location: Białystok
Contact:

Post by onar-ek » Fri Dec 24, 2004 2:12 pm

Tak ja już też pisałam że berdzo spodobało mi się Twoje ff H. :cheesy: Ale co tam napiszę jeszcze raz: podobało mi sie i to bardzo! :cheesy:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests