Wishing On A Star - część 11, 12 + epilog gratis:)

Piszesz? Malujesz? Projektujesz statki kosmiczne? Tutaj możesz się podzielić swoimi doświadczeniami.

Moderators: Olka, Hotaru, Hotori, Hypatia

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Sat Jul 24, 2004 10:49 am

Jejku Nan, zaskoczyłaś mnie :shock: I to tak pozytywnie. Lekturkę WOAS zakończyłam gdzieś na drugiej części, gdy zaczynała pojawiać się Tess. A może mnie się tak tylko wydawało od kiedy gdzieś tu w komentarzach zobaczyłam to niepożądane imię. Skojarzenia od razu mi się nasunęły jednoznaczne: Liz nie żyje, Tess wraca do akcji. I mi się odechciało :? Zabrałam się za sprzątanie dawnych pokoików Jasona i kilka innych rzeczy. Ale robota w końcu śnikła ;) i nie było, co robić. Pomyślałam, a co tam, tłumaczyć GF też nie mogę wciąż i bez przerwy. Należy mi się odpoczynek! Więc sięgnęłam znów po twoje opowiadanko, choć nie ukrywam, że z niechęcią, mając w głowie ciągle obraz Tess. Jak już napisałam, miło mnie zaskoczyłaś. Ba, miło! Opowiadanko jest wspaniałe. Znowu mamy okazję obserwować tego dawnego Maxa - z I sezonu. A i łezka mi się kilka razy w oku zakręciła. Cieszę się, że przełamałam się by to przeczytać, tym bardziej, że Tess znikła równie szybko, jak się pojawiła. Fantastyczne, Nanuś. Dzięki! :)

User avatar
Dzinks
Starszy nowicjusz
Posts: 163
Joined: Fri Jan 16, 2004 1:42 pm
Location: Przemyśl
Contact:

Post by Dzinks » Sat Jul 24, 2004 4:08 pm

Zawsze, kiedy czytam książkę lub opowiadanie, staram się odgadnąć i wniknąć w myśli autora. Czasem mi się udaje przewidzieć koniec, ale w tej sytuacji nie mam pojęcia czym nas możesz zaskoczyć. Nawiedzają mnie czasem różne myśli, ale nie chcę na razie nic mówić. Hm pojawiła nam się Serena, która może odnieść kluczową role. Max ratuje ludzi, ale nie może nadal zapomnieć o Liz. Dobrze , że z nikim się nie związał. Powiem krótko COŚ MI TU ŚMIERDZI :cheesy:
Mon cher Tu dois attender pour le aveu ...[...]Bo kocham go całym sercem , umieram kiedy nie ma go przy mnie , moja bluzka przykleja się do mojego spoconego ciała, kiedy on mnie dotyka[...]Głowa w lodówce

User avatar
Athaya
Zainteresowany
Posts: 298
Joined: Sun Jun 20, 2004 2:14 pm
Location: Kalisz

Post by Athaya » Sat Jul 24, 2004 8:55 pm

To jest piękny fik.... Tylko, że mnie bardzo trudno było przez niego przebrnąć... Mój kolega zmarł równierz w wypadku samochodawym i wiem co znaczy "odgłos ziemi uderzającej o wieko trumny"... Bolesne wpomnienie ale jakoś to się mi się to udała... Nie obyło się bez łez...
Mam pytanie.... Kim jest ten rudzielec o brązowych oczach; którą uratował Max :twisted:
Pozdro. Anita.
Image

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Sat Jul 24, 2004 9:30 pm

A może to Serena ?
Ale Liz też ostatecznie może mieć rude włosy 8)
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Milla
Zainteresowany
Posts: 411
Joined: Fri Apr 09, 2004 12:08 am
Location: Łódź
Contact:

Post by Milla » Sat Jul 24, 2004 11:02 pm

Jeszcze tu jestem, choć naprawdę nie wiem na jak długo pozostanę. Jeśli podejrzenia Dzinks się sprawdzą (mnie też przyszło to do głowy, kiedy Kyle powiedział, że to Serena), to zostanę na dłużej. Ale jednak wiem o twojej niechęci do Liz i chyba raczej nie pójdziesz w tę stronę.

Nie zrozum mnie źle, wcale ie twierdzę, że Max pownien pozostać sam do końca życia. Był sam przez dziesięć lat, należy mu się trochę szczęścia w życiu, ale to takie trudne czytać o nim z kimś innym niż Liz. :(

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Sat Jul 24, 2004 11:27 pm

Przeczytałam..i co, przewidujemy co bedzie dalej, gdzie zawiedzie nas wyobraźnia Nan ? :lol: Tylko głośno myślę. Serena to przyjaciółka Liz, z innej rzeczywistości, innego przedziału czasowego. U RosDeidre rzeczywiście miała jasnobrązowe oczy. U Nan oprócz intrygującego imienia nosi nazwisko Turner. Turn...po angielsku to m.in. zakręt, zmiana..., może Serena to ktoś w postaci anioła-posłańca przynoszącego dobre wieści. Może coś się za tym kryje, co Aniu? I tak będziesz milczeć jak grób...w każdym badź razie lubię f-f gdzie Max jest lekarzem bo w końcu kim mógłby być, z takimi umiejętnościami i wrażliwością. No i nie uszło mojej uwadze znajome imię pieska pana doktora :mrgreen:
Image

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Sun Jul 25, 2004 11:15 am

Jestem z pewnych powodów ( :wink: ) od wczoraj nastawiona pełną para na Wishing, więc nie zostało mi nic tylko tutaj zawitać. Przeczytałam wszystkie komentarze i... jeszcze z większą siłą poczułam, że byłam nienormalna/chora vel pijana jak czytałam to pierwszy raz. A przynajmniej jak czytałam pierwszą część. Naczytałam się już tyle ff na temat śmierci Liz i rozpaczy Max'a, a potem przejścia na Załamaną Stronę Mocy, która go doprowadziła na skraj przepaści, na najwyższej górze, w najwyższym punkcie (chyba to samo Lizziett :wink:), że nie miałam siły tego czytać. Więc stwierdziłam, że to jest:
- nudne
- niezbyt orginalne
- bardzo przewidywalne
Ogólnie zastanawiałam się co RA (czyt. Nan) wzięło, żeby napisać coś... takiego. Oj, Nan, nie mialaś ze mną łatwego życie :wink:.
Po drugiej części trochę mi przeszło. Po trzeciej zaczęłam stwierdzać, że może jednak to będzie coś na miarę Wielkiego Talentu Nan.
A ponieważ teraz Kocham To Opowiadanie Całą Sobą, i Nan o tym wiesz, to psalmy pochwalne będą innym razem :wink:. Teraz musze ściągać piosenki :cheesy: (Z Indochine nie miałam żadnych problemów, ale nigdzie nie moge znaleść "Fly" Redforda!!!)

I jeszcze jedno: HA, Ha, HA, - mi też daje dużo zabawy czytanie tych wszystkich komentarzy. Czuję ise jak w... wesołym miasteczku :D
Powiem krótko COŚ MI TU ŚMIERDZI
Czyżby to ten sam, ostro słodki (jak Tabasco), przyprawiony nutką żalu zapach, który ja czuję? :wink: :cheesy:
Image

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Mon Jul 26, 2004 8:15 pm

Hotori - czytaj dalej, czytaj :twisted: Wychodzi na to, że brązowe oczy na całym świevie należą jedynie do Liz Parker :roll: Poza tym zaraz się okaże, że Liz=Serena=ja. Zaraz, dlaczego nie wpadłam na to, żeby dać jej mój wygląd...? :P

Lizziett - wiem, kotuś :wink:

Olka - czemu ludzie tak nie lubią Tess? Przecież ona tutaj jeszcze nikogo nie zabiła :shock: Poza tym nigdzie nie napisałam, że to jest Rebel. Poza tym znowu powtarzam, że możnaby odgadnąć o kogo tu chodzi. Na początku mówiłam, że to nie jest Dreamer - więc już jedno odpada. Potem zostawały tylko trzy możliwości - Tess, Maria albo ktoś inny. Jedną z nich można było spokojnie wykluczyć po pierwszej części, o ile ktoś zadałby sobie trochę trudu... Kogo - Tess.
A żebyś ty wiedziała, jak ja się cieszę, że się przełamałaś... :wink: Dzięki Oluś :cmok:

Dzinks - no no no. Ciekawe, czy odgadniesz :wink: Ktoś mi napisał, że jestem przewidywalna :wink: Ano jestem, jestem...

Anita - dzięki.

Milla - wiem, rozumiem. I byłam na to przygotowana od pierwszej części, że czytelnicy będą mi się wykruszać. A co do Liz - to nawet nie chodzi o tą niechęć do Liz... raczej o to, w jaki sposób ją przedstawiają.

Elu - DZIĘKI!!! Zastanawiałam się, czy ktoś to zauważy z tym imieniem psa :wink: I bardzo się cieszę :cheesy: A po cichutku - nawet nie zwróciłam uwagi na to, że u Deidre Serena też miała takie oczy.

Maddie - ech ty :D Miło mi ogromnie, rzecz jasna.

Wielkie dzięki za wszystkie komentarze... Ciągle uważam, że to była siła wyższa, że skończyłam to zanim wszelka wena polazła w diabły :wink:

Część 5
Last edited by Nan on Fri Jul 30, 2004 4:17 pm, edited 1 time in total.
Image

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Mon Jul 26, 2004 10:11 pm

Czyli między Maxem a Sereną coś iskrzy. Nie wiem czy się cieszyć czy smucić. Jakoś zawsze jak wyobrażałam sobie śmierć Liz, to wyobrażenie o Maxie było nieco inne niź w tym opowiadaniu. Myślałam, że Max nigdy się z tym nie pogodzi, a tym bardziej nie otworzy się przed inną dziewczyną, że będzie jeszcze bardziej skryty. Dlatego ta otwartość do Sereny mnie trochę zdziwiła. Lecz pomimo tego uważam, że opowiadanie jest super :D

Dzięki Nan.
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Mon Jul 26, 2004 11:30 pm

Jesteś przewidywalna, Nan? I dobrze :)
Tak miło poczytać o spokojych losach Maxa & co. Bolesnych, ale pozbawionych niespodziewanych zwrotów akcji, szaleńczych pościgów i nie wiadomo jakich jeszcze cudów na patyku. Taki miły przystanek wśród maratonu opowiadań tak bardzo maltretujących Maxa. I w dodatku Norah w tle. (nawiasem mówiąc, dobrze, że wybrałaś utwór z 1. płytki, bo druga już się jej tak nie udała ;)).

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Tue Jul 27, 2004 5:55 pm

:lol: Nan, to było urocze. Zaśmiewałam się, czytając o "rozkosznych" dzieciaczkach Isabel, genach Marii i Michaela, sarkastycznym wujku Maxie, Michaelu torturującym Marię mlekiem i witaminami, Marii wylewającej bezcenny płyn do doniczki, rychłym porodzie...mam nadzieję że go opiszesz, kiedyś czytałam opowiadanie w ktorym Maria rodziła a nieszczęsny Max odbierał poród...chociaż nie był lekarzem i myslałam że padnę.
Dzięki :P
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Tue Jul 27, 2004 6:52 pm

Ta część to miły odpoczynek po męczącym dniu. Z przyjemnością przeczytałam, nie będę powtarzała to z takim ciepłem opisała Lizziet. Z kolei ja skupiłam się na piesku (kocham pieski, wiesz że mam uroczego kundelka) i z przyjemnością, razem z Maxem wyprowadziłam go na spacer. :lol: Masz dar obserwacji, Nan...skupiasz się na szczegółach, pozornie zwyczajnych a jednak opisanych tak, że wzbogacają opowiadanie. Bardzo to lubię :P
Image

User avatar
Dzinks
Starszy nowicjusz
Posts: 163
Joined: Fri Jan 16, 2004 1:42 pm
Location: Przemyśl
Contact:

Post by Dzinks » Tue Jul 27, 2004 9:30 pm

Heh Nanuś ja już wszystko wiem, ale nikomu nic nie mówie. Tzn nie wiem czy zupełnie wszystko wiem :cheesy:. Poza tym to twoje poczucie humoru, specyficzne poczucie humoru. Ja naprawdę się nigdy nie śmieje czytając cokolwiek. No może czasem, ale tylko z Pottera, a tutaj proszę rozbawiłaś mnie. Max i Serena no no, albo nie bez komentarza. Pamiętajmy o Liz. i Ciszza
Mon cher Tu dois attender pour le aveu ...[...]Bo kocham go całym sercem , umieram kiedy nie ma go przy mnie , moja bluzka przykleja się do mojego spoconego ciała, kiedy on mnie dotyka[...]Głowa w lodówce

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Fri Jul 30, 2004 4:24 pm

Ja tylko na moment, pochwalić się bannerkami, które zrobiła Olka. Dzięki Oluś!!!
Image
Image

PS: A jak mi ktoś powie, że ich nie widzi...
Image

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Fri Jul 30, 2004 6:11 pm

Nan, banerki widać. Olu są swietne, idealnie oddają treść i atmosferę tego opowiadania. A na tym drugim jeszcze ten piesek. Poprostu cudne.
Image

User avatar
tigi
Zainteresowany
Posts: 372
Joined: Fri Aug 01, 2003 6:30 pm
Location: Poznań
Contact:

Post by tigi » Fri Jul 30, 2004 9:32 pm

Olka bannerki są cudowne! Szczególnie podoba mi się ten drugi.

Wreszcie nadrobiłam zaległości w czytaniu. Nazbierało się tego przez ostatnie dwa tygodnie. Pamiętam, że wyjeżdżając zamieszczona była pierwsza część. Opowiadanie bardzo mi się podoba i nawet jestem zadowolona że Maxa połączysz z kimś innym.

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Fri Jul 30, 2004 9:46 pm

Miło mi :D Cieszę się, że się podobają. Szkoda tylko, że przed wyjazdem nie zdołam przeczytać kolejnej części. Ale za to, jak przyjadę może uzberają się dwie :D

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Fri Jul 30, 2004 10:58 pm

Dzieki Nan za ponowne umieszczenie tych wszystkich części, nie było mnie trochę i przed wyjazdem zamieszczone były tylko dwie pierwsze, a potem gdy następne się nie otwierały, to już bałam się, że ich nie przeczytam :roll: .
Ja przeważnie jestem polarkiem, choć gdy zaczęłam czytać GAW stwierdziłam, że chyba zmienie się w Tess& hmm nie wiem kto :wink: , ale zauważyłam,że podobaja mi się wszystkie opowiadania napisane przez Nan , bez względu na kategorię...ciekawe dlaczego :roll: .
A tak przy okazji, (wiem że to nie w temacie, ale może mnie za to nie zdzielicie :mrgreen: ), czy jest nazwa dla pary Tess&Marco ??
Czytaj między wierszami...

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Mon Aug 02, 2004 8:01 am

Kolejny obrazek. Nieco starszy od poprzednich. Komentarze kierować do Maddie.
Image
Image

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Mon Aug 09, 2004 8:47 am

Wychodzi na to, że jestm bardzo mądra, a mądrość objawia się tym, że skończyłam to pisać już dość dawno. Gdybym tego nie zrobiła, opowiadanie spotkałby taki sam los jak nieszczęsne "Korzenie", które prędzej napiszę od nowa niż skończę.
Liz16, w końcu ktoś musi być inny.
Olka, a wiesz, dlaczego omijałam pościgi? Bo nie potrafię ich opisać i w życiu nie mam szans na zostanie autorką książek sensacyjno-przygodowych. Nie umiem opisywać akcji.
Lizziet, no i powinnam przestać czytywać komentarze. Bo za każdym razem ilość cudownych pomysłów, które zarżnęłam, doprowadza mnie do szału.
Elu, nigdy w życiu nie miałam pieska. I zaraz, kto to powiedział, że diabeł tkwi w szczegółach...?
Dzinks - nie dziwię się, że wiesz, co będzie dalej. Po takim stwierdzeniu powinnam co prawda zrobić z Sereny seryjnego zabójcę i zaciekłego wroga.
Aras - cieszę się. Para Tess&Marco nie ma swojej nazwy, bo jest zbyt mało znana. Tak samo jak moi bohaterowie też nie mają swojej nazwy.

I jak sypać to na całego. Chyba sobie pokój wytapewtuję tymi obrazkami. To się nazywa, mieć pięć obrazków do jednego opowiadania.
Tym razem są to dzieła Lukiego.

Image

Image

Część 6 - półmetek
Last edited by Nan on Thu Aug 12, 2004 8:51 am, edited 2 times in total.
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests