photoshop itp.

Kto pyta - nie błądzi.

Moderator: _liz

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

photoshop itp.

Post by brendanferhfan » Sat Jun 12, 2004 9:57 am

No więc od dawna chciałam rocić fanarty... ale po pierwsze
1. Nie mam programu
2.Nie umiem
No więc czy ktoś ma może link do ściągnięcia Photo Shop w języku polski? Albo nie wiem jaki kolwiek program w języku polskim?
Z gróry thx
Brendanferhfan-ka

User avatar
Liz_Parker
Zainteresowany
Posts: 301
Joined: Sat Aug 16, 2003 11:23 pm
Location: z Sanoka
Contact:

Post by Liz_Parker » Sat Jun 12, 2004 12:25 pm

Nie ma chyba photoshopa po polsku. Poza tym większość tutków (tutoriali) jest po angielsku. Jak nie umiesz robić to są różne strony, które 'uczą'. :)
"I Have Promises To Keep, And Miles To Go Before I Sleep." ROBERT FROST
"So That's The End. Our Life In Roswell. What A Long Strange Trip It's Been"
Image

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Sun Jun 13, 2004 10:25 am

wiem tylko ze photoshopa w pol. wersji mozna kupic za 3700 zl. mnie na to nie stac wiec.... ale z gory thx

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Sun Jun 13, 2004 12:01 pm

Jak kogoś to interesuje to z Allegro można za niedużą kasę czasem coś dobrego znaleźć http://www.allegro.pl/search.php?string=photoshop .
Albo można ściągnąć sobie chyba 30 dniową wersję np Paint Shop'a http://www.jasc.com/products/paintshoppro/? to cos jak photoshop - ale to jest wersja angielska.
A najlepiej to skorzystaj z p2p (imesh, emule itp..) tam na pewno cos znajdziesz.

User avatar
Liz_Parker
Zainteresowany
Posts: 301
Joined: Sat Aug 16, 2003 11:23 pm
Location: z Sanoka
Contact:

Post by Liz_Parker » Sun Jun 13, 2004 12:39 pm

Na Allegro to bardzo szybko i nieświadomie można stać się paserem. Szczególnie jak coś kosztuje w sklepie 2000zł a facet sprzedaje za np. 500zł. To wtedy aż czuć że towar jest jakiś nielegalny albo ukradziony.
"I Have Promises To Keep, And Miles To Go Before I Sleep." ROBERT FROST
"So That's The End. Our Life In Roswell. What A Long Strange Trip It's Been"
Image

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Sun Jun 13, 2004 1:06 pm

Niekoniecznie. Często jest tak, że ktoś potrzebuje nagle pieniędzy, więc stawia nie wielką cene w 'kup teraz'. Zresztą jakby program miał kosztować tyle co w sklepie to nikt by się tym nie zainteresował.
Ale znam też przypadki jak koleś sprzedawał cos bardzo okazyjnie a po zakupie wysyłał do klienta smsa albo maila z małym szczegółem - że towar jest bez licencji i upewniał się czy nadal zakup jest aktualny.
To tylko i wyłącznie od nas zależy czy kupimy towar legalny czy też nie.
Ale nie okłamujmy się gdzie żyjemy... Wątpię by chociaż jedna osoba na tym forum miała na swym prywatnym komputerze całe oprogramowanie legalne - może windowsa (jeszcze jako pozostałość z promocji po zakupie kompa) ewentualnie jak ktoś korzysta z linuxa to tez moze się czuć bezpiecznie. Nawet jedna mp-trójka ściągnięta z p2p i używana dłużej niż 24 godziny (tak było kiedys teraz to chyba p2p w ogóle już nie jest legalne - ale sam nie wiem..) zgodnie z polskim prawem jest już nielegalna.

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Fri Jun 18, 2004 10:18 am

Jeśli kogoś to zainteresuje niech sobie przeczyta komunikat w związku z aukcjami allegro: http://nwr.di.com.pl/?lp=6611

User avatar
Liz_Parker
Zainteresowany
Posts: 301
Joined: Sat Aug 16, 2003 11:23 pm
Location: z Sanoka
Contact:

Post by Liz_Parker » Fri Jun 18, 2004 10:59 am

Hmm... To jak oni to będą sprawdzać??
"I Have Promises To Keep, And Miles To Go Before I Sleep." ROBERT FROST
"So That's The End. Our Life In Roswell. What A Long Strange Trip It's Been"
Image

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Fri Jun 18, 2004 11:34 am

Tak jak tam pisze. Poniekąd będą opierać się na domysłach, także to żadna rewelacja. Np. jeśli zobaczą, że dana osoba sprzedaje coś w dużych ilościach sztuk za cenę znacznie odbiegającą od cen hurtowych wtedy zainterweniują i sami to kupią by się przekonać o legalności produktu. Myślę, że coś takiego już od dawna działa na Allegro tylko jak dotąd nie mówilo się o tym.
"Cena w przypadku przedmiotów nieoryginalnych nie zawsze może być podstawą do usunięcia oferty lub blokady konta użytkownika" - mówi Przemysław Kotwicki specjalista do spraw legalności w Allegro.pl. Dodaje, że jest jednym ze wskaźników do dokładnej analizy i konsultacji ze specjalistami danej marki".
Last edited by inti on Fri Jun 18, 2004 11:39 am, edited 1 time in total.

User avatar
Liz_Parker
Zainteresowany
Posts: 301
Joined: Sat Aug 16, 2003 11:23 pm
Location: z Sanoka
Contact:

Post by Liz_Parker » Fri Jun 18, 2004 11:38 am

Ciekawe tylko czy chociaż poskutkuje...
"I Have Promises To Keep, And Miles To Go Before I Sleep." ROBERT FROST
"So That's The End. Our Life In Roswell. What A Long Strange Trip It's Been"
Image

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Fri Jun 18, 2004 11:45 am

Myślę że poskutkuje w przypadku osób zajmujących się takim nielegalnym handlem na dużą skalę. Oczywiste jest, że zwykłych użytkowników, którzy mają na swym koncie kilka sprzedaży nie będą aż tak kontrolować bo byłoby to nieopłacalne.

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Sun Jun 20, 2004 12:46 am

Mam pytanko. Chcę posklejać obrazki tak, żeby nie było widać granic między nimi, jakiego programu mogę użyć ??
Z góry dzięki jeśli ktoś mi odpowie :) .
Czytaj między wierszami...

User avatar
Liz_Parker
Zainteresowany
Posts: 301
Joined: Sat Aug 16, 2003 11:23 pm
Location: z Sanoka
Contact:

Post by Liz_Parker » Sun Jun 20, 2004 12:56 am

Mi się wydaje, że najlepiej na photoshopie byłoby to zrobić. Ale sama chciałabym wiedzieć jak. :P:P
"I Have Promises To Keep, And Miles To Go Before I Sleep." ROBERT FROST
"So That's The End. Our Life In Roswell. What A Long Strange Trip It's Been"
Image

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Sun Jun 20, 2004 1:55 am

Jeśli chodzi o photoshop to można użyć opcji np. blur tool (którą znajdziecie chociażby w graficznym menu narzędzi) i w ten sposób możecie wygładzić np. krawędzie między jednym a drugim obrazkiem. Jeśli natomiast chcecie zrobić np. przenikanie między 2 obrazkami to ustawiacie warstwę która ma być tą główną i robi się po kolei tak: w menu klikacie na Layer - potem na 'Add Layer Mask' - następnie wybieracie 'Reveal All'. Na końcu wybieracie z menu graficznego narzędzi 'Gradient Tool' i na swoim obrazku myszką ustawiacie przenikanie.

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Sun Jun 20, 2004 11:06 am

Aras wrote:Mam pytanko. Chcę posklejać obrazki tak, żeby nie było widać granic między nimi, jakiego programu mogę użyć ??
Aras, złotko, zabieraj się do robienia arcików :twisted: _liz będzie wniebowzięta :cheesy: Ja osobiście używam Photoshopa i PhotoImpression.

Inti, nie wiedziałam, że jesteś takim znawcą, jeśli chodzi o programy graficzne :shock: :D Dobrze wiedzieć. Jak sobie wreszcie poradzę z IE (oby....), zwrócę się do Ciebie z paroma pytankami...mój Ty...fachowcu :cheesy:

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Sun Jun 20, 2004 11:56 am

ehh Lizz_ dzięki, ale nie taki zemnie fachowiec. Nie ma tam żadnej większej filozofii. Photoshop jest prawie tak prosty jak paint tylko ma więcej opcji. Najważniejsze to pojąć zasady działania na warstwach(layer) co też nie jest niczym skomplikowanym.

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Sun Jun 20, 2004 2:34 pm

Hmm, właśnie te warstwy to dla mnie...no, może nie czarna magia, ale wypadałoby to rozgryźć. W tej chwili "pracuję" na dwóch warstwach - jeżeli można to tak nazwać - zazwyczaj na jednym obrazku i tekście...Chyba że tekstury na obrazku też się do warstw zaliczają?

Pytanko: jak zapisać w paincie sam kontur jakiejś np. postaci? Najpierw trzeba ją wyciąć za pomocą "różdżki", a potem..próbowałam "zapisz jako", ale zapisywało mi się wraz z tłem.

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Sun Jun 20, 2004 4:17 pm

Tak w zasadzie wszystko co widnieje w menu layers to są twoje warstwy.
Pytanko: jak zapisać w paincie sam kontur jakiejś np. postaci? Najpierw trzeba ją wyciąć za pomocą "różdżki", a potem..próbowałam "zapisz jako", ale zapisywało mi się wraz z tłem.
A przypadkiem nie chodzi CI tu o photoshopa?

Jeśli tak to trochę dziwne.. u mnie normalnie coś takiego się zapisuje.
Jeśli naprawdę zależy ci na tym możesz np skorzystać dodatkowa z painta - stosując klawisz 'print scrn SysRq' nim robisz jakby zdjęcie tego co widzisz aktualnie na ekranie a następnie wklejasz (ctrl v) go do painta. Jeśli chcesz np. uchwycić tylko część aktywną pulpitu to naciskasz alt + print scrn.

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Wed Jun 23, 2004 11:38 am

inti wrote:A przypadkiem nie chodzi CI tu o photoshopa?
Nie, chodziło mi o painta, w photoshopie przyznam szczerze, że nie próbowałam. Teraz nie mam zbytnio czasu, żeby się "bawić", ale po egzaminach skorzystam z Twoich rad :)

User avatar
Liz_Parker
Zainteresowany
Posts: 301
Joined: Sat Aug 16, 2003 11:23 pm
Location: z Sanoka
Contact:

Post by Liz_Parker » Wed Jun 23, 2004 2:50 pm

Ja tez jak zdam (modlcie sie o to) egzaminy na studia to bede sie bawic Photoshopkiem. Na razie to niestety czasu nie mam. :(
"I Have Promises To Keep, And Miles To Go Before I Sleep." ROBERT FROST
"So That's The End. Our Life In Roswell. What A Long Strange Trip It's Been"
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests