Muzyka a film - interpretacje utworów z Roswell cd. #2

Rozmowy o muzyce z Roswell i nie tylko...

Moderator: LEO

Asia
Zainteresowany
Posts: 426
Joined: Sat Jul 26, 2003 7:26 pm
Location: Zabrze

Post by Asia » Thu Apr 29, 2004 4:09 pm

Tak, David Gray to wielki artysta. Bardzo podoba mi sie (prócz "my oh my") "Babilon". Znam tę piosenkę z radia, ale nigdy nie przypuszczałam, ze jest to jego dzieło. Chyba, ze cover. I jeszcze jedna ciekawa pozycja - "Sail away".

Wbrew moim postanowieniom zamieszcze tu tekst kapeli, której piosenek w Roswell nie wykorzystano. To Switchfoot. Poznałam ten zespół przy filmie "A walk to remember" (naprawdę polecam, napewno sie wam spodoba).

Dwie piosenki są napradwe porywające. aż sie chce wykrzyczeć: chcę żyć! Chcę tu być, czuć wszystko co tylko sie da. Życie...


Learning To Breathe


Hello, good morning, how you do?
What makes Your rising sun so new?
I could use a fresh beginning too
All of my regrets are nothing new
So this is the way that I say I need You
This is the way that I'm
(chorus)
Learning to breathe
I'm learning to crawl
I'm finding that You and You alone
Can break my fall
I'm living again, awake and alive
I'm dying to breathe in these abundant skies

Hello, good morning, how you been?
Yesterday left my head kicked in
I never, never thought that I could hurt this bad

So this is the way that I say I need You
This is the way that I say I love You
This is the way that I say I'm Yours
This is the way, this is the way
(chorus)


I Dare You To Move

Welcome to the planet
Welcome to existence
Everyone's here
Everyone's watching you now
Everybody waits for you now
What happens next?
(chorus)
I dare you to move
I dare you to lift yourself up off the floor
I dare you to move
Like today never happened
Today never happened before

Welcome to the fallout
Welcome to resistance
The tension is here
Between who you are and who you could be
Between how it is and how it should be
(chorus)

Maybe redemption has stories to tell
Maybe forgiveness is right where you fell
Where can you run to escape from yourself?
Where you gonna go?
Where you gonna go?
Salvation is here
THERE'S TRUTH TO EVERY RUMOR

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Thu Apr 29, 2004 4:26 pm

Asiu, ja również bardzo lubię "Sail Away"... Jedna z moich ulubionych piosenek (ostatnio). A wiesz, że kiedyś posłużyła jako tło do utworzenia "Roswell Video Music" z Michaelem i Isabel w roli głównej...?
Image

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Thu Apr 29, 2004 4:53 pm

Przepraszam, że przeszkadzam, ale chciałabym przedstawić swoją interpretację piosenki zespołu, który jest bliski memu sercu - głównie z racji tzw. lokalnego patriotyzmu. Jeśli ktoś skusił się na odwiedzenie stronki i forum Tosteer'a, które od pewnego czasu staram się promować poprzez swoją sygnaturkę, być może czytał już tę interpretację. Powstała ona dość dawno, kiedy ich debiutanckiej płytki "Testosterone" słuchałam namiętnie całe dnie :wink: . Na forum Tosteer'a próbowałam rozruszać temat interpretacji - niestety z marnym skutkiem. Doszłam więc do wniosku, że nigdzie nie znajdę takich interpretatorek jak Wy :D

Image

Tosteer - "Wielki sztorm"

Gdzie ten Wiatr, którego czekasz
Gdzie ten ląd, którego szukasz
W martwej ciszy ocean śpi
Pusta tratwa a na niej ty


Ląd to dla mnie symbol stabilizacji życiowej, kazdy z nas może rozumieć to pojęcie inaczej, dla jednych będzie to założenie rodziny, dla innych - znalezienie dobrze płatnej pracy...Żeby to osiągnąć, musimy poczekać cierpliwie na wiatr - czyli na siłę, która pomoże nam spełnić swoje marzenia i znaleźć sens istnienia...Na razie trwamy w stagnacji, ani w tą ani w tą...martwa cisza...dryfujemy na pustej tratwie...po bezdrożach oceanu...a w duszy mamy pustkę, której jeszcze nie zdążyliśmy zapełnić...mamy co prawda wspomnienia, ale to za mało...za mało, by prawdziwie żyć...

Zaklinasz wielki sztorm
Chcesz poczuć jego moc
Niech zmyje każdy grzech
Niech stąd zabierze w końcu cię


I marzymy, żeby wreszcie coś sie stało, żeby nadszedł wielki sztorm, czyli czas zmian...żeby zabrał nas gdzieś daleko stąd...właśnie na stały ląd...żeby nasze życie jakoś się ułożyło...

Swoją twarz i oczy puste
Widzisz co dzień w wody lustrze
Twoje myśli opadły już na dno
Jak długo w niebo wbijasz wzrok?


Tracimy powoli nadzieję...mimo to wciąż błagalnie spoglądamy w górę, modlimy się o lepszą przyszłość...

Wystarczy jeden krok
By znaleźć drugi brzeg
Uwolnić się od strachu
Zgasić gniew
Jest tylu innych ludzi
Nie jesteś tutaj sam
Wystarczy jeden krok...


Moze rzeczywiście wystarczy jeden nasz krok, żeby coś zmienić...jeśli odważymy się, wyjdziemy z inicjatywą...a nie będziemy biernie czekac, aż coś się stanie...bo nasza przyszłość zależy od nas...Nie jesteśmy sami w swojej samotności ...jest tylu innych do nas podobnych...Zamknięci w czterech ścianach strachu nie jesteśmy a-społeczni...tylko jedni z wielu...

Wielki sztorm
Wielka moc
Każdy grzech
Zabierz mnie


***** ***** *****

Zespół Tosteer polecam wszystkim wielbicielom mocnego, rockowego grania. Mają w swoim repertuarze zarówno piosenki z tekstem polskim, jak i po angielsku. W niektórych utworach można znaleźć rapowane wstawki, co budzi skojarzenia z nu-metalowymi kapelami, takimi jak LP lub może bardziej Limp Bizkit. Nie wiem, czy ich piosenki można znaleźć na Kaazie. Ja w każdym razie mam kilka z nich na kompie w mp3, więc gdyby ktoś był chętny, zapraszam na gg (numer widoczny u dołu ekranu :lol: ). Z przyjemnością Wam je prześlę (o ile będzie to technicznie możliwe, bo ostatnio mam problemy z przesyłaniem czegokolwiek przez gadu gadu), jeżeli tylko wyrazicie taką chęć :D.

PS. Zdaje się, że na forum zespołu (w dziale Exclusive - tylko dla zarejestrowanych użytkowników :wink: ) można ściągnąć teledyski do dwóch singlowych piosenek - "The hardest task" i "Parasite".

Image

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Fri Apr 30, 2004 10:30 am

Kochani, z góry ostrzegam, że dam w dziób wszystkim, którzy zaczną przepraszać za umieszczanie tu i interpretację tekstów, które niekonieczie pojawiły się w serialu :D TO JEST MIEJSCE DO INTERPRETOWANIA I ROZWAŻANIA NAD TEKSTAMI PIOSENEK, KTÓRE NAM SIĘ PODOBAJĄ, KTÓRE NA NAS WYWIERAJĄ WPLYW, KTÓRE NAS PORUSZYŁY. No. To tak z grubsza ;)

ASIU - tytuł, to jakby podkreślenie jak czasami nasze życie wali sie w gruzy i jak nanowo uczymy się podstaw. Jak stracimy kogoś ważnego i jak potem uczymy się bez niego żyć. To co inni widzą tyle razy, my do tej pory postrzegaliśmy zupelnie inaczej - z kimś i dlatego samemu odkrywamy uroki "starych" rzeczy, widoków, na nowo.

Ciagle popełniamy te same błędy, te same pomyłki plączą nasze życie, ale tak czy inaczej potrzebujemy kogoś, bo możemy się czasami zwodzić, ale samowystarczalnie nie jeteśmy. Jeśli nie czegoś konkretnego, to przynajmiej uczucia potrzebujemy od tej drugiej osoby.

Zwiazek to nie tylko uniesienia radości i szczęścia, to upadki, to czasami upokorzenia. Ale umiejętność zrozumienia tych wszystkich elementów prawdziwego życia czyni nas bogatymi.

Potzebujemy się nawzajem i jednocześnie boimy sie spełnienia marzeń i tego, że ponownie ciężko będzie zaufać...


Lizzy_Maxia... Co do Tosteer.. nie mialam przyjemności usłyszeć melodii, ale jesli pozwolisz, wypowiem się na temat tekstu .

Przypomina mi trochę "Życie Pi" Yanna Martella, ale moze to zbyt pochopnie wyciągniete wnioski. Jednak prawda jest taka, że targa nami wiele niepewności i ten, który potrafi dostrzec jest bogaty otwartością i ubogi pewnością, bo stały ląd czyni nas pewniejszymi naszych przekonań, zamyka nas jednak na innych. A martwa cisza jest niejako oczekiwaniem na zwrot sytuacji. Jednak istnieje coś takiego jak "cisza przed burzą" i dlatego nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy spokój oznacza zmiany na lepsze, czy na gorsze.

Jednak czasami godzimy się na cokolwiek, byle tylko nie trwać w miejscu... a to może nas uratować, lub zgubić...

A pierwszy krok jest najciężej uczynić. On wymaga najwięcej wysilku, ale tyle od niego zależy. jednak tkwi w nas obawa - co bedzie, jeśli ktoś nas skrzywdzi zamiast pomóc? Wtedy kolejny pierwszy kro, po dojściu do siebie, bedzie jeszcze trudnieszy.

jeden z moich ulubionych bohaterów filmowych powiedział kiedyś "nie jest ważne ile razy upadniesz, ale ile razy potrafisz wstać", czasmi jednak człowiek nie ma wystarczająco wiele wiary w to, by podnieść sie nie obawiaj ąc sie kolejnego ciosu.
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Asia
Zainteresowany
Posts: 426
Joined: Sat Jul 26, 2003 7:26 pm
Location: Zabrze

Post by Asia » Fri Apr 30, 2004 5:07 pm

Nan, dzięki za informację o "Sail away" - postaram sie znaleźć jakos ten filmik (chyba ze mi pomozesz :D )

Lizzy_maxia, przcież to ty dałaś mi kiedyś cynk o Tosteerze na gg. "Hardest task" to rzeczywiście bardzo fajna piosenka, a "Wielki sztorm" zapowiada sie interesująco.

Co powiecie o Fisher i jej "Human" (pożeganie Alexa w szkole - Cry your name) ??? Znamy ją przede wszystkim z hymnu miłosnego Roswell - "I will love you". Tak jak u Sary McLachlan i Dido, talent wokalny idzie w parze z poetyką


Fisher - Human

You came up, once again
Seems you're the topic of
every single conversation


I was the one, once again
making apologies, all in your defence
Just give her time.


Chorus:
It's all right if you fall
You are human after all
But it hurts when you land
On my life I'm not your
Jesus Christ


You show up when you need
Make no apologies
lay your world upon my shoulders


Hey, what a friend you have in me
You give me all your sin
take my soul and go
time after time


It's all right if you fall
You are human after all
But it hurts when you land
On my life I'm not your
Jesus Christ


Save yourself
Save yourself
Forsake me


It's all right if you fall
You are human after all
But it hurts when you land
On my life I'm not your
Jesus Christ

Dedykuję tę piosenkę moim przyjaciołom. Zawsze mogą na mnie liczyć, zawsze im pomogę. Nawet jeśli coś zrobią źle, popełnią jakiś błąd. Jesteśmy tylko ludźmi, upadek to część naszego życia.

Egoizm i sztuczność - to też znane nam cechy. Ludzkie cechy. Trzeba być czasem egoistą, by móc potem dostrzec resztę świata. Trzeba udawać, by potem zrobić rachunek sumienia i zacząć żyć od nowa. Nie jesteśmy silni, nie mamy mocy uleczania. Ale mamy miłość i przyjaźń, które wypełniają naszą egzystencję. Wieć nieście swoją miłość innym, napawajcie świat optymizmem. Pa!
THERE'S TRUTH TO EVERY RUMOR

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Fri Apr 30, 2004 6:30 pm

Asiu, na http://www.geocities.com/englishroswell, w dziale video, w... zaraz... Other Couples. W ogóle polecam filmiki Jennifer - źródło mojego nieustannego natchnienia muzycznego :wink: i moja Kazaa nie jest bezrobotna.

Fisher - prywatnie - uwielbiam. Zwłaszcza "Breakable". Choć takie troszeczkę... nie no, nie dołujące, można się tam dopatrzeć nadziei, ale jednak...

A "Human"... zwróćcie uwagę, jak idealnie wręcz pasuje do sytuacji. Dajcie jej czas, a ona odkryje prawdę, że człowieka zabił ktoś - nie-człowiek. A Alex był człowiekiem... W każdym tego słowa znaczeniu. Wtedy nagle cała szkoła dowiedziała się, kim był Alex. Że w ogóle był.
Każdy człowiek ma prawo do pomyłek, ale... czasami pomyłki są bolesne. Może to jednak nie chodzi o Alexa, a właśnie o Tess. Czy była człowiekiem... Pomyliła się, obrała złą drogę by osiągnąć to, co chciała - a nie ma takiej siły, żeby mi wmówić, że w czasie świąt nie była szczęśliwa, a przynajmniej że nie zaczęła się czuć szczęśliwa. No i zwaliła wszystko na Alexa :wink: co w rezultacie nie skończyło się dobrze dla nich obojga. Każda droga ma drogowskaz "Do celu", ale nie każdy drogowskaz mówi prawdę.

Może czasami trzeba popełnić jakiś błąd, by dostrzec coś więcej. Może trzeba zranić nie tylko siebie, ale i innych, by wszystko jakoś ułożyć. Może przez chwilę trzeba być pesymistą, by móc być optymistą. Może...
Image

Asia
Zainteresowany
Posts: 426
Joined: Sat Jul 26, 2003 7:26 pm
Location: Zabrze

Post by Asia » Sun May 02, 2004 10:20 pm

Nan, również uważam, że Klipy Jennifer są zniewalające. Mam bardzo dużo filmików jej autorstwa, w ogóle większość chyba są jej. Zaraz poszukam tego trailera z muzyczką Davida Graya.

PS. Mam problem ze ściągnięciem "Breakable". Moze ta piosenka też posłużyla do jakiegoś video? jak ją ściagnęłas?
THERE'S TRUTH TO EVERY RUMOR

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Mon May 03, 2004 10:05 am

Z Kazy. Nie, z Imesha... I nie wiem, być może, że ktoś posłużył się "Breakable" do któregoś z klipów, choć ja osobiście nie kojarzę. I tak nawiasem mówiąc, to filmików mam całe masy... Nie tylko ze strony Jennifer. Była sobie kiedyś taka cudowna strona... Na której przy każdym clipie było napisane, co to za piosenka, czyja i jeszcze dodatkowo były słowa. Radość nie z tej ziemi, bo nie trzeba było się doszukiwać czyje to jest, tyle że gdzieś mi zniknął jej adres...
Image

Asia
Zainteresowany
Posts: 426
Joined: Sat Jul 26, 2003 7:26 pm
Location: Zabrze

Post by Asia » Wed May 05, 2004 8:28 pm

Nan, ten klip to "Cliffhanger"?


Ostatnio znalazłam piosenkę, którą szukałam od bardzo dłuższego czasu. Nie wiem czy ktoś kojarzy reklamę, która czesto pokazuje sie na MTV - reklama zegarków Swatch: Touch heaven, touch rythm, fisrt touch, natural touch itp. I taka super pioseneczka. Jest to Five for fighting "Something about you"
Jakby ktoś skojarzył tą posenke, to zamieszczam tekst.

Something About You
I don’t know where to begin
I don’t know how to get out there to see you
I don’t know where to dig in.
I don’t know how to get in there…to feel you

It’s been to long and I’m about to be in time for me
It’s been to long and I’m in time

Baby there’s something about you that
I can hold on to
I’m going to hold on to that
Baby there’s something about you that
I can hold on to
I’m going to hold on to that

I never thought I would win
I never thought much about that.
(It’s been a long time coming)
I never stopped to begin
Thinking about the process.
(It’s been a long time coming)

It’s been to long and I’m about to be in time for me
It’s been to long and I’m in time

Baby there’s something about you that
I can hold on to
I’m going to hold on to that
Baby there’s something about you that
I can hold on to
I’m going to hold on to that

I don’t know where to begin
I don’t know how to get out there to see you

Baby there’s something about you that
I can hold on to
I’m going to hold on to that
Baby there’s something about you that
I can hold on to
I’m going to hold on to that

It’s been a long time coming
I’m going to hold on to that

And I’m going to be there…be there…alright
THERE'S TRUTH TO EVERY RUMOR

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Thu May 06, 2004 8:08 am

Aha. Cliffhanger. Michael&Isabel.
I dzięki za info, Asiu. Czasami ludzie od reklam mają nosa i wybierają świetne piosenki. Najgorzej jest wyłapać piosenkę z filmów... o ile na końcu nie podają spisu piosenek :wink:
Image

Asia
Zainteresowany
Posts: 426
Joined: Sat Jul 26, 2003 7:26 pm
Location: Zabrze

Post by Asia » Fri May 07, 2004 5:24 pm

heh, moim ulubionym zajeciem jest wyłapywanie filmowych piosenek :P. Takie piosenki są najlepsze, bo są różnorodne. Dlatego tak kocham muzykę do Roswell. Znajdzie sie tu dosłownie każdy rodzaj muzy.
THERE'S TRUTH TO EVERY RUMOR

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Mon May 17, 2004 3:23 pm

Ostatnio wpadła mi w ucho pewna przyjemna rockowa balladka, moze już ją gdzieś słyszałyście...A ponieważ niedawno urządziłam sobie roswelliański maraton i obejrzałam niemal wszystkie odcinki, które mam na kasetach video (niestety nie jest tego dużo --> połowa trzeciego sezonu), owa piosenka skojarzyła mi się z jedną sceną...."Graduation"...Odjazd Michaela na motorze, pożegnanie z Marią i jego słowa: "Wherever I'm goin', whatever I'm doin', just know I'll always love you"...

Oto tekst piosenki:

HOOBASTANK – THE REASON

I'm not a perfect person
There's many things I wish I didn't do
But I continue learning
I never meant to do those things to you
And so I have to say before I go
That I just want you to know

I've found a reason for me
To change who I used to be
A reason to start over new
and the reason is you

I'm sorry that I hurt you
It's something I must live with everyday
And all the pain I put you through
I wish that I could take it all away
And be the one who catches all your tears
Thats why i need you to hear

I've found a reason for me
To change who I used to be
A reason to start over new
and the reason is You

and the reason is you
and the reason is you
and the reason is you
and the reason is you


I'm not a perfect person
I never meant to do those things to you
And so I have to say before I go
That I just want you to know

I've found a reason for me
To change who I used to be
A reason to start over new
and the reason is you

I've found a reason to show
A side of me you didn't know
A reason for all that I do
And the reason is you

Moze tekst jest banalny, ale...nic nie poradzę na to, że mnie podobają się takie romantyczne banały :wink:

Michael nigdy nie był "perfect person", popełnił dużo błędów, ale w jego życiu pojawiła się Maria...To dla niej został na ziemi, kiedy inni mieli odlecieć z Tess na Antar...

Michael: I wanted to say that this thing has been screwed up from the beginning. You and me. Us. Just the whole long, stupid story... (...) But I wouldn't trade it for anything. It's meant so much to me, y'know. From day one, from the moment I kidnapped you and stole your car... I knew you were the girl for me. I never wanted anyone else... (...) I still don't. Just... Wherever I'm goin', whatever I'm doin', just know I'll always love you...

* * *

Od czasu Roswell, kiedy oglądam jakiś film, zawsze czekam do końca napisów i listy napisów...Tym sposobem 'wyłapałam' kilka naprawdę ciekawych kąsków 8)

Asiu, dzięki za "Something about you", mnie także podoba się ten utwór, ale jakoś nigdt nie wpadłam na pomysł, żeby jej gdzieś poszukać. Ale jak widać - internet daje mnóstwo możliwości :wink:

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Mon May 17, 2004 6:40 pm

LIZY_MAXIA - to piękny utwór. nie wiem, czy tak banalny jak sama o nim myślisz :) Czasami piękno tkwi własnie w prostocie słów. Szkoda, że nie znam muzyki do tej piosenki, ale wiem, że czasami Ella Fitzgerald śpiewała proste słowa, a brzmiały one jak największy sekret światra, sekret miłości.

Tak już jest, że gdy kochamy - to przeżywamy wszystko inaczej, intensywniej. Pragniemy czegoś tak bardzo, że czasami to aż boli. W końcu okazuje się, że jeseśmy gotowi zrezygnować z części siebie, by zmienić się dla tej ukochanej osoby, a nie ma piekniejszego podarunku niz własnie taki.
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Tue May 18, 2004 11:41 am

LEO, bez problemu powinnaś znaleźć "The Reason" na Kaazie.

Jest jeszcze jedna piosenka zespołu Tosteer, która pozostawiła we mnie trwały ślad...Parę miesięcy temu zmarła mama mojej koleżanki. Nie wiedziałam wtedy, co jej powiedzieć, jak wyrazić smutek, który czułam w tej sytuacji. W końcu stanęło na tym, że nie powiedziałam nic, ale wciąż mam w pamięci refren utworu, którego tekst macie poniżej i którego wówczas słuchałam 'na okrągło': Ten kto gaśnie /Pozostawia innych, którzy niosą światło /Niebo zawsze będzie pełne gwiazd. Te słowa mówią same za siebie...

ZAMYKASZ OCZY

music: TOSTEER
lyrics: Bartek Grzanek

Zamykasz teraz oczy
I znika wielki ból
To magia jest dla Ciebie
Najlepsza z wszystkich dróg

Zamykasz w sobie ciepło
Zapadasz w wielki sen
Już nie ma cię na zewnątrz
W sobie chowasz się

Wszystko czego chciałeś
Bez żalu oddałbyś
Zapomnieć chcesz kim byłeś
Wiecznie śnić

Ten kto gaśnie
Pozostawia innych, którzy niosą światło
Niebo zawsze będzie pełne gwiazd

Chcesz widzieć znowu oczy
Które zgasił los
Poczuć w dłoniach włosy
Wciąż nie wierzysz w to

Pamięć nie jest władna
Żeby wskrzesić ją
Nic nie będzie wieczne
Uwierz w to

Ten kto gaśnie
Pozostawia innych, którzy niosą światło
Niebo zawsze będzie pełne gwiazd

Szukasz drzwi którymi
Opuściła świat
Znać chcesz tajemnicę
Jak cofnąć czas

Ten kto gaśnie
Pozostawia innych, którzy niosą światło
Niebo zawsze będzie pełne gwiazd

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Sun May 23, 2004 2:44 pm

Mam OGROMNĄ prośbę. A właściwie pytanie. Szukam piosenki z "Troi", która leciała na końcu filmu, razem z napisami. Odniosłam wrażenie, że gdzieś już ją słyszałam, tylko nie wiem gdzie i nie wiem, co to za utwór. Może Wy wiecie :?: Asiu, 'tropicielko' muzyki filmowej, nowe wyzwanie dla Ciebie, do boju :!: :wink:

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Wed May 26, 2004 7:25 am

Proponuję wejśćna stronę firmową filmu Troja, tam poszukać coś o muzyce i powinnas znaleźć. Jeśli była to piosenka, bardo prawdopodobne, że ktoś się nią pochwalił. ;) ... byłam na stronie filmu... nie ma tam nic ciekawego, spróbuj zatem wrzucić hasło w Kazaa, jeśli znajdzie muzykę, będzie pisało czyja ona jest ;)
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Wed May 26, 2004 11:28 am

Dzięki dziewczyny (Asia, LEO), już sobie poradziłam :) Piosenkę tę śpiewa Josh Groban, a nosi ona tytuł: "Remember". Dziś udało mi się nawet znaleźć słowa:

JOSH GROBAN - REMEMBER

Remember
I will still be here
As long as you hold me
In your memory

Remember
When your dreams have ended
Time can be transcended
Just remember me

I am the one star that keeps burning
So brightly
It is the last light
To fade into the rising sun

And with you whenever you tell
My story
For I am all I've done

Remember
I will still be here
As long as you hold me
In your memory
Remember me

I am that one voice in the cold wind
That whispers
And if you listen
You'll hear me call across the sky

As long as I still can reach out
And touch you
That I will never die

Remember
I'll never leave you
If you will only
Remember me

Remember
I will still be here
As long as you hold me
In your memory

Remember
When your dreams have ended
Time can be transcended
I live forever
Remember me
Remember me
Remember me

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Mon Jun 28, 2004 1:08 pm

Czy któraś z Was byłaby łaskawa ładnie mi przetłumaczyć tę oto pioseneczkę? Bardzo, bardzo proszę :oops:

Great Big Sea - Sea of No Cares

When you're in love, there's no time and no space
There's a permanent smile on your face
Your friends all complain that you're going insane
But the truth is they're just afraid

Chorus:
Hey somewhere,
you threw your fear in the Sea of No Cares
Hey somewhere,
you threw your fear in the Sea of No Cares

When you decide that what counts is inside
Your friends all say it's a lie
But there's no brighter light than the look in her eyes
When you're walking her home through the night

Chorus
Bridge

Let your self go with the tide
There's an angel by your side
Tonight

Back at the bar getting cynically stoned
Your friends are drinking alone
But it's funny, they don't even cross your mind
When she asks you into her home

Chorus x2

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Mon Jun 28, 2004 9:04 pm

kiedy kochasz czas i przestrzeń nie znają granic
na twej twarzy na stałe gości uśmiech
przyjaciele narzekają myśląc, że oszalałeś
lecz prawda jest tak, że sie boją

hej, gdzieś tam
wrzuciłeś swe lęki w otchłanie Morza Spokoju 2x


Kiedy odkryjesz, że to co sie liczy to wnętrze
przyjaciele zgodnym chórem okrzykną to kłamstwem
lecz nie ma jaśniejszego światła niż spojrzenie jej oczu
kiedy wieczorem odporowadzasz ją pod drzwi jej domu

most

płyń z prądem, pozwól sobie na to
przy twym boku, dziś, trwa anioł

oparty o barową ladę, cynicznie zamroczony alkoholem
twoi przyjaciele piją w samotności
zabawne, nawet nie przeszli ci przez myśl
kiedy zaprosiła cię, byś wszedł


taka jest prawda. piekna piosenka, chociaż nie znam melodii. Miłość i nadzieja są jak zamroczenie cudownym narkotykiem. Nie chcemy sie ocknąć, chcemy obserwować siebie poprzez różowe okulary, wtedy nic nie ma znaczenia, jestesmy szczęśliwi i bezpieczni pod skrzydłami anioła stóża... i modlimy się, by się nie przebudzić...
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Tue Jun 29, 2004 11:33 am

LEO, dziękuję Ci ślicznie, pięknie to przetłumaczyłaś :cmok: Piosenka rzeczywiście jest niesamowita, szczególnie pierwszy wers i refren (polecam wersję "albumową" do ściągnięcia na Kaazie).

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests