White Room i Destiny

Tutaj można porozmawiać o wszystkim, co dotyczy I serii

Moderator: LEO

Forum rules
Zabrania się spoilerowania - strefa zaostrzonego rygoru
User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Tue Dec 30, 2003 12:32 am

LIZIETTE - masz wiele racji w tym co piszesz. Uważam, że Katims faktycznie nieco zapomniał o całym wpływie WR na Psychikę Maxa, chociaż zapewne on sam bardziej myślał o Liz, poza tym jest coś takiego jak negacja i wyparcie się. O pewnych rzeczach sie zapomina, o nieektórych niestety na niezbyt długo - koszmary powracają przeważnie pod postacia snów i tak wychodzą na świato dzienne.

Co do tego, że Max mógłby ich wszystkich tak "balst'nąć " :D NIE. Dla mnie to niie byłoby w jego stylu. Odkąd Pierce zagroził mu śmiercią Liz Max się poddał. Zawsze się wycofywał, zawsze wybierał bezpieczną opcję. Tylko raz miał ochotę kogoś zabić - właśnie pierce'a w początkowym etapie "przesłuchiwania" go. Liz... ok. Wybuchnęła. Ale to opowiadanie jest jakby powielaniem silnych i drastycznych wątków z serialu. I seria, III seria. gdzie Liz "wyrzuciła w powietrze" Tess... niee... jak już mówiłam do tego jeszcze zdaje się 2 książki autora piszącego coś w stylu Kinga.

Co do "pójścia dalej" w WR. Też mi to nie pasuje. WR był jaki był. Drastyczny, ale zachował granice. Zawsze byłam zwolenniczką niedopowiedzeń i jestem chyba jedną z nielicznych, które zauważyły, że Max chyba nikomu nie powiedział o tym co zaszło w WR (wiedziała tylko Liz - po pocałunkach i Izz - po tym jak weszła w jego umysł). Nigdy nie powiedizał gdzie był, gdy umarł i pojawił się jako Ten staruszek w III serii. Dużo rzeczy nikomu nie wyjawiał. Dużo smutnych rzeczy. Przecież nie było chyba mowy o tym, że wspomniał komuś o tym, co chciała zrobić z nimi Tess po powrocie na Antar (rozmowie w jaskini granolithu nikt prócz maxa i Tess się nie przysłuuchiwał). Dlatego uważam, że WH poruszył istotne rzeczy i powinien pozostać odcinkiem takim jakim jest, jednak katims mógł jeszcze wspomnieć o zmianach, jakie wywarł on na Maxa, tym bardziej, że przecież WR jest powodem całego odcinka świątecznego II serii.
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Thu Jan 01, 2004 11:26 pm

Acha, LEO przypomniało mi sie coś jeszcze- pamietam, jak niepokoiło cie "mięso" które pojawiło sie pomiędzy wspomnieniami Maxa w AN, kiedy cała trójka maszerowała do Broody'ego...otóż mój nieazwodny braciszek to rozszyfrował...to było jakieś zwierzę- prawdopodobie krowa- wiszące w rzeźni, obdarte ze skóry, z wciąż jeszcze "żywym"okiem....
No cóż...dziwne rzeczy kołaczą sie po głowinie Maxia :?
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Fri Jan 02, 2004 10:57 am

Raany :D Dzięki :D To fakt, niepokoiło mnie to, nie pomyślałam, że ktoś o tym będzie pamiętał. To swoją drogą dziwne, że widział coś takiego. Przekaz miał chyba być po prostu bardziej krwawy poprzez to coś. Z drugiej strony nasuwa mi się skojarzenie być może trochę dziwne, ale własnie "baranków idących na rzeź". Ciężko przyrównać Maxa do baranka (chociaż była blisko jedna z forumowiczek pisząc, że Max ma "Cielęce oczy" :D ), jednak cała sytuacja jest nawet nieco podobna. Wystawieni na śmierć na rodzimej planecie zginęli, w I serii wszystko zmierzało ku temu samemu.
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

White Room i Destiny

Post by Liz16 » Fri Apr 16, 2004 9:59 pm

Oba odcinki, były super, oprócz ostatnich minut Destiny. Ale takto były świetne. Mnie najbardziej wzruszył moment kiedy męczyli Maxa pokazując mu, że jeśli nie zrobi tego co chcą, skrzywdzą Liz. Wtedy można było dostrzeć ogromną miłość jaką on do niej czuł, coś wspaniałego. Zresztą, oba odcinki, ukazywały prawdziwe uczucia, jakie człowiek może okazać drugiej osobie. Uważam, że były one bardzo dobrze i realistycznie pokazane. :)
Last edited by Liz16 on Sat Apr 17, 2004 9:42 am, edited 1 time in total.
Image

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Sat Apr 17, 2004 9:40 am

Pamiętam początkowe sceny z destiny... jak Liz nie myślała nawet kilku sekund, by skoczyć z nim z tego mostu i pamiętam, jak pomagała mu iść, gdy wyczerpany tym co mu zrobili oraz pościgiem nie był w stanie utrzymać się na nogach...
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Sun Apr 25, 2004 11:55 am

Tak, Leo to też doskonale pamiętam. Była w stanie poświęcić życie dla swojej miłości do Maxa. Myślę, że nie wszystkich byłoby stać na taki odważny krok. W ten sposób pokazała jak bardzo go kocha i jak jej zależy na nim.
Szkoda tylko, że w ostatnim odcinku, Maxowie nie udało się zatrzymać Liz przed odejściem :cry:
Image

User avatar
Jason_L:W
Gość
Posts: 38
Joined: Sat Apr 24, 2004 8:37 pm
Location: Wysokie Mazowieckie
Contact:

Post by Jason_L:W » Sun Apr 25, 2004 1:14 pm

Liz16 wrote: Szkoda tylko, że w ostatnim odcinku, Maxowie nie udało się zatrzymać Liz przed odejściem :cry:
skoro już o tym mowa to chciałbym tylko powiedzieć tyle, że w tym momencie trochę w tą ich miłość zwątpiłem bo ja jak kogoś kocham to bym biegł i za nogi łapał żeby nie odeszła - równie dobrze mógł ja kochać tak mocno .... że pozwolił odejść. Czyli uszanował jej decyzję lub jak to się tam nazywa.

......śledzę Cię Liz16.... (i tutaj rząd niepotrzebnych emocjonek - luki)
Czarne biblie spisałem Słowa " Potępienie z zamierzenia " Gorzka prawda zdawała się daleko lepszą od kłamstwa Bo gdy nadzieję obalił rozum Coś się skończyło I Śmierć padła szybko do stóp życia

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Tue Apr 27, 2004 1:02 pm

Zgadzam się, czasami najciężej jest uszanować czyjąś decyzję i ... czekać, by pokazać, ze uczucie nie wygasło.
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Asia
Zainteresowany
Posts: 426
Joined: Sat Jul 26, 2003 7:26 pm
Location: Zabrze

Post by Asia » Fri Apr 30, 2004 6:12 pm

Ale tym samym sprawdzamy siłę swoich uczuć.
Jeśli kochasz, to pozwolisz odejść.
Kto by posunął sie do czegoś takiego? Kto byłby taki silny?
THERE'S TRUTH TO EVERY RUMOR

User avatar
~Lenka~
Nowicjusz
Posts: 124
Joined: Tue May 11, 2004 2:08 pm
Location: Łódź
Contact:

Post by ~Lenka~ » Tue Jul 20, 2004 4:25 pm

Na stronie geocities jest bardzo ciekawy klip będący przekrojem przez te dwa odcinki. Niedawno, przez przypadek się na niego nadchnęłam. Zwie się Whisper i trwa aż 8:18!!! Naprawdę polecam. Ujęli w nim najciekawsze sceny, po obejrzeniu wspomnienia tych odcnków odżywają... :cheesy:

http://www.geocities.com/englishroswell/index1.html

A jeśli chodzi o rozstanie Maxa i Liz w Destiny to myślę, że Max zachowałby się zupełnie inaczej gdyby był w innych okolicznościach: wymęczyli go ci z FBI, potem nagle skontaktowała się z nimi matka (nie skomentuję tej sceny, szkoda słów...) i powiedziała o tym ich całym kosmicznym przeznaczeniu. Max by trochę zdezorientowany i dla tego pozwolił jej odejść. Ale przecież nadal kochał ją tak silnie, że i tak przeznaczenie przestało się dla niego liczyć, ważna była tylko Liz, dał tym dowód jak bardzo ją kocha i ile dla niego znaczy. To co, że pod skałą pozwolił jej odejśc, przecież to nie znaczy, że przestał ją kochać... :wink:

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Wed Jul 21, 2004 8:55 pm

Chętnie zobaczyłabym ten clip, ale nie wiem, gdzie na tej stronie go znaleźć, proszę Cię, podpowiedz gdzie go szukac. W Animations? Tam nic nie widze :(
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Wed Jul 21, 2004 9:22 pm

Leo wystarczy, że wejdziesz w dział Video, później w kategorię Other Vids i tam na dole znajdziesz owy klip :D
Image

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Fri Jul 23, 2004 10:15 am

Wszystko fajnie, tylko ja nie widzę na tej fioletowej stronce żadnego działu Video. Kolumna po prawej stronie kończy się u mnie na "Quiz" i to w dodatku nie widać tego wyraźnie. No cóż. Może kiedyś na to jeszcze trafię, bo wygląda na to, że mój komputer jakoś dziwnie tę stronę otwiera :(
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Smerfeta
Nowicjusz
Posts: 82
Joined: Mon Jul 19, 2004 6:21 pm
Location: Smerfolandia :)
Contact:

Post by Smerfeta » Fri Jul 23, 2004 7:43 pm

Dobra Liz16. Wchodzę na stronkę-wydaje się wszystko cacy ale ja niewidzę tego "klipu na dole" :roll: .Mogłabyś mi powiedzieć jak się on dokładnie nazywa :?:
"Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
I ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
I nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
Czy pierwsza jest ostatnią
Czy ostatnia pierwszą. "
Jan Twardowski

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Fri Jul 23, 2004 9:12 pm

Smerfeta, owy klip nazywa się Whisper (A White Room/Destiny Video).
Image

User avatar
Smerfeta
Nowicjusz
Posts: 82
Joined: Mon Jul 19, 2004 6:21 pm
Location: Smerfolandia :)
Contact:

Post by Smerfeta » Fri Jul 23, 2004 9:40 pm

No dobra, ale co dalej kliknąć ???
"Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
I ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
I nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
Czy pierwsza jest ostatnią
Czy ostatnia pierwszą. "
Jan Twardowski

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Fri Jul 23, 2004 10:16 pm

Dalej musisz właśnie kliknąć na ten napis, prawym przyciskiem myszy i zapisać element docelowy jako..... I dalej ci się pobierze.
Image

User avatar
caroleen
Zainteresowany
Posts: 374
Joined: Fri Apr 16, 2004 5:22 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by caroleen » Thu Jan 13, 2005 4:57 pm

Temat dawno nie odwiedzany, ale i tak chce coś powiedzieć. Dla mnie zakończenie Destiny jest zwykłą pomyłką w scenariuszu :twisted: . A tak serio, to zupełanie nie rozumiem poprowadzenia akcji w ten sposób. Na własny użytek uknułam teorię, że zachowanie Maxa było po prostu chwilowym zaćmieniem, efektem mętliku, który chłopak miał wtedy w głowie. Bo nie mogę uwierzyć, że Max, który zawsze kierował się sercem i samodzielnie podejmował decyzje nagle zmienił się w kogoś innego :roll:

Wspomnieliście coś o tym, że może Max kochał Liz na tyle, że w Destiny pozwala jej odejść, szanując jej decyzję. I że to jest jakby "miarą" siły uczucia. Dla mnie to podwójna bzdura. Po pierwsze- zastanówcie się, czy Max, który bez Liz niemal nie umiał oddychać, dla którego była ona muzą, oparciem, partnerem itp. byłby na tyle silny, aby z niej zrezygnowac? Nie sądzę. I rzeczywiście nie zrezygnował, co widac w późniejszych odcinkach. Potwierdza to częsciowo moją teorię o mętliku ;)
Po drugie uszanowanie czyjejś decyzji w imię miłości moze mieć miejsce tylko wtedy, gdy sytuacja jest nie do rozwiązania, kiedy partner nie może nic zrobić, aby pomóc partnerce. A tu? Liz odeszła, bo Max nie potrafił/nie chciał/nie mógł jej przekonać, że jest dla niego jedyną. Dlatego, ze usłyszała, że Tess była jego żoną na Antarze. Czy takie coś można uszanować? Szczególnie, ze według Maxa były to bzdurne wątpliwości? Nie, w tym wypadku Max powinien biec za nią ile sił i zatrzymac ją za wszelką cenę, bo powody podjęcia jej decyzji nie były ani racjonalne, ani wystarczająco przekonujące.
Hm...Tyle czasu minęło od emisji, a ja ciągle nie moge mu wybaczyć, że zostawił ją na tej pustyni.... :twisted:
Image

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Thu Jan 13, 2005 7:04 pm

caroleen, ciesze się, że masz własną opinię i że dzielisz sie nią z nami :)

Jednak zapewne wiesz już, co zaraz przedczytasz :D

Dorosłe życie bardzo boli. najbardziej boli świadomość, że za popełnione błędy musimy płacić sami.

Nie ma mamy, taty, siostry, brata... jest nasza odpowiedzialność. A czasami właśnie poczucie własnej godności i słuszności, która idzie za braniem odpowiedzialności na własne barki każe nam zrezygnować z czegoś, co dla nas jest najdroższe.

Max miał zobowiązania. Myśląc o Liz myślałby tylko i wyąłcznie o sobie, a miał już syna... Mężczynom często zdarza się nie brać reczywistości pod uwagę :) On jednak poczuł sie do odpowiedzialności, a mieszanie Liz w coś, co i tak byo wystarczająco skomplikowane nie byłoby dobrym pomysłem. jednak życie dowodzi tego, że czasami wato postapić air, bo los, choć przeważnie złosliwy, czasmi potrafi się odwrócić... moze na krótką chwilę, ale daje to nadzieję...
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
caroleen
Zainteresowany
Posts: 374
Joined: Fri Apr 16, 2004 5:22 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by caroleen » Thu Jan 13, 2005 7:54 pm

Halo, halo, Leo, w Destiny Max nie wiedział jeszcze, że będzie miał syna :twisted:
Rezygnacja z czegos ważnego w imię odpowiedzialności? To nie tutaj. Max przyjął do wiadomości, że jest ich czworo. I chciał, żeby trzymali się razem. Ale przecież NIE CHCIAŁ rezygnowac z Liz, podobnie jak Michael i Is nie zamierzali ze wzgledu na antarską przeszłośc być razem. Moim zdaniem to, że pozwolił Liz uciec to "zasługa" Michaela, który powiedział, że tak będzie lepiej. Zgodzę się, że może Maxowi przyszło wtedy do głowy, że Liz za dużo juz przez niego wycierpiała i ze należy ją odsunąc od tego kosmicznego rozgardiaszu. Ale dlaczego akurat wtedy? Akurat w momencie, gdy nie zrobił nic złego i mógł ja przekonac? Tak, wie, wtedy druga seria nie byłąby tak pasjonująca ;) Max wtedy nie musiał wybierać pomiędzy swoja rodziną a Liz- to nie było konieczne, bo oni tego nie wymagali, a ich życiu nic nie zagrażało. A czy to było fair? Sama nie wiem. Gdzieś, chyba w jakimś ff czytałam, że Liz mimo prób po wizycie FM nie mogła tak naprawdę odsunąc się od ukochnego, że ciągle była obok i że to nie było w porządku. Coś w tym jest. Ale identyczną mamy sytuację w tym wypadku. Max podjął odpowiedzialna decyzję po to, żeby zaraz próbowac ją zmienić...Ja tego nie kupuję. To trochę tak jakbyś była na imprezie ze swoim chłopakiem i gospodarz przedstawiłby ci jego byłą dziewczynę mówiąc, że kiedys oni bardzo sie kochali. Tobie przykro i uciekasz, a twój ukochany nie idzie za tobą, bo sznuje twoją decyzję...Trochę głupawe, prawda? :wink:
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest