Jakie są wasze ulubione książki?

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

Post Reply
User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Tue Mar 02, 2004 11:37 pm

1. Gra Endera
2. Mówca umarłych
3. Ksenocyd
4. Dzieci umysłu
5. Cień Endera
6. Cień Hegemona
7. Teatr cieni

Mówienie, że to fantasy jest przestępstwem!!!

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Wed Mar 03, 2004 8:19 am

dzieki ogromnie...:)

paoola
Gość
Posts: 25
Joined: Mon Dec 15, 2003 1:45 pm
Location: zewsząd ;)

Post by paoola » Sun Mar 07, 2004 1:08 am

"Na brzegu rzeki Piedry usiadlam i plakalam"- swietna ksiazka :) polecam wszystkim :)
taka jak inni ? raczej inna niż taka...

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Sun Mar 07, 2004 12:29 pm

a ja polecam "Plotkare" :)
przeczytalam taka ksiazka dla nastolatek ale wciaga :)

Luca
Starszy nowicjusz
Posts: 247
Joined: Tue Aug 05, 2003 9:58 pm

Post by Luca » Sun Mar 07, 2004 7:00 pm

Ostatnio znalalzam chwilke czasu, na przeczytanie swietnej ksiazki... na pewno slyszeliscie o "Locie nad kukulczym gniazdem", ktory juz samym tytulem interesuje czytelnika. Ksiazka jest genialna, a ja jeszcze kilka godzin po skonczeniu bylam w stanie glebokiej kontemplacji. Bo te zaledwie 300 stron naprawde daje do myslenia... a po przeczytaniu ksiazki nie bedziemy juz tacy sami. Piekny poemat ku czci wolnosci, poruszajacy problem bycia innym. Goraco polecam wszystkim.

Druga ksiazka, ktora niedwano przeczytalam( cos mnie na czytanie wzielo :mrgreen: ) jest powiesc Paula Coelho pt."Weronika postanawia umrzec". Nie wiem dlaczego, ale podobala mi sie ona bardziej niz "Alchemik", ktory traktowany jest juz wsrod czytelnokow Coelha jako klasyka. Ta ksiazka rozbudzila cos we mnie. Ukazala, ze nie wolno sie poddawac,a zeby zycie nie bylo nudne, nalzey wprowadzic odrobine szalenstwa. Bardzo wartosciowa i ciekawie napisana lektura.

A teraz wracam do lektur obowiazkowych :evil:

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Sun Mar 07, 2004 7:21 pm

hmm a kto jest autoorem "lotu..."??

Luca
Starszy nowicjusz
Posts: 247
Joined: Tue Aug 05, 2003 9:58 pm

Post by Luca » Sun Mar 07, 2004 9:56 pm

Lyss- Ken Kesey :mrgreen: Ale ostrzegam, ze ksiazka jest dosc trudna, a glowny problem zawarty jest w metaforze, ale wierze w Ciebie :mrgreen:
Najbardziej mi sie podoba, ze ksiazka dotyczy szpitala psychiatrycznego 8)

P.S. Film jest rownie ciekawy i warty uwagi :roll:

Asia
Zainteresowany
Posts: 426
Joined: Sat Jul 26, 2003 7:26 pm
Location: Zabrze

Post by Asia » Wed Mar 10, 2004 3:25 pm

bardzo lubie Whartona. on pisze tak szczerze i w ogole nie przejmuje sie innymi. Po prostu jak mysli o sraczce, to tak własnie napisze - "ta sraczka mnie dobija..." . W większości jego ksiazek główny bohater jest malarzem, lub lubi rysowac. Ostatnio czytalam "w ksiezycowa jasna noc". Choc opowiada o wojnie - jest bardzo piekna. Tak samo "stado" i "spoznieni kochankowie". teraz czas na klasyke: ptasiek, werniks, tato...
THERE'S TRUTH TO EVERY RUMOR

User avatar
raw
Gość
Posts: 9
Joined: Sun Apr 11, 2004 10:08 pm
Location: wielkopolska

Post by raw » Sun Apr 11, 2004 10:37 pm

widze ze ostati wpis w moje urodziny tzreba to zmienić

1. Harry Poter I, II, III, IV, V
2. Władca pierścieni ( choć pierścień bardziej przypomina obrączkę)
4. Pan samochodzik
3. Alchemik
5. weronika postanawia umrzeć
6. ostatnio Vademecum Gimnazjalisty (test unfortunatelly)
7. książka telefoniczna mojego telefonu

to chyba tyle
żyj tak aby twoim znajomym zrobiło się nudno kiefy umrzesz

User avatar
Emilie_N
Nowicjusz
Posts: 98
Joined: Fri Apr 09, 2004 2:43 pm

Post by Emilie_N » Mon Apr 12, 2004 3:13 pm

Moje ulubione książki:
"Nigdy w życiu!"
"O Melba!"
"Ptasiek"
"Diabeł w aksamitach"
Image"You look into my eyes, I go out of my mind"

Luca
Starszy nowicjusz
Posts: 247
Joined: Tue Aug 05, 2003 9:58 pm

Post by Luca » Sun Apr 18, 2004 8:29 pm

Cala seria "Zielonej mili" mmmmm jak ja kocham Kinga :twisted:
"Ptasiek" robi wrazenie :roll:

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Mon Apr 19, 2004 4:49 pm

Oj, o książkach tez by można długo pisać...... Ja najbardziej lubię przygodowe, sensacyjne, młodzieżowe. Ponadto uwielbiam Harrego Pottera, Podobał mi się również Alchemik i "Wakacyjna Akademia Uczuć"
Image

Asia
Zainteresowany
Posts: 426
Joined: Sat Jul 26, 2003 7:26 pm
Location: Zabrze

Post by Asia » Sat Apr 24, 2004 12:00 pm

Liz16, chodzi ci o ksiazke Hanny Kowalewskiej? Bo jesli tak, to mi rowniez podobała sie tak książka, taka prosta historia. Przeczytalam ją w niecałe 3 dni (ksiązka ok 420 stron), co w moim przypadku jest niemożliwe.

Mam pytanie: przeczytał może ktoś książkę Nicholasa Sparksa "A walk to remember"? Polski tytuł to albo "Jesienna miłość" albo "Szkoła uczuć" (tak nazywa sie film, którego scenariusz powstał właśnie na podstawie tej książki). Jak sie zapowiada?
Last edited by Asia on Sun Apr 25, 2004 8:41 pm, edited 1 time in total.
THERE'S TRUTH TO EVERY RUMOR

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Sat Apr 24, 2004 12:05 pm

Tak, chodziło mi o książkę Hanny Kowalewskiej :) Ja też ją przeczytałam w 3 dni :) Ale była na prawdę super. A do "Szkoły uczuć" to jeszcze nie czytałam :(
Image

User avatar
Mari
Gość
Posts: 37
Joined: Mon Jan 26, 2004 6:25 pm
Contact:

Post by Mari » Sun May 02, 2004 9:25 pm

moje ulubione ksiazki to:
Krolowa potepionych
Kolekcjoner kosci
wyznania gejszy
roswell
Z tajnych archiwów
slownik j.japonskiego


:hand: Mari :hand:

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Mon May 03, 2004 9:29 am

Książką mówie wielkie NIE! NIE! NIE! I JESZCZE RAZ NIE!
Dla mnie są po prostu nudne... wszystko co przeczytałam w swoim życiu było nudne (a dużo czytałam). Jedyne co LUBIE podkreślam LUBIE czytać... to ff. Chociaż jakby _liz wydała książkę to ona by takie miano otrzymała :D

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Mon May 03, 2004 7:52 pm

Oooo, _liz mogłaby wydać książkę, świetnie pisze :D A co książek to ostatnio zaczęłam czytać "Przygody 3 Detektywów" A. Hicchocka i muszę powiedzieć, że fajne ksiązki :) No i Potop zaczęłam czytać i dziwne, ale spodobał mi się.
Image

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Mon May 03, 2004 8:13 pm

Liz, "Przygody trzech detektywów"? Dla mnie klasyka :D Zaczytywałam się nimi w podstawówce, ale kiedy sięgnęłam po nie z jakiś rok temu...Hmm, zastanawiałam się, czemu tak szalałam na ich punkcie? :roll: Oczywiście seria godna jest polecenia, ale chyba dla młodszych czytelników. Pamiętam, założyłam nawet specjalny zeszyt, w którym zapisywałam tytuły i odhaczałam po przeczytaniu, a było tego naprawdę mnóstwo! Do tej pory stoi u mnie na półkach kilkanaście książek z tej serii. Resztę wypożyczałam masowo z biblioteki :D Była jeszcze taka inna seria, nie Hitchocka, ale jakiegoś polkiego autora, też detektywistyczna... Akcja umiejscowiona była w Warszawie, na Kabatach...Dziewczyna i dwóch chłopaków...Hmm, muszę sprawdzić tytuł, bo nie pamiętam niestety. "Potop"...fuj, chociaż lubię historię, to Sienkiewiczowskich powieści historycznych nie trawię :? Nie czytałam i nie mam zamiaru... Pamiętam niezbyt miłe doświadczenia z "Krzyżakami" i chyba przez to zraziłam się do tego rodzaju książek.
_liz mogłaby wydać książkę, świetnie pisze
Zgadzam się w 100% :D Na marginesie powiem, że moja qmpela jest w trakcie pisania powieści fantasy i zamierza ją rzecz jasna wydać :) Kibicuję jej gorąco, chociaż ten akurat gatunek moim ulubionym nie jest.

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Mon May 03, 2004 8:54 pm

Nie sądziłem, że się tu wypowiem.. hehe a jednak - chyba się bardzo nudzę..:P Może niektórych zdziwię ale moja ulubioną książką jest książka do geometrii wykreślnej^^,,,, to był żart - rzecz chyba jasna... A prawda jest taka, że chyba jedynymi książkami (a właściwie to lekturami) jakie przeczytałem bez wyczerpującej, ziejącej nudy były 'Dziady' część 3 oraz 'Przedwiośnie'. Nie wiem ale nawet powalające historie napisane przez Nałkowską czy Borowskiego jakoś specjalnie nie powaliły mnie - a tym bardziej również specjalnie nie zainteresowały... Teraz takie sceny to jak się dobrze przyjrzeć to i na co dzień można się do patrzeć - a pisać o nich.. hmm nie wiem czy było warto - może jedynie po to by ukazać, otworzyć oczy ludziom, którzy tego nie dostrzegają albo są szczęściarzami i nie mają takiej okazji...

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Mon May 03, 2004 10:50 pm

Lektury z reguły mają to do siebie że są nudne :P
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests