maraton "roswell"

Wszystko o serialu, książkach, DVD, WB, UPN...
User avatar
setka
Nowicjusz
Posts: 100
Joined: Tue Jul 08, 2003 5:43 pm
Location: Kościerzyna
Contact:

Post by setka » Wed Feb 18, 2004 12:51 am

Lizzy_maxia- co do odcinków, to ich rozmiar (a więc ich jakość) zależy od kompresji video. Ja przykladowo ściągałem swego czasu odcinki, które zajmują po 400 mb. Są to tzw. TV RIPY, czyli zripowane (przeważnie DIVXEM) z telewizji. Jeżeli ty posiadasz odcinki, które zajmują po 100 mb, to na pewno ich jakość pzozostawia wiele do życzenia. Natomiast, gdybyś sciągała odcinki, które zajmują więcej, na przykład 400 mb, to na pewno jakością byłyby by lepsze od tych 100 mb. Czyli te okładki, które znajdują się tam na stronie są przeznaczone do odcinków, które ktoś nagrywał z Polsatu... Dlatego jak powiedziałem jeśli chcesz mieć odcinki w lepszej jakości proponuje je ściągnąć, tylko na kazie dużo osób ich nie ma wszystkich. Co innego na emule. Tam one na pewno będą. BTW. Ja bym jeszcze poczekał trochę ze ściąganiem tych z TV, ponieważ na pewno niedługo wyjdą DVD RIPY na kazie lub emule, a te na pewno nie dorównają jakości tym co masz. Nie będą one może takiej jakości jak DVD, ale minimalnie gorszej... Pozdrawiam :D

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Wed Feb 18, 2004 2:47 pm

Dzięki Setka za wyczerpującą odpowiedź:) Nie oglądałam ich jeszcze, więc nie wiem, jak to jest z tą jakością, ale na pewno masz rację. Pomyślę, co z tym fantem zrobię. Może skończę ściągać pierwszą serię, a dalej spróbuje te o większych rozmiarach. Mógłbyś mi jeszcze podać link do Emule? Bo u siebie mam jedynie Kaazę i od niedawna Imesha.
na pewno niedługo wyjdą DVD RIPY
Czy to oznacza, że będą one w formacie DVD? Jeśli tak, to nie ma sensu na nie czekać, bo nie mam odtwarzacza DVD :(

User avatar
setka
Nowicjusz
Posts: 100
Joined: Tue Jul 08, 2003 5:43 pm
Location: Kościerzyna
Contact:

Post by setka » Wed Feb 18, 2004 7:05 pm

lizzy_maxia wrote:Dzięki Setka za wyczerpującą odpowiedź:) Nie oglądałam ich jeszcze, więc nie wiem, jak to jest z tą jakością, ale na pewno masz rację. Pomyślę, co z tym fantem zrobię. Może skończę ściągać pierwszą serię, a dalej spróbuje te o większych rozmiarach. Mógłbyś mi jeszcze podać link do Emule? Bo u siebie mam jedynie Kaazę i od niedawna Imesha.
na pewno niedługo wyjdą DVD RIPY
Czy to oznacza, że będą one w formacie DVD? Jeśli tak, to nie ma sensu na nie czekać, bo nie mam odtwarzacza DVD :(
Lizzy. Na stronce http://www.emule-project.net/home/perl/ ... m=download możesz sobie ściągnąć programik. Odcinki znajdziesz bardzo łatwo, tak jak na kazie wpiszesz Roswell i gotowe... :shock: :mrgreen: Chodziło mi o to, że na emule są przeważnie (w większkości) tylko odcinki, które mają po 400 mb. A co tych DVD ripów to są to filmy(w tym wypadku będzie to Roswell), które zostaną skompresowane odpowiednim programikiem na format DIVXOWY, czyli taki, który odczytasz normalnie na swoim komputerze. Moim zdaniem warto czekać, bo na pewno jakość tych DVD ripów jak zawsze jest o niego lepsza od TV ripów. Aha BTW. Na pewno się jeszcze ojawią wersję DVD w necie do ściągnięcia, no ale nie o to mi chodzilo i to zupełnie inna historia. Pozdrawiam :D Także ja bym poczekał Lizzy, zresztą zrboisz jak zechcesz...

User avatar
NISZA
Nowicjusz
Posts: 68
Joined: Sat Aug 30, 2003 9:50 pm
Location: Gliwice
Contact:

Post by NISZA » Thu Feb 19, 2004 4:27 pm

Mam pytanie. Dlaczego nie mogę niczego ściągnąć z kazzy? Zawsze pojawia się „Brak źródła”. Nie mogę ściągnąć dosłownie NIC!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:
"TO MY TWORZYMY SWÓJ LOS"Niech moc "Czechosłowaków" będzie z wami!!!

User avatar
setka
Nowicjusz
Posts: 100
Joined: Tue Jul 08, 2003 5:43 pm
Location: Kościerzyna
Contact:

Post by setka » Thu Feb 19, 2004 10:16 pm

NISZA wrote:Mam pytanie. Dlaczego nie mogę niczego ściągnąć z kazzy? Zawsze pojawia się „Brak źródła”. Nie mogę ściągnąć dosłownie NIC!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:
Kazy używam bardzo często... A twój problem wynika to pewnie z tego, że jak wyszukasz jakią plik i dopiero po chwili klikniesz na niego dwa razy, a ma go tylko udostępnione jedna osoba, to pewnie ta właśnie jedna osoba się rozłączyła i nie można przez to tego pliku oczywiście ściągną. Proponuję obyś klinął/a na prawym przyciskiem myszy w "TRAFIC", czyli z pola gdzie jest ściągany plik "szukaj żródła"... Powinno pomóc, jeśli nie, to poszukaj czegoś co ma więcej osób (jest to wyświetlane w kazie). Jeśli to nie pomoże, to proponuję emule lub coś z tych programików... Dlatego wydaję mi się, że jeśli czegoś nie ma na kazie, to na pewno będzie na emule, ew. imesh lub edonkey... Mam nadzieję, że udało mi się pomóc... Pozdrawiam

User avatar
NISZA
Nowicjusz
Posts: 68
Joined: Sat Aug 30, 2003 9:50 pm
Location: Gliwice
Contact:

Post by NISZA » Fri Feb 20, 2004 12:33 am

:D Big buźki dla ciebie setka :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok::cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok:. Udało się heheh!!!
"TO MY TWORZYMY SWÓJ LOS"Niech moc "Czechosłowaków" będzie z wami!!!

User avatar
setka
Nowicjusz
Posts: 100
Joined: Tue Jul 08, 2003 5:43 pm
Location: Kościerzyna
Contact:

Post by setka » Fri Feb 20, 2004 3:59 am

NISZA wrote::D Big buźki dla ciebie setka :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok::cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok:. Udało się heheh!!!
Hehe cieszę się, że mogłem pomóc... :cheesy: Przy okazji pozdrawiam...

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Fri Feb 20, 2004 6:23 pm

Nie nagrywalam ale teraz kupuje je w tym takim sklepie internetowym (z POLSATU wszystko) http://www.xk... nie pamietam jest w linkach na xcomie :) jak mam zly humor (a to czesto) to siedze do rana i ogladam... a jak dobry to przez 24h na okraglo :cheesy:

User avatar
annks
Gość
Posts: 9
Joined: Tue Jan 20, 2004 6:54 pm
Location: Cicho! Tajemnica!
Contact:

Post by annks » Fri Feb 20, 2004 6:28 pm

Ja to mogę tylko marzyć o chociażby jednym odcinku Roswell na kompie czy też na kasecie video.
:(
=)

User avatar
dobry_inaczej
Gość
Posts: 4
Joined: Fri Mar 12, 2004 5:49 pm
Location: "Nie ważne jest skąd jesteś, ważne jest jaki jesteś"

Post by dobry_inaczej » Fri Mar 12, 2004 6:09 pm

W specjalnym folderze, w moich tajnych dokumantach znaleźć można wszystkie odcinki I serii, wszystkie II i tylko 8 III :( . Na kasetach vhs nic nie nagrywałem. I teraz żałuję, bo może moja kolekcja odcinków byłaby pełna i wreszcie mógłbym obejrzeć "Leaving Normal" bez zbędnych przerw( ten odcinek akurat zacina mi się co 5 minut).
"Nie potrafię zrozumieć jednego....dlaczego zwierzę jest bardziej ludzkie, niż człowiek"?

liz
Fan
Posts: 569
Joined: Sun Dec 21, 2003 5:31 pm

Post by liz » Fri Mar 12, 2004 8:18 pm

Mi się zacina tylko ,,Heat Wave'. Ale zato kiedy... idealnie podczas pierwszego pocałunku L&M na balkonie... :(

User avatar
Unsual_Tess
Gość
Posts: 7
Joined: Thu Mar 18, 2004 7:41 pm
Location: Poznań

Post by Unsual_Tess » Thu Mar 18, 2004 7:51 pm

Ja nagrałam na kasety powtórki najlepszych odcinków np. : "Tess, lies and videotape", "Suprise" i "Graudation"
TESS: Liz. Wake up.LIZ: What??TESS: Why didn't you vote against me?LIZ: ...Because I'm not a killer, Tess.TESS: I need a favor. I need you to drive me somewhere.

User avatar
;-)
Pleciuga
Posts: 577
Joined: Sun Jul 13, 2003 10:07 am
Location: from Rome
Contact:

Post by ;-) » Thu Mar 18, 2004 8:24 pm

Na kasetach video mam tylko I married alien, toy house i połowe panacei
"You are not my mother, Rome is my mother"Image

liz
Fan
Posts: 569
Joined: Sun Dec 21, 2003 5:31 pm

Post by liz » Fri Apr 02, 2004 3:44 pm

A teraz ja trochę nie na temat :D Otóż dzisiaj w tej mojej pięknej wioseczce na półce w sklepiku za jedyne 5.80 kupiłam... sos Tabasco!!! Prawdziwy!!! Teraz przynajmniej wiem dlaczego mówi się że jest on ostry... wcześniej porównywałam to do ostrego ketchupu... a to jest przecież ogień w gębie!!! Po zjedzeniu minimalnej ilości na kawałku chleba (minimalnej, zaznaczam) wypiłam pół litra napoju - bez żadnych przerw! Pamiętam taką scenkę w Roswell, kiedy Micheal zamawia hamburgera i Tabasco i wlewa do tego hamburgera chyba pół butelki T. ... Jeśli ci aktorzy naprawdę musieli to jeść, to ja nie wiem ile oni wydawali na napoje... chybe fortunę ;)

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Fri Apr 02, 2004 3:59 pm

To teraz odpowiedź poza tematem :wink: Podobno na samym początku zdjęć do serialu Jason i Brendan uparli się, że w którejś scenie zjedzą coś z prawdziwym Tabasco, tak jak robili to Max i Michael. We wszystkich "jedzeniowych" scenach później używano, jak to określali, "substytutu" prawdziwego Tabasco i więcej nie upierali się przy kosmicznym jedzonku... :wink:
Image

lyson666
Nowicjusz
Posts: 71
Joined: Sat Mar 27, 2004 7:49 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by lyson666 » Fri Apr 02, 2004 5:12 pm

Ja sobie z kaazy pościagałem wszystkie odcinki niestety w większości są słabej jakości i do większości napisy nie pasują :( ale juz niedługo mam nadzieje że oglądne wszystkie na polsacie .
Cowards die many tiems before their deaths,The valiant never taste of death but once.

User avatar
ujemny
Gość
Posts: 25
Joined: Sun Feb 22, 2004 12:26 pm
Location: Swiete miasto
Contact:

Post by ujemny » Wed Apr 07, 2004 10:09 pm

oj te odcinki sa wszystkie kiepskie najlepiej jak juz bardzo chcesz to sciagaj takie co maja ~450MB mpegi to jest nawet nawet jakosc ale jak wiemy juz pierwszy sezon jest na dvd i sa ripy w jakosc cool.
Nie wiem czy sa na kazie te wersje ale ja mam setka tez ma :)
i nawet jeszcze dwie inne osoby maja a ja juz mam napisy zsynchronizowane do 4 pierwszysch :P
3 Sezony Roswell w DVD rip dostępne zapraszam do wymiany jeśli ktoś ma słabe łącze a pragnąłby mieć kolekcje na swej półce
A takze dodatki do 1 sezonu :D

User avatar
;-)
Pleciuga
Posts: 577
Joined: Sun Jul 13, 2003 10:07 am
Location: from Rome
Contact:

Post by ;-) » Thu Apr 08, 2004 5:15 pm

Ja mam z kazy jakiś odcinek z pierwszego sezonu co ma ok 60 MB i ma bardzo dobrą jakość.
"You are not my mother, Rome is my mother"Image

lyson666
Nowicjusz
Posts: 71
Joined: Sat Mar 27, 2004 7:49 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by lyson666 » Thu Apr 08, 2004 9:15 pm

Ja też mam kilka niezłych odcinków .Ale chciałbym mieć wszystkie conajmniej w dobrej jakości z dopasowanymi napisami.Mam chyba 3 odcinki III serii które maja po 400Mb i więcej i są eleganckie ale reszta to raczej kicha :(
Cowards die many tiems before their deaths,The valiant never taste of death but once.

User avatar
Emilie_N
Nowicjusz
Posts: 98
Joined: Fri Apr 09, 2004 2:43 pm

Post by Emilie_N » Fri Apr 09, 2004 2:50 pm

Ja nagrałam na kasetę vhs tylko trzy odcinki:
-Pilot
-Tess, Lies and Videotape
-It's too Late and It's too Bad

Na kompie mam I i II serię, III już nie chciałam ściągać.
Image"You look into my eyes, I go out of my mind"

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests