Książka, serial... a może film?

Wszystko o serialu, książkach, DVD, WB, UPN...
User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Książka, serial... a może film?

Post by Nan » Mon Aug 04, 2003 5:42 pm

Roswell - miejsce sławetnej katastrofy z '47, seria książek Melindy Metz, kultowy (taak, nie zawaham się użyć tego słowa!) serial, być może film...

Wszystko kręci się dookoła kosmitów, a za sprawą Melindy Metz również wokół paru nastolatków z kosmosu usiłujących znaleźć swoje miejsce na Ziemi. I choć bohaterowie książek z bohaterami serialu dzielą właściwie jedynie imiona i moce (nawet nazwiska niektórych zostały zmienione, nie mówiąc o wyglądzie), to jednak to dalej jest... no właśnie, Roswell. Być może powstanie również film, w którym znowu spotkamy naszych bohaterów, a jednak nie naszych...

Co sądzicie o książkach Roswell? W końcu to one dały początek serialowi... Co wam się w nich podoba, jeśli czytaliście? A serial? To dobrze czy źle, że jest taki inny od pierwowzoru...? No i jaki powinien być film? Piszcie tutaj wszystkie swoje refleksje dotyczące i książek, i serialu, i filmu... Czekam na wasze posty!!!
Image

User avatar
Agusi@-chan
Nowicjusz
Posts: 120
Joined: Sat Aug 02, 2003 10:25 pm
Location: z Grodu Kraka

Post by Agusi@-chan » Mon Aug 04, 2003 6:18 pm

Jezeli chodzi o książki czytałam tylko 3 pierwsze cześci... ale uważam, iż to dobrze że różnią sie od serialu. Mamy możliwość porównania motywów zachwan które kierowały bohaterami w książce i w serialu... Jedno co łaczy te dwie pozycje... to niezaprzeczalnie wyjątkowy klimat !...
Swoja grogą to ciekawa alternatywa... czytać o pięknych blond włosach Maxa :wink:
I znów powracam, by patrzeć, jak dnieje,By zło przeklinać, dobru błogosławić...[img]http://liam_valmont.w.interia.pl/1055955088YR.jpg[/img]

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Mon Aug 04, 2003 8:16 pm

Książki mnie się podobały. W sumie są bardzo różne od serialu, ujęcie jest bardzo młodzieżowe. Bardziej przemyślana jest sprawa mocy i pochodzenia. Szkoda że są takie krótkie.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
tigi
Zainteresowany
Posts: 372
Joined: Fri Aug 01, 2003 6:30 pm
Location: Poznań
Contact:

Post by tigi » Mon Aug 04, 2003 8:36 pm

A ja nie czytałam książki. Nie wiem gdzie można ją kupić. :(
Film jeśli by na kręciliz chęcią bym obejrzała. :)

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Mon Aug 04, 2003 9:02 pm

Książek najlepiej szukać po tzw. Tanich Książkach 8)
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Mon Aug 04, 2003 9:41 pm

Albo czytać w oryginale na kompie, tylko że po jakimś czasie oczka wysiadają :shock: Ale warto poczytać, takie inne spojrzenie...
Image

coolinka
Gość
Posts: 28
Joined: Sat Jul 26, 2003 6:29 pm

Post by coolinka » Wed Aug 06, 2003 9:45 am

Książki są są super! Warto przeczytać! Tylko to jest nie sprawiedliwe, że jest po polsku tylko 5 części! Skąd mamy wiedzieć co będzie w nastepnych częściach?!

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Wed Aug 06, 2003 11:01 am

Dorwać zza grannicy... Heh... :D Skończyłam Dzikiego, teraz Pierścień... Ale teraz chyba nie dam rady, drukarka mi zwiała, a już nie mogę ścierpieć tego monitora...
Image

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Wed Aug 06, 2003 4:46 pm

Nie ma to jednak jak porządna książka w dłoni
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
tigi
Zainteresowany
Posts: 372
Joined: Fri Aug 01, 2003 6:30 pm
Location: Poznań
Contact:

Post by tigi » Wed Aug 06, 2003 6:27 pm

Dzisiaj kupiłam 5 część Roswell. Moja radość jest nie do popisania :lol: a wszystko dzięki maddie, która podała adres sklepu w Poznaniu.

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Wed Aug 06, 2003 9:07 pm

Przez cały dzień dręczyłam drukarkę, wykończyłam czarny tusz i drukowałam na niebiesko... Ale połowę już przeczytałam - co ona zrobiła z Nikolasa... Wolałam Nicholasa (Miko :D ). Ale ogólnie mi się podoba, no i w Pierścieniu znalazłam nawiązanie do Senseless...
Image

User avatar
tigi
Zainteresowany
Posts: 372
Joined: Fri Aug 01, 2003 6:30 pm
Location: Poznań
Contact:

Post by tigi » Thu Aug 07, 2003 9:35 am

Na jakiej stronie można znaleźć 6 część książek Roswell?

User avatar
tigi
Zainteresowany
Posts: 372
Joined: Fri Aug 01, 2003 6:30 pm
Location: Poznań
Contact:

Post by tigi » Thu Aug 07, 2003 10:12 am

Ok. mam 6 część. A czy wiadomo coś o siódmej?

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Thu Aug 07, 2003 4:15 pm

Zaraz, a ja mam 6 część...? No, muszę pomęczyc Maxela... I przeczytać 5 i 6...
Image

Luca
Starszy nowicjusz
Posts: 247
Joined: Tue Aug 05, 2003 9:58 pm

Post by Luca » Thu Aug 07, 2003 11:48 pm

A ja przeczytalam wszystkie 5 :D A na reszte musze czekac, az sie na polskim rynku pokaze, bo kiepsciutko z moim angielskim :?

Ale to co przeczytalam jest niezle! Sa inne watki, ale rowniez ciekawe... a wiecie, ze w swiecie Melindy Max jest blondynem? :D <szok> Ale na szczescie to ksiazka i wyobraznia jest nieograniczana :wink:



I tak sobie mysle o czym bylby film, jezeli juz by go stworzono... czy dali by jakis odzielny watek, czy moze dalsze losy, po slubie Maxa i Liz...

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Fri Aug 08, 2003 9:02 am

Film musiałby być tak nakręcoy, by był fajny i zrozumiały także dla osób które nie olądały serialu. Trudne zadanie :? .
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Luca
Starszy nowicjusz
Posts: 247
Joined: Tue Aug 05, 2003 9:58 pm

Post by Luca » Fri Aug 08, 2003 11:01 am

No i byloby duzo informacji, ktore juz znamy z serialu... ale za to ogladac Roswell na duzym ekranie to juz cos :) I ciekawe, czy obsada bylaby w niezmienionym skladzie... ale na razie mozemy sobie tak gdybac...

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Fri Aug 08, 2003 11:39 am

No więc właśnie, co sądzicie na temat tej trzeciej wersji Roswell? Na temat filmu...? Książka i serial jednak baaardzo się różnią, a skoro film ma być dla ludzi, którzy nie znają ani jednego, ani drugiego... No nie wiem... Ale i tak pójdę na taki film, jeśli będzie w nim Jason Behr...

A tak a propos, do ludzi, którzy mają Pierścień po polsku. Chodzi mi o 7 rozdział, gdy Michael nie może dać sobie rady z dziećmi i Maria przychodzi mu z ratunkiem, rozmyślania Michaela o śnie Marii.
"What he saw had totally messed up his head, turning his thoughts about Maria from G—okay, sometimes PG—to NC-17." Jak przetłumaczono na polski to G, PG i NC 17...?!
Image

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Fri Aug 08, 2003 1:18 pm

Wcale nie zostało przetłumaczone :evil:
"To, co zobaczył, całkowicie zamąciło mu w głowie, nadając jego myślom o Marii zupełnie inny kierunek. Na przykład wczoraj przy lunchu. Maria ..."
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Fri Aug 08, 2003 4:15 pm

Nie będę się w takim razie wyrażać. "To tylko niech mi ktoś powie, co to znaczy. Na Crashdown przy fanfikach jest ten... kod... zdaje się. R, G, PG-13 chyba, i NC-17. Co to jest...?!
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests