Jakiej muzyki słuchają fani Roswell?

Rozmowy o muzyce z Roswell i nie tylko...

Moderator: LEO

Locked
B/Fehromanka
Gość
Posts: 2
Joined: Fri Jul 25, 2003 5:18 pm
Location: gdańsk

Jakiej muzyki słuchają fani Roswell?

Post by B/Fehromanka » Wed Jul 30, 2003 7:17 pm

No właśnie pytanie zawarte w tytule.Chciałabym trochę poznać wasze gusta muzyczne być może odmienne od moich albo bardzo podobne.Podzielcie się z nami swoimi upodobaniami muzycznymi.Skoro ja założyłam ten temat może pierwsza napiszę. Moim ulubionym zespołem jest Linkin Park.Kolejne zespoły to Placebo,The Rasmus,Evanescence,Bon Jovi,no jeszcze może Avril Lavigne,a z polskich to przede wszystkim Łzy,potem Cool Kids Of Death no i już sama nie wiem.A tak poza tym oczywiście podoba mi się Here with me,naszej Dido. :) :D :)
PS.Sorki poprawiam się:jeśli ktoś słucha innego rodzaju muzyki niż w ankiecie to niech po prostu napisze w swoim poście.
Last edited by B/Fehromanka on Thu Jul 31, 2003 8:54 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Wed Jul 30, 2003 8:02 pm

Podobnie jak Ty slucham Linkin Parku, Rasmus, Evanescence, Placebo tez w porzadku (ogolnie rock), poza tym Guano Apes i Rob Dougan (Matrix i nie tylko), czasem Marylin Manson, troche polskiego HH, troche amerykanskiego HH (Ludacris, Ja Rule, Jay Z, Dre), czasem slucham symfonie Beethovena (czyli slucham wszyskiego), ale najwieksza miloscia darze stary, dobry BLUES i jego pochodne. Szkoda ze nie uwzglednilas go w ankiecie bo z checia bym na niego zaglosowal :) Wilson Pickett, James Brown, Louis Armstrong, Otis Reding to tylko nieliczni moi ulubiency :D Szczerze uwazam ze dzisiejsza muzyka nigdy nie dorowna "magii" utworow z tamtego okresu. TO BYLA MUZYKA, nie produkt. Nie to co dzisiaj :( Oczywiscie istnieja teraz zespoly ktore tworza naprawde wspaniala muzyke - ale to nie to samo :(

Pozdrawiam
ps. Uwielbiam tez Rolling Stonesow - ale to juz rodzinna tradycja ;)
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Wed Jul 30, 2003 8:20 pm

Obawiam się, że słucham tej papki serwowanej nam przez komercyjne stacje muzyczne. Tak, tak, moi mili, Graalion słucha Britney, Avril, X-tiny, Busted, Bon Jovi, Anastaci, Atomic Kitten, Sugababes, Blue, Pink, The Calling, Shakiry, S Club 7, A*Teens, Cranberries, Roxette, Tatu itp, a ze starszych Dune, Cyndi Lauper, Ace of Base, Steps, Europe i wiele innych.
:P
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Wed Jul 30, 2003 9:37 pm

Jak zapewne się domyślacie - ja preferuję muzykę odmienną od normalnej (chociaż normalną też - ale chyba mniej). Moja biblioteka multimediów wypełniona jest bardzo różnymi gatunkami. Dominuje oczywiście tematyka Roswell :wink:

Zacznijmy może od tego, czego nie lubię. Nie lubię country (oczywiście za wyjątkiem "If I Had A Million Dolars" :lol: ). Nie lubię rock and rolla (chyba bez wyjątków). Nie znoszę hip-hopu (zwłaszcza polskiego i oczywiście z wyjątkami). Można chyba powiedzieć, że nie lubię popu (już sama nazwa - muzyka POPularna - sugeruje, że nie jest to muzyka dla mnie :lol: ), aczkolwiek zaraz będzie o pewnym wyjątku. Nie ulega wątpliwości, że nie znoszę disco-polo.

Ogólnie od muzyki wymagam głębi - czy to dźwięku, czy słów. I dlatego nie znoszę disco-polo - nie ma w nim ani jednego, ani drugiego (chociaż... przeczytajcie sobie http://www.akwen2.pl/humor/humor6.php?action=39). Prostota - to niekoniecznie brak głębi... Najwyższe prawdy są często bardzo proste. Głębia dźwięku... Jest takie coś, co sprawia,że melodia wprawia w zadumę, dręczy, koi, bawi, smuci, coś co sprawia, że muzyka nie kończy się, kiedy przestaną grać... Jak dzwon, którego dźwięk już ucichł, jednak wciąż czuć w powietrzu wibracje...

Mówiłem, że nie lubię hip-hopu. Jednak, kiedy połączymy rytm hip-hopowy z innymi stylami - otrzymamy trip-hop, który uwielbiam.
Ulubiony zespół? Mandalay (będziecie mogli usłyszeć w Graduation). To chyba właśnie trip-hop - chociaż sami uważają się za zespół popowy (i to jest właśnie ten wyjątek).
No i Portishead... Tu już nie ma wątpliwości, co to jest - za to coniektórzy mogą mieć wątpliwości, jak czegoś takiego w ogóle można słuchać...
Emer Kenny - jej niezwykły głos, irlandzka muzyka spotykająca się z nowoczesością i proste, a jednak pełne głębi teksty.
Lifehouse - to już zespół, który możnaby zaliczyć do normalnych, a jednak ich uwielbiam.
Linkin Park i... Arka Noego! :D
Gregorian, Lesiëm...
Travis, Turin Brakes, Kasey Chambers i... Beethoven!
Czajkowski, Chopin... Bob Marley...
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Thu Jul 31, 2003 1:28 am

{o} jak juz wspomniales o bardziej oryginalnych dzwiekach to moge jeszcze dodac ze odkrylem dzieki Matrixowi Juno Reactor :D Przy okazji uwielbiam utwor Portishead - Roads i sciagam wlasnie ich plytke :)

ps. Ahh zapomnialem o starszych plytach Morcheeby :)
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

plasterek_mleka
Gość
Posts: 6
Joined: Thu Jul 17, 2003 10:58 am
Location: ANTAR!!!!

a ja słucham metalu:) i radia ZET (i jush:P)

Post by plasterek_mleka » Thu Jul 31, 2003 6:25 pm

a ja słucham metalu:) i radia ZET (i jush:P) a zespoły to na 1 miejscu napewno IRON MAIDEN później linkin park nirvana troshke papa roach itp. a z polskcih raczej nic :)

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Thu Jul 31, 2003 7:32 pm

Hej, {o}, a gdzie podziałeś Mandalay...? :D
To ja teraz dorzucę moje... Wzór - {o}, czyli to, czego nie lubię. Disco polo. Country (wyjąwszy rzecz jasna If I Had i "Nullarbor Song" bo Kasey Chambers reprezentuje chyba właśnie ten rodzaj muzyki. Chyba...).
A teraz to, co lubię... :D
Emer Kenny po raz drugi - Boże, ależ ona ma głos... Siedziałam jak skamiemniała gdy po raz pierwszy słuchałam "Light on you", "Heaven" i "Dance Until Down"...
Ivy - rany, ona też jest niesamowita... Uwielbiam "Edge Of The Ocean" - cudowny kawałek...
Lifehouse... Z moim ukochanym "Breathing" (dlaczego nie włączyli tego do jakiegoś odcinka?!)... Emiliana Torrini, Fisher - cudo... I Mazzy Star "Fade Into You" - przepiękne... Mazzy stanowczo jest w czołówce. Linkin Park - też świetne...

A tak spoza Roswell (jest co wybierać spośród 300 piosenek... ) to jeszcze tylko Mylene Farmer. Swego czasu jak zapadłam na "mylenomanię" dorobiłam się prawie wszystkich płyt... A jest tego mnóstwo, może nawet koło 10, i przyprawiłam 18-letniego chłopaka o nerwowe odruchy na mój widok zmuszając go do pożyczania dwóch ostatnich płyt...

I jeszcze. Anggun dzięki Janetce... Przepiękne. I Sarah Brightman, i Enigma...
Image

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Thu Jul 31, 2003 10:42 pm

Jak to, gdzie podziałem? Przecież jest i to jak zwykle na pierwszym miejscu (jeśli nie liczyć "If I Had...", bo to jako wyjątek) :D

No i oczywiście zapomniałem o Fisher. I jeszcze Grieg. Sarah Brightman.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
malina
Zainteresowany
Posts: 316
Joined: Tue Jul 29, 2003 10:54 pm

Post by malina » Thu Jul 31, 2003 10:46 pm

Ja zachwycam się r'n'b-Aaliyah,Destinys Child,kolekcjonuję też muzyke filmową a ostatnio moje serce podbiły Tori Amos i Michelle Branch.

User avatar
niki
Zainteresowany
Posts: 327
Joined: Sat Jul 26, 2003 11:35 pm
Location: Dolny Śląsk
Contact:

Post by niki » Thu Jul 31, 2003 11:00 pm

Ostatnio najczęściej słucham Łzy, uwielbiam równierz Dido i Ronana Kitinga. Parę dni temu usłyszłam piosenkę " Bring me to live"(nawet nie wiem jaki to zespół) i oszalałam na jej punkcie.Lubię Bon Joviego, Anastasie, Garou,Celine(zależy jaka piosenka)i Rickiego. Jak mi się jeszcze ktoś przypomni to napiszę.

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Fri Aug 01, 2003 9:18 am

Evanescene "Bring Me To Life". Mój bląd polegał na tym, że najpierw obejrzałam roswelliańske video właśnie z tym, a dopiero potem tego słuchałam... Wszystko mi się już kojarzy...
Image

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Fri Aug 01, 2003 1:03 pm

heh Nan ja Anggun poznałam dzięki Angelce też:)))

{o} bardzo ciekawe gusta, widać, że nie koncentrujesz się przy jednym i lubisz jako taką róznorodnosć:)))

Ja osobiście uwielbiam celtycką muzykę, której mogłabym godzinami słuchać. Jest niesamowita, radosna, melancholijna, tajemnicza, tchnie głębią, człowiek zaczyna sie zastanawiać nad sensem istnienia albo zwyczajnie się odpręża.

Poza tym uwielbiam gothic i to jest to w czym obecnie od dłuższego czasu siedzę. Czyli takie zespoły jak: Therion, Nightwish, Theatre of Tradegy, Mandragora, Artrosis, Moonlight, The Sins Of Thy Beloved, itp.

Z takiej komercyjnej to P.O.D., czasem Linków, Evanesense od niedawna, hmm Erę też bardzo lubię, tradycyjnie Metallica, niektóre utwory Nirwany.

Oraz Phill Collins, czasami country, ale bardzo rzadko, bo trudno mi trafić na coś ciekawego, hmm czasami puszczę sobie coś z muzyki Roswell. Z polskiej tw.órczośni rzadko coś słucham ostatnio podoba mi się duet Kukiz&Panasewicz, i o dziwno co nie mogą przeboleć niektórzy jedna jedyna piosenka Krawczyka "Chciałbym być" :D:D


P.S. czy ktoś wie czemu ja nie widzę, żadnej ankiety? A może nie ma takjiej tylko mi się źle przeczytało wasze popzrednie posty?
Last edited by ciekawska_osoba on Fri Aug 01, 2003 5:14 pm, edited 1 time in total.
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Fri Aug 01, 2003 1:18 pm

Hmm, zdaje się, że ankieta gdzieś zniknęła.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Fri Aug 01, 2003 6:30 pm

Ooo... Ankieta się ulotniła... Nieźle, znikająca ankieta...
Image

User avatar
Agusi@-chan
Nowicjusz
Posts: 120
Joined: Sat Aug 02, 2003 10:25 pm
Location: z Grodu Kraka

Post by Agusi@-chan » Sun Aug 03, 2003 1:05 pm

Mój gust muzyczny oscyluje wokół... Oasis, Blur, Tori Amos, Ash i oczywiście Dido... :)
I znów powracam, by patrzeć, jak dnieje,By zło przeklinać, dobru błogosławić...[img]http://liam_valmont.w.interia.pl/1055955088YR.jpg[/img]

User avatar
tigi
Zainteresowany
Posts: 372
Joined: Fri Aug 01, 2003 6:30 pm
Location: Poznań
Contact:

Post by tigi » Sun Aug 03, 2003 10:42 pm

Ogólnie cała muzyka z serialu jest super, ale najbardziej w pamięci utkwiły mi:
1. Coldplay: Trouble
2. Sense Field: Save Yourself
3. Ash: Shining Light
Oraz oczywiście Dido

Guest

Post by Guest » Mon Aug 04, 2003 10:41 am

Witam wszystkich - to moj pierwszy poscik na tym forum (i pewnie na dlugo jedyny jesli wziac pod uwage moj dostep do Sieci...),
nie mam jakichs jasno sprecyzowanych preferencji. Albo inaczej. Mam. Po prostu lubie wszystko. Jesli jest dobre to moze leciec. I tak dochodzi do sytuacji, ze graja u mnie po sobie Sneaker Pimps, Sweet Noise, Dido, Portishead, ShakkaZombie, X-Japan, Michelle Branch... Wszystko. To chyba dobrze :) Mi w kazdym razie pasuje ;)
Pozdrawiam

Shav

User avatar
tigi
Zainteresowany
Posts: 372
Joined: Fri Aug 01, 2003 6:30 pm
Location: Poznań
Contact:

Post by tigi » Mon Aug 04, 2003 10:48 am

A tak z muzyki nie zwiazanej z serialem to ostatnio: Linkin Park,Łzy i ogólnie radia Eski. Nie mam ulubionego wykonawcy.

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Mon Aug 04, 2003 11:01 am

tigi, słuchamy tego samego radia :D , ba w końcu Eska to najlepsze radio w poznaniu - nawet czasem puszcza piosenki z ROSWELL :P
Image

User avatar
zulugula
Zainteresowany
Posts: 418
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:06 pm
Location: Gdańsk
Contact:

Post by zulugula » Mon Aug 04, 2003 11:50 am

Heh a mój komp ciągle puszcza piosenki z Roswell :D
Czemu ja się tu jeszcze nie wpisałam hmm pojęcia nie mam :? No to tak z daleka omijam Disco Polo, góralską muzykę :D i Hip-Hop (z niewielkimi wyjątkami ) A słucham różnej muzy. Lifehouse, Metallica, czasami Linkin Park, podobnie jak Ciekawska od niedawna także Evanesense, P.O.D i jeszcze kilka innych...
Tell me why it costs so much to live...

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests