Awaria na forum.roswell.pl

Kto pyta - nie błądzi.

Moderator: _liz

Post Reply
Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Awaria na forum.roswell.pl

Post by Magea » Sun Feb 13, 2005 1:08 pm

<center> :onfire: :onfire: :onfire:
UWAGA - INFORMACJA ADMINISTRATORA
Jeżeli zauwazyłeś, że forum działa nieprawidłowo, możesz to zgłosić tutaj. Jeżeli nie da się wysyłać postów, możesz wysłać e-mail do o'Admina.
o'Admin
:onfire: :onfire: :onfire: </center>


Nie mam pojecia czemu nie mogę się zalogować na roswell.pl. Podaje mi cały czas że mam błędne hasło a hasło napewno nie jest błędne a jeśli jakims cudem jest złe to gdy klikam przypomnij hasło cały czas każe mi wpisywać login. Na forum loguje się atuomatycznie i tak do tej pory miałam też gdy wchdziłam na roswell.pl tylko z nie wiadmomych przyczyn dla mnie wylogowałam się. Napisałbym to w shoutboxsie ale on nagle tez zaczą mi dziwnie chodzic ....
:)

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Sun Feb 13, 2005 2:28 pm

Ja dodam, że strona się chyba popsuła:/

Wejdzicie do shotboxa - czegos takiego to nie widzialem.. to wyglada na niekonczaca sie ramke w ramce... Do tego newsy przestaly kontaktowac i tez nie moge sie zalogowac.

Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by Magea » Sun Feb 13, 2005 2:44 pm

Czyli nie tylko ja mam taki problem ...
:)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Sun Feb 13, 2005 2:44 pm

zaobserwowałam podobne perturbacje :mrgreen:

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Sun Feb 13, 2005 4:38 pm

A co wy wiecie o rachunku perturbacyjnym? :P I teorii strun? :mrgreen:

Cieszcie się, że w swoim czasie zająłem się przebudową struktury serwisu, bo gdyby nie to - to już nawet by się do poszczególnych działów nie dało wejść :cheesy: Natomiast wewnątrz działów nic w zasadzie nie zmieniałem, toteż tam już mogły różne rzeczy nie działać...

Powód? Kod Lukiego był robiony przy założeniu, że register_globals będzie zawsze włączone (a właściwie - w nieświadomości, że coś takiego w ogóle istnieje :twisted: ), tymczasem dzisiaj zostało to wyłączone. Dopisałem więc prowizoryczne rozwiązanie tego problemu i już powinno wszystko działać. Prowizoryczne, ponieważ w zasadzie unicestwia ono korzyści z wyłączenia register_globals, ale nie chcę (przynajmniej dzisiaj) ingerować w kod, który pisał Luki.

register_globals to parametr w konfiguracji serwera, którego włączenie ułatwia programiście dostęp do zmiennych przekazywanych przez użytkowników (np. login wpisany na formularzu), ale korzystanie z tego udogodnienia zwiększa ryzyko napisania kodu z luką, którą potem może wykorzystać hacker. Dlatego zaleca się wyłączanie tej opcji.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
luki
Twórca
Posts: 431
Joined: Tue Jul 08, 2003 12:20 pm
Location: Pomorze Środkowe
Contact:

Post by luki » Tue Feb 15, 2005 11:21 pm

Ale żeś mi obniżył reputację, {o} 8)

Nie jest chyba tajemnicą, że w kwestii programowania PHP nie jestem najlepszy, w przeciwieńswie do naszego O'Admian. Ale to przecież normalne, że każdy szef od roboty ma innych pracowników, więc nie widzę problemu. :twisted:

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Thu Feb 17, 2005 3:26 pm

Co sie znowu dzieje z tym serwerem. jakies takie postoje ma.. Czasami jest to zaledwie kilka sekund czaasami dłużej - ale nei chodzi to tak jak do niedawna... Poza tym na forum nie widać wszystkich nowych wpisów - np u mnie w tym temacie ost. post zostawił {o} a nie Luki.. Podobnie ma/miało się do paru innych tematów.

Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by Magea » Thu Feb 17, 2005 4:24 pm

hmmm ... straszne dziwne rzeczy osnio się tu dzieją może inwazja kosmitów ... :abduct: . ale to poważnie to próbowałam wejśc dzisiaj na roswell.pl i dopiero po którymś razie mi się udało bo wcześniej wyskkiwały jakieś errory ... na stronie głownej ..
:)

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Thu Feb 17, 2005 4:39 pm

Ależ by biadolicie. "Jakieś errory". Tym razem akurat dokładnie wiem, jaki to błąd, ale przecież tak nie musi być - mogłem na niego w ogóle się nie natknąć.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Thu Feb 17, 2005 10:42 pm

Tym razem ja nie widzialem errorow a jedynie cos jakby przesilenie serwera - ale to raczej wątpliwe..

User avatar
caroleen
Zainteresowany
Posts: 374
Joined: Fri Apr 16, 2004 5:22 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by caroleen » Wed May 11, 2005 1:12 pm

Kiedy próbuję dodać nowy post na forum, zamiast "Twój post został dodany..." itd. wyświetla mi się:

Błąd Ogólny

Failed sending email :: PHP ::

DEBUG MODE

Line : 234
File : emailer.php

Kiedy jednak odświeżę stronę, okazuje się że wiadomosć została dodana. Nie, żeby mi to przeszkadzało, ale jak widzę słowo BŁĄD to dostaję dreszczy 8)
Podobnie dzieje się, kiedy chcę wysłać PW. Ale w tym przypadku nie wiem już, czy wiadomośc dociera do adresata, czy nie...
Image

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Wed May 11, 2005 2:32 pm

Poprawiłem. Nie do końca jak chciałem, ale działa.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests