photoshop itp.

Kto pyta - nie błądzi.

Moderator: _liz

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Mon Jul 26, 2004 9:24 pm

Mam pytanie czy znacie może jakiś np. "kurs photoshopa" Mam jego pełną wersję po polsku, i chciałambym coś zrobić (cokolwiek mały arcik, baner cokolwiek). Czy moge znaleść jakiś kurs albo coś w tym stylu? Jak się nauczyliście robić te arty itp.?

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Mon Jul 26, 2004 9:38 pm

Jeśli masz polską wersję Photoshopa, to już w jego pomocy powinnaś znaleźć coś na kształt kursu.

A jak chcesz coś krótszego, to znajdź sobie jakieś tutoriale. Oczywiście w Google...
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Mon Jul 26, 2004 9:46 pm

{o} I weź mi tu zrozum pomoc skoro to jest napisane takim dziwnym językiem, czyli krótko mówiąc bardziej "fachowym". Myślałam że ktoś może mi polecić strone, na której się uczył, wtedy bym wiedziała że jest sprawdzona, Na google szukałam

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Thu Aug 05, 2004 10:55 am

Polecam http://www.graffik.pl/, można się stamtąd dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy, ale to także jest dość skomplikowane ;)

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Sun Dec 26, 2004 1:52 pm

Mam pytanko. Jak to się robi, żeby na jednym obrazku było widać dwa zdjęcia nałożone na siebie ?? Tak żeby jedno stanowiło coś w rodzaju tła dla drugiego. Mam nadzieję , że wiadomo o co chodzi...
Czytaj między wierszami...

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Sun Dec 26, 2004 11:45 pm

Hm... Takie naprostsze - jedno na drugim? Umieść jedno zdjęcie na jednej warstwie, drugie na drugiej. I tej warstwie wyżej ustaw przezroczystość (Transparency) na np 50%.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Mon Dec 27, 2004 11:11 pm

Ten program to diabelskie nasienie. Corel rulez! :mrgreen:
Last edited by Olka on Tue Dec 28, 2004 12:30 am, edited 1 time in total.

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Tue Dec 28, 2004 12:19 am

Dzięki za wskazówki. Znalazłam opcję krycie i ona chyba spełnia moje oczekiwania :).
Czytaj między wierszami...

User avatar
onar-ek
Pleciuga
Posts: 887
Joined: Mon Aug 30, 2004 4:40 pm
Location: Białystok
Contact:

Post by onar-ek » Fri Jan 07, 2005 11:45 pm

Ok to teraz ja mam pytanie :roll: Czy ktos wie jak zrobic cos takiego jak strą fotografię? W photoshopie oczywiście 8)

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Fri Jan 07, 2005 11:48 pm

na stronie graffik.pl jest podany schemat postępowania przy "postarzaniu" fotografii

User avatar
nowa
Fan
Posts: 609
Joined: Wed Feb 04, 2004 2:05 pm
Location: b-stok
Contact:

Post by nowa » Sat Jan 08, 2005 3:51 pm

To teraz moja kolej: Skąd wziąźć Photoshopa? :roll:
"Wszyscy leżymy w rynsztoku,
ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."
Image

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Sat Jan 08, 2005 4:12 pm

Ze sklepu :twisted:
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
nowa
Fan
Posts: 609
Joined: Wed Feb 04, 2004 2:05 pm
Location: b-stok
Contact:

Post by nowa » Sat Jan 08, 2005 6:38 pm

Ahaaaa :P To może od razu iformacja ile takie cacko kosztuje? 8) (ej, ale tak poważnie, bo ja tam się na tym nie znam :roll: - można coś takiego sobie np. przegrać, lol?)
"Wszyscy leżymy w rynsztoku,
ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."
Image

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Sat Jan 08, 2005 7:40 pm

Jak chcesz być małolegalna to ściągnij legalnie np imesha ze strony: http://www.imesh.com/languages.php?lang=pl potem zainstaluj, zarejetsruj i w pisz w 'szukaj' np. photoshop 7.0 (8.0 nie ściągaj bo ja ściągałem 2x i za kazdym razem plik byl uszkodzony..)

Jak chcesz być wpełni legalna to chyba 30 dniową wesrje CS można sciągnąć tu: http://software-files.download.com/c1/d ... shopCS.zip - ona jest pod win 2000 i XP.

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Mon Apr 18, 2005 6:18 pm

Uwaga, mam problem :roll: Nie chce mi odpalić Adobe Image Ready :( Obojętnie, czy próbuję uruchomić go z ikonki czy od razu z Photoshopa, za każdym razem pojawia się info o błędzie. Konkretnie to jest tak: wczytują się plug-iny, menu, ale przy tworzeniu palet wskakuje informacja, że nie można uruchomić aplikacji z wszystkimi jej opcjami, bo wystąpił błąd programu :? Dodam, że mam pełną wersję PS 7.0 CE. Pomoże mi ktoś?

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Mon Apr 18, 2005 8:32 pm

Próbowalas przeinstalowac? Moze wirus?...

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Tue Apr 19, 2005 9:52 am

Hmm, własnie myślałam o tym, żeby spróbować zainstalować jeszcze raz, ale wtedy szlag mi trafi moje brushe?:roll: :lol: Będę musiała je na ten czas gdzieś przechować.

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Wed Apr 20, 2005 9:17 pm

Trudno mi powiedzieć czy reinstalacja pomoże, a z jakiego windowsa korzystasz? Nadal z win98? Bo jak masz xp, to nie jestem pewien ale może w tym 30 dniowym PS CS bedzie image ready..

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Wed Apr 20, 2005 9:36 pm

Tak, nadal 98. PS CS z chęcią bym wypróbowała, ale mój windows nie pozwala :wink: Może kiedyś. Tymczasem jak cholera zależy mi na Image Ready, bo odkryłam, że można tam robić prawdziwe cuda wprost na strony internetowe (ale szybka jestem, co nie? :lol:). Jutro spróbuję z tą reinstalacją :roll:

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Thu Apr 21, 2005 11:37 am

bo odkryłam, że można tam robić prawdziwe cuda wprost na strony internetowe (ale szybka jestem, co nie?
Co masz dokładniej na mysli z tymi cudami ;) z chęcią się dowiem, bo nie znam się jakoś specialnie na IR

Osobiście prawie nie korzystam z image ready, wiem, ze tam mozna latwo i szybko optymalizowac pliki i robic jakies rozne bajerki, ale moim zdaniem ten program zawiera pare nieprawidlowosci. Np. jest tam mozliwosci automatycznego tworzenia efektu rollover w javascript.. kiedy coś takiego spokojnie mozna wykonac w CSS i się ma pewność, że zawsze to bedzie dzialac. JS teraz coraz wiecje osób wyłącza w swoich przegladarach, dzieki temu darują sobie te wyskakujące okienka reklamowe itp. bzdety - a przy okazji wszelkie 'niewinne' ozdobniki. Dlatego wg mnie js powinno się ograniczać do minimum. Inna kwestją jest składnie przez ps htmla, nie wiem jak ten 8.0, ale 7.0 to jest do niczego pod tym wzgledem, wszystko w tabele w wala. Jedynie to sobie co najwyżej pociąć można.
Napewno dobra rzeczą w IR jest 'jasne' kompresowanie, czyli podgląd wyglądu kilku formatów w raz z podaniem ich wielkoscia, dobre jest tez narzedzie imagemap - choc nie mailem okazji z niego korzystac;) ale wiem, ze tworzenie bardziej pokrzywionych map odsyłaczy bywa czasochłonne. Jednak jeszcze co do tej kompresji plików to ps (ir) równiez nie jest idealny, zwlaszcza jesli chodzi o kompresje formatów .png - ja do optymalizowania uzywam XnView, choc wiem, ze to jeszcze nie to, ale przynjamniej png'i bez utraty jakosci są o jakieś 10% lżejsze, a to zawsze coś.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests