Etoile I i II

Piszesz? Malujesz? Projektujesz statki kosmiczne? Tutaj możesz się podzielić swoimi doświadczeniami.

Moderators: Olka, Hotaru, Hotori, Hypatia

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Wed Mar 10, 2004 7:39 pm

ja też chcę jeszcze, fajnie że wogóle o tym pomyslałaś :uklon: (tzn. o dalszej części), tak jak lonnie uważam że sama poradzisz sobie najlepiej z dalszym ciągiem
Czytaj między wierszami...

User avatar
nowa
Fan
Posts: 609
Joined: Wed Feb 04, 2004 2:05 pm
Location: b-stok
Contact:

Post by nowa » Wed Mar 10, 2004 8:03 pm

chyba nie muszę dodawać, że ja też
ZDECYDOWANIE JESTEM NA TAK :wink: :cheesy: ?

PS. _liz, a doczekamy się ficka Candy? :cheesy:
"Wszyscy leżymy w rynsztoku,
ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."
Image

_liz
Fan...atyk
Posts: 1041
Joined: Fri Aug 15, 2003 4:07 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by _liz » Wed Mar 10, 2004 8:41 pm

No dobrze. Zatem już wkrótce ruszy produkcja dalszej części "Etoile" :piwo: Ale niestety troszkę się może opóźnić, a raczej będziecie musiały odrobinkę dłuzej poczekać, bo musze najpierw skończyć "Cold rain" i "Arytmię". No i obiecałam napisa jeszcze jeden ff!!!
_liz, a doczekamy się ficka Candy?
no własnie.... obiecałam zajavce, że zaraz po skończeniu tego co zaczęłam, napiszę jakies opowiadanko o Candy - to jest ten ff, który pojawi się przed dalszymi częściami "Etoile".

Aaaale nagmatwałam! :haha: Ustalmy kolejność:
1) kończe "Cold rain"
2) pisze dalsze części "Arytmii"
3) kończe "Z pamiętnika M.G" (już dawno powinnam to zrobić :lol: )
4) pisze opowiadanko o parze Candy
5) dalsza seria "Etoile"
Może być? :D
Image

User avatar
Issy
Starszy nowicjusz
Posts: 192
Joined: Thu Nov 13, 2003 4:58 pm

Post by Issy » Wed Mar 10, 2004 9:27 pm

Ooo! No to widze, że czeka nas mnóstwo cztyania. Sama jestem ciekawa jak będzie wyglądało to opo Candy, bo o ile się orientuję to takiego jeszcze nie pisałaś. Do roboty dziewczyno! :D
Image

User avatar
nowa
Fan
Posts: 609
Joined: Wed Feb 04, 2004 2:05 pm
Location: b-stok
Contact:

Post by nowa » Wed Mar 10, 2004 9:48 pm

_liz wrote:Aaaale nagmatwałam! :haha: Ustalmy kolejność:
1) kończe "Cold rain"
2) pisze dalsze części "Arytmii"
3) kończe "Z pamiętnika M.G" (już dawno powinnam to zrobić :lol: )
4) pisze opowiadanko o parze Candy
5) dalsza seria "Etoile"
Może być? :D
jak najbardziej :lol:
(zwłaszcza trzy ostatnie punkty :D )
"Wszyscy leżymy w rynsztoku,
ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."
Image

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Wed Mar 10, 2004 11:25 pm

Jestem jak najbardziej ZA! Chwała Ci za to, że pomyślałaś, _liz, o kontynuacji. Kolejność też mi się podoba.
Ooo! No to widze, że czeka nas mnóstwo cztyania.
Tak! Uwielbiam ficki _liz, najprzyjemniej mi się je czyta.
Ale niestety troszkę się może opóźnić, a raczej będziecie musiały odrobinkę dłuzej poczekać
Mnie to absolutnie nie przeszkadza, najważniejsze, że będzie dalszy ciąg historii Ratha i Liz. A kiedy - to już mniej ważne. Poczekam ile trzeba.

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Tue Mar 23, 2004 1:19 am

Etoile (czyt. etuła - w dużym uproszczeniu)
Gdyby ktoś chciał na własne uszy przekonać się, jak to brzmi, posłuchajcie Noir Desir - "A ton etoile" --> parę dni temu ściągnełam przez przypadek. Nie ma to jak rock (?) po francusku :wink: Po raz pierwszy miałam okazję z czymś takim się zapoznać.

_liz
Fan...atyk
Posts: 1041
Joined: Fri Aug 15, 2003 4:07 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by _liz » Tue Mar 23, 2004 8:43 pm

1) kończe "Cold rain"2) pisze dalsze części "Arytmii"3) kończe "Z pamiętnika M.G" (już dawno powinnam to zrobić )4) pisze opowiadanko o parze Candy5) dalsza seria "Etoile"
No cóz... podsumujmy:1) wykonane2) w trakcie3) wykonane4) w trakcie5) wkrótceUmówmy się, ze jak skończe "Arytmię" lub "Iskry" to zabiorę się za dalszą część "Etoile" :roll: Zgoda?
Image

User avatar
nowa
Fan
Posts: 609
Joined: Wed Feb 04, 2004 2:05 pm
Location: b-stok
Contact:

Post by nowa » Tue Mar 23, 2004 9:11 pm

Zgoda, zgoda :)Zwłaszcza, że może jak cię fani "Etoile" (w tym, nie ukrywam, również ja) pogonią, to będziesz częściej wrzucać "Iskry" (czyli, nie ukrywam, moje ulubione opowiadanko, które jest obecnie w trakcie tworzenia) :P
"Wszyscy leżymy w rynsztoku,
ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."
Image

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Tue Mar 23, 2004 11:18 pm

"Iskry" najlepsze :D , ale jak wróci "Etoile" to je pobije, jak każde nowe opowiadanie _liz (które jast lepsze od poprzedniego) normalka :cheesy:
Czytaj między wierszami...

User avatar
Issy
Starszy nowicjusz
Posts: 192
Joined: Thu Nov 13, 2003 4:58 pm

Post by Issy » Wed Mar 24, 2004 7:21 pm

No pewnie, że zgoda! :cheesy: Zarówno "Arytmia" jak i "Iskry" zaliczają sie do moich ulubionych ff (chyba wszystkie ff _liz się do nich zaliczają :roll: :haha:), ale na dalszą część "Etoile" czekam niecierpliwie.
jak każde nowe opowiadanie _liz (które jast lepsze od poprzedniego) normalka
nic dodać nic ująć :wink:
Image

_liz
Fan...atyk
Posts: 1041
Joined: Fri Aug 15, 2003 4:07 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by _liz » Sat Apr 03, 2004 6:04 pm

Hmm... :roll: Miałam z tym poczekać do poniedziałku, ale zrezygnowałam z tego zamysłu. Oto dzisiaj dnia 3.04.2004 pojawia się pierwsza część kontynuacji "Etoile". Nosi ona tytuł nieskomplikowany - "Etoile II" . Zapraszam do czytania...http://www.roswell.xcom.pl/?cat=fan-fic ... id=634&p=1
Last edited by _liz on Fri May 07, 2004 4:16 pm, edited 1 time in total.
Image

User avatar
nowa
Fan
Posts: 609
Joined: Wed Feb 04, 2004 2:05 pm
Location: b-stok
Contact:

Post by nowa » Sat Apr 03, 2004 6:29 pm

Aah _liz, w końcu :) I tak najbardziej lubię "Iskry", ale "Etoile" jest chyba na drugim miejscu. Jest przepiękne, pisz jak najczęściej. Narazie wiele nie można powiedzieć, część składała się głównie ze wspomnień, więc nie mogę doczekać się dalszych części :)
"Wszyscy leżymy w rynsztoku,
ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."
Image

Elip

Post by Elip » Sat Apr 03, 2004 6:32 pm

Noooo nareszcie kolejna część. Oczywiście wspaniała! Ale jestem ciekawa co to za osoba. Czekam z niecierpliwością na dalsze części :*

User avatar
Galadriela
Zainteresowany
Posts: 333
Joined: Sun Jul 13, 2003 1:41 pm
Contact:

Post by Galadriela » Sat Apr 03, 2004 6:33 pm

_Liz nareszcie. Cóż mogę powiedzieć. Cieszę się, że postanowiłaś konktynuować to opowiadanie. Taką wspaniałą historię warto pociągnąć dalej. Matko, jak ja uwielbiam takiego Michaela/Ratha.
Image

User avatar
Issy
Starszy nowicjusz
Posts: 192
Joined: Thu Nov 13, 2003 4:58 pm

Post by Issy » Sat Apr 03, 2004 6:46 pm

A cóż ja moge powiedzieć - to samo co Galadriela. Ciesz się, ze wróciło Etoile. Tez kocham takiego Ratha :wink: No i oczywiście _liz zaczyna subtelnie ale ostro kończy i zaczyna denerwować przerywaniem w nieodpowiednich momentach. :twisted:
Image

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Sat Apr 03, 2004 8:27 pm

Dziękuję _liz. Najbardziej wzruszył mnie ten fragment wspomnienia:
- To dla ciebiem. Miałom być serce.- Jest bardzo ładne. – wychlipała dziewczynka i natychmiast zawiązała rzemyk wokół szyi, potem gwałtownie rzuciła mu się na szyję i przytuliła go mocno, wciąż płacząc – Kocham ciem Rathy.- Kocham ciem mon etoile. – powiedział i uściskał ją
Szczęśliwi ci, którzy kochają z wzajemnością...Heh... :cry: Przepraszam Was, ale mam dzisiaj takiego doła, że nawet kontynuacja Gwiazdeczki nie poprawiła mi nastroju...

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Sat Apr 03, 2004 9:04 pm

A tak prawdę powiedziawszy, to czym jest "nieodpowiedni moment"? Albo może inaczej: Jaki moment zasługuje na miano odpowiedniego. Wydaje mi się, że żaden. Kiedy treść opowiadania nas wciąga, to przerwanie jej w jakimkolwiek miejscu jest nieprzyjemne. Ale trzeba się z tym pogodzić i dojrzeć pozytywne aspekty. Pomyślcie, gdyby _liz postanowiła wydać Etoile w postaci książki, to czekalibyśmy na nią kilka miesięcy. A tak, możemy cieszyć się akcją na bierząco. I jest jeszcze coś. Kiedy czyta się książkę, swoją ciekawość można odrazu zaspokoić czytając kolejny rozdział. A w przypadku opowiadania zamieszczanego partiami, możemy się excytować każdego dnia!!!To, co podoba mi się w opowiadaniach _liz to realność wydarzeń towarzysząca fantastyce. Czyta się Etoile tak, jak ogląda się "Roswell" - we wszystko jesteśmy w stanie uwierzyć, bo nie karmi się nas harlequinowskimi wzniesieniami, coodcinkowym sexem, czy ogólnie mówiąc "bujdami na resorach". Relacje między Rathem i Liz, a także Marią, rodzicami i pozostałymi postaciami są bardzo realne. Jeśli chodzi o samych bohaterów, to już np. Rath jest według mnie mniej przekonujący. Wydaje mi się, że po kilkunastu latach wychowywania się w takim miejscu, jakim są kanały pod NY nie stałby się księciem z bajki w wilczej skórze. Są momenty, że pokazuje pazurki (szpony? :)) i to mu się chwali, ale kiedy tylko pojawia się Liz, jakoś go ten zapał opuszcza. Ciekawa jestem, jak rozwiniesz tego bohatera. Bo przecież wcale nie musi być taki jakim ja go tu przedstawiłam. Póki co nie miał okazji złościć się na Liz, więc możliwe, że gdy dojdzie do takiej sytuacji, jego charakter ujawni się w całej krasie. Zobaczymy...

lonnie
Starszy nowicjusz
Posts: 138
Joined: Sun Dec 28, 2003 4:05 pm
Location: Łomża
Contact:

Post by lonnie » Sun Apr 04, 2004 12:15 pm

jeju jak ja sie ciesze ze w koncu dalej mamy "Etoile"...sprawdzam ja sobie poczte patrze a tam: "Powiadomienie o odpowiedzi - Etoile" prawie z krzesła spadłam z wrazenia :cheesy: ehhh... _liz az mam ochote cie usciskac za to :cheesy: jak mi brakowalo tego
Mon etoile.
i tych opisow uczuc...ehhh dobra zabardzo sie rozmarzylam :oops:a tak ogółem to swietna czesc :cheesy: oczywiscie przerwana w charakterystycznym dla _liz momencie :lol: oj _liz ty chyba uwielbisz nas dreczyc :wink: :twisted:

lonnie
Starszy nowicjusz
Posts: 138
Joined: Sun Dec 28, 2003 4:05 pm
Location: Łomża
Contact:

Post by lonnie » Sun Apr 04, 2004 3:55 pm

_liz wrote:loonie - to mój znak rozpoznawczy przerywanie w takich momentach :twisted: a mówiąc szczerze, mnie też brakowało "Mon Etoile"; nie możesz doczekac się kolejnej części, ale będziesz musiała poczekać, planuję ją zamieścić pod koniec tygodnia
_Liz to sie nazywa sadyzm :evil: ... nie no zartuje ,ale nie jestem pewna czy wytrzymam do konca tygodnia :roll: dlaczego dopiero pod koniec???

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests