Jazda bez trzymanki

Piszesz? Malujesz? Projektujesz statki kosmiczne? Tutaj możesz się podzielić swoimi doświadczeniami.

Moderators: Olka, Hotaru, Hotori, Hypatia

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Thu Mar 11, 2004 9:43 am

Dobra. Jest czas na słowa i czas na czyny.

Słowa: Zostanie stworzony temat gdzie bedą publikowane wszystkie ff Lyss.

Czyny: Jak wyżej.

Jesli ktoś ma jakieś uwagi, niech napisze do mnie PW. Uwagi i tak nie zostaną uwzględnione, ale pisac możecie.

User avatar
luki
Twórca
Posts: 431
Joined: Tue Jul 08, 2003 12:20 pm
Location: Pomorze Środkowe
Contact:

Post by luki » Thu Mar 11, 2004 10:49 pm

Aras: Wymienione przeze mnie opowiadania genialne są na pewno pod względem języka, w jakim zostały napisane. Tu, jak napisał {o}, wystarczy przeczytać pierwsze zdania, aby się o tym przekonać.

Natomiast co do fabuły, to zdaję się w tym przypadku na innych fanów. Wejdź na stronę http://www.roswellfanatics.net/viewtopic.php?t=2033 i zobacz, ile nagród dostało "Revelations". I dlatego, mimo iż nie czytuję się w fanfickach EmilyluvsRoswell, mam do niej jak największy szacunek i uznanie.

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Fri Mar 12, 2004 11:25 am

"dyslekcja nie zwalnia z myślenia" - wiem, sama nie lubie popełniać błędów i staram się je poprawiać, ale nie zawsze wszystko się zauważy
Nie zamierzałam "obrzucać błotem" dyslektyków, ani osób cierpiących na jej pewną odmianę - dysortografię. Razi mnie natomiast to, iż zbyt wiele osób zasłania się tymi przypadłościami. Aras, porównaj swoje i Lyss posty. Przy postach Lyss mam wrażenie, iż w ogóle nie starała się nic zrobić, aby dostosować się do niepisanych zasad na Forum. Teraz są już pisane. I mam nadzieję, że się dostosuje.

Osobom cierpiącym na dysortografię powiem jedną rzecz, którą mnie wbijano przez 4 lata szkoły średniej. W pracy nie będzie nikogo odchodziło, na co się cierpi i dlaczego. Dlatego zachęcam do "myślenia", czyli szukania sposobów, by dysortografia była jak najmniej uciążliwa dla danej osoby i innych użytkownikó Forum. Jak chociażby poczciwy, wielokrotnie wspominany Word czy edytor tekstu z Open Office, który również posiada wbudowany słownik i korektę poslkich wyrazów. Nawiasem - ten drugi jest darmowy, przynajmiej w wersji, którą ja posiadam.
Niektórzy poznają jakość jeszcze szybciej... Czytają "Lyss" i wychodzą.
A potem jeszcze wychodzą w ogóle z Twórczości. To, co jest na Forum świadczy nie tylko o pojedynczym użytkowniku. Świadczy o poziomie całego działu. Miejcie to na uwadze.
Jesli ktoś ma jakieś uwagi, niech napisze do mnie PW. Uwagi i tak nie zostaną uwzględnione, ale pisac możecie.
Jakby to było pomstowanie na Xandera, to wyślijcie kopię do mnie :wink: Na poważnie - uwagi mile widziane.
Image

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Fri Mar 12, 2004 10:33 pm

"Wymienione przeze mnie opowiadania genialne są na pewno pod względem języka, w jakim zostały napisane." - luki - wiem że sa genialne, bo je przeczytałam, tzn. te przetłumaczone przez Nan, mnie nie musisz do tego przekonywać, ciekawa byłam tylko skąd ty to wiesz, skoro ich nie przeczytałeś, ale już się dowiedziałam.
Czytaj między wierszami...

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Sat Mar 13, 2004 10:14 pm

Zgadzam się z tym, że czytając kilka stron opo można stwierdzić na jakim jest poziomie. I choć po przeczytaniu dużej ilości tekstów RosDeidre stwierdzam, że autorka niektóre sceny opisuje niemal tak samo (używając tych samych zwrotów) to jednak w całości jej opowiadania są powalające, w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Lyss naprawdę popracuj nad estetyką swoich prac. To naprawdę niewielki wysiłek i mówię ci to, jak autorka ff i osoba z dysortografią. Wierz mi, takie "niedysponowanie" poprawną polszczyzną nie zwalnia z odpowiedzialności, za to co się pisze, a tym bardziej powinno cię to mobilizować.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests