Obrazy myszką malowane

Piszesz? Malujesz? Projektujesz statki kosmiczne? Tutaj możesz się podzielić swoimi doświadczeniami.

Moderators: Olka, Hotaru, Hotori, Hypatia

Post Reply
User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Obrazy myszką malowane

Post by Ela » Sun Nov 05, 2006 10:08 pm

Kochani, każdy z nas ma swoje ulubione miejsce, taką swoistą krainę łagodności będącą inspiracją do pracy, pozwalającą na wyciszenie, chwilę zadumy czy leczącą smuteczki.
Ja też mam taki kącik i zapragnęłam ozdobić go obrazkami. Zaczęła się więc dreptanina po sklepach, stronach internetowych, galeriach obrazów. W całej tej gmatwaninie ofert nie było nic co przypisałabym do siebie. To nie odpowiadała mi tematyka, to kolory, czasami to co oglądałam było mdłe i bez wyrazu. Obraz musi współgrać z moim usposobieniem, muszę się z nim w jakimś sensie utożsamiać, powinien mi być bliski. Mieć w sobie nutkę romantyzmu, kropelkę nostalgii, być mgiełką przypomnienia. Niektóre są jak wiersz, skrawek opowiadania albo echo wzruszającej muzyki.
Szukając fanartów, które zawsze lubiłam, zaczęłam odwiedzać roswelliańskie strony. Natknęłam się na cudowną twórczość wielbicieli serialu, jego bohaterów, graficznych miłośników fanficków. Otoczył mnie ich niezapomniany klimat, powróciły wspomnienia i nagle pomyślałam sobie dlaczego nie skorzystać z dorobku fanów ? Jednak ja potrzebuję obrazu. A ten różni się od fanartu – jest mniej dosłowny, polega na własnej interpretacji i wyobraźni, może być wspomnieniem, symbolem czy wizją. Musi posiadać indywidualną technikę i styl. Jest z reguły niepowtarzalny. Z całego mnóstwa fanartów wybrałam kilka (z wiadomych powodów dreamerkowe), mające takie cechy. I zamarzyłam sobie żeby u nas zrobić taką galerię.
Liczę na wszystkich którym w duszy coś jeszcze gra, że zawieszą tu swoje obrazy. Na tych doświadczonych którzy wystawiają swoje prace na innych forach i na tych, którzy tworzą do szuflady. Na wrażliwą Nan, pomysłową Olkę, na wymyślające prawdziwe klejnociki Athayę czy Freję i na wielu innych. Może pojawi się Lizziett znająca linki do pięknych fanartów mogących być inspiracją.
Chciałabym żeby było to miejsce, gdzie jak w galerii obrazów eksponuje się swoją twórczość i talent, a my zwiedzający będziemy mieli przyjemność poruszania się w tych niezwykłych klimatach, z możliwości, za zgodą autora, zrobienia z nich ksero, oprawienia i powieszenia na ścianie. Miło będzie mieć coś tak osobistego u siebie w domu. Tematyka obrazów może być przeróżna – od futurystycznych po współczesne aż po fantastykę. Proszę tylko by był w nich cień tego, co przeżyliśmy tutaj oglądając seriale lub czytając opowiadania.
Mnie tak bardzo marzy się jakieś graficzne odbicie z twórczości Deidre. I nie pytajcie dlaczego. :cheesy:

Image Image Image
Image

User avatar
Athaya
Zainteresowany
Posts: 298
Joined: Sun Jun 20, 2004 2:14 pm
Location: Kalisz

Post by Athaya » Mon Nov 06, 2006 7:46 pm

8) Hmm... Witaj Elu. Ostatnio miałam niesamowitą ochotę zrobić sobie obraz na ścianę i dać mojejmu tacie do wydrukowania w formie obrazu. Bo możesz iść do dobrej firmy gdzie robią reklamy i zarzyczyć sobie druk na materiale imitującym płutno. Fakt to nie odda tych prawdziwych pociągnięć pędzlem, ale jakaś namiastka jest :wink:
Ja osobiście muszę najpierw wyszukać foteczki bo zarys całości obrazu mam. W moim umyśle kroii się coś na zasadzie trwania czy może chwili w czasie. Jak zrobię to się pochwalę :wink:

I nieśmiało pytam o następną część GAW... Kiedy się ona pojawi bo czekam i czekam... A doczekać się nie mogę.
Image

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Thu Nov 09, 2006 11:09 pm

Cześć Elu :cmok:
Ten środkowy fanart to chyba jedna z najpięknieszych rzeczy jakie widziałam. Szkoda tylko że nie da się ściągnąć.

Obrazy? No nie wiem, takich uroczych ( i dużych) jak te które ty zaprezentowałaś, to chyba nie znajdę, ale zobaczymy, co da się zrobić...a muszą być tylko roswelliańskie? 8)

Tak na próbę kilka...

Image Image Image Image Image Image Image Image

Image Image Image Image Image Image
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Fri Nov 10, 2006 3:50 am

Lizziett, Twoja obecność to miód na moje serce :cmok: Z najdalszych stron potrafisz mnie ściągnąć :lol:
Cieszy także obecność Athay i już nie mogę się doczekać, co nam przedstawisz, tym bardziej że pomysł na obrazek jest rzeczywiście intrygujący.

Aniu, przejrzałam linki, ta strona w ogóle jest bardzo ciekawa - myślę o twórczości shley77 (jej "greasy lake" skopiowałam sobie na dysk, zachwycona kolorystyką), a świat elfów Stephanie Pui-mun Law wręcz fascynuje.
Oczywiście, że tematyka obrazów nie musi być jedynie roswelliańska, wręcz przeciwnie. Przecież oglądaliśmy tutaj fanarty zrobione na podstawie filmów, książek czy opowiadań. Ważne żeby były oryginalne i własne.

Poniżej obrazek z twórczości Mindry, który tak Ci się spodobał, plus jeszcze jeden :)

Olka, czy trzeci fanart od lewej w moim pierwszym poście jest Twojego autorstwa ? Należy do moich ulubuionych a dopiero niedawno przyjrzałam się bliżej podpisowi :o

Buziaki dla wszystkich :hearts:

Image Image
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Sun Nov 19, 2006 1:48 am

Ela wrote:Olka, czy trzeci fanart od lewej w moim pierwszym poście jest Twojego autorstwa ? Należy do moich ulubuionych a dopiero niedawno przyjrzałam się bliżej podpisowi :o
Tak, jedna z moich pierwszych prac. Złożenie czyjejś (jak ją znajdę, to tu wrzucę) z tłem nieba. Nawet kiepsko przycięte. Ale chyba masz racje. Coś w tym jest... (skormnie powiem :oops: )

Skoro się mnie już o "bieg po osi równoległej" posądza ;) postanowiłam poświęcić tę noc na skompletowanie mojego katalogu. Zebranie wszystkich pozycji zabierze mi pewnie kilka godzin, bo prawdę mówiąc przedstawione poniżej prace już od bardzo dawna oprawione w ramki wiszą na mojej ścianie. Są to absolutne "must gety", jak je to nazywam - obrazy, które poruszają mnie tak bardzo, że nie jestem w stanie wyrazić, co konkretnie mnie do nich przyciąga. Niestety większość nie jest związana z Roswell, ale też ten temat nie wymaga przedstawiania prac związanych wyłącznie z naszym ukochanym serialem.

Na początek praca, od której wszystko się zaczęło. Absolutne szaleństwo - tapety, ikony, avatary... Wreszcie oprawiony obrazek na ścianie.

1. Birds fly up by bluefooted
2. Air stands still by ellaine - ilustracja polskiej autorki, dobrze znanej zaglądającym do pokoiku HP na naszym forum :) Jest to ilustracja do piosenki wykonywanej przez Pati Yang, o tym samym tytule. Pati zresztą to także Polka o fenomenalnym głosie. Jej teksty to czysta poezja.
3. t'fight club by quemas - zdjęcie, jeszcze nie wisi, ale plany są :)
4. A jeśli chodzi o Roswell... Atrophy Attraction by paradiseimp

Image Image Image Image

Oj pospieszyłam się z tymi deklaracjami, bo jestem tak śpiąca, że więcej dziś nie znajdę. Ale jeszcze tu wrócę :D

P.S. Miniaturki odsyłają do oryginałów.

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Mon Nov 20, 2006 11:06 am

Oj, zrobiło się kolorowo od uaktywnionych miniaturek, Oluś. Przyjrzałam się uważnie przez Ciebie zaprezentowanym. Każda z nich jest zupełnie inna, a jednak dwie pierwsze mają ze sobą coś wspólnego - twarze postaci. Nostalgiczne i zadumane, dziwnie wyobcowane (nawiasem mówiąc uwielbiam Pati Yang), no i na drugim cudowne kolory jesieni potęgują nastrój.

Dzięki Wam dziewczyny stałam się bywalcem strony deviant Art - wcześniej jej nie znalałam. Wczoraj spędziłam tam trzy godziny, tym razem w dziale fotografie (potrzebuję czegoś na ścianę w przedpokoju) i utonęłam w ich mnogości. Są ciekawe i bardzo profesjonalne i jest ich tak dużo, że wybór jest naprawdę trudny.
Czekamy Olka na obiecane prace. :cheesy:

Kilka przykładów

Image Image Image Image
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Tue Nov 21, 2006 1:30 am

Dalsza partia. Przez jakiś czas fascynowałam się studium ławki. Miałam nawet taki kącik w starym mieszkaniu... Zrobiłam wtedy tapetkę z Jasonem z motywem ławki, jesieni etc :) Anyways, tym razem po części nawiązuję do tego okresu, choć nie udało mi sie znaleźć wszystkich prac, które swego czasu składowałam w tej kolekcji.

1. Memories And Other Asssorted.. by joyusachoobarb
2. Apple on a Bench by siguy - co prawda jabłko niemal całkowicie odwraca uwagę od ławki, zawsze uważałam, że jest to jedna z piękniejszych ławek, jakie udało mi się znaleźć na deviantart!
3. Little Red Bench by AstralWind - to zdjęcie, a także 8me nawiązują do części kolekcji poświęconej czerwonym ławkom. Mam jeszcze obraz jednej w głowie. Zdjęcie bardzo podobne do tego, ale bardziej intensywne, niestety nie udało mi się go odnaleźć :(
4. Bench in woods by indospan
5. bench by gunia
6. Bench by Oz34n - moje ulubione!
7. A Park bench by BuckNut
8. The Red Bench by RoieG - drzewo na tym zdjęciu bardziej przypomina chmurę. Bardzo spodobał mi się taki motyw dwuznaczności.
9. Wspomniana, zrobiona przeze mnie tapetka z JB. Niestety to konkretne zdjęcie ławki sie nie ostało.
10. Ilustracja do bodajże jakiejś książki, ale to wszystko co jestem sobie w stanie przypomnieć

Image Image Image Image Image

Image Image Image Image Image

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Wed Nov 22, 2006 7:36 pm

Olka ławki są niesamowite, każda z nich jest na swój sposób inna, każdej można poświęcić krótkie opowiadanie. A swoją drogą, dlaczego tak cię fascynują, z czym ci się kojarzą. Poczuciem bezpieczeństwa czy przygodą ? Dla mnie mają posmak dzieciństwa, słońca, skakanki i poobijanych kolan. :wink:
Image

User avatar
Athaya
Zainteresowany
Posts: 298
Joined: Sun Jun 20, 2004 2:14 pm
Location: Kalisz

Post by Athaya » Thu Nov 23, 2006 12:02 am

Olka... Z nieba mi spadłaś! Właśnie potrzebowałam ławki do szczęścia! Ooo! To teraz łatwiej pujdzie robienie obrazka na ścianę 8)

A mnie ławka kojarzy się takim zatrzymaniem czasu własnego. Wszysto wokół ciebie pędzi dalej a ty siedzisz miejscu i tylko się temu przyglądasz i odpoczywasz 8) [/url]
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Thu Nov 23, 2006 11:23 pm

Ławka dla mnie od zawsze była formą ucieczki od wszystkiego. To dziwne, bo ławki, to głównie mała architektura miejska. Projektowane są tak by pomieściło się na nich parę osób, co sprzyjać ma zawiązywaniu kontaktów. W moim przypadku ławka jest miejscem, w którym czas się zatrzymuje, tak jak wspomniała Athaya. Ilekroć coś jest nie tak, myślę o czymś zbyt intensywnie szukam sobie ławki, która pomogłaby mi oderwać się od tego natłoku myśli. Zawsze wtedy mam przy sobie muzykę, siadam, zamykam oczy i wreszcie łapię oddech. A że niestety w mieście ciężko odnaleźć taką sprzyjającą wyciszeniu się ławkę pomyślałam, że kiedy powieszę sobie kilka na ścianie zawsze będę mogła uciec, dokąd chcę. Wbrew pozorom ucieczka ma zwykle pozytywny wydźwięk, ponieważ co by się nie stało, ławka i muzyka jeszcze nigdy mnie nie zawiodły i po kilku, kilkunastu minutach w ich towarzystwie świat wydawał się o wiele prostszy.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests