Charyzmat

Piszesz? Malujesz? Projektujesz statki kosmiczne? Tutaj możesz się podzielić swoimi doświadczeniami.

Moderators: Olka, Hotaru, Hotori, Hypatia

Post Reply
User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Charyzmat

Post by {o} » Sun Dec 26, 2004 2:13 am

Na początek - troche o początkach :D

Dawno, dawno temu, w temacie interpretacyjnym...
Pojawiła się idea opowiadań historycznych. Powstało kilka propozycji. Jedna z nich spodobała mi się i ją sobie zarezerwowałem.

To coś miało być jednym z elementów naszej 'serii historycznej' - i jest. Ale potem doszedłem do wniosku, że chyba zapoczątkuje ono także inną serię... Tak więc już dzisiaj informuję, że napiszę także prequel. Ale na to musicie jeszcze dość długo poczekać...

W założeniu opowiadanie miało być osadzone Rzymie, gdzieś w czasach Nerona. Ale bardzo szybko zacząłem od tego założenia odbiegać we wszystkie możliwe strony...


A teraz podziękowania, dedykacje i takie tam:

Thanks, Anais Nin, for Your Unphill Battle - it was an inspiration for some parts.
Opowiadanie dedykuję Nan. Pamiętasz? "Dwoje nie-pisarzy wymieniający się dedykacjami".
Dziękuję księdzu Gienkowi za siedzenie w budzie i Lentilky.
Tak - z każdą linijką to brzmi coraz bardziej niezrozumiale :D
A Lentilky kojarzą mi się z pudełkiem ciasteczek - Thanks, Stefanie, again :D
Pozdrowienia dla strażnika przy Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu na Jasnej Górze – jednocześnie informuję, że poprzez niniejszy utwór wywiązuję się z obietnicy.
W utworze wykorzystano fragmenty Biblii, brewiarza, wizji Marii Valtorty, listów Marcina Lutra. Dociekliwym pozostawiam dopasowanie cytatów do autorów.
Nie mam zamiaru obrażać niczyich uczuć i takie tam.


A teraz część bardziej zasadnicza, czyli tytuł. Pewnie też chcecie jakiś obrazek - aczkolwiek nie liczcie na mordki waszych ulubionych kosmitów:

<center>Dzieci Nieba
Część pierwsza - Charyzmat
Image</center>

A teraz zapraszam do przeczytania króciutkiego prologu. Następne części będą dłuższe. Ale nie spodziewajcie się ich tak zaraz :P - na razie chcę się zorientować, czy w ogóle jest sens to kontynuować...

:arrow: Charyzmat - Prolog
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by Magea » Sun Dec 26, 2004 12:07 pm

troche dziwne .... ale po przeczytaniu porologu nie wiem co o tym myśleć ..... :?
:)

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Sun Dec 26, 2004 1:38 pm

W prologu opisany jest fragment Drogi Krzyżowej ?? Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam.
To będzie takie bardzo poważne opowiadanie, tak ?? Religijne i bardzo prawdziwe, i trzeba się będzie przy nim nieźle nad sobą zastanawiać.
Jak strzeliłam gafę to proszę o wybaczenie :roll: .
Czytaj między wierszami...

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Sun Dec 26, 2004 1:39 pm

Wiesz, {o}, mam mieszane uczucia. Ale przeważa niedowierzanie - w końcu już od dawna zapowiadałeś swoje opowiadanie, mówiłeś, że utkwiłeś przy pierwszym akapicie - a teraz nagle okazuje się, że opowiadanie jest, istnieje - i co więcej, można nawet zacząć czytać...

A treść - czemu jakoś mnie nie dziwi? Tak samo, jak nie zdziwiły mnie zapowiedzi cytatów... Czyżby opowiadanie {o} było zapowiedzią zmian w twórczości? Nie ukrywam, że jeśli tak, to będą to zmiany na lepsze. Seria historyczna - oj, odgrażała się już Hotori, ale czuję przez skórę, że istotnie to będzie zupełnie inna seria, której być może brakowało na forum.
Dla dzieci nieba stanowiło to jeszcze jeden dowód na to, że nie warto nawet próbować zrozumieć ludzi.
Ale czy naprawdę nie warto zrozumieć...? Oj, {o}, {o}...

PS: Dzięki za dedykację... :roll:
Image

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Mon Dec 27, 2004 5:29 pm

no tak... {o}rnitolog :lol:

Roswell: Rok 50 p.n.e. :roll:
zrobmy ankiete: czy kosmitow powinni wtedy krzyzowac, palic na stosach czy moze cwiartowac? (ja osobiscie jestem za paleniem.. wydaje sie byc dosc interesujace..:roll:)
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
ADkA
Fan
Posts: 555
Joined: Fri Mar 12, 2004 10:07 am
Location: g.Śląsk
Contact:

Post by ADkA » Tue Dec 28, 2004 4:14 pm

Taa... :roll: pierwsze opowiadanie historyczne, brzmi bardzo zachęcająco, i jak na jaśnie nam panującego {o} przystało tematyka od razu poważna i głęboka... ciekawe... 8)
na razie chcę się zorientować, czy w ogóle jest sens to kontynuować...
Tak, mam wrażenie, że teraz trzeba utrafić z komentarzami i zrozumieniem tekstu 8)
W każdym bądź razie ja jestem na tak i mam nadzieję, że jednak nastąpi ciąg dalszy... 8)
"Żal jest potrzebny, żałując swoich pomyłek, uczymy się na błędach. Ale na Boga, nie pozwól, by rządził twoim życiem. Zwłaszcza, że nigdy nie będziesz pewna, że zobaczysz następny wschód słońca."
Hotaru "Freak Nation"

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Tue Dec 28, 2004 4:32 pm

ja mysle, ze {o} wymyslil sobie jakas minimalna liczbe pozytywnych komentarzy, ktora ma sie pojawic zanim nastepna czesc zostanie przedstawiona publice... :lol:
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
onar-ek
Pleciuga
Posts: 887
Joined: Mon Aug 30, 2004 4:40 pm
Location: Białystok
Contact:

Post by onar-ek » Sat Jan 22, 2005 6:44 pm

Czy ja się dowiem kiedy będzie kolejna część? 8)

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Mon Dec 26, 2005 1:43 am

Na część pierwszą przyszło wam czekać równo rok. Może następne będą pojawiać się częściej, ale chwilowo nic na to nie wskazuje :mrgreen:

Słowniczek trudniejszych terminów:
<dl><dt>atrium</dt><dd>Pomieszczenie rzymskiego domostwa, które w różnych okresach pełniło nieco odmienne funkcje - zasadniczo można uznać, że jest to taki główny pokój, w którym np. przyjmowano gości.</dd><dt>compluvium</dt><dd>Taka dziura :cheesy: W środku zadaszenia atrium był otwór, przez który wpadało światło słoneczne. Jak to bywa z dziurami w dachach - przez complivium wpadała też woda, dlatego potrzebowano jeszcze...</dd><dt>impluvium</dt><dd>Taka miska pod compluvium.</dd></dl>

A teraz sam rozdział:

:arrow: Charyzmat - Rozdział 1 - Cud

Nie jestem z niego zbytnio zadowolony, ale przynajmniej mamy jakiś punkt wyjścia. Mamy też bezpośrednie nawiązanie do fabuły Roswell. Pierwsze i chyba już ostatnie...
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Mon Dec 26, 2005 6:55 pm

Nie wiedziałam, że po rocznej przerwie autorzy potrafią wrócić do swoich dzieł. Najwyraźniej potrafią..., albo przez cały rok pracują na nimi aby po 12 miesiącach powstał nowy rozdział...
Czytaj między wierszami...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests