Boze jak tu się zmieniło !!!

Piszesz? Malujesz? Projektujesz statki kosmiczne? Tutaj możesz się podzielić swoimi doświadczeniami.

Moderators: Olka, Hotaru, Hotori, Hypatia

Post Reply
Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Boze jak tu się zmieniło !!!

Post by Hotori » Tue Jun 29, 2004 1:59 pm

:shock:
jejku mój ukochany dział tak zmieniony !
Nanuś, Eluś...moje przewodniczki...czy mogłybyście mi wszystko tu objaśnić ? Bo nie wiem za to się brać...za czytanie, pisanie ? W ogóle to wpadam w gorączkę tyle tu tego, tych tłumaczeń ! Pamiętam jedynie, że zaczęłam czytać to opowiadanko osadzone w realiach II wojny światowej tłumaczone przez Nan, zanim zniknęłam...
i o co chodzi z tym forum RosDesire ? Ja tu nic nie wiem ! Help!
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Tue Jun 29, 2004 6:33 pm

To się nazywa wejście, aż tryska z Ciebie radość, Hotori. :lol: Już Cię powitałam w pokoiku MY Prywatnie. Od kiedy Cie nie było...pół roku ? Sama widzisz ile nowych opowiadań nam przybyło. I to bardzo dobrych...nie chwaląc się. :mrgreen:
Nan troszkę przystopowała z Uphill Battle, teraz pięknie tłumaczy nam Lethan Whispers...i jakby z niej powietrze wyszło, :wink: zresztą sama Ci opowie. Twój entuzjazm doda nam animuszu...mam nadzieję :mrgreen: .
Mamy tu kilka nowych tłumaczek Milla - z pięknym Burn For Me - Kath7, Olka, i jej Gorzkie Fusy - Tasyfii, Tigi przedziera się przez September and Other Sorrows. No i prawdziwa perełka SPIN i Core w tł. LEO, która teraz zrobiła nam prawdziwą niespodziankę i niedokończone przez Incognito CORE w cudowny sposób sama dopisuje kilka rozdziałów.
Na stronie znajdziesz także "Miłość niejedno ma imię" w tł. Lizziett, i trzeba ją zmobilizować do kontynuowania. Mamy tu piękne opowiadania autorstwa Hotaru, piszącą dla Polarków, czyli to co Ty tak lubisz.. :D
A ja..no cóż, stęskniona za moim ukochanym "Revelations", skończonym w styczniu, z duszą na ramieniu zabrałam się za tłumaczenie "Gravity Series" RosDeidre - pod okiem samej autorki, zaprzyjaźnionej już nami, która od czasu do czasu do nas wpada dodać nam odwagi. (I i II część już jest, teraz jestem przy trzeciej)
Zapraszam Cię także do naszej CZYTELNI(doczekała się już pokoiku bis) -jesteśmy z niej tacy dumni - cudownie i profesjonalnie prowadzonej przez m.in. przez Nan, Lizziett, Millę, Hotaru, Hypatię.
Także widzisz, pracy co niemiara, nie zabraknie jej także dla Ciebie.
Jeszcze raz, bardzo się cieszę z Twojego powrotu, nawet wspomniałam o Tobie na roswell.xcom, gdzie panuje prawdziwa euforia z powodu powrotu serialu na ekran. :D
Image

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Tue Jun 29, 2004 7:35 pm

Nie jestem Eluś ani Nanuś, ale z tego co napisała Ela można się dowiedzieć, że lubisz polarki, polecam zwłaszcza "Krople pustyni" _liz i nie tylko to, bo inne jej opowiadania to też przeważnie polarki :D .
Czytaj między wierszami...

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Tue Jun 29, 2004 8:06 pm

Elu ! Dzięki, dzięki..już zabieram się do roboty ! Tylko zakasam rękawy...a gdzie jest ten pokoik czytelni ?
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Tue Jun 29, 2004 8:09 pm

Tu w Twórczości, Hotori :D Oczywiście o innych, polarkowych opow. pewnie opowiedzą Ci inni (ja nie zmieniałam swoich dreamerkowych preferencji :mrgreen: )
I jeszcze jedno, Hotaru założyła swoją stronę, tylko dla polarków. :wink:
No i mamy prawdziwy kłopot z naszym kochanym {o}, ale to już inna bajka :(
Image

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Tue Jun 29, 2004 8:17 pm

a właśnie co się dzieje z {o} ? bo coś mi to groznie brzmi... :roll:
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Hypatia
Starszy nowicjusz
Posts: 147
Joined: Thu Nov 27, 2003 10:51 am
Location: Szczecin

Post by Hypatia » Tue Jun 29, 2004 10:56 pm

{o} zawieruszył się gdzieś i nikt nie wie gdzie po aferze ze zmianami na forum i postanowieniem o przeniesieniu publikacji tylko na stornę xcom.

Witaj Hotori na powrót :D mamy nadzieję, że tym razem to już nam nie uciekniesz ;) gdzieś w rzeczywistość. Miłego nadrabiania w czytaniu, no i oczywiście pisania.
Hypatia-Tia
"Don't ever give up your dreams. Without dreams there's nothing else. When someone tells you can't, go ahead and prove them wrong. Don't be afraid of the unknown, embrance it" Becky R.I.P

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Wed Jun 30, 2004 7:48 am

Jeżeli chcesz sobie troszkę poczytać na temat tamtego sporu...i o co poszło wejdź do My-Prywatnie i "Poziom opowiadań". {o} nie uznawał słowa hmm...kompromis :?
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Wed Jun 30, 2004 10:44 am

No ja tym bardziej ani Nanuś, ani Eluś się nie zwę, ale za to może być Oluś :lol: Jeśli chodzi o polskie ff to też jest (kilka) niezłych. Na początek polecam te autorstwa _liz: zacznij od "Niewidzialnych obrazów" bo to coś innego, a potem, no cóż. Nie wszystkie są takie dobre, ale myślę, że sama będziesz w stanie po przeczytaniu pierwszej części zorientować się na czym stoisz.

P.S. A "Krople pustynie" też mi się podobały. Jeśli chodzi o PL polarki, to pokusiłabym się o stwierdzenie, że to najlepsze opo :D

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Wed Jun 30, 2004 11:18 am

Eluś, Nanuś aktualnie tonie w gipsie i usiłuje tworzyć z klawiaturą na kolanach. Nic dziwnego, że przystopowałam, można tak pisać godzinę, ale nie nie dwa dni, a ja mam to w perspektywie przez dwa tygodnie. No i chwilowo pochłania mnie inna historia, ale ujrzy światło dzienne nieco później, gdy wszystko z twórczością się uspokoi.
Hotori, zajrzyj do Czytelni (ostatnio odsyłam tam każdego, kto mi się nasunie pod rękę i nie ma obiekcji przed czytaniem po angielsku).
A ja owszem, w odpowiedzi na Elę, zmieniłam preferencje. Dość znacznie. Zresztą, chyba nie sposób tego nie zauważyć, zwłaszcza po moich ostatnich postach. Zaczynam rebeliować i hybrydzić... A tak nawiasem mówiąc myślałam sobie, żeby kiedyś przetłumaczyć moje ukochane "My Beloved Wife". Nie wiem co prawda kiedy, w te cholerne wakacje mam mniej czasu niż normalnie... :?
A że Ela wypisała już wszystko co trzeba... Chyba nie pozostaje mi nic do dodania.
Może poza tym forum u Deidre... (Nie Desire, a Deidre). Otóż gdy mieliśmy tu straszne kłopoty z serwerem, Deidre zaproponowała nam kącik u siebie, na swoim forum, na którym nawiasem mówiąc można znaleźć całkiem niezłe perełki. Pomysł pokoiku chyba upadł, bo serwer tfu tfu działa, choć... tamten istnieje. Nie odwiedzany i pustawy, ale jest. Tak samo jak nasz polski pokoik na RF, który tak samo świeci pustkami, choć wiem, że Milla, ja i Lizziett uporczywie się tam plączemy.
Image

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Wed Jun 30, 2004 11:52 am

:shock: {o} się obraził ?? zaraz idę przeczytać o tym sporze...jejku opuścić takie istotne sprawy ! A niech to...teraz to już nigdzie nie jadę tylko siedzę tu do śmierci...ale {o} wróci ?

Nan dzięki za poprawkę w nazwisku...tak się śpieszę, że nie wiem co pisze...ale jakoś mi tak smutno od tych konfliktów...
Nan co ci się stało ? Złamałaś sobie coś ?
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Wed Jun 30, 2004 12:30 pm

Nie, nie złamałam... żadnej nogi czy ręki. Zapomniałam dodać, że tonę w gipsie do ścian, biurko jest zajęte, łóżka nie mam a komputer stoi na stołku. Mnie została podłoga.
{o} zarzeka się że nie wróci i trwa w swoim postanowieniu. Pewnie dotrwa albo wróci w triumfie że miał rację.
Image

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Wed Jun 30, 2004 12:35 pm

Ale dlaczego ? Dlaczego do tego doszło ? Nan ja respektuję zasady. Ale czy trochę nie przesadziliście ? Czy warto jest płacić taką cenę ? :cry:

I jeszcze jedno : czy Maxel też odszedł ?
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Wed Jun 30, 2004 2:53 pm

Nan nie strasz! Ja cię już biedną widziałam z gipsem na łapce i myślę sobie "jak ty wstukujesz te wszystkie literki na klawiaturę. Kciukiem, czy co?" :shock: No, ale teraz, przynajmniej wiem, że nie o ten gips się rozchodzi. Uff... No to uciekam, pouczyć się... :?

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Thu Jul 01, 2004 9:20 am

To dobrze, że nic ci nie jest Nan. Już byłam zmartwiona. :(
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests