Dlaczego nie podoba ci się regulamin?

Piszesz? Malujesz? Projektujesz statki kosmiczne? Tutaj możesz się podzielić swoimi doświadczeniami.

Moderators: Olka, Hotaru, Hotori, Hypatia

Lepiej się czyta:

W tym samym okienku
16
76%
W osobnym okienku
3
14%
Obie możliwości są równie wygodne
2
10%
 
Total votes: 21

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Dlaczego nie podoba ci się regulamin?

Post by {o} » Mon Mar 22, 2004 11:01 pm

No właśnie? Czy czytanie opowiadania w jednym okienku, a komentarzy w drugim niszczy atmosferę, jaka jest, gdy się czyta wszystko w jednym okienku?
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Hypatia
Starszy nowicjusz
Posts: 147
Joined: Thu Nov 27, 2003 10:51 am
Location: Szczecin

Post by Hypatia » Mon Mar 22, 2004 11:29 pm

Choć obie możliwości są tak samo "wygodne" czy też czytelne to zdecydowanie wolę wszystko w jednym "okienku" na forum. Nie muszę przeskakiwać pomiędzy oknami szukając fragmentu tekstu, który chcę zacytować. Widzę co napisali inni czytelnicy i mogę uniknąć sytuacji powtarzania się z komentarzem, mogę ograniczyć do powiedzenia, że rówież ten a ten moment mi się spodobał, a również itd. Wypowiedź staje się czytelniejsza. Poza tym bardzo wygodne na forum jest wskazanie, że został dodany nowy post, mi osobiście bardzo przeszkadza wchodzenie codziennie na fanfiki żeby sprawdzić czy została dodana nowa część opowiadania, często jest tak, że nie mogę wejść jak mam czas, a jak mi się już uda to zostało dodanych ponad dwadzieścia nowych części różnych opowiadań. Na forum mam przynajmniej odznaczone, co od mojego ostatniego pobytu przybyło. Ze strony pisarza bardzo mi się podoba żywy kontakt z czytelnikami, bieżąca dyskusja nad wydarzeniami.
Hypatia-Tia
"Don't ever give up your dreams. Without dreams there's nothing else. When someone tells you can't, go ahead and prove them wrong. Don't be afraid of the unknown, embrance it" Becky R.I.P

User avatar
luki
Twórca
Posts: 431
Joined: Tue Jul 08, 2003 12:20 pm
Location: Pomorze Środkowe
Contact:

Post by luki » Mon Mar 22, 2004 11:32 pm

Jednego nie rozumiem. Pół forum, w tym najlepsze polskie pisarki i tłumaczki oraz admin roswell.xcom.pl, naciera na ciebie od ponad dwóch dni i bezwględnie stawia opór zmianom w twórczości (przynajmniej w tej postaci), a ty twardo stoisz na swoim, próbując znaleźć jakieś pośrednie rozwiązanie. A przecież w tej sytuacji nie ma innego wyjścia jak po prostu rezygnacja z zamierzonej reformy. Tak czasami bywa, że, w imię demokracji, trzeba uznać rację większości. I to też powinieneś zrobić. A jak nie... to cóż... biczowanie różgą Dzidka Mroza będzie jedynie wstępem :twisted: (i nawet akido nie pomoże :cheesy: )

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Tue Mar 23, 2004 8:57 am

Kochany {o}!Temat był już wałkowany wiele razy, ale skoro jeszcze raz...Zostawić tak jak jest. W wielu opowiadaniach, głównie tych tłumaczonych, jest dużo obrazków, które na równi z tekstem tworzą to coś, co przyciąga ludzi. Hypatia również pisze o kontakcie autora z czytelnikiem - mówiłam o tym u Eli/Deidre. Zupełnie inaczej czyta się coś na forum, a inaczej na stronie. Na forum ma się wrażenie, jakby samemu tworzyło się opowiadanie, w nikłym stopniu, ale jednak. A czytając na stronie - ba, jest część to fajnie, nie to nie, da się przeżyć. Dlaczego chcesz nas uszczęśliwiać na siłę..?
Image

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Tue Mar 23, 2004 9:49 am

opcja nr 2.dlaczego? bo jakas taka samotna byla...ps: widzicie do czego prowadzi czytanie ff?
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Tue Mar 23, 2004 1:27 pm

{o} tak jak było, było dobrze, musiałeś to zmieniać?W jednym okienku jest taka jakaś atmosfera, że ma się wgląd w pracę autora nad pisaniem, i inaczej się odbiera. Jest się w domu. A osobne okienko? Czytasz w osobnym i potem komentujesz. Tak jakby forum było czymś takim co się nazywa Komentarze. Komentarze zwykle są suche, tutaj mamy rozmowę. Bo to jest forum, i do tego forum na którym jest atmosfera jednej rodziny. Czy nie można się podzielić czymś z rodziną, specjalnie dla rodziny jakby na osobności? Po co stwarzać sztuczne okienko? A do tego pomyśl, taka np. Ela, ona by miała naprawdę dużo do przenoszenia, i zmieniania. Ponad 60 części. Czy potrzebne jest utrudnianie życia innym?
Image

User avatar
gosiek
Fan
Posts: 541
Joined: Sat Sep 27, 2003 10:33 am
Location: Radom
Contact:

Post by gosiek » Tue Mar 23, 2004 1:49 pm

Drogi {o}O 100 kroć wole czytać na forum. Powód - to o czym wspomniała Nan, obrazki razem z textem przyciągają oko. Teraz trzeba otwoerać miliony okien, aby zacytować coś z opowiadania.Na forum można czytać odczucia innych (na temat tego ff) i "pokłucić się" z nimi lub zgodzić.Więc uwarzam ze jest to idjotyczny pomysł z tą zmianą, zgadzam się ze wszytekimi co się już wypowiedzieli (widzisz nawet luki jest po naszczej stronie) Wiem jaki to jest ból przemieniania części na Linki bo, choć zrobiłam tego mało, bardzo sie myliłam i ...hmmm...wkurzałamPRZYWRÓCIĆ DAWNĄ POSTAĆ!!!!!!!!
Image

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Tue Mar 23, 2004 1:51 pm

To zapewne wynik przyzwyczajenia. Ja nic nie mam do takich zmian. W miarę estetycznie to wygląda, więc mi pasuje. Nie zagłębiam się w te tematy dlatego podaruje sobie dalszy komentarz. Najlepiej będzie jak rozstrzygniecie to jak należy - czyli demokratycznie;]

liz
Fan
Posts: 569
Joined: Sun Dec 21, 2003 5:31 pm

Post by liz » Tue Mar 23, 2004 3:57 pm

Opowiadanie i komentarze w jednym okienku są na pewno wygodniejsze. Po co zmieniać coś, co już jest dobre? Poza tym, {o}, mamy demokrację, a większość głosów jest za nie zmienianiem niczego. Po co poprawiać na siłę???

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Tue Mar 23, 2004 4:02 pm

gosiek wrote:obrazki razem z textem przyciągają oko. Teraz trzeba otwoerać miliony okien, aby zacytować coś z opowiadania.
:shock: :shock: Czy ja czegoś nie rozumiem, czy jeszcze nie dotarła do was informacja, że w opowiadaniach da się wstawiać obrazki w taki sam sposób, jak na forum? I jakie miliony? Tylko jedno...
gosiek wrote:Na forum można czytać odczucia innych (na temat tego ff) i "pokłucić się" z nimi lub zgodzić.
Tego argumentu też nie rozumiem. :roll:
maddie wrote:Tak jakby forum było czymś takim co się nazywa Komentarze. Komentarze zwykle są suche, tutaj mamy rozmowę.
Tak jakby forum było czymś takim, co się nazywa przechowalnia opowiadań :P
Hypatia wrote:Poza tym bardzo wygodne na forum jest wskazanie, że został dodany nowy post, mi osobiście bardzo przeszkadza wchodzenie codziennie na fanfiki żeby sprawdzić czy została dodana nowa część opowiadania,
Przecież nie zabroniłem dodawania postów informujących o nowych częściach i zawierających linki do nich...
Hypatia wrote:Nie muszę przeskakiwać pomiędzy oknami szukając fragmentu tekstu, który chcę zacytować.
Nie wierzę, żeby przewijanie małej ramki u dołu strony Napisz odpowiedź było wygodniejsze.No, a teraz propozycje:0. Dacie się wreszcie przekonać, że nowy sposób też jest dobry, a nawet lepszy.1. Zrobię wam coś takiego, żeby można było wstawić do postu ramkę z opowiadaniem (podobnie, jak macie ramkę Przegląd tematu na dole strony Napisz odpowiedź. Rozmiary ramki będzie można wybierać.2. Umówimy się, że na linki będziecie zamieniać najstarsze części opowiadań.3. Odrzucacie wszystkie kompromisy, ale przynajmniej przy zamieszcznych rozdziałach wstawiacie także linki do wersji modułowej. Jak będą problemy wynikające z przepełnienia bazy danych, to tylko powiem "a nie mówiłem?". Jak będą pretensje ze stron innych, "dyskryminowanych" użytkowników, to będę ich odsyłał do was.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

liz
Fan
Posts: 569
Joined: Sun Dec 21, 2003 5:31 pm

Post by liz » Tue Mar 23, 2004 7:42 pm

{o}, czy ty się nigdy nie poddasz? :roll: Nie widzę sensu w zmienianiu czegoś na siłę, szczególnie jeśli coś jest już dobre. Poza tym rozmowa lepiej się toczy, gdy zawsze można szybko zerknąć do opowiadania, bez otwierania następnych okienek. Co komu przeszkadza to jak jest teraz???

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Tue Mar 23, 2004 8:24 pm

Proponuję znalezienie złotego środka. Niech opowiadania uznanych autorów (jak np. _liz --> wspominam o niej, bo przeważnie to jej ficki na razie czytam) mają swoje osobne tematy (tak jak jest - z tego, co zauważyłam - na chwilę obecną), a początkujący niech do tematów autorskich dodają linki. Jeżeli któreś z ich opowiadań wybitnie się spodoba, będą mogli utworzyć odrębny topic. Może jest to nieco niesprawiedliwe, ale jakaś selekcja musi być. Oczywiście nie skreślam z góry opowiadań nowych autorów, bo mogą one okazać się prawdziwymi perełkami.Na razie przede wszystkim czytam ff, a tworzę jedynie dla siebie. Już kilka zaczęłam i nie wiem, jak je dalej pociągnąć. Pomysłów niby mi nie brakuje, ale...Powstrzymuję się z zamieszczeniem ich na forum, bo wiem, że nie są dopracowane i skończone. Kiedyś zdecyduję się na ten krok (oczywiście po ich doszlifowaniu) i wiem, że jako początkująca autorka będę musiała prawdopodobnie przyjąć na siebie ostrą krytykę, bo nie potrafię pisać tak pięknie jak Hotaru czy Olka. Uważam jednak, że każdy ma prawo spróbować, poddać się osądowi innych, żeby się przekonać, że może nie jest tak beznadziejny, jak myśli :wink: Niech więc początkowo ma to postać linków, a kiedy się spodoba, niech pojawi się na forum w pełnym rozkwicie. Chociaż...być może linki są najlepszym rozwiązaniem nie tyle co dla początkujących autorów, którzy pragną zaprezentować tutaj jedno swoje opo, ale dla tych, którzy mają w zanadrzu ich wiele (np. Lyss) i publikują następne bez skończenia poprzedniego - wtedy robi się straszny bałagan. O ile doświadczeni autorzy potrafią sobie poradzić z prowadzeniem kilku wątków jednocześnie (przykład: _liz), to początkującym jest trudniej.Osobiście również wygodniej jest mi czytać na forum, np. z tego względu, że mój komputer niekiedy wariuje, kiedy ma otwarte więcej niż jedno okienko :roll: Zgadzam się z wypowiedzią Maddie - linki to już nie to samo...Ma się wtedy wrażenie, że to nie rozmowa, a suche komentarze. Ale ktoś musi pójść w tej sytuacji na kompromis i dlatego napisałam to, co napisałam...

User avatar
Hypatia
Starszy nowicjusz
Posts: 147
Joined: Thu Nov 27, 2003 10:51 am
Location: Szczecin

Post by Hypatia » Tue Mar 23, 2004 8:34 pm

Przecież nie zabroniłem dodawania postów informujących o nowych częściach i zawierających linki do nich...
Ale znowu każe to przeskakiwać z okienka do okienka. W dodatku wysoce irytujący jest obecny sposób "formatowania" tekstów na xcom. Chciałam to zrobić wg wskazówek jakie zamieściłeś, odpowiednie znaczniki itp. Jedyne co otrzymałam to jeszcze większyy bałagan w tekście, dopiero dzisiaj został on przetworzony na nową "formę" wyświetlania ale znowu nie wygląda tak jak JA tego chcę. Czego nie wiem, to czy wogóle ruszać to teraz, bo nie mogę sobie wyświetlić jak bedzię wyglądał tekst po kolejnym formatowaniu, co bez problemów robię na forum.Ograniczenie ilości znaków do opisu jest może i rozsądnym posunieciem, ale niech będzie gdzieś określone ile może być tych znaków. Przez tydzień miałam problem z dodaniem opowiadania z tego kuriozalnego powodu, czy też zbyt dużego opisu spoilerów.Jeśli uważasz, że baza zaraz "padnie" to może zarządź porządki na forum ? Stworzenie osobnego forum gdzie będą przenoszone skończone opowiadania nie powinno wpłynąc na jego stabilność. Znam o wiele większe fora oparte na PHPBB i jakoś funkcjonują bez problemu.Może i robisz to wszystko dla dobra forum, ale zachowujesz się poniekąd jak dyktator, cóż z tego iż teraz pytasz o nasze zdanie, trzeba było zrobić to PRZED wprowadzeniem zmian. Czasami zmiany na nowocześniejsze, bardziej skąplikowane czy też wygodne dla administratora nie oznaczają zmian na lepsze. Może i jesteśmy "nierefolmowalni", leniwi i jakie epitety tam jeszcze wymyślisz, ale jak było nam się podoba. To po co to zmieniać ?
Hypatia-Tia
"Don't ever give up your dreams. Without dreams there's nothing else. When someone tells you can't, go ahead and prove them wrong. Don't be afraid of the unknown, embrance it" Becky R.I.P

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Tue Mar 23, 2004 8:36 pm

Konkretnie. Którą opcję wybieracie? 0, 1, 2, czy 3?Wyjaśnienie: Regulamin był konsultowany przed wprowadzeniem. Tylko o dziwo - wtedy jakoś protestów nie było...Nie twierdzę, że forum zaraz padnie. Ale nie wykluczam takiej możliwości za np rok. Owszem - są znacznie większe fora, ale wydolność nie zależy od skryptu, tylko od serwera. A - jak wiecie - xcom ledwo ciągnie. W prawdzie obecne problemy nie mają związku z rozmiarami bazy danych, co raczej z intensywnością jej użycia, jednak za jakiś czas mogą pojawić się pewne problemy, jakie widziałem na różnych forach. Ale tę sprawę może na razie odłóżmy.Problemy z formatowaniem tekstu - może napisz mi w PM, o co dokładnie chodzi.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

Guest

Post by Guest » Wed Mar 24, 2004 2:39 pm

i tak jesteście głupi nie znacie się na tym co robicie i macie gdzieś innych wiec po co to wszystko?najlepiej siedźcie cicho i zostawcie porządnych ludzi w spokoju a nie zachowujecie sie jakbyście byli jakimiś bogami!!!!troche luzu i pokory a wtedy wszystko się uda!Zapamiętajcie te słowa i zmieńcie postępowanie bo fanów roswell ubywa a niechcecie by się ukrywali tylko wyszli na światło dzienne i pokazali co umieją!Zastanówcie się i naraJeszcze tu wróce!

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Wed Mar 24, 2004 2:59 pm

O zmianach była mowa na długo przed wprowadzeniem regulaminu... ale protestów wówczas nie było, ponieważ jeszcze nie odczuliśmy tego na naszej skórze...
Ktoś, kto nie chciał się podpisać wrote:i tak jesteście głupi nie znacie się na tym co robicie i macie gdzieś innych wiec po co to wszystko?najlepiej siedźcie cicho i zostawcie porządnych ludzi w spokoju a nie zachowujecie sie jakbyście byli jakimiś bogami!!!!troche luzu i pokory a wtedy wszystko się uda!Zapamiętajcie te słowa i zmieńcie postępowanie bo fanów roswell ubywa a niechcecie by się ukrywali tylko wyszli na światło dzienne i pokazali co umieją!Zastanówcie się i naraJeszcze tu wróce!
Właśnie, trochę luzu i pokory... przydałoby się bardzo Tobie. Miałam zamiar to skasować, ale stwierdziłam, że jednak twój post jest doskonałym przykładem, jak ktoś ma "gdzieś innych" i "zachowuje się, jakby był Bogiem".Fanów Roswell ubywa :shock: ?? A ja mam osiemnaście lat...
Image

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Wed Mar 24, 2004 3:00 pm

i tak jesteście głupi nie znacie się na tym co robicie i macie gdzieś innych wiec po co to wszystko?
Oj wybacz, ale z tym bym się nie zgodziła. {o} stara się jak może.Jeżeli nie wróżysz, {o}, bazie danych dłuższego żywota, to może faktycznie...Ale przecież forum mieści się na serwerze xcoma, więc to i tak wyjdzie na jedno, jeżeli opowiadania przerzuci się na stronę? Chyba że czegoś tu nie rozumiem :roll:

liz
Fan
Posts: 569
Joined: Sun Dec 21, 2003 5:31 pm

Post by liz » Wed Mar 24, 2004 3:38 pm

Chyba najlepszym wyjściem będzie kompomis :roll: A najlepszym kompromisem wydaje mi się punkt 2 przedstawiony przez {o}
{o} wrote:2. Umówimy się, że na linki będziecie zamieniać najstarsze części opowiadań.
I {o} będzie w miarę zadowolony, i reszta powinna się nie wściekać :D

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Wed Mar 24, 2004 4:01 pm

W porządku, byłabym skłonna się przychylić do tego rozwiązania, ale powiedz {o}, co rozumiesz pod sformułowaniem "najstarsze części opowiadań"? Chodzi o ficki znajdujące się przykładowo na czwartej stronie Twórczości?

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Wed Mar 24, 2004 4:20 pm

Przyjmijmy np. że najstarsze, czyli umieszczone w postach starszych niż miesiąc. Albo - każda n-ta część, gdzie n < m-k, gdzie m jest numerem najnowszej części, a k jest parametrem do ustalenia metodą demokratyczną :cheesy:
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests