Dlaczego nie podoba ci się regulamin?

Piszesz? Malujesz? Projektujesz statki kosmiczne? Tutaj możesz się podzielić swoimi doświadczeniami.

Moderators: Olka, Hotaru, Hotori, Hypatia

Lepiej się czyta:

W tym samym okienku
16
76%
W osobnym okienku
3
14%
Obie możliwości są równie wygodne
2
10%
 
Total votes: 21

liz
Fan
Posts: 569
Joined: Sun Dec 21, 2003 5:31 pm

Post by liz » Wed Mar 24, 2004 4:38 pm

Na to się mogę spokojnie zgodzić... nie wiem tylko co na to sami autorzy, w końcu to oni będą musieli zająć się tym całym linkowaniem...

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Wed Mar 24, 2004 5:14 pm

Taaa, kompromis jak najbardziej, tylko co zrobić, kiedy opowiadanie ma np. 10 części, a co w przypadku, kiedy ciągnie się przez 50 chapterków i nie widać końca? Może jakieś procenty? Albo nieprzekraczalny termin w przypadku nieaktualizowania opowiadania?
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Wed Mar 24, 2004 6:19 pm

każda n-ta część, gdzie n < m-k, gdzie m jest numerem najnowszej części, a k jest parametrem do ustalenia metodą demokratyczną
{o} rozbrajasz mnie :lol: Co o tym myślę? Zero demokracji i to dotyczy ciebie panie dyktatorze. W obecnej sytuacji chce mi się tylko śmiać bo bałagan zrobił się nieziemski. Wręcz na miarę Antaru :) A taki dobry humor towarzyszy mi wyłącznie dlatego, że sama mam mało opowiadań do 'zlinkowania' i w sumie żaden to dla mnie problem. Współczuję jednak Eli. A poza tym mimo tak pięknego modułu na xcomie nadal odczuwam większą przyjemność z czytania na forum, a także komentowania na bierząco. No i mimo tak pięknie wyglądającego modułu zbyt dużo cennego (bo z modemu!) czasu kosztowało mnie bawienie się w metodę 'prób i błędów' by mój ff wyglądał jako tako na xcomie. Suma sumarum cytując Maxia z Sexmisji: "Wy tu macie niezły burdel... siostry!" :mrgreen:

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Wed Mar 24, 2004 6:50 pm

Olka, co Ela na ten temat myśli dała wyraz w pokoiku Disappear i zdania nie zmieni. Mało tego poinformowałam i obiecałam zaniepokojonej autorce czyli RosDeidre, że wszystko zostanie po staremu, czyli tak jak jest. Ja postulowałam za demokracją czyli pełna dowolność wyboru dla starszych i znających zasady regulaminu obowiązującego na forum.A dlaczego obstaję przy swoim i bronię Disappear jak twierdzy napisał i utrafił w samo sedno Luki, ktory odpowiedział {o} na pytanie dlaczego tak się upieramy.
Nie rozumiesz różnicy, bo chyba nie czytasz tych opowiadań. Jest zupełnie co innego czytać ff przepleciony komentarzami, niż widzieć tylko same linki. To jakby... brak odniesienia, fizycznego kontaktu z tekstem, który komentujesz. Ciężko to doprawdy wytłumaczyć, ale tak jest.
Image

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Wed Mar 24, 2004 7:36 pm

{o}, z całym szacunkiem, ale u ciebie demokracja to raczej monarchia z zapędami despotycznymi...Mimo wszystko owym Gościem z pewnością nie był {o}... Chociaż co do tej pokory, to chyba nie raz życzył sobie, żeby choć raz wszyscy oniemiali i potulnie zgadzali się na wszystko. A swoją drogą, to ów Gość chyba nie jest zbyt częstym gościem na forum, skoro tak pisze, a przynajmniej z całą pewnością nie czyta opowiadań i nie rozumie tego...
Image

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Wed Mar 24, 2004 9:12 pm

Ten gość jest ze Szczecina lub okolic. Nic więcej nie byłem w stanie stwierdzić.Monarchia despotyczna? Też prawda... :twisted:Więc nie zgadzacie się na zmiany? No ale chodziaż dodawajcie te linki - dajcie możliwość wyboru, jak kto chce czytać. I dajcie możliwość czytania tym, którzy nie umieją korzystać z Forum - jest wielu takich.Swoją drogą - jeśli powodem niezadowolenia jest konieczność modyfikowania bardzo wielu postów, to przecież mógłbym pomóc....Dodałem nowe zarządzenie. Zadowoleni?A teraz o'admin idzie pisać swoje opowiadanie, którego treści na forum na pewno nie zamieści.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
nowa
Fan
Posts: 609
Joined: Wed Feb 04, 2004 2:05 pm
Location: b-stok
Contact:

Post by nowa » Wed Mar 24, 2004 9:54 pm

przeczytałam sobie regulamin (zdaje się nowy :roll: ) i... mam rozumieć, że teraz, jeżeli chcę zaprezentować ficka na forum, muszę najpierw umieścić go na roswell.xcom.pl, a potem dodać tu sam link?
"Wszyscy leżymy w rynsztoku,
ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."
Image

User avatar
Hypatia
Starszy nowicjusz
Posts: 147
Joined: Thu Nov 27, 2003 10:51 am
Location: Szczecin

Post by Hypatia » Wed Mar 24, 2004 10:00 pm

Ja tam z nowego zarządzenia nadal rozumiem tylko dwie rzeczy:1. Chcemy czy nie mamy zamieszczać linki do opowiadań z xcom2. Odgórna siła, pewnie znowu {o} bedzie zatwierdzać czy można tekst na forum umieścić czy nie....Jakoś średnio mi to pasuje, ale jedna znajoma osoba powiedziała coś bardzo mądrego "Nie podoba się ? To zbieraj zabawki i zmykaj do domu"Dlatego też, zbieram zabawki i zmykam do domu. Do nie zobaczenia.
Hypatia-Tia
"Don't ever give up your dreams. Without dreams there's nothing else. When someone tells you can't, go ahead and prove them wrong. Don't be afraid of the unknown, embrance it" Becky R.I.P

User avatar
luki
Twórca
Posts: 431
Joined: Tue Jul 08, 2003 12:20 pm
Location: Pomorze Środkowe
Contact:

Post by luki » Wed Mar 24, 2004 10:25 pm

Nieśmiało się wtrącę i powiem, że ostrożnie poprę opcję nr 2. Byłby to najbardziej "kompromisowy" kompromis (stosowany m.in. także na RF) gdyby nie mały haczyk (o którym już ktoś wspomniał), a mianowicie konieczność przerzucania opowiadań z forum na xcom... Ale, stopniowo, część po części, opowiadanie po opowiadaniu, na pewno udałoby nam się to zrobić.Przerzucanie stosowałbym jedynie do już ukończonych opowiadań = nie komentowanych od miesięcy. Od tych w trakcie pisania lepiej trzymać się z daleka, jeśli nie chcemy wywoływać kolejnych wewnętrznych sporów.Elu - bronisz HTDC jak twierdzy, i wcale się nie dziwię (wręcz to popieram). Ale za parę miesięcy, gdy tłumczenie będzie dawno skończone, chyba byłabyś skłonna, dla dobra serwisu, przerzucić ff na xcom?Lizzy_maxia - różnica wynika z tego, że na xcomie ff zapisane są w osobnych plikach tekstowych, a tu na forum, jak wszystkie posty, bezpośrednio w bazie danych.Mam nadzieję, że cały potężny "front konserwatywny :)" poprze mnie i w końcu zakończymy ten spór, na czym chyba wszystkim nam zależy.

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Wed Mar 24, 2004 11:09 pm

Wisi mi, co powie "front konserwatywny".
Odgórna siła, pewnie znowu {o} bedzie zatwierdzać czy można tekst na forum umieścić czy nie.... Jakoś średnio mi to pasuje
Znowu coś się nie podoba?! Czy tak trudno się domyślić, że ty masz to zezwolenie, a nie ma go np. Lyss?Pragnę przytoczyć tutaj starszą nieco wypowiedź Hotaru dotyczącą "zalewu opowiadań":
Ludzie! Miejcie litość i umiar. Zapowiadajcie swoje opowiadania, zamieszczajcie fragmenty, a potem już tylko bezpośrednie linki ? jeśli czytelników naprawdę zainteresował tekst, to z pewnością zajrzą.
SAMI CHCIELIŚCIE LINKÓW, A JA WTEDY STWIERDZIŁEM, ŻE NA XCOMIE ŹLE SIĘ CZYTA I DLATEGO STWORZYŁEM MODUŁ DO CZYTANIA. DLA WAS GO STWORZYŁEM. POŚWIĘCAJĄC SWÓJ CZAS. WIĘC DO JASNEJ CHOLERY -SKOŃCZCIE Z TYM MALKONTENCTWEM :evil: :evil: :evil:
"Nie podoba się ? To zbieraj zabawki i zmykaj do domu"
To są bardzo mądre słowa. Żegnam. Sayounara. Bóg z wami.Nan - domo arigato gozaimashita :uklon: Nawet nie wiesz, jak wiele Ci zawdzięczam. :cmok: Domo arigato.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Wed Mar 24, 2004 11:16 pm

Oczywiście, że tak Luki...już wypowiadałam się na ten temat. Nie mam nic przeciwko by skończone opowiadania przerzucać...Revelation właściwie można byłoby wkleić na xcom - nawet probowałam zrobić to wcześniej. Jest tylko mały problem. Poszczególne odcinki są zbyt pojemne żeby się zmieściły w poszczególnych okienkach, jak ma Nan w AS. Nie umiem tego zrobić :cry:
Image

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Wed Mar 24, 2004 11:18 pm

{o} - mnie?! :shock: :shock: :shock: Wybacz, nie rozumiem za co mi tak dziękujesz, nie przypominam sobie jakiś specjalnych zasług w jakiejkolwiek dziedzinie... Można wiedzieć o co chodzi?A tak poza tematem - czemu jesteś teraz "emerytowany admin" i czemu połączenie zostało zerwane, przecież wszystko było powiązane...Elu, moje odcinki są porozbijane na części. Niemal każda oficjalna część liczy sobie dwie podczęści, chyba, że mi zamieniono - nie wiem, nie patrzyłam, ale chyba tak. Czyżby oznaczało to zniesienie limitu 20 kilo na część...? Z tego co wiem, to średnio jedna część miała około 35 kB... Machnęłam ręką na oryginalny podział na części, i tak zawsze dodawałam tylko jedną, na ogół jednak nie chce mi się tego obrabiać :roll:I tak po cichutku, żeby nikt sobie nie pomyślał, że podlizuję się administracji, ale chyba lepiej było by skończyć już tą całą dyskusję... Wiadomo, co myślą o tym Forumowicze, wiadomo, co myślą Admini, a to tylko psuje atmosferę...
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Thu Mar 25, 2004 11:50 am

Zmiany muszą nastąpić. To jest oczywiste. Ale nie mówcie tutaj, że temat jest nie potrzebny. Jest potrzebny, tylko musimy zacząć rozmawiać a nie atakować się nawzajem. I przedewszystkim wysłuchać. A jak się nie rozumie argumentów drugiej strony, krzyk nie pomoże ({o} to dotyczy w szczególności ciebie, jako admina forum. Górnolotnie to brzmi, ale zdaje się powinieneś dawać przykład a nie wyskakiwać z wrzaskiem). W takim wypadku kompromis jest nieunikniony. Choć większości z nas zmiany się nie podobają, napewno każdy z nas rozumie, że muszą być wprowadzone. W przeciwnym razi forum padnie, choć nie w dosłownym tego słowa znaczeniu. I analizując te wszystkie spory metodą starej ale sprawdzonej tabelki, w której wypisuje się plusy i minusy łatwo dojść do wniosku, że najlepszą opcję zaprezentował Luki. Niech nowe ff będą wrzucane na bierząco, a po zakończeniu, autor będzie miał obowiązek zamienic je na linki. Ręka do góry, kto popiera ten pomysł :mrgreen:

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Thu Apr 01, 2004 8:49 pm

Szanowny Gość łączył się z nami w dyskusji sprzed komputera umiejscowionego w Szczecinie lub okolicach... w każdym bądź razie jego IP na to by sugerowało.Dzisiaj mamy 1 kwietnia... tak tylko przypominam, bo zgodnie z regulaminem 2 kwietnia zaczynamy wprowadzać nowe porządki.
Luki wrote:Wyjątki są możliwe zgodnie z najnowszymi zapiskami w regulaminie. Szczegóły uzgadniają między sobą moderatorzy "Twórczości" oraz autorzy poszczególnych opowiadań.
A moderator mówi tak:1. Opowiadania starsze radziłabym zmienić jednak na linki.2. Tłumaczenia - niech Ela, Nan i inni tłumacze dogadają się osobno z {o}. I nie chciałabym tutaj czytać zaraz postów osób, które wyskakują z pretensjami, że to dyskryminacja innych autorów i przyznawanie szczególnych praw niektórym jednostkom- użytkownikom Forum. Na te prawa zasłużyli sobie jak najbardziej!Post Lukiego zaraz wrzucę do regulaminu.A teraz piszmy zbiorową petycję, żeby {o} wrócił z emerytury!
Image

User avatar
luki
Twórca
Posts: 431
Joined: Tue Jul 08, 2003 12:20 pm
Location: Pomorze Środkowe
Contact:

Post by luki » Thu Apr 01, 2004 9:09 pm

Hotaru, wyprzedziłaś moje myśli. Właśnie miałem zrobić to samo.I proszę mnie nie bić za spóźnienie - obiecuję, że zaraz wrzucę newsa o najnowszym odcinku W4S. Chciałbym też życzyć powodzenia wam, moderatorom twórczości, bo robota pewnie lekka nie będzie. Jednak stopniowo, krok po kroku, dojdziemy do względnego porządku w twórczości. Jeśli będzie wam potrzebny ktoś do pomocy, z chęcią ogłosimy nabory na nowego moda.Myślę, że przy skończonych opowiadaniach raczej nie będzie wyjątków, biorąc pod uwagę to, że np. Ela wyraziła swoje pełne poparcie dla tego pomysłu (co cenię tym bardziej, że jej tłumaczenia są ogromnych wręcz rozmiarów :) )Gościu - jak chcę posłuchać taki pełnych mądrości przemówień i pouczeń, to włączam sobie sejm w TV. Tam takich "wszechwiedzących" jak ty jest pełno. Jakieś pokrewieństwo?

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Fri Apr 02, 2004 1:11 pm

Ja nie mam na razie pomysłu, ale do niedzieli, jak wrócę na Forum* powinnam coś wymyślić.
Luki wrote: proszę mnie nie bić za spóźnienie
Co najwyżej zaciągnę cie do pizzeri w Millenium i każę zjeść tę sławetną pizzę tabasco...
Luki wrote:Chciałbym też życzyć powodzenia wam, moderatorom twórczości, bo robota pewnie lekka nie będzie.
Oj, nie... ale ja zaczynam dopiero od niedzieli*. Na dzień dzisiejszy rządzi Xander.
{o} nawet rozmazał swój avatarek i pokazwo oblekł się w szarości...
Hm, to chyba my powinniśmy sie oblec w szarość na znak żałoby :roll:
Luki wrote:Jeśli będzie wam potrzebny ktoś do pomocy, z chęcią ogłosimy nabory na nowego moda.
Nowy mod :? Lepiej Xandera zagonić do pracy 8) 8) 8) 8) . Jak nie damy rady, to będzie plama. Innymi słowy - musimy, bo {o} jeszcze nie zechce wrócić, widząc taki bałagan u nas...* mam remont w domu (czyli Wielkie Sprzątanie po remoncie), nie będzie stałego dostępu do neta ani chwili wolnego czasu :( :( :(
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests