Requiem for a dream- czyli coś dla snu...

Piszesz? Malujesz? Projektujesz statki kosmiczne? Tutaj możesz się podzielić swoimi doświadczeniami.

Moderators: Olka, Hotaru, Hotori, Hypatia

Post Reply
Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Requiem for a dream- czyli coś dla snu...

Post by Hotori » Tue Aug 12, 2003 4:25 pm


Wczoraj oglądałam przepiękny film pt :'' Requiem dla snu'', który uwaga, uwaga...został wyprodukowany m.in przez Nicka Wechslera ! No, ale to nie jest jego jedyny związek z naszym ukochanym serialem.
Otóż film ten to w moim przekonaniu arcydzieło emocji i uczuć, z muzyką godną Oscara. Opowiada o matce, jej synu i ich miłościach, niespełnionych marzeniach, błędach...jedynym słowem o życiu. Chłopak wpada w nałóg narkotykowy, wciągając w to swoją dziewczynę. Przez dwie godziny widzimy szaleńczą walkę między zagubieniem a światłem, między miłością a złem, między marzeniami a szarą rzeczywistością. I wiecie, gdy oglądałam ten film, od razu przyszło mi na myśl Roswell. Nasi bohaterowie też musieli wybierać, codziennie staczali ze sobą nie jedną bitwę. I teraz pytanie : czy waszym zdaniem, udało im się wygrać ? Czy ich wybory, przez wszystkie te odcinki, dały jakieś rezultaty ? Czy gdyby Max postąpił inaczej w pierwszym odcinku, to znaczy nie uratował Liz...jak wyglądało by jego życie ?
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Galadriela
Zainteresowany
Posts: 333
Joined: Sun Jul 13, 2003 1:41 pm
Contact:

Post by Galadriela » Tue Aug 12, 2003 5:58 pm

Ja niestety nie oglądałam tego filmu, ale zamierzam to naprawić.
Image

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Wed Aug 13, 2003 10:38 am

Hotori - cudownie... Zamurowało mnie z Nickiem... TEN film i Nick...? No dobrze.... I fakt. Muzyka do niego jest przepiękna... I tak jeszcza a propos filmu - akcja zaczyna się latem. Wszystko się rozkręca, wszystko gra, ich marzenia wydają się być coraz bliżej... Ale przychodzi jesień, coś zaczyna szankować. Matka zaczyna się coraz bardziej odchudzać, synowi zaczyna znowu brakować kasy... Ale jeszcze jakoś ciągną. Dopóki nie nadejdzie zima... Szpital psychiatryczny, więzienie, amputacja, sytuacja podbramkowa Marion... I na tym koniec. Widz zostaje gwałtownie obudzony światłami, wyrwany z oczekiwania na wiosnę... czyżby miała nie nadejść? Zostawić bohaterów tam, gdzie byli? Zapomnieć o nich...?
Bohaterowie Requiem przegrali. Ich droga do osiągnięcia marzeń nie była tą właściwą. A bohaterowie Roswell? Im się udało. Może nie do końca tak, jak by chcieli... Ale mimo wszystko. Wiedzą, kim są. Wiedzą, co jest ważne w ich życiu, co się liczy. Ich wybory przez te 61 odcinków uświadomiły im, czym jest życie... Gdyby Max nie uratował Liz... Dalej siedziałby w swojej skorupce, bojąc się świata. Stałby ciągle za drzewem, które było by coraz większe, i większe...
Image

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Wed Aug 13, 2003 12:15 pm

A bohaterowie Roswell? Im się udało. Może nie do końca tak, jak by chcieli... Ale mimo wszystko. Wiedzą, kim są. Wiedzą, co jest ważne w ich życiu, co się liczy. Ich wybory przez te 61 odcinków uświadomiły im, czym jest życie... Gdyby Max nie uratował Liz... Dalej siedziałby w swojej skorupce, bojąc się świata. Stałby ciągle za drzewem, które było by coraz większe, i większe...
Pięknie napisane, Nan. Kwintesencja Roswell.
Image

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Wed Aug 13, 2003 12:21 pm

Hotaru - magia Roswell... :wink: I "Requiem dla snu".
Last edited by Nan on Tue Aug 19, 2003 9:30 am, edited 1 time in total.
Image

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Wed Aug 13, 2003 1:23 pm

Nan, przepięknie to ujęłaś ...
cieszę się, że oglądałaś ten film...
To film o głębokim przesłaniu, który uświadamia nam czym jest życie. A życie to nie ustanna wędrówka, która nie jest łatwa. Taką wędrówkę rozpoczęli bohaterowie Roswell, i choć serial się skończył, oni nadal idą.
Ludzie z filmu ''Requiem dla snu'' przegrali, jak powiedziała Nan. Ale oni nie szukali dobrze miłości. Mijali się, improwizowali. Pamiętajcie, by nigdy nie improwizować. Bo życie toczy się prawdziwie.

''I takim ci ja hardy, i takim ci ja mocarz, że kiedy trzeba,
nie umiem stworzyć nieba miłością w oczach''
K.K. Baczyński
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Wed Aug 13, 2003 3:08 pm

Hotori, piszesz może wiersze?
Image

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Wed Aug 13, 2003 8:25 pm

tak Hotaru piszę...wysłałąm je {o}...może już umieścił , a jak nie to na pewno to zrobi :D
ach : i moje opowiadanka też są :mrgreen:
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Wed Aug 13, 2003 11:09 pm

Jutro wrzucę coś w newsie, ale tylko w newsie - nie mam możliwości modyfikowania działu Poezja, dlatego musicie poczekać na Lukiego.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Fri Aug 15, 2003 5:57 pm

dzięki {o}
czekam na wasze opinie odnośnie moich wierszy i jak wróci luki opowiadanek...a może je tu wrzucić , hm ? :?: :roll:
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Fri Aug 15, 2003 9:24 pm

Wrzuc Hotori, wrzuc!!! Jak ja lubie cyzta Fan-Ficki :!: :!: :!:
Image

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Sat Aug 16, 2003 7:49 pm

oki :D
ale z tego co się orientuje to już wrócił włąśnie luki...przed sekundą był na forum...więc może się wstrzymam...zobaczę
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests