Gry Roswell Fanów

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

User avatar
Czips
Zainteresowany
Posts: 283
Joined: Sun Dec 18, 2005 11:12 pm
Location: Katowice rulezz

Re: Gry Roswell Fanów

Post by Czips » Fri Feb 26, 2010 12:14 am

ja uwielbiam skrabble... mam wersję travel, o tyle fajna, że grę można przerwać w każdym momencie, schować pudełko i powrócić do niej później.
Godzina późna, wychodzę.
Oślepia mnie księżyc,
Oślepia mnie uczucie,
Wracam... Sam...

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Gry Roswell Fanów

Post by MAX EVANS » Fri Feb 26, 2010 12:20 am

Ja należę do zwolenników gier komputerowych swojego czasu spędzałem przy nich całe dnie ale trochę czasu już upłynęło od tamtej pory. Uwielbiam sagę gier Gothic jak dla mnie są to NAJLEPSZE Gry jakie kiedykolwiek powstały :D Bardzo lubię także Europe Universalis. Znalazło by się jeszcze kilka innych tytułów ale powiedzmy że te są najbliższe memu sercu :wink:
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Gry Roswell Fanów

Post by Beauty_Has_Come » Fri Feb 26, 2010 11:39 am

A ja się zastanawiam, co ludzi przyciąga do gier komputerowych. Siedzieć w jednym miejscu przez 3-4 godziny pod rząd i coś tam naciskać. Jeśli mam się w ten sposób relaksować, to już wolę w grupie przy grze planszowej ;)

Ciekawe jakby mogła wyglądać taka planszówka do Roswell. Np. gracze losowali by kim są (maxem, Liz, Marią itp.) a potem przesuwali swoje pionki po planszy i przeżywali przygody z serialu. Chętnie bym zagrała :mrgreen:
Image

User avatar
irien7
Zainteresowany
Posts: 486
Joined: Mon Feb 15, 2010 7:11 pm
Location: Szczecin

Re: Gry Roswell Fanów

Post by irien7 » Fri Feb 26, 2010 12:13 pm

Ja nigdy nie byłam maniaczką gier komputerowych, ale kiedyś z nudów spróbowałam i zagrałam w fallouta. Ale po tym jak, któregos razu siadłam o 8 wieczorem i oderowano mnie od komputera o 1 w nocy, a ja byłam swięcie przekonana, że jest dopiero 10, stwierdziłam, że to za bardzo wciąga i zabiera dużo czasu. Po tym incydencie odmówiłam pochłaniaczom czasu.

Ogólnie lubie grac w scrable, a jeszcze bardziej w meksykańskie domino. Może byc naprawde wesoło :)
Obecnie na studiach wsrod przedmiotow do wyboru postawilam na brydża, narazie mialam pierwsze zajecia i nic nie czaje, ale zobaczymy co bedzie dalej :)

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Gry Roswell Fanów

Post by Beauty_Has_Come » Fri Feb 26, 2010 12:43 pm

irien7 wrote:a jeszcze bardziej w meksykańskie domino.
Zaintrygowałaś mnie ;) Czym się różni takie domino od "normalnego" ?
Image

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Gry Roswell Fanów

Post by MAX EVANS » Fri Feb 26, 2010 2:20 pm

Beauty_Has_Come wrote:A ja się zastanawiam, co ludzi przyciąga do gier komputerowych. Siedzieć w jednym miejscu przez 3-4 godziny pod rząd i coś tam naciskać
Beauty trudno to wyjaśnić w racjonalny sposób :D
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
irien7
Zainteresowany
Posts: 486
Joined: Mon Feb 15, 2010 7:11 pm
Location: Szczecin

Re: Gry Roswell Fanów

Post by irien7 » Fri Feb 26, 2010 11:30 pm

Beauty_Has_Come wrote:Zaintrygowałaś mnie ;) Czym się różni takie domino od "normalnego" ?
Hmmm ciężko tak wytłumaczyc na odległość. Powiem tylko parę szczegółów mam nadzieje, że coś z tego zrozumiesz, bo nie najlepsza ze mnie tłumaczka.
A więc tak, gra się w cztery osoby. Dzielimy się na pary i współpracujemy w parze pomagamy sobie, żeby pozbyć sie klocków. Po kolei na środek stołu kładziemy najpierw klocek 6:6, potem 5:5 i schodzimy ze swoich klocków z tym że każdy ma swoja nogę i tylko na niej może kłaść, wyjątek stanowi odnoga, ale może byc utworzona tylko jedna. Jak nie masz co położyć to kładziesz pieniążek i stoisz kolejke albo i dłużej, wtedy liczysz na to że twój partner z pary cię poratuje, albo, że przeciwnik, też położy pieniążka. I wtedy możesz kłaść swoje klocki na jego nodze.

Mam nadzieje, że da się coś zrozumieć z tego bełkotu ;)

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Gry Roswell Fanów

Post by Beauty_Has_Come » Sat Feb 27, 2010 11:07 am

irien7 wrote:Hmmm ciężko tak wytłumaczyc na odległość. Powiem tylko parę szczegółów mam nadzieje, że coś z tego zrozumiesz, bo nie najlepsza ze mnie tłumaczka.
Dziękuję, coś mi już tam teraz świta, choć przyznam szczerze, że jeszcze nie do końca ;). Jako mała dziewczynka bardzo lubiłam grać w domino, pamiętam ciągle letnie wakacje kiedy męczyłam babcie, aby ze mną grała, ale takiej odmiany nie znałam.
MAX EVANS wrote:Beauty trudno to wyjaśnić w racjonalny sposób
Spróbuj :) Jest to jedna z tych tajemnic, które próbuję zgłębić od dawna :cheesy:
Image

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Gry Roswell Fanów

Post by MAX EVANS » Sat Feb 27, 2010 5:04 pm

Beauty_Has_Come wrote:Spróbuj :) Jest to jedna z tych tajemnic, które próbuję zgłębić od dawna :cheesy:
No więc dobrze podejmę się tej trudnej misji i spróbuje ci to wytłumaczyć :D
Sądzę że przykład Europy Universalis 2 będzie do tego najodpowiedniejszy :D

W ramach wstępu napisz coś o samej grze. Jest to gra strategiczna w której wcielamy się w przywódce jednego z państw na świecie po czym musimy nim dowodzić w takowy sposób by nie dopuścić do jego Aneksji przez państwa sąsiadujące razem z naszym państwem. Pewnie myślicie w tym momencie że chodzi jedynie o walkę o tuż nie jesteście w błędzie bo oprócz tej przyjemniej czynności musimy także utrzymać nasze państwo, nie doprowadzić do bankructwa, handlować, wysyłać kolonistów na dziewicze tereny nowego świata a także w ślad za nimi misjonarzy by szerzyć wśród niewiernych naszą wiarę i robić wiele innych ciekawych rzeczy :D Przy okazji jesteśmy wstanie nauczyć się historii całej Europy ( to tak na marginesie) :D Sama gra wygląda ubogo bowiem widzimy jedynie mapę świata i prowincje znajdujące się na niej a także jednostki wojskowe itp. Za to podkład dźwiękowy jest fantastyczny podczas całej gdy mamy przyjemność wysłuchać utworów wszystkich największych twórców muzyki klasycznej od Beethovena po Bacha a na Straussie kończąc :D Zainteresowanych zapraszam w to miejsce
http://gry.wp.pl/gry/europa-universalis ... ghiQ%3D%3D

No więc Beauty_Has_Come czy już łapiesz klimat? :D Jeśli nie to ujmę to tak. Jestem Polakiem i zarazem patriotom, KOCHAM nasz kraj i nigdy się tego nie wstydziłem i wstydzić się nie będę. A dzięki Europie Universalis 2 mogę nim pokierować w taki sposób dzięki któremu stajemy się światową potęgą i cały świat drży na samą myśl o Polsce :D
Przy okazji mogę w dość subtelny sposób podziękować narodowi Niemieckiemu i Rosyjskiemu za te wszystkie cierpienia i lata niewoli podbijając je i niszcząc doszczętnie a następnie wcielając je do naszej ojczyzny. Mówiąc wprost mogę się przynajmniej wirtualnie zemścić z czego cholernie MOCNO się ciesze i co daje mi wielką satysfakcje :D
A że przy okazji spędzam a raczej spędzałem przy tym jakieś 5 do 8 godzin dziennie więc teraz już chyba rozumiesz co tak bardzo wciąga w grach komputerowych i dlaczego ludzie spędzają przy nich tyle czasu? :D

Zresztą spróbujesz to sama zobaczysz jak to smakuje :P



THE END
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
kinia55
Gość
Posts: 16
Joined: Mon Feb 01, 2010 10:33 pm
Location: Szczecin

Re: Gry Roswell Fanów

Post by kinia55 » Mon Mar 01, 2010 9:47 pm

Ja nigdy specjalnie nie przepadałam za grami,a wszczególnosci komputerowymi.Jedyna gra jaka zawładneła mną było Mario Bros
Image

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Gry Roswell Fanów

Post by Beauty_Has_Come » Mon Mar 01, 2010 10:02 pm

kinia55 wrote:Ja nigdy specjalnie nie przepadałam za grami,a wszczególnosci komputerowymi.Jedyna gra jaka zawładneła mną było Mario Bros
Może jeszcze na tzw "grach telewizyjnych" ;) ? Nintendo, Pegazus i inne takie? Kiedyś też takie coś miałam ;)
Image

User avatar
irien7
Zainteresowany
Posts: 486
Joined: Mon Feb 15, 2010 7:11 pm
Location: Szczecin

Re: Gry Roswell Fanów

Post by irien7 » Tue Mar 02, 2010 12:15 am

kinia55 wrote:Jedyna gra jaka zawładneła mną było Mario Bros
Heh, ale mi przypomniałaś. Tak jest, ja w wieku 12 lat i Mario Bros to było coś. :)

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Gry Roswell Fanów

Post by MAX EVANS » Tue Mar 02, 2010 2:11 pm

Mario i Pegasus hehe pamiętam początki były dość prymitywne jeśli porównać je do tego co mamy dziś :cheesy:
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
irien7
Zainteresowany
Posts: 486
Joined: Mon Feb 15, 2010 7:11 pm
Location: Szczecin

Re: Gry Roswell Fanów

Post by irien7 » Tue Mar 02, 2010 4:03 pm

MAX EVANS wrote:Mario i Pegasus hehe pamiętam początki były dość prymitywne jeśli porównać je do tego co mamy dziś :cheesy:

Co prawda to prawda, ale teraz szkoda mi czasu na gry komputerowe,jesli już grać w coś to wolę z gronem żywych istot, że tak powiem, albo zwyczajne pogaduchy z kumpelą.

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Gry Roswell Fanów

Post by MAX EVANS » Tue Mar 02, 2010 4:32 pm

irien7 wrote:Co prawda to prawda, ale teraz szkoda mi czasu na gry komputerowe,jesli już grać w coś to wolę z gronem żywych istot, że tak powiem, albo zwyczajne pogaduchy z kumpelą.
irien7 nie tobie jedynej szkoda już czasu na gry ja również z nich już wyrosłem choć sentyment do niektórych pozostanie na zawsze :wink:
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
irien7
Zainteresowany
Posts: 486
Joined: Mon Feb 15, 2010 7:11 pm
Location: Szczecin

Re: Gry Roswell Fanów

Post by irien7 » Tue Mar 02, 2010 10:12 pm

MAX EVANS wrote: irien7 nie tobie jedynej szkoda już czasu na gry ja również z nich już wyrosłem choć sentyment do niektórych pozostanie na zawsze :wink:
To dobrze :). Ale znam takich co potrafią noce zawalać. Mało tego mój znajomy, gierkomaniak; chciał wziągnąć w granie swoją dziewczynę. I wiesz co był do tego stopnia zdeterminowany, że rozbudował jej postać, a gdy ta nadal nie była zainteresowana, był bardzo zdziwiony i zły. Jego dziewczyne denerwował jego nałóg więc były kłótnie.... i wiesz co- koleś wybrał gry, a z dziewczyna sie rozstał, bo nie akceptowała jego grania.

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Gry Roswell Fanów

Post by MAX EVANS » Tue Mar 02, 2010 10:31 pm

To fajny koleżko z niego :D Ja też zarywałem nieraz noce ale do tego stopnia co on nigdy bym się nie posunął. A swoją drogą to ona również powinna pójść na jakiś kompromis pograć z nim raz na jakiś czas i już by chłopak był w siódmym niebie :cheesy:
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
irien7
Zainteresowany
Posts: 486
Joined: Mon Feb 15, 2010 7:11 pm
Location: Szczecin

Re: Gry Roswell Fanów

Post by irien7 » Tue Mar 02, 2010 10:34 pm

hmm masz racje w związku trzeba iść na komromis, ale mówię ci jak bys poznał tego gościa to zrozumiałbyś o co chodzi.....

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Gry Roswell Fanów

Post by MAX EVANS » Wed Mar 03, 2010 4:17 pm

irien7 wrote:hmm masz racje w związku trzeba iść na komromis, ale mówię ci jak bys poznał tego gościa to zrozumiałbyś o co chodzi.....
Domyślam się o co chodzi i rozumiem :tak:
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
Czips
Zainteresowany
Posts: 283
Joined: Sun Dec 18, 2005 11:12 pm
Location: Katowice rulezz

Re: Gry Roswell Fanów

Post by Czips » Tue Mar 09, 2010 11:06 am

sądzę, że powinnam się odezwać :p
sama jestem dziewczyną konsolomaniaka, a i siostrą jednego.
I fakt, że tyle gra wcale mi nie przeszkadza - gdyby tyle nie grał nigdy byśmy się nie poznali.
W związku nie dość, że trzeba iść na kompromis, to trzeba też zaakceptować to jakim jest drugi człowiek, a nie na siłę starać się go zmieniać.
Nie mogę zabronić mu robić tego co kocha, tak jak on nie może mi niczego zabronić. To, że jesteśmy w związku nie znaczy, że jesteśmy na siebie skazani i nic po za naszą dwójką nie może nas interesować.
Mój chłopak nie dość że lubi grać, to i pracuje w sklepie z konsolami - Ones. Świat konsol - jeśli ktoś jest z Łodzi, to może wie co to :).
Ale nie zarywa na graniu nocy. Jest odpowiedzialny, studiuje, po prostu jest to jego pasja, tak jak moją jest czytanie. Oczywiście nie jest tak kolorowo - ile razy się o te granie kłóciliśmy i kłócimy do dzisiaj, a może ja się kłócę, a on słucha i mówi że zadzwoni później :D Bo czasami czuję się olewana przez niego, np jak wyjdzie nowa gra :D
Ale da się z tym żyć. Może tez dlatego, że sama lubię sobie pograć, i mój brat starszy tez baaardzo lubi sobie pograć i konsole towarzyszą nam od najmłodszych lat.

A jeśli chłopak wybrał grę zamiast swojej kobiety: trudno, widocznie to jakiś półgłówek, a ona się nie powinna przejmować, tylko szukać takiego, który będzie czcił ziemię po której stąpa :)
Godzina późna, wychodzę.
Oślepia mnie księżyc,
Oślepia mnie uczucie,
Wracam... Sam...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest