Jakie są wasze ulubione książki?

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

Post Reply
Vilandra
Nowicjusz
Posts: 95
Joined: Sun Aug 03, 2003 8:00 pm
Location: Antar
Contact:

Jakie są wasze ulubione książki?

Post by Vilandra » Mon Aug 04, 2003 7:15 pm

hehe, jak sam temat wskazuje tu możecie pisać o książkach. Moją stanowczo ukoffaną jest "Władca Pierścieni". Wg mnie najlepszą częścią trylogii jest "Powrót króla" =) Poza tym koffam "Hobbita" i wszelkie dzieła Tolkiena, które przeczytałam (Sirmarillionu niestety nie mam ='(). Ostatnio pożyczyłam od kumpelki całą serię, która do tej pory wyszła w Polsce "Seria Niefortunnych Zdarzeń" Lemony Snicketa. opowieść tragiczna o sierotach Baudelaire. Cudowne =)
"Kocham moich fanów, którzy są ze mną na dobre i na złe!" Niejaki Sven "Hanni" Hannawald

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Mon Aug 04, 2003 7:35 pm

"Władca Pierścieni" - to chyba oczywiste.

"Alchemik" - chyba każdy słyszał.

Natomiast chyba nie każdy słyszał "Lesiu" Joanny Chmielewskiej. I "Dzikim Białku", czyli drugiej części "Lesia".
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Agusi@-chan
Nowicjusz
Posts: 120
Joined: Sat Aug 02, 2003 10:25 pm
Location: z Grodu Kraka

Post by Agusi@-chan » Mon Aug 04, 2003 8:22 pm

Ja uwielbiam "Lot nad kukułczym gniazdem"..."Buszującego w Zbożu"..."Mistrza i Malgorzate".... i "Stracone Złudzenia"
I znów powracam, by patrzeć, jak dnieje,By zło przeklinać, dobru błogosławić...[img]http://liam_valmont.w.interia.pl/1055955088YR.jpg[/img]

User avatar
tigi
Zainteresowany
Posts: 372
Joined: Fri Aug 01, 2003 6:30 pm
Location: Poznań
Contact:

Post by tigi » Mon Aug 04, 2003 8:34 pm

Ja lubię Władcę Pierścienie, Buszujący w zbożu, My dzieci z dworca zoo, serce w ogniu

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Mon Aug 04, 2003 8:57 pm

"Saga o Wiedźminie". To w jaki sposób Sapkowski pisze po prostu powala z nóg.
Pierwsze części "Świata Dysku" Pratcheta (nie jestem pewien czy tak tak to się pisze) są również świetne. I cykl "Kane".
Hmm, w sumie wyszło same fantasy :? . I dobrze :D
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Guest

Post by Guest » Tue Aug 05, 2003 12:07 am

Oczywiście " Władca Pierścieni", a poza tym " Stowarzyszenie Umarłych Poetów". Z czasów podstawówki "Ten Obcy"

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Tue Aug 05, 2003 5:02 pm

Uaaa, mój temat... :D
Więc przede wszystkim - Karol Olgierd Borchardt, bezwarunkowo!!! "Znaczy kapitam", "Szaman morski", "Kolebka nawigatorów", "Pod czerwoną różą", "Krążownik spod Somosierry"... Mogę to czytać non stop...
W dalszej kolejności jest Joanna Chmielewska - ogólnie wszystko, ale w sczególności - błędny ognik, Wszyscy jesteśmy podejrzami i, ach!, Wszystko Czerwone...
A potem... "Bękart Eddy'ego" Kowalskiego - świetna książka. "Uskrzydlony Faraon" - czytałam to chyba trzy razy. "Żona kuchennego boga" - troszeczkę mnie zmroziło... "Pan Tadeusz" - dlaczego na ogół tego nie lubią...? Musierowicz, Montgomery, "Trzy córki króla" - pisałam o tym na egzaminie i chyba im się spodobało. Ponadto "Trzej muszkieterowie", ale "20 lat później" i "Vice hrabia" już nie bardzo, tak samo z Trylogią Sienkiewicza... Przeczytałam to w piątej klasie i później przez miesiąc kłóciłam się z kolegą z klasy, poszło nam o Bohuna...
Co ja jeszcze lubię...? "Buszującego", "Annę Kareninę"... i "Przeminęło z wiatrem", choć muszę przyznać, że "Scarlett" chyba bardziej przypadła mi do gustu. Lubię Jane Austen, chociaż mylą mi się jej bohaterki, zawsze są do siebie podobne :D , no i siostry Bronte... "Wichrowe Wzgórza" mi pasowały, bo czytałam je wieczorem :) I na pewno "Dziwne losy Jane Eyre". Uff... Chyba o czymś zapomniałam, ale jestem maniakiem książek i trochę tego było...
Image

User avatar
Agusi@-chan
Nowicjusz
Posts: 120
Joined: Sat Aug 02, 2003 10:25 pm
Location: z Grodu Kraka

Post by Agusi@-chan » Tue Aug 05, 2003 6:25 pm

Nan... widzę, iż mamy podobny gust jeżeli chodzi o książki... podobnie jak Ty, przepadam za Jane Austen... do gustu przypadła mi szczególnie "Duma i Uprzedzenie"... Dumas też lubię... a "Przemineło z Wiatrem" znajduje się w mojej podręcznej biblioteczce... :wink: Za "Trylogią" nie przepadam... Ale za to "Anne Karenine" i "Buszującego" kocham całym sercem... :)
I znów powracam, by patrzeć, jak dnieje,By zło przeklinać, dobru błogosławić...[img]http://liam_valmont.w.interia.pl/1055955088YR.jpg[/img]

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Tue Aug 05, 2003 6:30 pm

Zapomniałem - Księga Mądrości Syracha :)
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Tue Aug 05, 2003 8:04 pm

MAM KSIĄŻKI ROSWELL!
Czekałam od tygodnia, aż mój tata wreszcie mi je przywiezie z Poznania i ten dzień jednak nadszedł! Heheh JESTEM SZCZĘŚLIWA :P !

Dzisiaj trudno mi sie skupić na czymś innym :P
Image

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Tue Aug 05, 2003 10:26 pm

NO tak moje ulubione ksziążki? Ok a więc jedziemy:

MIRANDA JANE GREEN - "Mity celtyckie",
M.DILLON, N.K.CHADWICK - "Ze świata celtów",
J.GĄSOWSKI - "Irlandia i Brytania w początkach średniowiecza w swietle badań archeologicznych",
S. GRZYBKOWSKI - "Historia Irlandii",

poza tym lubię bardzo
LOUANSHYA GREER -"Kto sieje wiatr" i druga część "Po burzy spokój", JOSEF GABRIEL -"Przekwitający mak - AIDS ostatnie miesiące pewnej miłości" jeśli myślicie, ze Philadelphia było smutną historią to musicie to przeczytać, oraz wszystkie książki napisane przez MARGRIT SANDEMO.
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Tue Aug 05, 2003 10:31 pm

Hah, ja to-to czytam po angielsku... I już kombinuję jak namówić drukarkę do współpracy, bo mnie już oczy bolą, przeczytałam Obcego (świetne... dosłownie mmnie "położyło"!!!) , jestem w połowie Dzikiego (tytuły po angielsku mnie rozśmieszyły) i już nie mogę...
Agusi@-chan - oj tak, "Duma i uprzedzenie"! "Rozważna i romantyczna" też były ciekawe, ale... "Przeminęło z wiatrem" też u mnie stoi, dostałam od przyjaciółki, calutkie trzy tomy... A Jane Eyre wycyganiłam od ciotki, stara, wyczytana, żółta książka z zapachem kurzu... Hmmmm... Ja za to nie przepadam za Faraonem, nawet go nie przeczytałam, chociaż to była lektura, i to nawet z wypracowaniem...

A, i jeszcze Magdalena Samozwaniec... Rany, jak ja ją lubię! Troszeczkę ma podobny styl do Chmielewskiej, ale tylko troszeczkę. Jest rewelacyjna...
Image

User avatar
Agusi@-chan
Nowicjusz
Posts: 120
Joined: Sat Aug 02, 2003 10:25 pm
Location: z Grodu Kraka

Post by Agusi@-chan » Tue Aug 05, 2003 10:44 pm

Nan... czytałaś może "Świat Zoffi" Josteina Gaardera ?? Doskonała lektura :!: Kompedium wiedzy nt. filozofii zamknięte w pasjonującej powieści... od tej książki nie sposób sie oderwać...

Przyznaję jej Roswelliański znaczek jakości :wink:
I znów powracam, by patrzeć, jak dnieje,By zło przeklinać, dobru błogosławić...[img]http://liam_valmont.w.interia.pl/1055955088YR.jpg[/img]

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Wed Aug 06, 2003 3:25 am

Duzo by wymieniac tych ksiazek ale wiem do czego zawsze bede powracal - do "Pana Samochodzika" - to moje dziecinstwo :D

Vilandro - Silmarillion jest swietny ! Zaryzykowalbym stwierdzenie ze rownie dobry jak Wladca...

Agusiu - Swiat Zofii jest naprawde doskonala ksiazka :) Rowniez polecam innym :)

Wszyscy wymieniaja tutaj znakomitych pisarzy ktorzy zasluzyli na laury a ja powiem : Stephen King i Michael Crichton - jeszcze swych karier nie ukonczyli ale moim zdaniem ich tworczosc, jakby komercyjna nie byla, jest naprawde swietna :)

Pozdrawiam i zostawiam Was na 5 dni... Mam nadzieje ze gdzies w miedzyczasie wynajde te 7,8,9 i 10 czesc Roswell wg MM ;)
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Wed Aug 06, 2003 8:02 am

Maxel, wiesz, że to by było wspaniałe... Jeszcze raz dzięki!!! Na razie połowa Dzikiego na mnie mruga...
A na Świat Zofii mam chrapkę.
Image

User avatar
Agusi@-chan
Nowicjusz
Posts: 120
Joined: Sat Aug 02, 2003 10:25 pm
Location: z Grodu Kraka

Post by Agusi@-chan » Wed Aug 06, 2003 9:23 am

Maxel..."Misery" Stephena Kinga... to pierwsza książka, która wzbudziła we mnie strach... naprawde przerażająca wizja "fanatyzmu"... Ostatnio w moje łapki wpadła "Mroczna wieża: Roland"...poczytamy... zaobaczymy :wink:
I znów powracam, by patrzeć, jak dnieje,By zło przeklinać, dobru błogosławić...[img]http://liam_valmont.w.interia.pl/1055955088YR.jpg[/img]

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Wed Aug 06, 2003 5:15 pm

Silmarillion jest swietny ! Zaryzykowalbym stwierdzenie ze rownie dobry jak Wladca...
Nie zgodziłbym się :wink:
Stephen King i Michael Crichton
Crichton rzeczywiście świetnie pisze, choć nie jest moim ulubionym autorem. King ... Firestarter mi się podobała (no dobrze, bardzo mi się podobała), ale pozostałe jego książki jakoś nie za bardzo.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Maria

Post by Maria » Wed Aug 06, 2003 5:23 pm

Co do moich książek to "Zabić drozda" jest moją ulubioną książką. Lubie też Jamesa Olivera Curwooda i jego książki przygodowe - "Błyskawica" -kocham to , "Włóczęgo północy" , "Szara wilczyca" i praktycznie wszystkie jego książki.

I lubię też bardzo ksiązki Melindy Metz - "Roswell w kręgu tajmenic" :D

Luca
Starszy nowicjusz
Posts: 247
Joined: Tue Aug 05, 2003 9:58 pm

Post by Luca » Thu Aug 07, 2003 11:06 pm

Jeeeeeeeeeeeeeej ksiazeczki!!! Kocham czytac :D (chociaz ostatnio calkowicie mnie internet pochlonal :twisted: )
Hmmm co ja loobie: Stephen King, Musierowicz, Whorton - tych autorow moge wszystkie ksiazeczki przeczytac, jakie tylko wydadza :D

A odzielne tytuly beda sie tu powtarzac: "Buszujacy", "Lot nad kukulczym gniazdem", "Alchemik"... kocham czytac :D

Guest

Post by Guest » Fri Aug 08, 2003 3:12 pm

podobnie jak u Nan, to "moj" temat ;D
Ja raczej gustuje w gatunkach fantasy i sf. Co moze dziwic, wladcy JUZ nie lubie... po przeczytaniu po raz piaty znudzil mi sie... Silmarilliona nigdy nie lubilem.
moje ukochane to: trylogia o skrytobojcy Robin Hobb, trylogia o bezsennych Nancy Kress, 4 tomy Gateway Fredrika Pohl'a, 4 tomy o Enderze Orsona Scotta Carda, 6 tomow Diuny Franka Herberta, Pratchetta czytam raczej dla zasady niz dla przyjemnosci - bywa niezly, 5 tomow o Alvinie Stworcy tez Carda, cala masa ksiazek Philipa K Dicka, trylogia o Kocie Joan D Vinge, pare ksiazek Lema(Pirx, Niezwyciezony...) i oczywiscie caly Wiedzmin+opowiadania.
inne ciekawe imho ksiazki to "Tozsamosc Bourne'a", "Quo Vadis", kiedys uwielbialem Curwooda, Maya,
ech... znowu sie rozpisalem... pozro

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests