Jakie są wasze ulubione książki?

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Sat Aug 06, 2005 5:48 pm

Zastanawiałam się, gdzie o tym napisać - tu, czy w pokoiku poświęconym Deidre, gdyż to ona poleciła tą książkę. Wybrałam jednak ten temat, bo "Miłość ponad czasem" Audrey Niffenegger zdecydowanie mogę zaliczyć do ulubionych pozycji książkowych.
Tytuł oryginalny to "The Time Traveler's Wife" i muszę przyznać, że nieco lepiej oddaje treść książki, która opowiada o dwojgu ludzi, których połączył... czas. Główni bohaterowie do Clare i Henry. Ona poznała go po raz pierwszy, gdy miała 6 lat, a on 36. On zobaczył ją po raz pierwszy, gdy miał 28 lat, a ona 20. Jak to możliwe? Henry, bowiem, cierpi na rzadką chorobę wywołaną skazą genetyczną, która powoduje iż przenosi się on w czasie. Znika nieoczekiwanie, pozostawiając po sobie tylko stosik ubrań. Nigdy nie wie, gdzie się znajdzie i jaka będzie otaczająca go rzeczywistość (cytat z opisu książki).
Niech nie zwiodą was różowe barwy okładki. "Miłość..." nie jest kolejnym cukierkowym romansidłem. W dzisiejszych czasach trudno o ciekawą historię opowiadającą o uczuciu, jakie łączy dwoję ludzi, która byłaby nie tyle wciągająca, co świeża. Audrey udało się jednak stworzyć niby zwyczajne postaci, a jednak tak interesujące. Jednej nocy tak się zaczytałam, że odłożyłam książkę dopiero o świcie. Śmiałam się i płakałam razem z bohaterami. Dopingowałam ich w każdej trudnej sytuacji, jakie choroba Henry'ego piętrzyła na ich drodze do szczęścia. Polecam!

Tutaj poczytacie, co Ela napisała o tej książeczce, a poniżej możecie zerknąć na skany prologu i jednego z rozdziałów (które również zawdzięczamy Eli :cmok:). Na koniec okładka polska i amerykańska.

Prolog
Image Image Image

Jeden z rozdziałów
Image Image Image
Image Image Image

Image Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Thu Mar 23, 2006 6:30 pm

Deidre zamieściła na swoim blogu link do wywiadu przeprowadzonego z Audrey Niffenegger, autorką "Miłości ponad czasem". Ciekawa lekturka, zachęcam do przeczytania: część 1, część 2.

Image

User avatar
Ava
Gość
Posts: 7
Joined: Tue Jul 27, 2004 7:44 pm
Location: Antar

Post by Ava » Fri Jul 14, 2006 7:34 pm

skoro już powoli wracam na to forum, to trzeba się wypowiedzieć, bo w końcu przez te 2 lata milczenia coś czytałam :) Zaczęłam pasjonować się książkami fantasy i tym podobnymi, według mnie genialny jest Andrzej Pilipiuk i saga o Jakubie Wędrowyczu. Poza tym bardzo podoba mi się Wiedźmin, ostatnio brnę przez Dukaja Perfekcyjną niedoskonałość, ale ciężko mi to idzie :evil: ...jeszcze cosik tam czytałam z tego gatunku ale muszę poszperać w pamięci...co do innych książek, to przeczytałam kilka pozycji E. Fromma i bardzo mi się podobały...z perspektywy czasu oceniając Samotność w Sieci, to kiedyś ją uwielbiałam, teraz nadal mi się podoba ale już nie takimi pasjami;)...obecnie jestem w lekturze historii Anglii i jak na razie bardzo wciągające...a na półce czeka Historia ZSRR...mniam :wink: ...ponieważ książki to moja największa miłość, to będę baardzo często tu dopisywać....
"Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nigdy nie gaś światła nadziei..."B.D.

User avatar
miss independent87
Gość
Posts: 27
Joined: Sun Mar 25, 2007 4:55 pm
Location: Gliwice
Contact:

Post by miss independent87 » Mon Mar 26, 2007 7:06 pm

Kojarzycie R.L.STINE :?: Stworzył serię "Ulica strachu", która zawiera w sobie kilkanaście(?) tytułów. Książki z dreszczykiem, coś w rodzaju kryminałów (o i dla nastolatków); są bardzo wciągające, trzymające w napięciu; szybko się je czyta. Niestety miałam przyjemność przyczytać zaledwie kilka :cry: np.:

1. ZŁAMANE SERCA - 3 siostry i ich przyjaciólka wybierają się na wycieczkę konną, w czasie której jedna z dziewczyn ma tragiczny wypadek; pół roku później, w Walentyki, jedna z dziewczyn ginie w tajemniczych okolicznościach... Kto jest sprawcą :?:

2. KOSZMARNE SNY - 2 siostry wprowadzają się do nowego domu. Jedną z dziewczyn dręczą koszmary nocne, które wydają się być ostrzerzeniem. Czy mają coś wspólnego z tragicznymi wydarzeniami, które rozegrały się tam kilkanaście miesięcy wcześniej :?:

i kilka innych. Naprawdę polecam :wink:

Dobra jest jeszcze książka "My, dzieci z Dworca ZOO" - bardzo... wstrząsająca :shock:

A, i nie zapomnijmy o Lucy Maud Montgomery. To ta od "Ani z Zielonego Wzgórza" :) Polecam np.: "Pat Ze Srebrnego Gaju", "Pani na Srebrnym Gaju" i "Dzban ciotki Becky" :cheesy:
"Ladies leave yo man at home / The club is full of ballas and they pockets full grown / And all you fellas leave yo girl with her friends / Cause its 11:30 and the club is jumpin jumpin"

http://www.scoobygang.fora.pl/

User avatar
MissIndependent
Nowicjusz
Posts: 69
Joined: Fri Jun 05, 2009 8:21 pm
Location: Gliwice/Zabrze
Contact:

Re:

Post by MissIndependent » Thu Apr 22, 2010 5:24 pm

miss independent87 wrote:Kojarzycie R.L.STINE :?: Stworzył serię "Ulica strachu", która zawiera w sobie kilkanaście(?) tytułów. Książki z dreszczykiem, coś w rodzaju kryminałów (o i dla nastolatków); są bardzo wciągające, trzymające w napięciu; szybko się je czyta. Niestety miałam przyjemność przyczytać zaledwie kilka :cry: np.:

1. ZŁAMANE SERCA - 3 siostry i ich przyjaciólka wybierają się na wycieczkę konną, w czasie której jedna z dziewczyn ma tragiczny wypadek; pół roku później, w Walentyki, jedna z dziewczyn ginie w tajemniczych okolicznościach... Kto jest sprawcą :?:

2. KOSZMARNE SNY - 2 siostry wprowadzają się do nowego domu. Jedną z dziewczyn dręczą koszmary nocne, które wydają się być ostrzerzeniem. Czy mają coś wspólnego z tragicznymi wydarzeniami, które rozegrały się tam kilkanaście miesięcy wcześniej :?:

i kilka innych. Naprawdę polecam :wink:

Dobra jest jeszcze książka "My, dzieci z Dworca ZOO" - bardzo... wstrząsająca :shock:

A, i nie zapomnijmy o Lucy Maud Montgomery. To ta od "Ani z Zielonego Wzgórza" :) Polecam np.: "Pat Ze Srebrnego Gaju", "Pani na Srebrnym Gaju" i "Dzban ciotki Becky" :cheesy:
moge dodać "Zapach wiatru" L.M.Montgomery, "Niebezpieczne związki", "Cudzoziemkę", "Granicę" i "Hrabię Monte Christo". nie zapomnijmy o "BtVS: The Watcher's Guide" i "Angel Chronicles" :mrgreen:

zabawnie jest czytać własne posty ze starego konta....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests