Nasze imiona

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

User avatar
Mari
Gość
Posts: 37
Joined: Mon Jan 26, 2004 6:25 pm
Contact:

Post by Mari » Mon Jan 26, 2004 9:00 pm

Wszyscy maja takie fajne oryginalne imiona... Kornelia, Roxana... Tylko moje jest takie pospolite... Mam na imie Karolina, a drugie jest lepshejshe Salomea... Nie moofie us o tym she moja babcia chciala abym miala na imie Elodie...

:hand: Mari :hand:
Luca and Lyss are my sisters...The wood are lovely, dark and deep.But I have promises to keep.And miles to go before I sleepAnd miles to go before I sleep...

User avatar
Max_oholiczka
Nowicjusz
Posts: 72
Joined: Sat Jan 31, 2004 10:27 pm
Location: Olsztyn

Post by Max_oholiczka » Sun Feb 01, 2004 10:18 am

witam wszystkich :twisted:
mam na imie w orginale Magdalena z lekka normalne ale mi tam pasuje
z pewnością nikt mnie nie zna przeniosłam się tutaj ze względu na LYSS :D macie niezłe forum i mam nadzieje że w krótce poznam bliżej wasz wszystkich (tekst jak na spotkaniu aa)
:twisted:
††† <dane mi na nową droge życia

Luca
Starszy nowicjusz
Posts: 247
Joined: Tue Aug 05, 2003 9:58 pm

Post by Luca » Sun Feb 01, 2004 11:51 am

Mari... ciekawe imie :mrgreen: Moze sobie na bioerzmowanie takie sprawie :roll: :twisted:

Maxoholiczko- witam :mrgreen: ( i nie wnikam skad wiesz, jak sie na takich spotkaniach wita :roll: :twisted: )

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Thu Feb 12, 2004 2:53 pm

Hmm...widzę, że temacik raczej sprowadza się do zachwytów nad imionami lub pocieszania tych, których rodzice obdarzyli takim a nie innym imieniem...Tymczasem...:
Od dawna pytanie to we mnie drzemie: Co to właściwie jest imię?
Niby pozornie głupie pytanie, A kto mi z miejsca odpowie na nie?
Liczni uczeni różnych odcieni, problem badali od korzeni.
Jeden to nawet jednej jesieni, zrobił skorowidz wszystkich imieni.
Z odsyłaczami i bibliografią, tak jak to tylko uczeni potrafią.
Egipt uwzględnił i Fenicję. I co? I guzik znalazł, nie definicję.
Moja zaś definicja imienia, brzmi tak:
Imię to słowna forma cienia. To coś, co w szczęściu czy też biedzie
Jak cień z człowiekiem przez życie idzie.

Imię potrzebne jest, by ktosia odróżnić od drugiego ktosia.
I właśnie dzięki magii imienia
Wiemy, że ktoś jest Henio lub Henia, Genio lub Genia, Zoś lub Zosia.
Bo imię wszystko określa Ci, nie wyłączając płci.
Gdyby nie było imion na świecie, w kwiaciarniach więdłoby całe kwiecie.
Któż pieniądz w kwiaty pchałby cenny, mając znajomych bezimiennych?
Byłoby także pewne przykrości, mniej by się bowiem chodziło w gości
Choć korzyść miałoby się też małą: imienin by się nie urządzało!
Być może zresztą (rzecz nie stwierdzona), nosiłoby się jakieś imiona.
Takie na przykład, z jakich korzysta dla dzieł swych malarz abstrakcjonista.
Na bliźnich wtedy mówiono by: Etiuda IV, Studium XII lub Kompozycja XXXIII
żródło:http://czarodziejka.bizland.pl/view.php ... iega_imion
No i co Wy na to? Czym dla Was jest imię? Czy imię jest potrzebne człowiekowi? Czym kierowali się Wasi rodzice, nadając Wam imiona? Czym Wy się kierowaliście, wybierając sobie imię na bierzmowanie? Byłoby miło, gdyby rozwinęła się tu jakaś konstruktywna dyskusja, a nie tylko "ochy" i "achy" w kwestii konkretnych imion.

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Thu Feb 12, 2004 6:29 pm

hmm masz racje ja sie wypowiem. Powiem tak mi sie wydaje ze moi rodzice keirowlali sie tym bym sie wyrozniala z tlumu iemienim., Bo KOrneli tak naprawde jest malo.
Hmm imie jest dla mnie czyms co nas wyroznia. kazdy ma imie i kazdy ma nawisko..imiona moga sie powtarzac ale dla kazdwgo imie jest czyms innym dla mnie jest czyms waznym

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Thu Feb 12, 2004 7:31 pm

(...)No i co Wy na to? Czym dla Was jest imię? Czy imię jest potrzebne człowiekowi? Czym kierowali się Wasi rodzice, nadając Wam imiona? Czym Wy się kierowaliście, wybierając sobie imię na bierzmowanie? Byłoby miło, gdyby rozwinęła się tu jakaś konstruktywna dyskusja, a nie tylko "ochy" i "achy" w kwestii konkretnych imion.
Ja nie przywiazuje żadnej wagi do imion - tak juz sie zastanawiałem w tym tescie.. Pitera gdzie miałem napisać najgłupsze imiona jakie znam - i tu pojawił sie kolejny zawias... jakie to są te najgłupsze imiona??? i wiecie jakie napisałem...? - napisałem imiona osób które głupio mi się koajażą. Dla mnie każdy Marcin to inny Marcin, każda Anna to inna Anna...

Dlatego jak juz niektórzy wiedzą nie obchodze takich świąt jak imieniny...

liz
Fan
Posts: 569
Joined: Sun Dec 21, 2003 5:31 pm

Post by liz » Thu Feb 12, 2004 8:37 pm

Lyss - Kornelio ;) A myślisz że czym kierowała się moja mama? Tym samym :cheesy: I udało się... W całych Tyszowcach nie ma ani jednej Roxany :cheesy: Inti, nie obchodzisz imienin??? :shock: Nie dostajesz prezentów :haha:

User avatar
;-)
Pleciuga
Posts: 577
Joined: Sun Jul 13, 2003 10:07 am
Location: from Rome
Contact:

Post by ;-) » Thu Feb 12, 2004 8:52 pm

Przez takie myślenie mojej mamy ja mam tysiące głupich ksywek od mojego pieknego imienia :twisted:
"You are not my mother, Rome is my mother"Image

User avatar
;-)
Pleciuga
Posts: 577
Joined: Sun Jul 13, 2003 10:07 am
Location: from Rome
Contact:

Post by ;-) » Thu Feb 12, 2004 9:02 pm

Takie jak: Koras, Korkiszon, Pitakoras, Korkuś, Korek, Korex, Kirkuś, Korniszon mam wymieniać dalej?
"You are not my mother, Rome is my mother"Image

User avatar
Max_oholiczka
Nowicjusz
Posts: 72
Joined: Sat Jan 31, 2004 10:27 pm
Location: Olsztyn

Post by Max_oholiczka » Thu Feb 12, 2004 10:46 pm

moja mama w przeciwieństwie do waszych nadała mi takie imie by nie odstawało od reszty ja na bierzmowaniu dałam sobie teresa :D (nie mylić z kalkuty :twisted: ) to imie poprostu się utarło w moim grone znajomych no to je sformalizowałam przed samym najwyższym :P :wink:
††† <dane mi na nową droge życia

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Fri Feb 13, 2004 12:10 am

eh korus ja mam ten sam problem..ale jeszcze wiecej przezwisk mam..np: kunegunda, kormek,korek,kormeks,korkita,koreczek..i tak dalej :roll:

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Fri Feb 13, 2004 12:25 am

Dlatego jak juz niektórzy wiedzą nie obchodze takich świąt jak imieniny...(...)urodzin też nie obchodze.
Owszem, wiedzą wiedzą 8) Ale to Cię Inti nie zwalnia z przyjmowania prezentów :D Kiedy nadejdzie odpowiedni czas, mozesz liczyć na moją pamieć, choćbyś się bronił rękoma i nogami :wink:

Widzę, że temacik się rozruszał i bardzo dobrze :D Oby tak dalej, jestem z Was dumna :wink:

Ja mam na imię Agnieszka (nie przypominam sobie, bym pisała to już wcześniej). Podoba mi się moje imię, zwłaszcza jak ktoś zwraca się do mnie Aguś :) Natomiast wkurza mnie nisamowicie jak kolezanka specjalnie nazywa mnie Agnes - po prostu nie lubię angielskiej wersji swojego imienia. Zazwyczaj znajomi mówią na mnie Aga i tak też jest dobrze. Na drugie mam Karolina...i do tego imienia już nie pałam sympatią :? Żle mi się kojarzy, z osobą, którą taką sympatią właśnie nie darzyłam. A na trzecie wybrałam sobie...(ale będziecie mieli ubaw)...Bernadetta :D Dlaczego? Hmm, wahałam się między Bernadettą a Łucją, w końcu zdecydowałam się na to pierwsze - a to ze względu na żywot świętej, jaka nosiła to imię.

Mirelka666
Nowicjusz
Posts: 96
Joined: Tue Dec 30, 2003 8:47 pm

Post by Mirelka666 » Sat Feb 21, 2004 1:04 am

Imiona... uwazam ze sa bardzo potrzebne. z wielu wzgledow. imie przez zycie staje sie czastka nas. jest bvardzo istotne. zapewne jush wiele osob na ten temat sie wywodzilo wiec oszczedze wam tego :wink:
Co do rodzicow: dlaczego to imie mi nadali? konkretniej to mama, bez wiedzy szczegolnej tatusia :wink: mi nadala imie 8) A poznala je podczas porobu :haha: jedna z pielegniarek, ktora asystowala przy porodzie miala tak wlanis ena imie, a przynajmniej moj amam w bolach porodowych tak je rozumiala. Wedlug mojej mamy pielegniarka owa miaal wyjatkowa urode i dlatego swoja corke zapragnela tesh tak nazwac :mrgreen:
no i teraz macie :wink: Mirelka sie wam na forum przyblakala :haha:

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Sat Feb 21, 2004 1:17 am

Hmm z moim imieniem bylo roznie. Na samym poczatku mialam byc Sara..ale moja prababcia sie nie zgodzila bo pies jej sasiadki sie tak nazywal...no i mamusia se wymyslila Kornelia..i tak juz zostalo musiscie sie tu teraz ze mna uzerac ;)

Mirelka666
Nowicjusz
Posts: 96
Joined: Tue Dec 30, 2003 8:47 pm

Post by Mirelka666 » Sat Feb 21, 2004 1:35 am

Kornelio ale my sie z Toba wcale nie uzeramy :cmok: a skad to imie pochodzi? bo ja np. do konca nie jestem pewna skad pochodzi moje...

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Sat Feb 21, 2004 1:44 am

hehe :)
http://www.skarbczyk.com/index.php?mid= ... 9ybmVsaWE=
prosze bardzo mozesz..sobie o moim imieniu poczytac :)

User avatar
;-)
Pleciuga
Posts: 577
Joined: Sun Jul 13, 2003 10:07 am
Location: from Rome
Contact:

Post by ;-) » Sun Feb 22, 2004 11:41 am

To o Kornelii w moim przypadku się zgadza :D
"You are not my mother, Rome is my mother"Image

Mirelka666
Nowicjusz
Posts: 96
Joined: Tue Dec 30, 2003 8:47 pm

Post by Mirelka666 » Thu Mar 25, 2004 12:19 pm

:cry: a mojego imienia nie moglam znalezc w zadenej skiedze imion... moze ktos je gdzies widzial opisane :?: jezlei tak to prosze o link :!:

User avatar
Emilie_N
Nowicjusz
Posts: 98
Joined: Fri Apr 09, 2004 2:43 pm

Post by Emilie_N » Mon Apr 12, 2004 3:06 pm

A ja noszę trzy imiona: Joanna Maria Anna

:blah:
Takie to popularne. Wolę Emilkę, Zuzę, Julię bądź ewentualnie Adę.
Image"You look into my eyes, I go out of my mind"

User avatar
;-)
Pleciuga
Posts: 577
Joined: Sun Jul 13, 2003 10:07 am
Location: from Rome
Contact:

Post by ;-) » Mon Apr 12, 2004 3:12 pm

Mirelka666 wrote::cry: a mojego imienia nie moglam znalezc w zadenej skiedze imion... moze ktos je gdzies widzial opisane :?: jezlei tak to prosze o link :!:
A jak masz na imię???
Już za dwa tygodnie też będe miała 3 imię. I to będzie tak: Kornelia Agnieszka Lidia :cheesy:
"You are not my mother, Rome is my mother"Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests