Nasze imiona

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

Post Reply
User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Wed Aug 06, 2003 7:10 pm

Więc widzę, ze nie tylko ja mam tu na imie Maria. Hhehehe... tak, i dopiero jakos to przełklam po Roswell... Teraz już mogę się przyznać.
PS. Wczęsniej nie nawidzialam mojego imienia
Image

User avatar
Szalona_Szatynka
Zainteresowany
Posts: 266
Joined: Tue Jul 15, 2003 9:40 pm
Location: #Ziemia - trzecia planeta od Słońca#

Post by Szalona_Szatynka » Thu Aug 07, 2003 9:35 pm

:lol: Ja mam na drugie Maria. I nie mam nic przeciwko temu imieniu jeżeli tylko jest wymawiane "Marija" , bo jednak tak zwyczajnie "Maria" to mi się zupełnie nie podoba :?
---"We are beautiful in every single way - Yes, words can bring us down..."---Image
---------------:mrgreen: PoZdroWiOnKa Dla LuśKi, MeNelKi oRaZ LysS :mrgreen:----------------

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Thu Aug 07, 2003 9:47 pm

A co powiesz na starszą nieco wersję - Maryja? :)
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Fri Aug 08, 2003 1:46 pm

Marija, ja mam na pierwsze Maria :cry: ...
Ale używam imienia drugiego, a do 1 się nie przyznaje, jak już to tak jak Ty - z wymową Marija
Image

Luca
Starszy nowicjusz
Posts: 247
Joined: Tue Aug 05, 2003 9:58 pm

Post by Luca » Fri Aug 08, 2003 3:32 pm

Oj nie plakusiaj.... to mow wszystkim, ze masz Marija na imie, bo to z pochodzenia amerykanskie imie, a ze sie pisze tak samo nikt nie zauwazy roznicy :)

A jak masz na drugie???

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Fri Aug 08, 2003 3:40 pm

Magdalena
Zreszta i tak Maria Magdalena to się zwykle używa Magda
Ale naprawdę, wszędzie jestem Magdalena, tylko 1 nauczyciel sprawdza obecność "za pomocą " Maria
Image

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Fri Aug 08, 2003 4:26 pm

Heh, ja również nie znoszę mojego imienia... A już gdyby ktoś do mnie mówił używając drugiego, "Ewelino", to by mnie chyba szlag trafił...
Image

Luca
Starszy nowicjusz
Posts: 247
Joined: Tue Aug 05, 2003 9:58 pm

Post by Luca » Fri Aug 08, 2003 4:32 pm

maddie, czyli zostalas "przechrzczona" przez otoczenie :D I tak nie masz najgorzej, bo bardzo religijna Mama mojego kolegi, na pierwsze dala mu Adam... a na drugie... Maria! :mrgreen:

Nan a jak masz na pierwsze??( sorki, ze tak sie wypytuje caly czas, ale niestety nie mialam przyjemnosci poznania waszych imnion...)

Ja kiedys nie lubilam na tyle swojego imienia, ze reagowalam tylko na drugie... Justyna... :lol:

Pedros
Starszy nowicjusz
Posts: 211
Joined: Sun Jul 13, 2003 12:31 am
Location: Wrocław
Contact:

Post by Pedros » Fri Aug 08, 2003 4:33 pm

Co wy macie do tych swoich imion, mi się moje podoba(Łukasz) i to bardzo, tylko że nikt do mnie po imieniu nie mówi :((( (tylko po imieniu wziętym z przeróbki nazwiska - obrzydlistwo - Wojtek :P ). Co innego jakby któryś z was miał Gutek, albo Brygida, ale wy macie dość ładne.... :lol:

Luca
Starszy nowicjusz
Posts: 247
Joined: Tue Aug 05, 2003 9:58 pm

Post by Luca » Fri Aug 08, 2003 4:40 pm

Jaki komplemenciarz :D Tylko, czemu "dośc" :P

Bo z reguly facetom sie bardziej podobaja ich imiona, albo po prostu sa im obojetne :lol:

Dobrze, ze na Bierzmowaniu, mozemy wybrac sobie imie, ajkie nam sie podoba :D

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Fri Aug 08, 2003 4:41 pm

Brygida ładne imię, tylko trochę... nieporęczne. Jak to zdrabniać, Giga? Bryg...?

Luca, Anna Ewelina. Obrzydliwstwo, rodzice sobie zażartowali. Anna po Andrzeju (dobrze, że nie Andrea...) Ewelina po Ewie. Koszmar. Moja siostra ma jeszcze lepiej, Emilia Bogumiła...
Image

Luca
Starszy nowicjusz
Posts: 247
Joined: Tue Aug 05, 2003 9:58 pm

Post by Luca » Fri Aug 08, 2003 4:55 pm

Ale Ania to ladne imie!!! Mi sie podoba :D I popularne sie ostatnio robi 8)

Pedros
Starszy nowicjusz
Posts: 211
Joined: Sun Jul 13, 2003 12:31 am
Location: Wrocław
Contact:

Post by Pedros » Fri Aug 08, 2003 4:58 pm

Dobra, pomińmy to co napisałem :lol: , faktycznie Nan - przesrane masz z tymi imionami..... Niby Anna ładne imię, ale niestety kilka Ani znam.... ale ty zapewne jesteś inną Anną niż te które znam..... (czyli lepszą :) )

PS: Komplementy są ok :)) tylko to "dość" jakoś mi tam weszło przez przypadek ;))

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Fri Aug 08, 2003 5:11 pm

Dziękuję, Pedros :D
I faktycznie to wyjątkowo popularne imię, w poprzedniej klasie było 5 Ań na 21 dziewczyn. Teraz będą chyba 3 czy 4 na 32 dziewczyny...
Moi rodzice nie mają wyobraźni...
Image

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Fri Aug 08, 2003 5:12 pm

Ogladacie za duzo zagranicznych filmow i dlatego wam sie naze imiona nie podobja. Co m Mari to mi sie to imie podoba natomiat nie lubie zdrobnienia Marysia.
Ja mam na imie Wojtek i choc wolalbym miec naa imie np. Tomek to nie narzekam.
No a imie Ania to jedno z najldniejszych.
Image

Luca
Starszy nowicjusz
Posts: 247
Joined: Tue Aug 05, 2003 9:58 pm

Post by Luca » Fri Aug 08, 2003 5:16 pm

Ale w zagranicznych filmach sa zagraniczne imiona, a ja jezelibym juz chciala zmieniac, to chyba raczej na polskie :D

A Tomek to tez popularne imie... za popularne... ty ciesz sie tym Wojtkiem lepiej :wink:

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Fri Aug 08, 2003 5:29 pm

Wolałabym zmienić, ale nie na zagraniczne. Ładnie by wyszło, jakaś Stacey albo Nicole... Poza tym ja na ogół nie oglądam filmów. Ale nie miałabym nic przeciwko Anicie, już kiedyś testowałam, dobrze wyszło... Albo chociażby Monika... Ania może i ładne, ale do mnie kompletnie nie pasuje.
Tomuś... Wybacz, Kwiecie_w, ale to troszeczkę nie pasuje do ciebie...
Image

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Fri Aug 08, 2003 5:43 pm

A co powiecie na takie imiona jak:
Gwidon, Serwacy, Zefiryna, Pelagia, Hieronim, Beatrycze, Eustachy, Innocenty, Ursyn?

Swoją drogą - imię Shiri (jak może wiecie) nie jest amerykańskie tylko hebrajskie - znaczy "Piosenka Mojej Duszy".

No to inne "egzotyczne" - jak byście się z nimi czuli? Habakuk, Syrach, Abdiasz, Sofoniasz, Nahum, Estera, Matatiasz, Eleazar, Elifaz, Bildad, Sofar, Onezym...
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
zulugula
Zainteresowany
Posts: 418
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:06 pm
Location: Gdańsk
Contact:

Post by zulugula » Fri Aug 08, 2003 5:46 pm

Hmm ciekawe imiona {o} ja jednak pozostanę przy swoim chociaż nie przepadam za nim aż tak bardzo ale nie jest złe. A moje pozostałe imiona no cóż powiedzmy że już je wymienialiście :D
Tell me why it costs so much to live...

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Fri Aug 08, 2003 5:53 pm

No to was rozśmieszę... Moja rodzina ma upodobanie do dziwnych imion. Dziadek Zenon, pradziadek Ignacy, babcia Regina, gdzieś tam się plącze Antonina, Jacenty, a najlepsza z tego wszystkiego jest jakaś strasznie daleka krewna, na którą wszyscy mówili Serafina, choć na chrzcie nadano jej imię... Symforyja. Autentyczne... Dobrze, że rodzice nie wpadli na pomysł rodzinnych imion, bo to było by chyba na pierwszym miejscu...

A co do dziwnych imion - Leokadia, Rozamunda, Barek, Jaśmina, Hilary, Odon, Oda (historyczne swoją drogą...), Bazyli, Delfina...
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests