Języki

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

User avatar
Lissy
Nowicjusz
Posts: 101
Joined: Tue Nov 16, 2004 2:30 pm
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Lissy » Tue Nov 15, 2005 5:09 pm

Ja znam całkiem nieźle angielski, rosyjski, teraz zaczęłam się uczyć francuskiego. Niemieckiego nigdy w życiu się nie uczyłam i unikam tego jak ognia. :twisted: Jak byłam niedawno na obozie koleżanka uczyła mnie japońskiego, to też coś umiem. I jeszcze język elfów. :twisted:

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by freja » Sun Dec 11, 2005 7:49 pm

język elfów? :shock: chyba ktoś tu się Lotra naczytał za dużo...
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Sun Dec 11, 2005 9:08 pm

A i owszem Tolkiena :) Tolkien w swojej Trylogii nie wkładał w usta swoich nieśmiertelnych bohaterów bełkotu. Stworzył na potrzeby tejże rasy język elficki oparty między innymi na brzmieniu języka fińskiego. Najzagorzalśi miłościcy Tolkiena rozmawiają nim na zjazdach poszerzając jego słownik i ulepszając go drobnymi korektami. Nie mniej podstawy gramatyczne wytyczone przez autora do dziś obowiązują i już nie jedna debata na temat książek tego pana została w nim przeprowadzona. Enya pisząc theme song do "Drużyny pierścienia" korzystała z pomocy najlepszych znawców w tej dziedzinie. Podobnie uczynił scenarzysta na życzenie samego Jacksona, który chciał wiernie oddać charakter rasy elfów.

http://www.lodz.tpsa.pl/iso/Tolkien/Ard ... html#nazwy

User avatar
Ava
Gość
Posts: 7
Joined: Tue Jul 27, 2004 7:44 pm
Location: Antar

Post by Ava » Wed Jul 19, 2006 11:41 am

angielski...uwielbiam, kocham, czczę :wink: ...uczę się go od 4 podstawówki, i jest to mój ukofany język(prócz polskiego oczywiście)..od gimnazjum uczę się rosyjskiego, i też go lubię (a uwielbiać zaczęłam od 2 liceum czyli niedawno), alfabet jest piękny, a brzmienie takie melodyjne...a chciałabym umieć wiele języków jeszcze...marzy mi się islandzki, japoński i czeski..i łacina, bardzo bym chciała się jej nauczyć :) a co do języka elfów, to umiałam napisać swoje imię i nazwisko :)
"Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nigdy nie gaś światła nadziei..."B.D.

Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by Magea » Wed Jul 19, 2006 12:23 pm

Od 4 klasy podstawówki uczę się jedynia angieskiego. Nie powiem żebym kochała ten przedmiot. Najgorsze jest to że chociaż uczę się tego języka tak długo to wątpie czy bym się z kimkowliek po angiesku dogadała. Nie licząc zdania Do you speak english No I don't .. :P

Teraz ide do LO. Mam nadzieje że mój poziom się parę półek wyżej podniesie. Oprócz anglika zacznę się uczyć niemieckiego i też nie napissze żebym się specjalnie cieszyła o wiele bardziej wolałabym hiszpański (nie dość że pomoc w rodzine i to bardzo dobra to jeszcze łądny kraj :))

Co do łaciny .. heh z uwagi że ide do klasy humanistycznej będe miała 2 godziny języka łacińskiego w tygodniu.

Japońśki .. jak bym chciała to mogę się go uczyć w swojej nowej szkole. Bo lekkcje języka japońskiego też tam są, ale jako zajęcia dodatkowe. Dzięi tym zajęcią japończycy mają japoński przewodnik po Wrocławiu :P
:)

User avatar
Ava
Gość
Posts: 7
Joined: Tue Jul 27, 2004 7:44 pm
Location: Antar

Post by Ava » Fri Jul 21, 2006 1:26 pm

łacina w szkole...jak ci zazdroszczę :wink: ...chociaż ja też mam możliwość się uczyć łaciny, i zamierzam z niej skorzystać. Co do niemieckiego - przyłączam się do klubu ludzi którzy nienawidzą niemieckiego :twisted: nigdy się go nie uczyłam i nie będę, ale go nie znoszę.
"Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nigdy nie gaś światła nadziei..."B.D.

User avatar
MissIndependent
Nowicjusz
Posts: 69
Joined: Fri Jun 05, 2009 8:21 pm
Location: Gliwice/Zabrze
Contact:

Re: Języki

Post by MissIndependent » Thu Apr 22, 2010 5:26 pm

polski - to chyba jasne.... angielski - uwielbiam :D hiszpański :) niemiecki, choć go nie cierpię :nie: planuję nauczyć się japońskiego tylko jeszcze nie wiem kiedy.

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Języki

Post by Beauty_Has_Come » Thu Jun 17, 2010 9:05 pm

Chciałabym Was zapytać, drodzy Roswellianie, jak oceniacie szkolne lekcje językowe. Czy uważacie, że można dobrze opanować język korzystając jedynie ze szkolnych zajęć (i oczywiście własnej pracy, nie tylko nad zadaniem domowym), czy też konieczna jest inwestycja w szkołę językową.

Wiadomo - w klasie poziom znajomości języka często jest zróżnicowany, a w szkole językowej (przynajmniej teoretycznie) w jednej grupie są osoby na bardzo zbliżonym poziomie zaawansowania. Ta druga opcja jest jednak bardzo kosztowna...

Gdzie uczyliście się języka i z jakim skutkiem?
Image

User avatar
MissIndependent
Nowicjusz
Posts: 69
Joined: Fri Jun 05, 2009 8:21 pm
Location: Gliwice/Zabrze
Contact:

Re: Języki

Post by MissIndependent » Fri Jun 18, 2010 3:58 pm

ja nie inwestowałam w szkołę jezykową, jeśli chodzi o j.angielski. moich rodziców ne było na to stać, więc musiałam sobie sama radzić. jakbym tylko i wyłącznie polegała na lekcjach to nie umiałabym dobrze angielskiego. ale włożyłam w to masę własnej pracy, więc teraz umiem go na tyle świetnie, na ile się da. w kazdy mrazie wszędzie sie wybronię :) tak więc same lekcje jezykowe w szkołach średnich czy gimnazjum, które nie są 2języczne, oceniam dość słabo.

natomiast na hiszpański poszłam do szkoły językowej. chodziłam przez 2lata i oceniam to dobrze :) oczywiscie czytanie poezji mi się raczej do niczego nie przyda, ale cóż.... bd musiała wrócić do tej szkoły, bo po hiszpańsku samemu to raczej się człowiek nie nauczy. anguielskiem nas bombardują z róznych stron, wystarczy się trochę wysilić, ale z hiszpańskim już tak nie jest.

User avatar
Czips
Zainteresowany
Posts: 283
Joined: Sun Dec 18, 2005 11:12 pm
Location: Katowice rulezz

Re: Języki

Post by Czips » Mon Jun 21, 2010 11:22 pm

jak dla mnie - jak się chce to i lekcje w szkole wystarczą.
Godzina późna, wychodzę.
Oślepia mnie księżyc,
Oślepia mnie uczucie,
Wracam... Sam...

User avatar
irien7
Zainteresowany
Posts: 486
Joined: Mon Feb 15, 2010 7:11 pm
Location: Szczecin

Re: Języki

Post by irien7 » Tue Jun 22, 2010 4:46 pm

Czips wrote:jak dla mnie - jak się chce to i lekcje w szkole wystarczą.
Tylko trzeba mieć dostatecznie dobrego nauczyciela. Moja z liceum sie do takich nie zalicza niestety.
I włożyć w to sporo własnej pracy.

Osobiście nigdy nie chodziłam na żadne kursy ani korki. Tyle co w szkole i samemu.

User avatar
MissIndependent
Nowicjusz
Posts: 69
Joined: Fri Jun 05, 2009 8:21 pm
Location: Gliwice/Zabrze
Contact:

Re: Języki

Post by MissIndependent » Tue Jun 22, 2010 5:52 pm

ja angielskiego z liceum tez dobrze nie wspominam. poziom był dostosowany do tych, którzy byli najsłabsi :roll:

User avatar
Czips
Zainteresowany
Posts: 283
Joined: Sun Dec 18, 2005 11:12 pm
Location: Katowice rulezz

Re: Języki

Post by Czips » Fri Jun 25, 2010 11:02 pm

a ja nauczycielkę z liceum wspominam bardzo sympatycznie i jestem jej wdzięczna, za to co zrobiła :)

i pisząc, że lekcje w szkole wystarczą, nie miałam na myśli nauczyciela. Bo jeżeli się dostatecznie chce, same książki wystarczą.
Godzina późna, wychodzę.
Oślepia mnie księżyc,
Oślepia mnie uczucie,
Wracam... Sam...

User avatar
irien7
Zainteresowany
Posts: 486
Joined: Mon Feb 15, 2010 7:11 pm
Location: Szczecin

Re: Języki

Post by irien7 » Sat Jun 26, 2010 8:17 pm

Czips wrote:a ja nauczycielkę z liceum wspominam bardzo sympatycznie i jestem jej wdzięczna, za to co zrobiła :)

i pisząc, że lekcje w szkole wystarczą, nie miałam na myśli nauczyciela. Bo jeżeli się dostatecznie chce, same książki wystarczą.
Ja miałam taką w gimnazjum, bardzo dużo nas nauczyła.
Nie wszyscy nadają się na nauczycieli, niestety.

User avatar
ela12
Starszy nowicjusz
Posts: 140
Joined: Sat Feb 06, 2010 9:58 pm
Location: Kraków
Contact:

Re: Języki

Post by ela12 » Mon Sep 20, 2010 7:56 pm

znam niemiecki i angielski, ale to ciagle podstawy, w sumie teraz w technikum czuje, ze bardziej sie ich naucze :D
Is it really true could you save yourself, for someone who, loves you for you?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests