Horrory - czy lubisz się bać?

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

Czy lubisz się bać?

Tak
31
54%
Nie
5
9%
Czasami
21
37%
 
Total votes: 57

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Mon May 03, 2004 7:48 pm

Zarówno czytałam jak i oglądałam film i uważam że są super. Przy okazji można się trochę "pobać" :)
Image

User avatar
Athaya
Zainteresowany
Posts: 298
Joined: Sun Jun 20, 2004 2:14 pm
Location: Kalisz

Post by Athaya » Sun Jul 11, 2004 7:06 pm

:lol: bardzo chciała bym się troszke pobać :lol: ale nie trafiłam jeszcze na Ring:( a bardzo chciała bum to zobaczyć... hmm do horroru muszi być jak dla mnie "odpowiednia" atmosferka 8) ciemno i cichooo... tak chciał bym się pobać:) Oglądał ktoś Rsident Evil :?: Ja tak... Nie był zły:) ale ja potrzebuje czegoś znacznie mocnieszego 8) Jeśli któś zna coś takiego niech da znać:):):):) Bedę wdzięczna:)
Pozdrówka.
Image

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Mon Jul 12, 2004 1:07 pm

Parę dni temu obejrzałem "Jeepers Creepers". Niezły, naprawdę niezła rzecz. Film miał świetny klimacik i szło się trochę podenerwować (bać może nie, ale z drugiej strony ja na mało czym się boję).
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by freja » Thu Jul 15, 2004 3:35 pm

Ja natomiast dziś w nocy obejrzałam... uwaga... "Teksańską masakrę piłą mechaniczną"... remake z ubiegłego roku z Jessicą Biel Matko! Bałam się razem z koleżanką... tam są takie sceny, że osoby którym niemiłe są widoki wiszących... dobra różnych części ciała, to nie polecam, ale straszny, nie tak jak The Ring, ale też... Cały czas leciał mi w głowie cytat, że Shreka: "... robią rękawiczki z ludzkiej skróy, wyciskają świeże białka z oczu... najlepiej smakuje na tostach..." jakże ten cytat odpowiada temu filmowi... nauka na przyszłość: nigdy nie pojadę do Teksasu i nie wezmę nigdy żadnego autostopowicza/ki...
Potem dla rozluźnienia obejrzałam "ICE AGE", a potem "Egzorcysta" poszedł w ruch... też straszne... ale nie aż tak... bardziej obleśne... jednak robi taką atmosferkę że huhuhuhuhuhuhuhu :twisted:
Image

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Sat Jul 24, 2004 11:47 am

A oglądał ktos "Świt żywych trupów (Dawn of the dead)"? BO stwierdziłam, że muszę sobie ściągnąć jakiś horrorek, i nie moge się zdecydować, ale chyba wybiorę tego. Mam jednak najpierw pytanie: WartO?
Image

User avatar
Smerfeta
Nowicjusz
Posts: 82
Joined: Mon Jul 19, 2004 6:21 pm
Location: Smerfolandia :)
Contact:

Post by Smerfeta » Thu Aug 05, 2004 3:41 pm

Nie wiem Maddie, ale ja polecam "Oszukać przeznaczenie"(obie części). Może to i thriller :roll: ale zato bardzo dobry, podchodzący pod horror. Naprawdę-warto go obejrzeć. Zachęcam :lol: !!!
"Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
I ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
I nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
Czy pierwsza jest ostatnią
Czy ostatnia pierwszą. "
Jan Twardowski

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Thu Aug 05, 2004 4:07 pm

Oszukac przeznaczenie to przeciez komedia... :shock:

natomiast Taking Lives (Zlodziej Zycia) horrorem z pewnoscia nie jest, ale momentami poziom napiecia mozna porownac do pierwszego razu na Ringu (a to duzo).
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Thu Aug 05, 2004 9:05 pm

piter wrote:Oszukac przeznaczenie to przeciez komedia... :shock:
komedia!!!!!!!, jaka komedia :shock: , ja, zanim się jeszcze dobrze zaczęła pierwsza część skasowała ją z kompa, jakieś fruwające po ścianach duchy były wystarczającym powodem...
Czytaj między wierszami...

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Thu Aug 05, 2004 9:38 pm

mnie tam bawil... wiem, ze mam troche skrzywione poczucie humoru, ale przeciez ten film opieral sie na jakims wyjatkowo nonsensownym pomysle i jedyne co w nim bylo ciekawe to sceny smierci - a te sie swietnie ogladalo radosnie zgadujac co sie zdarzy w nastepnym momencie 8)

ps: akurat duchow nie pamietam :roll:
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
aras
Zainteresowany
Posts: 460
Joined: Fri Aug 15, 2003 3:59 pm
Location: Będzin

Post by aras » Thu Aug 05, 2004 9:55 pm

prawdopodobnie to nie były duchy tylko cienie, ale tak jak wcześniej napisałam skasowałam film jeszcze zanim dobrze się zaczął...
Czytaj między wierszami...

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Fri Aug 06, 2004 1:16 am

I nie obejrzałaś "Oszukać przeznaczenie"? :shock: Było nie było, film stał się tak znany, że mieć i nie obejrzeć to doprawdy wstyd.

PS: Straszny nie był, ale można go na siłę horrorem nazwać. Teraz po prostu nie robią strasznych horrorów.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Sat Aug 07, 2004 2:05 pm

Szczerze mówiąc to po początku sama nie odwarzyłabym się obejrzeć (początek był nawet fajnie zrobiony to nie były duchy tylko cienie na ścianach alexa, otwierały się książki na jakiś wyrazach "śmierć" coś takiego miejwięcej było) potem film zaczynał się robić nie tyle straszny ale ciekawy. I wymysły śmierci tych ludzi też były niezłe. Po obejrzeniu moge przyznać że nadaje się na typowy thriller. Oszukać oglądsałam chyba 1 i 2 część po trzy razy (za pierwszym sama za drugim z koleżanką itd. ) i ten film po kilku razach nie wydaje się nudny... on ma coś w sobie. Lubie ten film :)

Co do Świtu Żywych trupów to ponoć jest świetny, podchodzący pod horrory tego typu z dawnych lat ale mocniejsza i lepsza wersja... Sama zresztą nie oglądałam ale moja koleżanka mówiła że jest świetny.

A co powiecie o "Osadzie" byłam w kinie na POjutrze i tam widziałam reklamówke Osady. Nawet nie wiem do końca czy to horror ale na to się zapowiadało bo sama reklamówka mnie przeraźiła (może nie tyle że przeraźiła tylko zaciekawiła :) ) Z niej udało mi się dowiedzieć że chodzi o jakąś wioske, która jest koło jakiegoś lasu do której nie wolno wchodzić bo tam są "ONI". (COś w wiśniowych kapturach) Przyciąga ich kolor czerwony (np. kwiatki itp.) Ich przyjście jest uprzedzone dzwonem. Naprawde zwiastun jest rewelacyjny. Jeśli ktoś wie albo oglądam ten film to weźcie coś powiedzcie. Bo sobie go ściągam, i chce wiedzieć czego mam oczekiwać :P

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sat Aug 07, 2004 3:20 pm

bylem wczoraj na Fahrenheicie i tez widzialem trailer Osady :mrgreen:
genialny:
najpierw byl "6ty zmysl" (ciekawy film)
pozniej "Niezniszczalny" (bardzo kiepski film - Pan Szklanka rox!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:)
nastepnie "Znaki" (nie ma takiego epitetu ktory by oddawal sprawiedliwosc temu "dzielu" - potworna, nieziemska nuda, totalny bezsens, kretynizm, itd...)
A TERAZ JEST "OSADA"

jakby ktos nie zauwazyl, to zwracam uwage na pewna tendencje znizkowa... 8)

po takiej reklamie postaram sie omijac kino szerokim lukiem... :roll:
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Sat Aug 07, 2004 5:04 pm

Szukałam na czegoś na temat osady (a okazało się jednak że nie mam jej skąd ściągnąć a neta mam wolnego i nie mam skąd wziąść i musze iść do kina a to będzie nie ciekawe.. )

Image

A jak znalazłam oficjalną strone to tak się przestraszyłam jak jakaś mała dziewczynka mówiła... i w zasadzie nie wiem dlaczego. Na tej stronie można zobaczyć też zwiastun... Także polecam
:arrowd:
http://thevillage.movies.go.com/

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Mon Aug 09, 2004 10:11 am

A ja na "Osadę" pójdę (a jak nie pójdę do kina, to obejrzę na pewno w domku) i Piter mnie nie zniechęci :P

I
Nie odsłaniaj zakazanego koloru. On ich przyciąga.
II
Nie wchodź do lasu. Oni tam czekają.
III
Nasłuchuj bicia dzwonu. On zwiastuje ich nadejście.
fragment recenzji z Cogito wrote:(...)W małej wiosce zżyta ze sobą społeczność wiedzie spokojne - pozornie oczywiście - życie, koncentrując się na zwykłych ludzkich sprawach, tzn. na prqcy, nieszczęśliwej miłości i wyznaniach typu "Kocham Cię bardziej niż słońce i księżyc razem wzięte" :P Społeczność jest zżyta, bo nie ma innego wyjścia - nikt z tytułowej osady nie moze wystawić nosa poza wioskę, bo w okolicznych lasach żyją tajemnicze, krwiożercze stworzenia. Film mógłby być metaforą lęku ludzi przed zmianami i tak, trochę na siłę, można go odczytywać (...) Ale niestety bestie nie przypominają metafor - wyłażą z lasu i rozrabiają w wiosce. Lepiej by było dla filmu, gdyby w ogóle się nie pokazały..."
Pewnie rzeczywiście było by lepiej ("Znaki" miały w sobie nutkę przerażenia, kiedy wszystko było takie niewiadome i tajemnicze - ale gdy pojawił się kosmita, zachciało mi się śmiać :wink: ), ale i tak film zapowiada się interesująco :)


Co do "Final Destination" - na pierwszej części nie tyle się bałam, ale płakałam, bo "coś" do mnie dotarło. A sceny śmierci były faktycznie rozbrajające :lol:

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Mon Aug 09, 2004 10:20 am

Ja też pójde na Osade :D Mi tam się podobał zwiastun i musze pujść...

Co do Znaków to dla mnie były beznadziejne i mnie również kosmita doprowadził do łez, po plakacie film zdawał się fajny... a tu...? Beznadziejny i denny film. Śmiać mi się chciało jak patrzyłam jak ci kosmici chodzą itp itd. Koniec też był daremny. Także nic innego niż beznadzieja.

User avatar
niki
Zainteresowany
Posts: 327
Joined: Sat Jul 26, 2003 11:35 pm
Location: Dolny Śląsk
Contact:

Post by niki » Thu Aug 12, 2004 10:21 pm

Oj nie mówcie mi o Osadzie ja po prostu musze to zobaczyć tym bardziej że uwielbiam 6 Zmysł.Jak ktoś to obejrzy to bardzo prosze o wrażenia!

User avatar
Smerfeta
Nowicjusz
Posts: 82
Joined: Mon Jul 19, 2004 6:21 pm
Location: Smerfolandia :)
Contact:

Post by Smerfeta » Fri Aug 13, 2004 7:33 pm

No właśnie, napiszcie recenzje z tego filmu bo wydaję mi się, że będzie dobry :roll: . Ja do kina nie pójdę ale obejrzę go na kompie (jeżeli mój brat będzie tak wspaniałomyślny i mi ściągnie z internetu na płytkę). Wydaje się naprawdę dobry ale to tylko moja opinia przed obejrzeniem-zobaczymy.
"Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
I ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
I nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
Czy pierwsza jest ostatnią
Czy ostatnia pierwszą. "
Jan Twardowski

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Sat Aug 14, 2004 7:04 pm

Jak narazie powinny nam wystarczyć recenzje innych (póki ktoś z nas tego nie obejrzy)
Krótki opis filmu:
Pensylwania, rok 1897. W pozornie idyllicznej, izolowanej od świata osadzie, życie toczy się harmonijnie, w rytmie dyktowanym przez ciężką pracę. Okazuje się jednak, że w lasach, otaczających miasteczko, żyją przerażające istoty, które, na mocy niepisanego porozumienia, nie atakują mieszkańców. Nazywane są "tymi, o których nie mówimy". Lucius Hunt, młody człowiek, pełen odwagi i ciekawości, ma zamiar złamać obowiązujący od zawsze zakaz wkraczania do lasu...

Te komentarze też są z Stopklatki:
Irytujący, debilny, kompletne nieporozumienie. I to lubię! Przyznaję nagrodę Złotej Maliny! Bardziej się bałem na Garfildzie! Czy budżet filmu przekraczał pensję pokojówki? Ja bym zrobił lepszy las.
2004.08.14 15:55:14, Nie znam się na kinie

trzeba bylo się nie nastawiać na thriller, uważam że ten film jaet całkiem dobry
2004.08.14 11:55:38

Film zdecydowanie dla ludzi o mocnych nerwach - trzeba mieć stalową cierpliwość, żeby nie wyjść przed końcem. Być może jakby go reklamowali (kampania to majstersztyk przy filmie) jako przedstawiciela innego gatunku to może by było mniej rozczarowanych (ale i mniej w kasie...). Sam pomysł może i dobry, ale nie w tej konwencji do pokazania.
2004.08.14 09:28:40, K.

To wina zapowiedzi, a nie kiepski film...Jak ktos dobrze zrozumial "Szosty zmysl" i "Znaki", to na tym filmie sie nie zawiedzie.
2004.08.14 00:30:38, Pluto

Cos potwornego! Bylem nastawiona na thriller a w kinie okazalo sie jestem na melodramacie!! Stracone pieniadze i czas. Najgorszy film jaki w tym roku widzialem!!!
2004.08.14 00:11:14, Blizniak1

Z filmami p. Shyamalana jest tak ze dla jednych sa rewelacyjne a innych nudza. Jednak wiekszosc filmow tego rezysera opiera sie na tym samym schemacie: na poczatku akcja rozwija sie, powoli wzrasta napiecie aby pod koniec filmu zaskoczyc widza calkowicie. Tak bylo w 6-tym zmysle, niezniszczalnym a takze w osadzie. Roznica jest tylko taka ze w 6-tym zmysle oplacalo sie dotrwac do konca natomiast w niezniszczalnym i osadzie niekoniecznie. Pozostaje miec tylko nadzieje ze Shyamalan zmieni cos w koncu sbosobie tworzenia swoich filmow i nie tylko koncowki filmow bede intrygujace.
2004.08.13 21:51:02, Bodzio

Szkoda ze nikt nie potrafi zwrocic uwagi na dobre strony tego filmu...Szkoda ze nikt nie pomyslal ze tu chodzi o to, ze pomimoo strachu mozna zrobic wszystko dla drugiego czlowieka!!!ja goraco ten film polecam i zwroccie uwage na wspaniala gre glownej bohaterki :D pozdrawiam
2004.08.13 14:40:11, Jessa

Co za debile! Blondi i Bootz- jeśli chcecie porozmawiać o filmie to wejdźcie sobie na jakąś grupe dyskusyjna a nie odbierajcie przyjemności oglądania innym!!! A na następny raz zastanówcie sie na czym polega różnica między recenzją a streszczeniem. Dupki :P
2004.08.13 14:24:15, Aga

W błąd zostali wprowadzeni wszyscy, którzy czekali na ten film. To nie jest thiller ale film z gatunku fantazy, baśń. Nie polecam poza tym nikomu kto wierzy iż trailer poprzedzający film jest odzwierciedleniem szybkości akcji. Choć film na swój sposób ciekawy wyszłam z kina zniesmaczona, ponieważ nastawiałam się na "gęsią skórkę" a dobranockę zawsze mogę obejżeć o 19.00-stej.
2004.08.13 12:25:33, Dziamdziak

czy nie mozna napisac kilku slow o aktorach efektach i ogolnie pomysle na film .??? oczywiscie ze nie bo zdarzaja sie tacu zakompleksieni gnojkowie macho ktorzy (o rany ) widzieli wczesnije film niz inni (niesamowite wyroznienie) poczuli sie dowartosciowani a moze i usatysfakcjonowani ze moga walnoc to co jest na koncu wielkie dzieki zapowiadal sie swietny film wiec go stosownie polece rodzince bez zwierzecych zachowan typu zdradzenie zakonczenia
2004.08.13 12:16:57, zgadzam sie z imką

Rozmowe z reżyserem Osady znajdziecie tu ==>
http://serwisy.gazeta.pl/film/1,22533,2225920.html

To było dla tych którym nie chciało się o tym szukać :)

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Sun Aug 15, 2004 12:59 am

Jak widać komentarze raczej nie są wyrażeniami podziwu i ponoć zwiastun ma być świetny w porównaniu do filmu... także, i tak pójde na film. Narzie znalazłam polską oficialną stronę filmu z reklamy na onecie...
http://www.forumfilm.pl/osada/index.htm

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests