Horrory - czy lubisz się bać?

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

Czy lubisz się bać?

Tak
31
54%
Nie
5
9%
Czasami
21
37%
 
Total votes: 57

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Fri Jan 09, 2004 11:32 pm

Polecam filmik "łowca snów" wg opowiadania Kinga, grają Freeman, Jane, Lee... Efekty wspaniałe, potworki przerażają, są i obcy, którzy wyglądają też niczego sobie. A i fabuła ciekawa i orginalna.

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sat Jan 10, 2004 2:28 am

Szati, ja wyraznie napisalem, ze nie czytuje horrorow... :roll:

Luca, ja wlasnie nie czytam z kompa... :lol:
to, ze mam tu pokazna biblioteczke, nie znaczy, ze chocby znam jej zawartosc.. :lol:
a co do psucia oczu, ostatnio znalazlem w necie cos genialnego - syntezator mowy - najnowszy to glos "Agaty" - nie jest to jeszcze przyjemne w sluchaniu, ale po jakims kwadransie czlowiek sie przyzwyczaja i bez wiekszego wysilku rozumie czytany tekst - tak wiec nie niszcze oczu jak juz sie skusze jakas lektura z ekranu... moge sobie czytac ksiazki do poduszki.. z zamknietymi oczami.. :mrgreen:
bardzo polecam kazdemu kto ma podobny problem...
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sat Jan 10, 2004 7:52 am

Renya, o czym jest ten filmik?
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Sat Jan 10, 2004 9:41 am

"Łowca snów" jest o piątce przyjaciół (chłopców, później mężczyzn) którzy posiedli dzięki jednemu z nich pewien dar. Dar czytania myśli, czy też ich wyczuwania. Gdy mają po trzydzieści parę lat spotykają sięw pewnym domku i tu zaczyna się historia. W pobliżu ląduje awaryjnie staek obcych. Bynajmniej nie jest to ich pierwsze lądowanie, wojsko o nich wie, wie też jak zabić obcych. A ci obcy ą bardzo be. Rola tych przyjaciół polea na poświęceniu życia w obronie nas, szarych obywateli i całego świata przed zarazą wywołaną przez obcych. Film trwa 128 minut, ale nie czuje się tego. Bardzo wartka akcja, nie ma przynudzania czy moralizatorstwa.

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Sat Jan 10, 2004 11:10 am

hmm ciekawie zapowaida sie ten filmik ;) chyba se wypozycze i zobacze o czym jest :twisted:

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Sat Jan 10, 2004 5:36 pm

. A ci obcy ą bardzo be.
Po prostu nie mogę z tego tekstu, świetne Renya! :) Fabuła "Lowcy snów", z tego co przeczytałam, przypomina mi pewien serial telewizyjny pt. "Przybysz", który był emitowany na TV4. Wracając do horrorów: obejrzałam dziś "13 duchów"...i , przeprasza, ale czy to jest horror :?: Jeśli tak, to widocznie o wiele więcej trzeba, by mnie przestraszyć.

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sat Jan 10, 2004 5:41 pm

przeciez pisalem, ze to komedia - tak jak Jeepers Creepers 8)
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

Luca
Starszy nowicjusz
Posts: 247
Joined: Tue Aug 05, 2003 9:58 pm

Post by Luca » Sat Jan 10, 2004 5:49 pm

Renea kuszacy opis :mrgreen: ( nie mam tam soczystych scen ucinania glow i obrzydliwych, "realistycznych" do niemozliwosci potworow :twisted: ) Wiec zapowiada sie ciekawie...

Piter sluchac tym bardziej bym nie mogla... :roll: Ja wiem, ze na przemeczenie jest to cudowne lekarstwo, ale jak on(ona) by sobie tam gadal, to ja bym zaczela myslec o wydarzeniach z minionego dnia, a nie o fabule :lol: A czytanie jest doskonale na poprawe ortografii :twisted:

User avatar
Szalona_Szatynka
Zainteresowany
Posts: 266
Joined: Tue Jul 15, 2003 9:40 pm
Location: #Ziemia - trzecia planeta od Słońca#

Post by Szalona_Szatynka » Sun Jan 11, 2004 6:28 pm

Pit a pamiętasz na jakiej stronce znalazłeś ten syntezator mowy :roll: ??

Przejrzałam tą długalachna listę i z książek Kinga znalazłam :
-Siostrzyczki z Elurii
-Skazani na Shawshank
-Carrie
-Strefa smierci
-Wielki Marsz
-Marzenia i Koszmary 2
-Pokochala Toma Gordona
-Desperacja
-Mroczna wieza I. Roland
-Miasteczko Salem

Czytał ktoś coś z tego??
---"We are beautiful in every single way - Yes, words can bring us down..."---Image
---------------:mrgreen: PoZdroWiOnKa Dla LuśKi, MeNelKi oRaZ LysS :mrgreen:----------------

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Sun Jan 11, 2004 9:34 pm

Ja czytałam: Carrie, Skazani.. , Miasteczko...Mogę z czystym sumieniem polecić do czytania. Akurat wszystkie są też sfilmowane. Mimo iż filmy są bardzo dobre szczególnie Skazani, to wolę książki.

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Sun Jan 11, 2004 9:52 pm

hmm carrie to ogladalam swietny film naprawde co do skazani tez ogladalam...a hmm czytalam miasteczko salem tez dobra ksiazka ;) wogole king jest dobrym pisarzem ;)

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Mon Jan 12, 2004 6:51 pm

hehe i dobrze :D po za tym King ma swoj taki styl i naprawde jego ksiazki wciagaja :D

liz
Fan
Posts: 569
Joined: Sun Dec 21, 2003 5:31 pm

Post by liz » Mon Jan 12, 2004 8:32 pm

Tak chwalicie jego książki, że chyba muszę je przeczytać... jutro lecę do biblioteki... A tak w ogóle, to Skazani na Shawshank to też książka? No i Carrie... myślałam, że to tylko filmy...

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Mon Jan 12, 2004 9:38 pm

Liz, na podstawie tych książek zostały nakręcone filmy :) Ja na razie kończę Carrie...kończę i kończę, ale nie mam czasu, żeby ją skończyć :?

liz
Fan
Posts: 569
Joined: Sun Dec 21, 2003 5:31 pm

Post by liz » Mon Jan 12, 2004 10:27 pm

lizzy, a o czym jest Carrie? U nas prawie na pewno nie ma... w takiej dziurze? Jutro lecę do publicznej...

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Mon Jan 12, 2004 11:02 pm

Liz: "Carrie" to opowieść o młodej dziewczynie, posiadającej potężną moc telekinezy. Jej matka - fanatyczka religijna - wychowuje ją bardzo rygorystycznie i za wszelką cenę próbuje ochronić córkę przed grzechem, co przejawia się m.in. tym, że nie informuje jej o przejawach dziewczęcego dojrzewania :wink: Carrie jest nieakceptowana przez rówiesników, stanowi obiekt kpin, jest narażona na docinki ze strony szkolnych znajomych. Pewnego dnia dziewczyna buntuje się przeciwko matce i wbrew jej woli idzie na szkolny bal. Tam rozpętuje się piekło - Carrie używa swojej mocy, by zemścić się na swoich prześladowcach.

Image

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Mon Jan 12, 2004 11:07 pm

hmm ja ogladalam film Carrie ... jeju ta scena kiedy ich wszystkich zabijala...o ja to trzeba zobaczyc

liz
Fan
Posts: 569
Joined: Sun Dec 21, 2003 5:31 pm

Post by liz » Mon Jan 12, 2004 11:10 pm

A czy to przypadkiem nie w Carrie grała Emillie?

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Mon Jan 12, 2004 11:21 pm

Zgadza się, Liz - jeœli mnie pamięć nie myli, to Emi grała w nowszej wersji filmu :) Nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci, w jakiej roli wystšpiła.
Kadr z filmu:
Image

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Mon Jan 12, 2004 11:22 pm

Carrie jest dość starym filmem. Chyba z lat 70. Głowną rolę grała Sissy Spacek czy jakoś tak. Chyba że jest nowsza wersja tego filmu.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests