Horrory - czy lubisz się bać?

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

Post Reply

Czy lubisz się bać?

Tak
31
54%
Nie
5
9%
Czasami
21
37%
 
Total votes: 57

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Horrory - czy lubisz się bać?

Post by freja » Sun Sep 21, 2003 7:30 pm

No właśnie czy lubicie się bać? jaki jest wasz ulubiony horror? najstraszniejsza scena?...
P.S Kto może odpowiedzieć mi na pytanie co znajduje się na kasecie VHS w The Ring gdzie wszyscy po 7 dniach umierają?
Image
Image

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Sun Sep 21, 2003 7:44 pm

Ja z zasady nie lubie horrorow choc zdazaly sie wyjatki.
Mam teraz w planach obejzenie The Ring albo Ringu. Co mi radzicie obejzec? Wersje japonska czy amerykanska kopie?

User avatar
Doreen
Starszy nowicjusz
Posts: 211
Joined: Sat Sep 20, 2003 11:54 am
Location: Poznań
Contact:

Post by Doreen » Sun Sep 21, 2003 8:24 pm

Ja też z zasady nie lubię horrorów bo jestem zbyt strachliwa :oops: No ale czasem jak mam ochotę to oglądam horrory :)
Najlepszy według mnie to The Ring, jeszcze na żadnym filmie się tak nie bałam. No i ta dziewczynka.... śniła mi się po nocach chyba przez tydzień :P

Kwiat_W ja nie oglądałam japońskiej wersji ale słyszałam różne opinie na jej temat. Niektórzy twierdzą że jest bardziej straszna, a niektórzy że bardziej ich śmieszyła niż straszyła (ze względu na język). Najlepiej jakbyś obejrzył obydwie wersje :)

freja - ja moge ci powiedzieć co było na tej kasecie, ale chyba nie tutaj bo bym zepsuła frajdę oglądania wszystkim co chcą obejrzeć (np. Kwiat_W) :wink:

User avatar
tigi
Zainteresowany
Posts: 372
Joined: Fri Aug 01, 2003 6:30 pm
Location: Poznań
Contact:

Post by tigi » Sun Sep 21, 2003 8:27 pm

Lubię horrory, ale takie na ktorych mozna się bać i czuc tajemniczość. Widziałm Ring, ale tan amerykański. uważam że nie był zły. Moja koleżanka cały czas się bała, palce wbijała innej koleżanć\ce w rękę, no i zasłaniała często oczy. Ale aż tak straszny nie był. Na Znakach też się bała, a tam były tylko zielone ludki, wielkości człowieka. To był nawet człowiek, tylko że przebrany.
Ostanio widziałam Koszmar minionego lata, był fajny.

User avatar
Doreen
Starszy nowicjusz
Posts: 211
Joined: Sat Sep 20, 2003 11:54 am
Location: Poznań
Contact:

Post by Doreen » Sun Sep 21, 2003 8:32 pm

Ee, Znaki to mi się wogóle nie podobały :x Nawet nie zaliczyłabym tego filmu do gatunku horrorów... Jak zobaczyłam te zielone ludziki to myślałam że wybuchnę ze śmiechu... No ale podobno ten film ma głebsze przesłanie którego ja nie zrozumiałam... :?

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by freja » Sun Sep 21, 2003 8:36 pm

głównie chodzi mi oto czy było tam coś strasznego lub obleśnego np. jakaś popleśniała twarz czy coś takiego. Słyszałam też że ten amerykański był straszniejszy każdy się bał sceny z trupem w szafie...


aha i co sądzicie o tym? może wcześniej to widzieliście i jaka była wasz reakcja???
http://influ.free.fr/sayit.swf
Image

User avatar
Doreen
Starszy nowicjusz
Posts: 211
Joined: Sat Sep 20, 2003 11:54 am
Location: Poznań
Contact:

Post by Doreen » Sun Sep 21, 2003 8:52 pm

Hihi znam to :lol: Jak pierwszy raz to zobaczyłam to o mało co z krzesła nie spadłam, szczególnie że w pokoju było ciemno, ja miałam słuchawki na uszach i niczego w tym stylu się nie spodziewałam :P Hihi, niezłe to było :)

Co do kasety w Ring to nie ma tam żadnej popleśniałej twarzy, ale ogólnie w filmie jest :) Na kasecie są bardzo krókie urywki różnych momentów, które są niezbędne do odkrycia zagadki. Są one straszne, ale taki jest cały film :)

User avatar
Ramzes
Fan...atyk
Posts: 1259
Joined: Thu Sep 04, 2003 9:48 pm
Location: moje miasto Tarnowem zwane

Post by Ramzes » Sun Sep 21, 2003 9:07 pm

horrory lubie bardzo ogladam je ze swoja dziewczyna The Ring widzialem jest nawet straszny ... :twisted: a co do tego to juz to widzialem kiedys i sie niewystraszylem
Lubi mnie tu niewielu :p
A większość nienawidzi :]

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Sun Sep 21, 2003 9:10 pm

Kondolencje dla Twojej dziewczyny...

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Sun Sep 21, 2003 9:10 pm

Frank z Donnie Darko - on mnie troche przerazal... wszedzie widzialem potem 2 metrowe kroliki :evil:
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sun Sep 21, 2003 11:03 pm

We mnie raczej horrory nie wzbudzają strachu. Ale i tak lubię je oglądać. Ring miał całkiem fajną atmosferkę, ale przestraszyć też mnie nie przestraszył.
Był jednak jeden film, przy którym rzeczywiście się bałem. O ile dobrze pamiętam tytuł brzmiał "Powrót żywych trupów". Te zombiaki rzeczywiście wzbudzały we mnie dreszcze. I jeszcze ten brak jakiejkolwiek możliwości ucieczki ... brr. Oglądałem też "Noc żywych trupów", ale to we mnie strachu nie wzbudziło. Zombiaki chodziły tak wolno, były raczej patetyczne niż straszne. Za to te z "Powrotu ..." - te tak, one potrafiły wzbudzić strach.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Justynka
Starszy nowicjusz
Posts: 189
Joined: Sat Aug 16, 2003 5:43 pm
Location: Toruń...

Post by Justynka » Mon Sep 22, 2003 9:53 am

mi sie podobał Ring (wersja amerykańska) Koszmar następnego lata i Final Destination
Image

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Mon Sep 22, 2003 12:23 pm

Ja jestem straszny tchórz pod tym względem i boję się horrorów...oglądałam The Ring i potem nie mogłąm spać przez tydzień :roll:
aha- i poprosiłam koleżnakę żeby mi zrobiła zdjęcie, bo bałam się Sadako...poważnie :oops: :lol:
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Mon Sep 22, 2003 1:37 pm

ech... horrory... dobry horror zdarza sie raz na milion... Ring wlasnie sie zdarzyl... jeden z lepszych filmow jakie widzialem.
teraz doobra rada: ogladajcie amerykanski.
teraz druga dobra rada: nie ogladajcie japonskiego.
na amerykanski m raz nawet udalo mi sie podskoczyc (chociaz juz nie pamietam przy jakiej scenie), natomiast na japonskim na zmiane przysypialem i smialem sie do rozpuku...
rzadko sie zdarza, zeby amerykanie czegos nie spieprzyli, ale ten film im sie udal bez dwoch zdan

ps: Jeepers-Creepers 2 niedlugo chyba bedzie w kinach!!! YEAH!!! ta kom.. to znaczy horror mlodziezowy rzadzi!!! 8)

ps2: seven daaayssss....
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Mon Sep 22, 2003 1:44 pm

a mi właśnie bardziej podobał się japoński..uważam, że był 100 razy lepszy niż made in USA. Ten klimat, te japońskie krzyki i oczy...sto razy lepsze niż amerykański ketchup na ekranie.
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
malina
Zainteresowany
Posts: 316
Joined: Tue Jul 29, 2003 10:54 pm

Post by malina » Mon Sep 22, 2003 1:45 pm

hehe już za późno...obejrzałam,a raczej przespałam japoński...amerykańskiego nie widziałam...ale teraz to już pewnie nie zrobi na mnie zamierzonego wrażenia... :D

Ja uwielbiam "Krzyk"-wszystkie 3 części,choć oczywiście jedynka jest najlepsza.I nie chodzi mi o to że jest straszny itd. tylko ta atmosfera jakaś specyficzna...uwielbiam to...po prostu niektóre filmy łączą się ze wspomnieniem chwil, w których je oglądaliśmy....film nie musi być wybitny, a i tak na długo zostaje w pamięci....

Piter Jeepers Creepers to jeden z najgorszych filmów jakie widziałam...obrzydliwe to było.... :x :D
"Jeepers Creepers, where did you get those eyes..." :lol: :lol:

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Mon Sep 22, 2003 2:03 pm

The Ring też chciałabym obejrzeć, ale obecnie planuje pójście do kina na "Ciśnienie" Aronofskiego (kto ze mnapójdzie? :P). Moim zdaniem do wszystkiego trzeba dorosnąć, szczególnie do horrorów. Kiedyś nawet do głowy by mi nie przyszło, żeby obejrzeć coś podobnego, ale teraz nie mam nic przeciwko temu, ale jednak wolę thrillery, albo jeśli już, to horrory...jak to nazwać...mądre, na których boisz się nie dlatego, że ktoś wymachuje siekierą i tonie we krwi, ale dlatego, że strach czai się w umyśle. Np. na "Koszmarze minionego lata" nie bałam się ani odrobiny (poza scenąostatnią, kiedy ktoś rozbija ścianę, ale jak można nie podskoczyć, kiedy się prawie zasypia, a tu taki łomot:P), raczej było mi do śmiechu (no i co chwilę ziewałam).

User avatar
sysia
Zainteresowany
Posts: 302
Joined: Wed Aug 13, 2003 2:01 pm
Location: d. śląsk

Post by sysia » Mon Sep 22, 2003 2:54 pm

horrory uwielbiam ale te dobre, z sensem jakimś głębszym, a nie tylko ociekający krwią dla samych efektów, ring w wersji USA oglądałam i polecam faktycznie udany, z sensem i jeszcze mozna się przestraszyć :twisted:
Zycie jest jak pudełko czekoladek,nigdy nie wiesz co ci się trafi

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Mon Sep 22, 2003 3:03 pm

Uwielbiam doba horrory :twisted: The ring ogladalam z napisami japonskimi na dole, Oglądał ktoś moshe Rose Red??? Mi siem podobał :twisted:
Image

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Mon Sep 22, 2003 3:21 pm

Cisnienie tez jest niezlym filmem, moze nie tak swietnym i trzymajacym w napieciu jak Ring ale swoj klimat ma... i kilka scen brr dobrych ;) Poza tym aronofski napisal tylko skrypt scenariusza wiec w razie czego nie obwiniajcie mojego idola 8)
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests