Horrory - czy lubisz się bać?

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

Post Reply

Czy lubisz się bać?

Tak
31
54%
Nie
5
9%
Czasami
21
37%
 
Total votes: 57

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Tue Dec 09, 2003 8:01 pm

no dobra ugnę się i opowiem ci nie moją ulubioną scenę ale scenę pierwszego zabójstwa

UWAGA SPOILER "OSZUKAĆ PRZEZNACZENIE 2"!!!!!
.
.
.
.
,
.

Otóż pierwszy miał zginąc jakiś gościu, wszedł sobie spokojnie z zakupami do domku, i zaczął przygotowywać sobie jedzonko w mikrofalówce, w między czasie zaczął zmywać (chyba zmywać - widziałam to wieki temu więc parę szczegółów może być niezgodnych z orginałem) w każdym razie palec utknął mu w odpływie wody w zlewie a to z tej przyczyny, że próbował wcześniej zdjąć pierścień z ręki który mu tam wpadł, w tym czasie mikrofalówka zaczęła parskać i pluć płomieniami i podpaliła się cała kuchnia, facet nadal jest trzymany przez zlew, ogień się zbliża, facet panikuje, w końcu wyrywa rękę żarłocznemu zlewowi i biegiem idzie do okna, jakoś tak się stało, że gdyby od razu przez nie wyskoczył to by się zabił bo szyba się rozbiła i zostałby zgilotynowany, ale nasz dzielny bohater umknął jednak bezpiecznie za okno na te charakterystyczne amerykańskie metalowe schody i pędzi co koń wskoczy na dół, nagle spada (padał wtedy deszcz i wszystko śliskie) ....... nie rusza się, może złamał kręgosłup? Ależ skąd żyje oddycha i cieszy się, że udało mu się uciec, nagle uśmiech mu zamiera bo z niesamowitą szybkością spadają na niego ostatnie schody, prosto w patrzałki...... Oczka zostają wgniecione w asfalt........
Last edited by ciekawska_osoba on Sun Jan 11, 2004 7:44 pm, edited 1 time in total.
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Tue Dec 09, 2003 8:09 pm

Ja nie opisuję bo TO PO PROSTU TRZEBA ZOBACZYĆ. I tyle.

PS: Utknęła mu dłoń w odpływie (Amerykanie mają tam takie maszynki do ciachania śmieci, scena typowo horrorowa), bo nie zdjął zegarka i tym zegarkiem zawadzał jak chciał wyjąć dłoń.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Tue Dec 09, 2003 8:14 pm

Zgadzam się w 100%, że to trzeba zobaczyć, ale ta scena ta pierwsza to tylko początek, reszta jest o wiele bardziej ten tego:D Chociaż muszę przyznać, ze ta z tym szkłęm to raczej mało "atrakcyjna" była, tak tylko plac i już..... :roll: A Graalion a co sądzisz o scenie w windzie?
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Tue Dec 09, 2003 8:26 pm

Szczerze mówiąc nic specjalnego. Fajne było to jak się zaczęło - o tym facecie co był z nimi w windzie. Ale sama scena - nic specjalnego.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Luca
Starszy nowicjusz
Posts: 247
Joined: Tue Aug 05, 2003 9:58 pm

Post by Luca » Tue Dec 09, 2003 8:54 pm

Najlep[sza to byla koncowka pierwszej czesci :lol: Totalne zaskoczenie... chyba o to chodzilo :twisted:

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Tue Dec 09, 2003 10:49 pm

hmm oszukac przeznaczenie to bardzo fajny film. niestety ogladalam tylko 2:)

ale oprcz tego super horrory to "koszmary" i minionego i nastepnego lata:)
krzyk hmm dobry jest tez dom na wzgorzu i trzynascie duchow:)polecam:)

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Fri Dec 12, 2003 11:08 pm

Polecam wam dzisiejszy film, będzie lecieć na pierwszym programie chyba o 23:00, "Odkupienie" z Christopherem Lambertem, bardzo ciekawy film, wielbicielom "Siedem" on się spodoba na pewno, bo jest wzglednie podobny - o nim właśnie wcześniej pisałam, dziś nagram sobie cały i obejrze to czego ostatnio nie widziałam.
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Fri Dec 12, 2003 11:59 pm

obejrzalem FD2... musze powiedziec, ze zrobil na mnie dosc pozytywne wrazenie... mial naprade swietne muzyke (rzadko mi sie to udaje zauwazyc...), no i oczywiscie mialem niezly ubaw przy kolejnych egzekucjach.. ale i tak najlepszy byl Candyman.. :cheesy:
ten facet jest rewelacyjny :cheesy:

ps: ideologia jest jeszcze glupsza niz w 1, ale to nie przeszkadza az tak bardzo.. ;)
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sat Dec 13, 2003 3:45 am

Właśnie obejrzałem "Odkupienie" i podobał mi się. Rzeczywiście, jest mocno wzorowany na "Siedem". Scena śmierci dzieciaka robiła wrażenie.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Szalona_Szatynka
Zainteresowany
Posts: 266
Joined: Tue Jul 15, 2003 9:40 pm
Location: #Ziemia - trzecia planeta od Słońca#

Post by Szalona_Szatynka » Sat Dec 13, 2003 3:29 pm

Oglądałam pare niezłych horrorków : The Ring (made in USA), 13 duchów (nie ma jak scena ze ześlizgującym sie ze szkła mózgiem), siedem (jak ten koleś co byl przez rok torturowany i wydawało sie że jest martwy nagle zacząl się szarpac to myślałam ze zawału dostane) ,obydwa "Oszukac przeznaczenie" (ciekawa_osobo z tego co pamiętam to ten koleś jak juz wyszedl cało z tego pożaru i byl juz cały happy to sie poslizgnąl na spagetti ktore sam wczesniej przez okno wyrzucil, upadl i wtedy mu ta drabina na twarz zjechała), Dom na nawiedzonym wzgórzu ( na tym to sie dopiero bałam - gorąco polecam :!: ) , Z archiwum X (mówie oczywiście o filmie- nic specjalnego -jak zwykle o zielonych ludzikach , ale nawet fajne...) Człowiek Widmo(no comment) Bezsenność (bardziej thlirrer niz horror) Mumia ( sceny ze skarabeuszami wchodzącymi pod skóre były genialne)...więcej horrorków chwilowo nie pamiętam.....
---"We are beautiful in every single way - Yes, words can bring us down..."---Image
---------------:mrgreen: PoZdroWiOnKa Dla LuśKi, MeNelKi oRaZ LysS :mrgreen:----------------

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sat Dec 13, 2003 4:24 pm

13 Duchow jest swietne... szczegolnie ten koles z klatka dla ptakow na glowie... :lol:
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Szalona_Szatynka
Zainteresowany
Posts: 266
Joined: Tue Jul 15, 2003 9:40 pm
Location: #Ziemia - trzecia planeta od Słońca#

Post by Szalona_Szatynka » Sat Dec 13, 2003 9:29 pm

Przypomniało mi sie że oglądałam jeszcze "stygmaty" (polecam) a przed chwilką obejrzałam "Dracula 2000" :strach: Kurcze nie widziałam jeszcze tylu odrąbanych głów w jednym filmie........
---"We are beautiful in every single way - Yes, words can bring us down..."---Image
---------------:mrgreen: PoZdroWiOnKa Dla LuśKi, MeNelKi oRaZ LysS :mrgreen:----------------

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Sat Dec 13, 2003 11:12 pm

Graalion miło mi słyszeć, ze podobał ci się "Odkupienie" ja co prawda troszkę machłam się z godziną (leciał o 0:40) ale co tam, wybaczycie mój drobniuski błędzik, mnie najbardziej ciekawiło jak oni rozwikłają tą zagadkę a takiego obrotu spraw, ze mieli mordercę obok siebie to się nie spodziewałam....

Szatynko i jak się podobał Draculla 2000? Mnie bardzo się ten film podobał, bardzo ciekawa fabuła, tzryma nawet w napięciu, najabrdziej jednak niesamowicie pokazana była relacja Draculi i Mary, wogóle ukazanie jakby genezy Draculi tego jak to się stało, ze wogóle on powstał, ciekawa teoria....
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sat Dec 13, 2003 11:28 pm

podobal sie Wam D2000?? :shock:
ja tam ziewalem i wychodzilem do lazienki w trakcie... :?
jedyna ciekawostka bylo pochodzenie Lorda D.. poza tym film wydal mi sie lekko tandetny... :?
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Sat Dec 13, 2003 11:40 pm

no to właśnie mówię, ze nie było to straszne, mnie zaciekawiło przedstawienie koncepcji pochodzenia Drakuli, ale był też drugi plus filmu (bardziej prozaiczny - przez chwilkę grał tam Dany Masterson :cheesy: )
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sat Dec 13, 2003 11:48 pm

czuj sie usprawiedliwiona w moich oczach ;)
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Sat Dec 13, 2003 11:49 pm

uff ogromny ciężar spadł mi z serduszka :cheesy: :P :wink:
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
Szalona_Szatynka
Zainteresowany
Posts: 266
Joined: Tue Jul 15, 2003 9:40 pm
Location: #Ziemia - trzecia planeta od Słońca#

Post by Szalona_Szatynka » Sun Dec 14, 2003 12:03 am

Ciekawska_osóbko film "Dracula 2000" mi się bardzo podobał, sam Mr. Dracula zresztą też :wink:..... Niewiem jak Piter mógł na tym ziewać :roll: No cóż znieczulica kompletna go chyba ogarnęła :mur: Geneza Drakulli rzeczywiście była bardzo ciekawa i ogólnie filmik trzymający w napięciu :D
Ciekawska a który to ten Dany Masterson :scep: ?
---"We are beautiful in every single way - Yes, words can bring us down..."---Image
---------------:mrgreen: PoZdroWiOnKa Dla LuśKi, MeNelKi oRaZ LysS :mrgreen:----------------

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Sun Dec 14, 2003 7:12 pm

Szatynko to był ten gościu co razem z paroma innymi osobami ukradli tą trumnę z Drakulą, on miał takie kręcone włoski, zginął chyba jako pierwszy, w samolocie podczas próby otwarcia trumny
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Sun Dec 14, 2003 9:17 pm

tak racja ogladalam ten filmik mam na kompie hmm taki troche dziwny byl ale podobal mi siem.. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests