Horrory - czy lubisz się bać?

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

Czy lubisz się bać?

Tak
31
54%
Nie
5
9%
Czasami
21
37%
 
Total votes: 57

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by freja » Wed Nov 24, 2004 9:12 pm

na tym wszystko polega, aby stworzyć atmosferę ten klimacik który sprawia że przechodzą ciarki brrr bałam się na Osadzie, koniec zaskaujący, ale film miał w sobie to coś... okropnie się boję wchodzić np. na stronę The Grudge efekty dzwiękowe dopełniają wszystko, mam zamiar obejrzec Blair Witch... podobno dobre...
Image

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Wed Nov 24, 2004 10:23 pm

Blair Witch - rewelacja!!! Spacer po lesie nabiera nowego znaczenia!! Film nakręcony tanim kosztem, bez jakiś nowomodnych efektów, ale porażający.

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Wed Nov 24, 2004 10:31 pm

Blair Witch mnie wynudził; choć druga część była fajna.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Re: Horrory - czy lubisz się bać?

Post by inti » Wed Nov 24, 2004 10:54 pm

Można powiedzieć, że ja wyrastałem na horrorach i chyba dlatego maxymalnie mi się przejadły. Obecnie w ogóle już nie oglądam tego typu filmów. Większośc to i tak nic jak tylko bardzie zakręcony s-f. Właściwie 99% hoororów jakie widziałem to nic specialnego w porównaniu do rzeczywistości:\ Jeśli chodzi o klimat to najlepszy bez wątpienia miał 'Return of the living dead I' chyba każdy o tym filmie słyszał...
najstraszniejsza scena?...
Jak koleś w karetce przekręca kluczyki, włączają się światał i co widzi?... dla mnie ta scena była powalająca.

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Wed Nov 24, 2004 10:58 pm

Wynudził?!! Jestem w totalnym szoku!!
Oglądam naprawdę dużo horrorów i pokrewnych dzieł i naprawdę uważam, że BW jest filmem bardzo dobrym i przerażającym. Nie ma w nim beznadziejnych krwawych jatek, co w horrorach niestety jet dość częste, a to co dzieciaki przeżywają w lesie wywołuje dreszcze. Ja przy tym filmie się nie nudziłam!

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Thu Nov 25, 2004 2:30 am

hm.. ja sie musze czesciowo zgodzic z Graalionem.. BW1 byl nudny jak flaki z olejem.. byl co prawda dosc nowatorski - sposob narracji + amatorska kamera + cala ta otoczka, ze to niby prawda - ale to nie zmienia faktu, ze byl nudny... :roll:

natomiast BW2 to juz zupelnie inna historia - jezeli jedyna byla nudna to dla dwojki nie znajuje wlasciwego okreslenia... :shock: standard, standard i jeszcze raz standard... :shock: :?
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Thu Nov 25, 2004 9:11 am

Ja wolę jedynkę. 2 część była zbyt hmmm uduchowiona? zbyt mistyczna? zbyt wiele wprowadzonych elementów zagmatwało niepotrzebnie fabułę, ale nie zmienia to faktu, że i 1 i 2 podobały mi się na tyle, że obejrzałam je dwa razy.

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Thu Nov 25, 2004 12:31 pm

2 była o tyle dobra, że ja lubię takie historie. Kiedy coś jest inne niż przez cały film się wydaje. A jedynka? Sposób kręcenia "kamerą z ręki" mnie irytował, cały czas czekałem aż coś się wydarzy i w końcu się nie doczekałem. Niektórym może od takiego wyczekiwania ciarki przechodzą po plecach; mnie nie. Może, gdyby to było coś w stylu dziewczyny idącej w ciemności po pustym domu, na którą zaraz coś wypadnie ... Ale na BW nie miałem takiego uczucia. To wyczekiwanie szybko stało się nudne.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
onar-ek
Pleciuga
Posts: 887
Joined: Mon Aug 30, 2004 4:40 pm
Location: Białystok
Contact:

Post by onar-ek » Thu Nov 25, 2004 4:33 pm

BW2 mnie śmieszyła i w ogóle się nie bałam... No może był jeden motyw który w pewnym stopniu spowodował ciarki, jak ktoś jechał samochodem a na ulicy pojawiły sie dzieci a potem ich nie było. Tyle! A BW1 hmm dość nowatorsko zrobiona, ale poza tym raczej też nic w tym nie było. Chociaż potem miałam jakieś dziwne reakcje na las :lol: Np.Poszłam sobie z koleżanką na spacer i zawędrowałyśmy w głąb lasu, aż tu nagle rozpadał się deszcz i momentalnie zrobiło się ciemno... Skojarzenie od razu do BW1 i nie powiem bałam się :lol: Bo jak tu wyjść z lasy jeśli zrobiło sie ciemno i nie pamięta się którędy się szło? :roll: Ale wszystko dobrze się skończyło :cheesy:

User avatar
Cicha
Nowicjusz
Posts: 125
Joined: Sun Jun 20, 2004 10:17 pm

Post by Cicha » Thu Nov 25, 2004 6:34 pm

BW może i nie był straszny, ale podobała mi się tajemnicza atmosfera (dodam, że miałam zjechaną taśme i latający obraz sprawiał, że musiałam sie bardzuiej...skupić :D ). Mnie się podobało, a moj koleżanki stwierdziły, że to film przyrodniczy :cheesy: Zróżnicowanie zdań.
Za to dwójka była o niebo lepsza!
Jednak najleposzy horror jaki ogladałam to chyba "Darkness" i "Gdy zapada zmrok" czy coś w tym stylu (Na tym drugim była taka migawka na jakąś twarz i jak to zobaczyłam, to myślałam, że padnę.Takie momenty sa najgorsze. trwają sekundę, a przerażają :)) . Cały czas choroba boję sie ciemnosci.
"I have never had a love like this before, neither has he so..."

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Thu Nov 25, 2004 8:01 pm

Jak dla mnie Osada była nudna jak flaki z olejem. Nie dość, że nic strasznego prawie się nie działo (przyznaje, w jednym miejscu mnie ciarki przeszły) to jeszcze na końcu mnie całkowicie śmieszył (ogl. tn film z koleżankami, i potem już naśladowaliśmy aktorów). Końcówka do odgadnięcia w środku filmu - dzięki, ale to mnie absolutnie nie satysfakcjonuje (tymbardziej, że ściągałam ten film 3 razy, bo wcześniejsze miały błędy!).
BW ani 1 ani 2 nie ogl., ale już od dawna są w kolejce do ściągnięcia. Jak mi się uda obejrzeć to dam znak.
Image

User avatar
ADkA
Fan
Posts: 555
Joined: Fri Mar 12, 2004 10:07 am
Location: g.Śląsk
Contact:

Post by ADkA » Fri Nov 26, 2004 3:36 pm

Czy ktoś tu wspomiał o Osadzie?! Na samą tylko myśl o tym filmie dostaje wysypki! :twisted: Co to za thiller/horror na którym już w połowie emisji siedzi się już tylko z grzeczności, bo wszystkie karty zostały odkryte?!
Nie przepadam za horrorami i oglądając takie filmy, chyba tego typu "dreszczowców' nie polubię! Szkoda kasy! Ale to już było... :wink:
"Żal jest potrzebny, żałując swoich pomyłek, uczymy się na błędach. Ale na Boga, nie pozwól, by rządził twoim życiem. Zwłaszcza, że nigdy nie będziesz pewna, że zobaczysz następny wschód słońca."
Hotaru "Freak Nation"

User avatar
Tess_Harding
Starszy nowicjusz
Posts: 223
Joined: Thu Feb 12, 2004 10:06 pm
Location: Golenice
Contact:

Post by Tess_Harding » Wed Jun 29, 2005 9:57 pm

Ja kocham się bać. tylko dzisiaj nie ma dobrych horrorów. na Ringu myślałam, że umrę z nudów. Tak samo było z Boogeymanem i Hide and Seek. To było DNO! Ale wole książki jak np. Stephena Kinga. Ale mówię, że nie produkują strasznych filmów. Te filmy straszą jednym - nudą. Grozi usnięciem z nudów lub co gorsza... Nieważne. Ale ogólnie stary freddy był fajny czy Piątek 13. A nie Freddy vs Jason. Co to miało być? Film pt. Zobaczcie ile krwi można pokazać w jednym filmie.
Jane Cahill

Image

User avatar
niki
Zainteresowany
Posts: 327
Joined: Sat Jul 26, 2003 11:35 pm
Location: Dolny Śląsk
Contact:

Post by niki » Fri Jul 01, 2005 10:50 pm

Co do The Ring to się nie zgadzam ten film był naprawde straszny!
A co do Kinga to ostatnio oglądałam Szpital Królestwo i naprawdę mi sie spodobał, nawet brakuje mi go :(

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Fri Jul 01, 2005 11:02 pm

O, już się skończył? Fajnie chociaż?
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Fri Jul 01, 2005 11:09 pm

Warto podobno obejrzeć "Grę wstępną" z 1999, która właśnie trafia do naszych kin. Wklejam opis z filmwebu.

"Aoyama, wdowiec, postanawia ożenić się po raz drugi. Jego kumpel z pracy, siedzący w branży filmowej, pragnie mu pomóc. Wpada na pomysł, aby zorganizować casting do filmu, na który przyjdą dziewczyny starające się o główną rolę. Aoyama ma sobie wybrać jedną z nich na przyszłą żonę, z tymże wyjątkiem, że ma to być jedna z odrzuconych dziewcząt.

Przeglądając papiery dziewczyn zwraca szczególną uwagę na jedną - Asami. Podoba mu się ona z wyglądu, a także ma odpowiadające mu zainteresowania i talenty. Na castingu dziewczyna jeszcze bardziej go zaciekawia. Szybko przechodzi do rzeczy, umawia się z nią, chodzą wspólnie na kolacje itd. Aoyamie wydaje się, że jest idealnie, jednak jego kolega próbuje się dowiedzieć więcej o jego wybrance. Po pewnym czasie zaleca mu znalezienie innej, ponieważ to co napisała w formularzu nie jest zgodne z prawdą, a poza tym ma ona dziwny związek z zaginięciem pewnego mężczyzny. Aoyama jednak nie zmienia zdania, nie wiedząc jaki błąd popełnia...

Nowe dzięło Takashiego Miike, twórcy takich filmów jak Ichi The Killer, Dead or Alive czy Visitor Q.
Ten film jest zupełnie różny od poprzednich filmów Takashiego. Tym razem zamiast gangów, strzelanin i ogromnej ilości flaków będziemy mieli okazje zobaczyć wspaniały, trzymający w napięciu thiller, który zaskoczy nie jednego z nas."

Image

User avatar
Tess_Harding
Starszy nowicjusz
Posts: 223
Joined: Thu Feb 12, 2004 10:06 pm
Location: Golenice
Contact:

Post by Tess_Harding » Sat Jul 02, 2005 8:29 pm

Cóż... szpital Królestwo był po prostu zarąbisty!! Ta mroczna atmosfera i w ogóle gra aktorska... Ach ten Kett! Wspaniale spisała się Jodelle Micah Ferland, która zagrała małą Mary.
Image
Jane Cahill

Image

User avatar
Tajniak
Starszy nowicjusz
Posts: 251
Joined: Sat Mar 27, 2004 8:13 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Tajniak » Sat Jul 02, 2005 9:51 pm

Ludziska tak niby gadacie o horrorach ale jakoś nie padł tu tytuł "Piła"
To było... to było po prostu...piękne :cry: Piękny film. Chory. po prostu chory. To jeden z moich najukochańszych filmów. opowiada o niesamowitym psychopacie, doskonałym, był tak pojebanym że przez połowe filmu miałem otwarte usta.
Kocham ten film.... piękny :cry:

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sat Jul 02, 2005 10:46 pm

Przyznaję, że film "Piła" robi wrażenie. Pierwsze skojarzenie - "7even". Film podobnie mroczny, podobnie zaskakujący.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sun Jul 03, 2005 4:25 am

Właśnie obejrzałem "The Grudge". I powiem jedno. To najlepszy horror jaki obejrzałem od baaardzo dawna. Naprawdę mnie wystraszył, naprawdę sprawił że się bałem. Ja! Na którego horrory praktycznie nie działają. Ten jednak ... Niesamowicie nerwowy film, zmuszający praktycznie cały czas do zaciskania rąk na poręczach (czy co tam się ma pod ręką). Idealny do obejrzenia z dziewczyną :wink: . Szczerze polecam.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests