Horrory - czy lubisz się bać?

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

Czy lubisz się bać?

Tak
31
54%
Nie
5
9%
Czasami
21
37%
 
Total votes: 57

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Mon Jan 12, 2004 11:27 pm

ja ogladalam wersje z Londonem czy Landonem jakos tak taka nowsza troche

User avatar
niki
Zainteresowany
Posts: 327
Joined: Sat Jul 26, 2003 11:35 pm
Location: Dolny Śląsk
Contact:

Post by niki » Tue Jan 13, 2004 12:32 am

Nareszcie udało mi się odlądnąć 13 duchów! Dawno takiego nieciekawego horroru nie oglądałam , on nie był straszny( z wyjątkiem kilku scen) tylko obrzydliwy to łamanie kości brrr..... A koniec adwokata okropny! Ale co tam chciałam to mam!!!!!

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Tue Jan 13, 2004 12:36 am

az taki zly? eh mi sie podobaly sceny..nie wiem czemu ale lubie jk na ekranie sie krew rozlewa;)

User avatar
Szalona_Szatynka
Zainteresowany
Posts: 266
Joined: Tue Jul 15, 2003 9:40 pm
Location: #Ziemia - trzecia planeta od Słońca#

Post by Szalona_Szatynka » Tue Jan 13, 2004 2:07 pm

Lyss a oglądałas "Milczenie owiec" ?

p.s. "13 duchów" było moim zdaniem niezłe :wink:
---"We are beautiful in every single way - Yes, words can bring us down..."---Image
---------------:mrgreen: PoZdroWiOnKa Dla LuśKi, MeNelKi oRaZ LysS :mrgreen:----------------

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Wed Jan 14, 2004 7:40 am

nie ogladalam...ale mam zamiar :)

liz
Fan
Posts: 569
Joined: Sun Dec 21, 2003 5:31 pm

Post by liz » Wed Jan 14, 2004 3:12 pm

Byłam w publicznej... jak podałam tytuł ,,Carrie" i autor ,,King" to popatrzyła na mnie jak na wariatkę... powiedziała, że jak znajdzie, to mi odłoży. Też bibliotekarka! Nawet tytułu książki ani autora nie zna...

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Wed Jan 14, 2004 3:24 pm

hmm no zeby nie znac KINGA?? total klop ta wasza bibliotekarka.. :roll:

Mirelka666
Nowicjusz
Posts: 96
Joined: Tue Dec 30, 2003 8:47 pm

Post by Mirelka666 » Sat Feb 21, 2004 3:58 am

Niki :!: co ty tak marudzisz na te 13 duchow! nie bylo takie zle :roll: nie przesadzaj 8) zbyt duzo wymagalas od tego filmu chyba 8)

User avatar
Justynka
Starszy nowicjusz
Posts: 189
Joined: Sat Aug 16, 2003 5:43 pm
Location: Toruń...

Post by Justynka » Sun Feb 29, 2004 11:49 pm

Masterton tez nieźle pisze ... :)
Image

User avatar
niki
Zainteresowany
Posts: 327
Joined: Sat Jul 26, 2003 11:35 pm
Location: Dolny Śląsk
Contact:

Post by niki » Mon Mar 01, 2004 2:20 am

No dobra niech Wam będzie, ale Statek Widmo o niebo lepszy!!!!!!!
Image

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Mon Mar 01, 2004 7:32 am

A ostatnio lecial film "Carrie 2" ogladal ktos? wystepowal tam super gosciu...mozna go tez zobaczyc w "Wyparawie Argonautow"
Image
Image

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Mon Mar 01, 2004 10:40 am

To do "Ligi przystojnych dżentelmenów" z nim! :D Ów "gościu", którego Lyss miała na myśli, to Jason London, w "Carrie 2" zagrał Jesse'go Ryan'a.

Oglądałam "Carrie 2", a właściwie "The Rage: Carrie 2". Główną bohaterką jest Rachel, posiadająca takie same zdolności telekinetyczne jak sławna Carrie, która doprowadziła niemalże do zagłady swojego miasteczka. I tym razem będzie podobnie. W rolę Rachel wcieliła się Emily Bergl, co uważam za bardzo trafny wybór.
Image
O filmie napisano wiele dobrego, m.in. to:
Witamy w szacownych murach liceum Bates. Jeśli chcesz doczekać do matury, lepiej nie wchodź w drogę Rachel Lang, bo wyprowadzona z równowagi dziewczyna wpada w furię, której nie potrafi opanować. "Carrie 2: Furia" to "eksplozja nadprzyrodzonych mocy", która trzyma widza w napięciu od pierwszej do ostatniej sceny.
Rachel to skłócona z życiem nastolatka, która marzy, by w spokoju doczekać końca szkoły. Niestety, pech chce, że staje się bohaterką szkolnego skandalu, gdy głupi kawał, sprowokowany przez grupę opętanych seksem osiłków, doprowadza do tragedii. Kiedy policja wzywa na przesłuchanie jednego z uczestników makabrycznego żartu, jego organizatorzy oskarżają Rachel, że ich wydała i postanawiają publicznie ją poniżyć. Nie wiedzą, że lepiej już igrać z ogniem niż zadzierać z Rachel. Kiedy doprowadzona do ostateczności dziewczyna przestanie nad sobą panować, ujawni niezwykłe moce i zmieni radosną prywatkę w imprezę z piekła rodem.
"Carrie 2" to film, który krytycy określili jako "pełen odjazd i murowany przebój".
Image

Mnie osobiście "Carrie 2" podobała się, może ze strachu krew nie ścinała mi się w żyłach, ale warto było obejrzeć. Szczególnie końcówka była zabójcza....Zawiodłam się jednak odrobinę, bo nie było Emi de Ravin :cry: Ale spodziewałam się tego, bo Emi gra przecież w nowszej wersji samej "Carrie".

Skoro temat o horrorach, to proponuję zajrzeć na stronę, która wydaje się być ciekawym serwisem właśnie filmom grozy poswięconym:
http://www.kostnica.civ.pl/
Dla zainteresowanych twórczością Kinga, mam jeszcze to:
http://www.republika.pl/stephenkingweb/tworczosc.htm

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Mon Mar 01, 2004 11:51 am

Dzięki za link do strony Kinga. Ostatnio oglądałam "Czerwoną różę" właśnie wg książki Kinga pod tym samym tytułem. Tylko 245 minut, ale za to jakich. Sam King zagrał epizodyczną rolę dostarczyciela pizzy. Krwi mało za to efekty wywołujące strach bardzo dobre. Mimo długości film się nie dłuży.

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Tue Mar 02, 2004 8:00 am

faktycznie film byl super...jesli jest nowsza wersja to musze ogladnac :)
A do ligi go juz dalam :D

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Tue Mar 02, 2004 1:02 pm

lizzy_maxia hehe masz absolutną rację, mnie również Carrie2 nie wydawała się straszna aż do momentu ostatniej sceny, która zmroziła mi krew w żyłach :wink:
I owszem wybór Emily Bergl był najtrafnieszy bo doskonale pasowałą do tej roli.
Nie wiem czy ktoś zauważył ale przybranego ojca Rachel grał Jon Doe czyli filmowy tata Liz:))
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Sun Mar 21, 2004 9:26 pm

A oglądał ktoś może wczoraj na TVP1 "Szósty zmysŁ"? Wprawdzie to nie horror, a thriller ale jak dla mnie to prawie to samo. Mi się podobało. I do tego ogólnie na końcu miał coś z "The Others" (mojego ulubionego horroru). No i występował w nim ten słodki dzieciak, który według mnie jest jednym z najlepszych 9jesli nie najlepszym) aktorem swojego pokolenia - Haley Joel Osment. Zachwycił mnie swoją grą w Podaj Dalej, i teraz po 6 zmyśle utwierdziłam się w tym przekonaniu :P .

Image
Image

User avatar
;-)
Pleciuga
Posts: 577
Joined: Sun Jul 13, 2003 10:07 am
Location: from Rome
Contact:

Post by ;-) » Sun Mar 21, 2004 9:31 pm

Ja oglądałam ten filmik wczoraj, bardzo mi się podobał, ale miał za mało takich strasznych scen. Masz racje Haley Joel Osment jest bardzo dobrym początkującym aktorem, chyba tak go moge nazwać. :D
"You are not my mother, Rome is my mother"Image

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Mon Mar 22, 2004 1:19 am

6 zmysł to film który warto obejrzeć dla jednej jedynej sceny. I to w tym dobrym znaczeniu. Ogólnie film może nie zachwyca, ale końcowa scena powala na kolana i człowiek zbiera szczekę z ziemi i dlatego warto go obejrzeć.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Renya
Fan
Posts: 524
Joined: Fri Dec 12, 2003 12:17 am
Location: Brwinów
Contact:

Post by Renya » Mon Mar 22, 2004 5:15 pm

Ostatnio oglądałam "Eksperyment", produkcji niemieckiej. To nie horror, nie dreszczowiec, ale tak przerażającego filmu dawno nie widziałam.
Pewien profesorek zatrudnia kilkunasu mężczyzn do eksperymentu naukowego (wszystko legalnie itd). Część z nich ma być strażnikami więziennymi a część więźniami (oczywiście beż żadnych praw). Jest surowy regulamin, którego muszą przestrzegać i strażnicy i więźniowie, ale tu zaczyna się problem. Ponieważ strażnicy mają pewną swobodę w traktowaniu więźniów, nie mogą tylko używać wobec nich przemocy fizycznej ( co póżniej okazuje się tylko zasadą, którą jak inne można złamać). Film jak najbardziej realny, przedstawiający co może stać się z "normalnym" człowiekiem pod presją, pod wpływem wydarzeń na które nie ma wpływu. Film, mimo iż pozbawiony "strasznych" scen wzbudza strach lub same przemyślenie o nim.
I fajne jest to, że jest produkcji niemieckiej a nie USA!!

Mirelka666
Nowicjusz
Posts: 96
Joined: Tue Dec 30, 2003 8:47 pm

Post by Mirelka666 » Thu Mar 25, 2004 12:08 pm

6 zmysl dlugo sie szykowalam aby go obejrzec- znajomi wybierali inne filmy, bo tego nie chciale, bo jush go ogladali itd. mialam go co prawda z Sywlia obejrzec ale niestety nie bylo jej w poblizu i ona nadal go nie widziala BARDZO bardzo mi sie podobal

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests