Geneza nicków

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

Post Reply
User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Thu Apr 01, 2004 10:32 pm

Nicki są tak jakby naszą wizytówką w sieci, podobnie jak imię i nazwisko w realu. Najczęściej faktycznie bywa tak, że osoby mające w kręgu swoich znajomych jakieś przezwisko, używają go jako nicku. Albo - jak to ma miejsce na stronach/forach związanych z konkretnym serialem - użytkownicy "czerpią natchnienie" z imion telewizyjnych bohaterów. W necie człowiek jest - przynajmniej z początku - samą taką zbitką literek, czasem też cyferek. Nigdy nie można być pewnym, czy osobę, nazywającą siebie, dajmy na to ... Barbie 2004 :wink: , można w realu do takiej "lali" przyrównać. Nicki powinny być w miarę reprezentatywne, już z daleka świadczyć o nas, o naszej manii na punkcie jakiegoś serialu, postaci itp. Pierwsze wrażenie ma wbrew pozorom ważne znaczenie w kontaktach międzyludzkich, również w sieci - często od niego zależy, czy będziemy mieli ochotę kontynuować daną znajomość. Np. nick w stylu "pale_trawe" odstrasza już na samym początku...

Eh, wybaczcie, ale tak mnie jakoś dzisiaj wzięło na "analizę", po części po tym, co napisał Lyson, ale głównie z powodu mojej dzisiejszej rozmowy z koleżanką :roll:

Asia
Zainteresowany
Posts: 426
Joined: Sat Jul 26, 2003 7:26 pm
Location: Zabrze

Post by Asia » Mon Apr 05, 2004 1:51 pm

{o}
skończona nieskończoność :P
THERE'S TRUTH TO EVERY RUMOR

User avatar
gosiek
Fan
Posts: 541
Joined: Sat Sep 27, 2003 10:33 am
Location: Radom
Contact:

Post by gosiek » Mon Apr 05, 2004 4:06 pm

Kes pamiętam , że pisałaś to dawno temu w komentarzach...ALF to był skrót od czegoś może Alien Live Fan, ale nie pamiętam
Image

User avatar
Kes_ALF
Gość
Posts: 40
Joined: Sun Jan 18, 2004 11:03 pm
Location: wawa
Contact:

Post by Kes_ALF » Wed Apr 07, 2004 8:45 pm

akurat nie o ALF tu chodzi tylko o Kes. Gosiek naprawdę nie wiesz co znaczy ALF??????? Alien Life Form - obca forma życia inaczej kosmita... o rany ręce opadają jak można tego nie wiedzieć będąc fanem kosmitów????? A z jakiś tajemniczych powodów jak widać nikt tego nie wie. I po co nick ma coś oznaczać jak i tak nikt tego nie rozumie????
I want out, because I love you so much Image

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Wed Apr 07, 2004 9:10 pm

Ja również nie jestem pewien czy ktokolwiek na tym forum (może Lizzy_ i Kwiat..) wie co znaczy mój nick..

Dodano: No oczywiście Kes_ALF wie kto to był Inti :)
Last edited by inti on Thu Apr 08, 2004 10:58 pm, edited 2 times in total.

User avatar
lizzy_maxia
Fan
Posts: 888
Joined: Fri Jul 25, 2003 10:01 am
Location: Łódź, my little corner of the world...
Contact:

Post by lizzy_maxia » Thu Apr 08, 2004 9:48 am

Inti, SŁOŃCE Ty moje :D Oczywiście, ja wiem. Powiedziec, czy nie? :roll: Nie powiem, niech inni się wysilą, jak chcą się dowiedzieć :twisted:

Kes: zaryzykuję - czy to ma coś wspólnego z Highlanderem? A Alfa musisz nam wybaczyć :wink: Chyba każdy pamięta tego sympatycznego brąz-zwierzaka z planety Melmac :lol:

User avatar
Kes_ALF
Gość
Posts: 40
Joined: Sun Jan 18, 2004 11:03 pm
Location: wawa
Contact:

Post by Kes_ALF » Thu Apr 08, 2004 10:04 pm

inti... no co ty przeciez mnie też mówiłeś, nie pamiętasz?? i .... o rany nie będę podpowiadać innym.

Lizzy_maxia- nie, pudło :cheesy: a ALFa jako brązowego zwierzaka wybaczam jak najbardziej :cheesy: i wogóle się wcale nie gniewam za nic :cheesy:
I want out, because I love you so much Image

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Thu Apr 08, 2004 10:54 pm

Rzeczywiście, masz rację - wielkie sorry.

User avatar
Emilie_N
Nowicjusz
Posts: 98
Joined: Fri Apr 09, 2004 2:43 pm

Post by Emilie_N » Sat Apr 10, 2004 11:27 am

ALF- chyba każdy pamięta serial o włochatym kosmicie?
A co do {o}- mam dziwne skojarzenia z komputerową techniką. Ale znając siebie to pewnie są błędne.
Image"You look into my eyes, I go out of my mind"

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Wed Apr 21, 2004 4:03 pm

Ja chyba nie mam żadnej szczególnej historii swojego nicka. Poprostu znajomi kiedyś na mnie tak powiedzieli, a mi się nawet to imię podoba, a poza tym lubię ową bohaterkę. No i raczej nie wypadało mi wziąć nicka max:P A co do liczby, to nie jest mój wiek, to poprostu moja ulubiona liczba :)
A co do {o} to Emilie_N, mi też coś się z techniką komputerową kojarzy, ale nie wiadomo.......
Image

User avatar
brendanferhfan
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Fri Feb 13, 2004 4:52 pm

Post by brendanferhfan » Wed Apr 21, 2004 7:41 pm

{o} - Ja tam uwazam ze on sam nie wie co to znaczy tylko chce nas zmusic do myslenia :D

User avatar
Liz16
Fan
Posts: 534
Joined: Fri Apr 16, 2004 9:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Liz16 » Wed Apr 21, 2004 7:44 pm

A to nawet bardzo możliwe, wzbudza dzięki temu duże zainteresowanie wokól siebie..... Bo nikt na dobrą sprawę nie wie kim jest no i do tego wszystkiego jeszcze ten nick :wink: No ale trzeba przyznać, że jest wymyślny(nick) :roll:
Image

User avatar
Athaya
Zainteresowany
Posts: 298
Joined: Sun Jun 20, 2004 2:14 pm
Location: Kalisz

Post by Athaya » Fri Oct 01, 2004 12:34 pm

Na tym forum nie mam konkretnego nika :oops: (trzeba to zmienić :twisted: ) Ale ciekawa jestem jak byście zinterpretowali te dwa niki 8)

1.Ezylie
2.Athaya

:?: :?: :?:
Image

User avatar
Milla
Zainteresowany
Posts: 411
Joined: Fri Apr 09, 2004 12:08 am
Location: Łódź
Contact:

Post by Milla » Sat Oct 02, 2004 11:12 pm

Anito, to twój nick i powinnaś wybrać taki, z którym czujesz się najlepiej, najswobodniej.

Ja na przykład nic nie wymyślałam, nie lubię swojego imienia, więc używam skrótu Milla. Tylko rodzina nazywa mnie całym imieniem i oni niestety są niereformowalni. :roll:

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Sat Oct 02, 2004 11:16 pm

Jak ktoś chce zmienić swój nick - może złożyć podanie w Urzędzie Forum. Roz-patrzymy :P
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Milla
Zainteresowany
Posts: 411
Joined: Fri Apr 09, 2004 12:08 am
Location: Łódź
Contact:

Post by Milla » Sat Oct 02, 2004 11:58 pm

{o} wrote:Jak ktoś chce zmienić swój nick - może złożyć podanie w Urzędzie Forum. Roz-patrzymy
W Urzędzie Forum!!!??? :shock: To jest coś takiego? Dlaczego ja nic o tym nie wiedziałam? Nieładnie, nieładnie. Tak trzymać Millę w niewiedzy. :evil:

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Sun Oct 03, 2004 7:08 pm

Jakbys zagladala do [ocenzurowano - F. Kafka] to bys wiedziala :roll: jakbys obserwowala sytuacjie w sprawach organizacyjnych to bys rowniez wiedziala czemu urzad forum znalazl sie w [ocenzurowano - F. Kafka] ... No i nasowa sie pytanie czy jest sens pisac cos w tym urzedzie - czy zmiana nicka stanowi wyjatek? :wink:

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Tue Oct 05, 2004 2:17 pm

Milla "Urząd Forum" znajduje się w dziale Sprawy organizacyjne (przynajmniej do tej pory tam to było) wierz mi jak tylko przeczytasz klika próśb i podań szybko zorientujesz się co i jak:)
Tak więc śmiało jeśli ktoś ma jakieś pytania albo prośby to tylko tam - rezultat zależny od donrego humoru adminów :wink:
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Tue Oct 05, 2004 2:40 pm

To nie słyszałaś, że Urząd zmienił siedzibę? Teraz jest na ulicy imienia (to żeby nie schodzić z tematu) F. Kafki w Nowym Jorku. A odnośnie podań - ich forma chwilowo nie jest taka, jaka być powinna, bo wszystkie dokumenty przeszły przez niszczarkę i trzeba było ręcznie sklejać :cheesy:
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Tue Oct 05, 2004 7:50 pm

ekhm no nie dość, ze nei słyszałam, to jeszcze więcej powiem : zrobiłam sobie taką porządną rundkę taką naprawdę sumienną po caluśkim forum i dużo rzeczy jakoś gdzieś umknęło - a tego urzędu za chiny ludowe znaleźć nie umiem więc nie dziwię się teraz Milli i innym :wink: Czyli Urzędu czy imienin czy jak tam teraz to przechrzciliście już nie ma? I proszę nie dziw się moim może neizbyt mądrym pytaniom :cheesy: ale od kilku dni niedosypiam (praca - szkoła - praca - 5 min dom - i znów 12 h pracy) więc czasami plotę coś trzy po trzy i oczywistych rzeczy nieraz nie zauważam :oops:
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests