Ile mamy latek???

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

Ferka
Gość
Posts: 25
Joined: Sun Aug 10, 2008 10:28 pm

Ile mamy latek???

Post by Ferka » Sun Aug 10, 2008 11:35 pm

Wiem, jestem dinozaurem wśród Was, chociaż, wstyd się przyznać :oops: , niedawno zaczęłam obserwować forum.
Jestem ciekawa ile macie latek i jak długo jesteście Roswellianami :) Ja - 27 i od połowy I sezonu, kiedy po raz pierwszy pojawił sie na Polsacie. Mam ogromny sentyment do Roswell( nawet "zaopatrzyłam się" w dvd z UK i książki "Loose ends", "Nightscape", "Pursuit", "Little Green Man")
Pozdrawiam wszystkich. :)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Re: Ile mamy latek???

Post by Olka » Mon Aug 11, 2008 11:43 am

Mnie minęła wczoraj 23 wiosna (lato? :) ) A Roswell oglądam od pierwszego sezonu, od kiedy na Polsacie zobaczyłam zapowiedź nowego serialu, w której Max wskazywał palcem w górę odpowiadając Liz skąd pochodzi. Ach wspomnienia... Również zaopatrzyłam się w brytyjskie wydania serialu na DVD, ale jeśli chodzi o książki to przeczytałam jedynie pięć pierwszych tytułów wydanych na naszym rynku. Niestety Melinda Metz to jedna z gorszych pisarek, z jakimi miałam kiedykolwiek do czynienia, więc mimo sentymentu do Liz, Maxa i innych bohaterów jakoś nigdy nie zapałałam większą chęcią do zapoznania się z pozostałymi częściami serii Roswell.

Michał
Gość
Posts: 58
Joined: Sun Sep 02, 2007 2:02 pm

Re: Ile mamy latek???

Post by Michał » Mon Aug 11, 2008 5:12 pm

Wszystkiego najlepszego Olka z okazji urodzin :) Ja w maju skończyłem 22 lata, a na forum debiutowałem dopiero we wrześniu ub. roku. Chyba jak większość forumowiczów oglądałem "Roswell" od pierwszego odcinka, kiedy był emitowany późno w nocy na Polsacie. Pamiętam, że zawsze z niecierpliwością wyczekiwałem kolejnej soboty na następny odcinek. Szkoda, że serial skończył się na III sezonach, mógłby potrwać znacznie dłużej - dla porównania emisja serialu "Lost - Zagubieni" przewidywana jest aż na VI sezonów... :tak:

Ferka
Gość
Posts: 25
Joined: Sun Aug 10, 2008 10:28 pm

Re: Ile mamy latek???

Post by Ferka » Mon Aug 11, 2008 6:11 pm

Oj, jednak jestem dinozaurem :( , Wszystkiego najlepszego Olka :) A co do Melindy Metz,na pewno o tym doskonale wiecie, to najpierw ona napisała te ksiązki, a potem Katims na ich podstawie stworzył Roswell. Sukces serialu, bo jednak pomimo rzekomej niskiej ogladalności 3 sezonu, sprawił, że niektórzy autorzy pokusili sie o przedstawienie dalszych losów Max, Liz , Michaela i spółki. Niektóre pozycje odnoszą sie do losów po 1/2 lub 3 sezonie. Zwłaszcza seria rozpoczynająca się, jeśli sie nie mylę, od "A new beginning" a kończąca sie na "Turnabout" jest papierową wersją 4 seonu, którego raczej nigdy nie zobaczymy :( wielka szkoda, bo z tego co się orientuję serial wciąż ma wielu fanów na całym swiecie, również takich w moim wieku :D i może starszych - a musze przyznać, że dorastałam z bohaterami -byli prawie w moim wieku.
Pozdrawiam serdecznie 8)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Re: Ile mamy latek???

Post by Olka » Mon Aug 18, 2008 1:28 pm

Dzięki serdeczne za życzonka! :D

Wracając do wspomnień o Roswell, to pamiętam, że w czasie nadawania II sezonu wyjechałam na wakacje na cały miesiąc. Przeszkoliłam mamę w nagrywaniu odcinków na kasetę video i kazałam jej co tydzień relacjonować przez telefon, co się wydarzyło w odcinku, kiedy skończyły mi się wydrukowane transkrypty ściągnięte z Crashdown.com, które jeszcze wtedy hulało pełną parą.

Co do bycia dinozaurem, to wybij to sobie z głowy. Jest tu na forum kilka starszych od ciebie osób, a fanem Roswell pozostał do dziś Krzysztof Staroń, który tłumaczył dla nas serial, a który do dziś czasem nazywa się "NiedoRzecznym psem" :)

Jak wspomniałam w innym temacie ciekawa jestem, jak zmieniło się życie innych fanów Roswell od czasu, kiedy zaczynaliśmy oglądać serial. Ja podczas emisji I serii chodziłam jeszcze do liceum i bywało, że wisiałam na telefonie kilkadziesiąt minut relacjonując koleżance, co wydarzyło się w najnowszym odcinku :) Miałam żółto-zielony pokój wyklejony plakatami z bohaterami serialu i namiętnie czytałam Świat seriali w poszukiwaniu nowych informacji na wiadomy temat. A raz w miesiącu wybierałam się w podróż do Krakowa, gdzie teraz mieszkam na stałe, i w Empiku kupowałam francuski magazyn młodzieżowy Pop Star, w którym zawsze było coś o Roswell. Dodam, że nie znam francuskiego a importowany magazyn kosztował więcej niż bilet w obie strony na trasie Krk-Oświęcim, gdzie się wychowałam. Łezka się w oku kręci - jestem pewna, że w domu mam jeszcze segregatory z tymi wszystkimi prasowymi wycinkami z gazet i plakatami. Mam ogromną tendencję do chomikowania absolutnie wszystkiego, co kiedykolwiek weszło w moje posiadanie... A dziś? Dziś monotonia życia. Studia, praca, studia, praca... Z nadejściem października nowy sezon Dextera (sic!), pasja filmowa, która odrywa mnie od codzienności i zaawansowane plany zawitania wreszcie do Japonii. Trzymajcie kciuki ;)

Ferka
Gość
Posts: 25
Joined: Sun Aug 10, 2008 10:28 pm

Re: Ile mamy latek???

Post by Ferka » Mon Aug 18, 2008 5:03 pm

Trzymam kciuki za Ciebie Olka :)

Dzięki, podtrzymałaś mnie trochę na duchu,że są starsi ode mnie i też mają sentymentalnego bzika na punkcie Roswell.

Ja chyba byłam na I roku studiów. W serial wkręcił mnie młodszy brat, i teraz chyba żałuje, bo jak cosik mnie złapie to mój "bzik" bardzo się rozrasta. Bardzo lubiłam M&M, a jak już wtedy wiedziałam ile ma lat (Brendan) to fantazja robiła swoje, poza tym podobało mi się, że Majandra i Emilie były w moim wieku :D To były piękne czasy, które już nie wrócą

Zastanawiam się, czy w Polsce będzie wyemitowany serial "Samurai girl" na początku września pokażą go na ABC w USA.
Chciałabym, chyba wiadomo dlaczego ;)

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Re: Ile mamy latek???

Post by {o} » Mon Aug 18, 2008 9:43 pm

Mnie serialem zainteresował jego fan, który ma dzieci w moim wieku. To dopiero weteran :mrgreen:
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Re: Ile mamy latek???

Post by Kwiat_W » Wed Sep 03, 2008 4:09 am

Mi na dniach stuknie ćwierćwiecze. To straszne! Jak to powstrzymać? Ja nie chcę! :lol:

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Re: Ile mamy latek???

Post by Graalion » Wed Sep 10, 2008 1:18 pm

Cóz, zdaje się że jestem jedną z tych "starszych niż dinozaur" osób, bo w styczniu stuknęła mi 28 zima. "Roswell" oglądałem od pierwszej emisji w TV, choć wtedy traktowałem je jako jeszcze jeden - fakt faktem, że dobry - serial. Roswellomania zaczęła się dopiero, gdy trafiłem na to forum, podczas zdaje się drugiej emisji pierwszego sezonu (a może pod koniec pierwszej emisji?). I na jakiś czas wciągnęła dokumentnie.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Re: Ile mamy latek???

Post by Kwiat_W » Fri Sep 12, 2008 2:18 am

Hehe. Olu, zamiast odpowiedzieć na mojego posta edytowałaś go i moje własne słowa teraz stały się cytatem, a twój komentarz widnieje jako mój. ^_^

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Re: Ile mamy latek???

Post by Olka » Fri Sep 12, 2008 10:44 am

Hehe. Olu, zamiast odpowiedzieć na mojego posta edytowałaś go i moje własne słowa teraz stały się cytatem, a twój komentarz widnieje jako mój. ^_^
Tak to jest, jak ikonki "quote" i "edit" są obok siebie. Ale już poprawiłam :)
Mi na dniach stuknie ćwierćwiecze. To straszne! Jak to powstrzymać? Ja nie chcę! :lol:
Jest kilka rzeczy, które przychodzą mi do głowy, ale nie lubię być odpowiedzialna za samobójstwa innych osób, nawet efektowne :twisted:

User avatar
MissIndependent
Nowicjusz
Posts: 69
Joined: Fri Jun 05, 2009 8:21 pm
Location: Gliwice/Zabrze
Contact:

Re: Ile mamy latek???

Post by MissIndependent » Thu Apr 22, 2010 5:21 pm

ja tu zobaczyłam dość wysokie liczby ;) z pewnościąwyższe od 'mojej', bo ja w listopadzie skończyłam 22lata (i tego się trzymajmy, choć rocznikowo jużmam 23 ;> ). a fanką 'Roswell' nie jestem od pierwszego sezonu. pamietam, że załapałam się na 'Destiny', obejrzałam 2 sezon, wróciłam do 1, a potem przyszedł czas na 3 :)

User avatar
ela12
Starszy nowicjusz
Posts: 140
Joined: Sat Feb 06, 2010 9:58 pm
Location: Kraków
Contact:

Re: Ile mamy latek???

Post by ela12 » Mon Sep 20, 2010 7:58 pm

16 koncze w grudniu! :D
Is it really true could you save yourself, for someone who, loves you for you?

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Ile mamy latek???

Post by Beauty_Has_Come » Fri Sep 24, 2010 2:11 pm

{o} wrote:Mnie serialem zainteresował jego fan, który ma dzieci w moim wieku. To dopiero weteran :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A ja mam już 25,5 - pora rozglądać się za kremami przeciwzmarszczkowymi :P Kiedy zaczynałam oglądać Roswell miałam chyba ok 15 :)
Image

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Ile mamy latek???

Post by MAX EVANS » Fri Sep 24, 2010 11:33 pm

25 stuknie w styczniu :wink:
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Ile mamy latek???

Post by femii » Wed Mar 23, 2011 3:50 pm

Ja mam 24 latka. Oj ale ciężko się do tego przyznać. Roswell oglądam od pierwszego odcinka, który puszczał Polsat. Pamiętam, że było to późno wieczorem i czasami ledwo na oczy patrzałam ze zmęczenia ale wytrwale oglądałam do końca. Miałam wtedy chyba z 15 lat. I mimo upływu czasu dalej jestem zagorzałą fanką serialu. Szkoda tylko, że takich fanów nie ma już tu na forum. W ostatnich latach bardzo się wyciszyło.
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

User avatar
irien7
Zainteresowany
Posts: 486
Joined: Mon Feb 15, 2010 7:11 pm
Location: Szczecin

Re: Ile mamy latek???

Post by irien7 » Thu Mar 24, 2011 6:19 pm

A ja mam skończone 22 i zaczynam czuć się jakoś staro ;) Może to dlatego, że u nas na roku jak nie wesela to jakieś wieści o zaręczynach ostatnio.
femii wrote:Ja mam 24 latka. Oj ale ciężko się do tego przyznać. Roswell oglądam od pierwszego odcinka, który puszczał Polsat. Pamiętam, że było to późno wieczorem i czasami ledwo na oczy patrzałam ze zmęczenia ale wytrwale oglądałam do końca. Miałam wtedy chyba z 15 lat. I mimo upływu czasu dalej jestem zagorzałą fanką serialu. Szkoda tylko, że takich fanów nie ma już tu na forum. W ostatnich latach bardzo się wyciszyło.
Liczna fanów odwiedzająch forum sie kurczy.... a szkoda.
Last edited by irien7 on Sat Apr 09, 2011 8:47 pm, edited 1 time in total.

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Ile mamy latek???

Post by femii » Fri Mar 25, 2011 12:00 pm

Może jak ludzie zobaczą, że jednak ktoś tu zagląda i wykazuje inicjatywę to trochę się poprawi. Codziennie praktycznie dochodzi nam nowy użytkownik na forum. Problem polega na tym, że większość rejestruje się tylko po to aby czytać opowiadania.
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Ile mamy latek???

Post by MAX EVANS » Sat Mar 26, 2011 1:15 am

femii wrote:Może jak ludzie zobaczą, że jednak ktoś tu zagląda i wykazuje inicjatywę to trochę się poprawi.
femii my również łudziliśmy się że tak będzie ale niestety rzeczywistość okazała się inna :?
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Ile mamy latek???

Post by femii » Sat Mar 26, 2011 1:38 am

Nadzieja zawsze umiera ostatnia. Bynajmniej my tu jesteśmy. Widzę, że nie tylko ja się nudzę w nocy. Kłopoty ze snem Max?
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests