Czego nienawidzimy?

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Re: Czego nienawidzimy?

Post by LEO » Tue Nov 27, 2007 8:39 pm

chamstwa i bezsilności.
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Re: Czego nienawidzimy?

Post by Kwiat_W » Tue Nov 27, 2007 9:26 pm

"Nienawiść" to chyba zbyt silne słowo, ale gdybym miał wskazać coś do czego moje uczucia są najbardziej zbliżone do nienawiści, to były by to moje wady (bo muszę się przyznać, że nawet ja jakieś mam ;) ) - ale jakie nie powiem, a w innych ludziach jedna wielka wada - brak zdolności wczucia się w pozycje innych osób.

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Re: Czego nienawidzimy?

Post by LEO » Thu Nov 29, 2007 9:34 pm

za empatię się dziś piętnuje Kwiatuszku. Jest uznawana nie jako oznaka inteligencji ale jako słabość, a tę należy tępić w dzisiejszym świecie... smutne, ale chyba prawdziwe...
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
Emila
Nowicjusz
Posts: 104
Joined: Sun Feb 13, 2005 8:54 pm
Location: Bydgoszcz

Re: Czego nienawidzimy?

Post by Emila » Fri Nov 30, 2007 9:58 pm

Nienawiść to za duże słowo,ale bardzo nie lubię:

-chamstwa
-dwulicowości
-braku tolerancji
-mojej bezradności w niektórych sytuacjach
-fanatyków religijnych
"Now you're flirting with death
you think then the hurting will stop
But your life is so damn precious
and has only just begun"...

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Re: Czego nienawidzimy?

Post by LEO » Sun Dec 02, 2007 6:39 pm

Uważam iż każda skrajność jest zła.

Co do braku tolerancji - do niedawna myślałam, że Polacy są jednym z najbardziej tolerancyjnych narodów, ale w tv, prasie (i) czasopismach zaczęłam napotykać na artykuły i reportaże świadczące o tym, że jest na odwrót... jeśli obierzemy taką drogę staniemy się samonapędzającą się machiną, idealnym perpetuum mobile, które doprowadzi nas do prawdziwego Armagedonu...
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Re: Czego nienawidzimy?

Post by {o} » Fri Dec 07, 2007 6:43 pm

Czasopisma nie przedstawiają rzeczywistości, tylko to, co się sprzedaje. Myślisz, że dużą poczytnością cieszyłaby się gazeta, z treściami na pierwszych stronach takimi jak:
- Studentowi z Mozambiku podoba się stosunek Polaków do innych narodowości
- Szef Amnesty International chwali poską politykę karną
- W Poznaniu rozpoczęto prace mające na celu dopasowanie wszystkich przejść dla pieszych do potrzeb niepełnosprawnych
- Papież dofinansował ośrodek leczenia odwykowego

Takie rzeczy, jesli w ogóle się pojawiają w gazetach, to gdzieś z boku, na ostatnich stronach, jako ciekawostka... Najwięcej miejsca poświęca się temu, że radny brał łapówki, lekarz zoperował nie tą nogę a ksiądz powiedział SB-kowi, że jego znajomy czytał Orwella.

Nienawidzę, kiedy margines i patologie przedstawia się jako rzecz powszednią i normę, a wręcz promuje (jak w przypadku hip-hopu).

Np. wczoraj oglądałem filmik, na którym słynny raper 50 cent i jego świata zostają przyłapani na wciąganiu kokainy. A komentarz pod nim:
ale afera!! i co się stało? a kto teraz nie bierze koksu!!
Marzy mi sie, żeby jego kariera skończyła się na aresztowaniu na polskiej granicy (jutro ma koncert w Warszawie)...
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

Diesel
Gość
Posts: 24
Joined: Sun Sep 30, 2007 8:34 pm

Post by Diesel » Sat Dec 15, 2007 10:55 am

Swiete slowa {o}. Podzielam twoje zdanie. Teraz praktycznie promuje sie łamanie prawa, brak poszanowania dla autorytetów itd.
Bron boze nie mowie ze Hip-Hop jest zly. Kazdy ma prawo sluchac czego chce i robic to co chce (oczywiscie w pewnych granicach).
A poza tym to nie moge patrzec na wspolczesne gwiazdy. Jaki one przyklad daja nastolakom?! Nie bede tutaj wymienial nazwisk ani pseudonimow bo nie o to chodzi. Ich wplyw konczy sie zazwyczaj tak ze mlodzi ludzie biora narkotyki, sa niedopowiedzialni, lamia prawo, sa agresywni. "Przeciez moge robic to samo co gwiazda. To nic zlego." To mnie denerwuje.
Roswell 4ever

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Re: Czego nienawidzimy?

Post by LEO » Sat Dec 22, 2007 6:53 pm

czy da się zmienić tę równię pochyłą?

polecam film "idiokracja" - przerażająco debilny a zarazem przerażająco proroczy...
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests