Max Evans//\\Jason Behr #4

Aktorzy, scenarzyści, reżyserowie... Forum o wszystkich, bez których serial by nie istniał.

Moderators: Olka, Ela, Xander, Pedros

Locked
User avatar
Athaya
Zainteresowany
Posts: 298
Joined: Sun Jun 20, 2004 2:14 pm
Location: Kalisz

Post by Athaya » Mon Jul 11, 2005 10:17 pm

Freja świetne prace!
A to z jakiego filmu bądź imprezy bo nie widziałam jeszcze :shock:
Image
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Mon Jul 11, 2005 11:44 pm

A to z rozprawy sondowej. Swego czasu Jason sądził się ze swoim menadżerem o pewną smuę pieniędzy, w stosunku do której się nie zgadzali. Ale nie pamiętam, kto wygrał. Jedynie, że menadżer stwierdził, że to on wyciągnął Jasona z dołka w jakim znajdował się na samym początku, gdy przyjechał do Los Angeles i, że to jemu Jason wszystko zawdzięcza.

...edycja...

Na forum Jasona Vicky odszukałą sprawozdania z tych rozpraw. Oto one:

-------------------------------------------------

November 12, 2001 Posted by MyrnaLynne
Talent Managers' Role Debated
Hollywood: Court case shines spotlight on a law that narrowly limits the duties they can perform.

By MEG JAMES
TIMES STAFF WRITER

November 12 2001

The outcome of a low-profile court case between an up-and-coming actor and his former manager could send a huge jolt through the working class of Hollywood, where managers are already antsy over a new push to criminalize much of what they do.

At issue is whether the state should further limit the role that Hollywood managers play in finding jobs for their actor clients.

California has the nation's most stringent constraints on managers in the form of the Talent Agencies Act, legal experts say. Managers are supposed to counsel and nurture their clients, but must stop short of lining up jobs or auditions. Managers can help negotiate job contracts as long as a licensed talent agent is involved. Otherwise, the law says only agents can procure work for actors or artists. "It's a really harsh rule, too harsh on managers," said Edwin McPherson, a Los Angeles attorney who specializes in entertainment law. "In general, this rule doesn't protect the artists; it hurts them. And it's the lower-level artists who really lose, the ones who need the most protection."

Actors typically hire both an agent and a manager, and their roles often become blurred because they share a financial interest. Both receive commissions that result from their clients' acting jobs. In addition, agents rely on managers to bring them new clients, further fostering cozy relationships.

The roots of California's Talent Agencies Act date back to the Depression, when lawmakers took action to protect actors from unscrupulous hucksters who exploited starry-eyed amateurs drawn to Hollywood in hopes of becoming the next Shirley Temple or Clark Gable. But now, industry experts say, the very rules intended as a shield for actors are being used by some as a sword.

Last week in a small Santa Monica courtroom, 28-year-old Jason Behr accused his longtime manager, Marv Dauer, of acting as an agent by arranging auditions for him. Behr terminated his contract with Dauer after he landed a role as a teenage alien on the UPN series "Roswell" and signed up with a new manager.

Behr cited the Talent Agencies Act as a way to get out of his contract with Dauer. A manager who is found in violation of the act must return a year's worth of commissions and loses claim to any commissions from jobs that the actor landed while Dauer was his manager.

Contesting Commission on 'Roswell' Salary

The actor claimed in court papers that he wasn't required to continue paying Dauer a 15% commission on his $20,000-an-episode salary from "Roswell," even though Dauer is not accused of arranging his role on the series. Behr contended that Dauer had made calls to win him parts on everything from a tortilla chip commercial to a pilot about surfers in Hawaii and a remake of the 1970s show about the California Highway Patrol.

Behr, who will make his feature film debut next month playing Kevin Spacey's son in "The Shipping News," declined to comment. Those familiar with his side of the dispute said the case wound up in court only after Dauer refused to accept a lower commission from Behr's continuing role on "Roswell" a year after their contract expired and Behr signed with another manager. Dauer's contract with Behr would have allowed him to continue to collect commissions on the "Roswell" role as long as Behr performed it.

Behr is asking that Dauer return $68,542 in commissions that Behr paid Dauer for one year, from July 1999 to July 2000.

Dauer, who stood by his client actress Hunter Tylo five years ago when she was booted from the set of "Melrose Place" after becoming pregnant, said he can't believe what's happening. He maintains that he was the one who encouraged Behr to move from Minnesota to Los Angeles in 1993 and introduced Behr to a string of agents as the young actor's profile starting rising in Hollywood.

"An entire industry is at stake here, and this could cost me my business," Dauer said. "I got this kid his agents. I loaned him money, I kept his spirits up when he wasn't working, I bailed him out of jail once. I told him how to dress when he was 19 years old, and I co-signed for a $27,000 car loan the week before he turned on me. And this is the thanks I get after helping him for 9 1/2 years."

Los Angeles County Superior Court Judge Julius M. Title is expected to decide this week whether Dauer violated the Talent Agencies Act. Title made it clear that issues of loyalty or the details of Behr's contract with Dauer were irrelevant.

"All this case is about is whether [Dauer] procured his employment," Title said in court last week. "Nothing more, nothing less."

Varied Opinions on the Proper Role of Managers

There is wide disagreement over just what work managers can perform.

Some managers believe they won't run afoul of the law as long as they work in conjunction with a licensed agent. Some lawyers, however, argue that the loophole in the act is quite narrow, allowing managers to only assist in the negotiation of a contract. Others, who interpret the law more liberally, say the process of negotiating a contract can begin with a phone call to schedule an audition.

"Sometimes there are no hard and fast rules," Jeff Witjas, Behr's former agent from the William Morris Agency, testified last week during the four-day, nonjury trial in front of Title.

Managers who have long thought they were protected by the law's ambiguities are becoming nervous. Adding to their concern is a recent push by the Screen Actors Guild to put more sting in the Talent Agencies Act by slapping criminal penalties on managers if they stray into the territory of state-licensed agents by performing such functions as finding clients jobs.

Talent agents, managers and some actors oppose SAG's efforts. They say toughening the act would further hobble actors who are just starting out, those who have trouble getting noticed in the business, those still searching for their big break and the small-time managers who perform a variety of duties for their actor clients.

"You have some actors who can't even get an agent, and if they can't get an agent, then they're stuck--they can't get a job," McPherson said.

Legal Standards Versus Hollywood Practice

There is a chasm between the laws on the books and how business is conducted in Hollywood, industry insiders say. Actors turn to managers so they can be introduced to agents, who typically have more clients than managers since agents are prohibited by law from charging more than 10%. Managers are not regulated, so there is no limit on their commissions. Most managers charge between 10% and 20% of a client's income from acting jobs.

Agents often have 100 or more clients, whereas managers, such as Dauer, typically maintain about 15 clients, so actors often work more closely with their managers.

And managers often end up making calls on an actor's behalf.

"There's not a day that goes by that I don't get a call from a manager who said he's made an appointment for a client or sent a tape or a head shot to a casting director," agent Marc Bass of Meridian Artists Agency said. "If Marv Dauer did anything wrong, then he's not doing anything different than anyone else. And if he doesn't do what everyone else is doing, then he's putting his clients at a distinct disadvantage."

State Sen. Kevin Murray (D-Culver City), a former talent manager and agent, said actors want a manager who has connections.

"This is the entertainment business. Actors want jobs and managers want clients. Managers are going to do whatever they can to keep their clients happy and to generate income for themselves," Murray said. "And what actors most want is a job."

So few actors complain--until they've achieved success.

"When actors first come out here, they don't mind paying 15% of nothing," Murray said. "But when these actors start writing checks for $50,000, $150,000 or $1million, then they start to question the value of the services that were provided."

About 30 complaints were filed with the state last year, alleging that a manager crossed the line into job procurement. That's a nearly 20% increase in the number of complaints from two years ago, said David Gurley, staff attorney for the California Labor Commissioner, who determines cases of alleged abuses by managers and agents.

The cases are usually cut-and-dried. "Ninety percent of the cases in the last 20 years have been determined in favor of the artists," Gurley said.

"All that needs to be proven is that the manager procured one engagement for the artist. Even incidental procurement in comparison to his business duties as a whole would be enough to establish a violation," Gurley said.

Gurley acknowledged that some believe the laws are too harsh on managers. "Nevertheless, the labor commissioner must interpret the law very broadly for the protection of the artist," he said.

Brad Grey, chief executive of Brillstein-Grey, one of Hollywood's largest management companies, said managers face certain risks.

"We are sympathetic to those honorable management companies who find themselves vulnerable as a result of simply working diligently--in collaboration with talent agents--trying to succeed at the job they are charged to do by their clients," Grey said.

Murray and other legislators say there's little appetite in Sacramento for further restrictions. "We're not going to have the manager police. It's not worth it for actors and the state to scrutinize every phone call a manager makes."

Besides, attempts three years ago to regulate managers stalled as quickly as they began.

"We tried and tried to find a definition of a manager so we would know who we wanted to regulate," said state Sen. Sheila Kuehl (D-Santa Monica), a former actress. "But we could not define what managers are, so there was no real way to even begin."

Instead, legislators tweaked the laws to prohibit shady managers and agents from cashing in on side businesses, such as requiring their clients to get certain photos or talent lessons.

There is no real push for further reforms other than SAG's, Kuehl said. She noted the small number of complaints each year, compared with the more than 120,000 SAG members.

"Maybe there is no real problem here," Kuehl said.

Dauer's clients disagree. They say it's not Hollywood's top-tier management firms but the little guys, like Dauer, who find themselves in a pinch.

"The laws are flawed," said Sonia Satra, one of seven young actors who kept a courtroom vigil during Dauer's trial last week. "You have an agent because the law requires you to have one. And you have a manager because he helps your career. This business is hard enough, and so I think the law should allow you to have more than one person--an agent and a manager--doing anything they can to get their clients work."

Judge Calls Actor Behr's Pact With Manager Valid

By MEG JAMES
LA TIMES STAFF WRITER

November 17 2001

A Los Angeles County Superior Court judge ruled that the former manager of actor Jason Behr still holds a valid contract and left it to another court to decide whether the UPN television star owes commissions.

However, in a ruling released Friday, Judge Julius M. Title did not resolve the broader legal issue of how far talent managers can go to land jobs for their clients.

Behr is among 50 actors over the last two years who have invoked the California Talent Agencies Act to try to sever ties with their managers. Managers and other unlicensed agents who violate the act must forfeit commissions. Behr, 28, plays a teenage alien on the television series "Roswell."

In his complaint, Behr claimed that he didn't owe Dauer a 15% commission on his $20,000-an-episode salary because the former manager broke the law by arranging auditions.

The act says only licensed agents can procure work for clients. A loophole in the law, though, gives managers who work with an agent more leeway in negotiating contracts. But there is disagreement on what is permissible.

Behr had accused his longtime manager of arranging auditions for him on corn chip commercials, an NBC pilot about surfers in Hawaii and a low-budget movie about the first chimpanzees in space.

The case dates back to May 2000, when Dauer sued Behr for breach of contract, alleging the actor owed him commissions from the "Roswell" series.

But the actor filed a complaint with the California Labor Commissioner. In June, the commissioner determined that Dauer had violated the Talent Agencies Act by arranging auditions for Behr. Dauer was ordered by the commissioner to return more than $68,000 in commissions to the actor.

Dauer then appealed to Los Angeles County Superior Court.

Title ruled that the contract remained "a valid and enforceable agreement," opening the door for Dauer to resume his breach-of-contract claim against Behr.

Title wrote that Behr did not prove that Dauer had acted illegally, and the judge lifted the stay in the breach-of-contract suit.

"I'm absolutely thrilled," Dauer said Friday. "But someone has got to define what we as managers are legally allowed to do."

"We're shocked and disappointed," said Behr's attorney, Michael Garfinkel. "This dispute is not over with this ruling."

---------------------------------------------------------

Na Media BLVd jest nowe zdjęcie Jasona z HEA. Wkleje jednak wszyskie trzy, które się tam pojawiły tak dla przypomnienia. Jasona nigdy dość :D
http://img.photobucket.com/albums/v216/ ... n/hea2.bmp
http://img.photobucket.com/albums/v216/ ... n/hea4.bmp
http://img.photobucket.com/albums/v216/ ... n/hea5.bmp

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Mon Jul 18, 2005 2:18 pm

Od kilku dni tak tu cichutko. Warto, gdy na http://www.roswell.pl/ rozmawiamy o Maxie, przypomnieć sobie kilka jego zdjęć. :D

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
caroleen
Zainteresowany
Posts: 374
Joined: Fri Apr 16, 2004 5:22 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by caroleen » Mon Jul 18, 2005 3:02 pm

Eluś, dzięki za foteczki. Znowu stary, dobry Max... :hearts:
Ale na wiatrak tutaj jego zdjęcia z Tess, co? :twisted:
Hm... W scenie łóżkowej nie wyglada jakoś na zadowolonego z siebie playboya, który wreszcie "zaliczył" :roll: Albo chociaż na faceta, który mile spędził noc :roll:

Mam do napisania coś jeszcze, ale to dłuższa gadanina, więc wpadnę wieczorkiem ;)
Image

User avatar
ADkA
Fan
Posts: 555
Joined: Fri Mar 12, 2004 10:07 am
Location: g.Śląsk
Contact:

Post by ADkA » Mon Jul 18, 2005 10:54 pm

Nio i co ja poradzę, że na tym pierwszym zdjęciu w czapeczce, Jason przypomina mi innego aktora P. Brosnana? :roll: Tylko proszę mi tu z Bondem zaraz nie wyskakiwać.. :twisted: Czy ja się z tego nigdy nie uleczę? :? Jak ja marzę by kiedyś obaj zagrali w jednym filmie.. to byłby na pewno jeden z moich ulubionych... nieważne o czym by był :wink: ech.. marzenia ściętej głowy. 8)

A to drugie :hearts: te spojrzenie.. "czy te oczy mogą kłamać"? Uff.. a tak dzielnie się trzymałam ostatnio! :twisted: I proszę, pare fotek, a ja znowu zacznę się rozpływać w zachwytach..
Raz, dwa, trzy.. głęboki oddech i zmykam stąd! :wink:
"Żal jest potrzebny, żałując swoich pomyłek, uczymy się na błędach. Ale na Boga, nie pozwól, by rządził twoim życiem. Zwłaszcza, że nigdy nie będziesz pewna, że zobaczysz następny wschód słońca."
Hotaru "Freak Nation"

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Mon Jul 18, 2005 11:15 pm

Czekamy caroleen na te dłuższe wywody :D
Nie chciałam o tym pisać na roswell.pl bo zaraz niektórym podnosłaby się temperatura :wink: Ale jak to jest, że kiedy zaczyna się dyskusja o Maxie z utęsknieniem czekam na mądre wypowiedzi dreamerek. I nigdy się nie zawiodłam. Nie ze względu na gloryfikowanie naszego ulubieńca, bo przecież nie o to chodzi. Rozsądne opinie, umotywowane faktami. Spokojne przedstawianie argumentów. Czy należenie do klanu dreamerek to objaw dojrzałości, intelektu, sprawności intelektualnej ?
Wrażliwości i umiejętnego wyrażania swoich myśli ? To już reguła, która się powtarza, od kiedy istnieje ten temat. Czyli do postaci Maxa, żeby ją zrozumiec trzeba jednak dorosnąć. :P
Tyle razy widziałam Jasona z profilu i zawsze potrafię się nim zachwycić. Jest IDEALNY ! :mrgreen:
Image

User avatar
caroleen
Zainteresowany
Posts: 374
Joined: Fri Apr 16, 2004 5:22 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by caroleen » Tue Jul 19, 2005 9:26 am

Wieczorem nie zdążyłam już się dostać do komputera, bo usiadłam do "Ocean's Twelve" i przepadłam. Cóż to był za film :cheesy: Ale jestem i piszę.

Kiedyś na forum przeczytałam pewien post, chyba autorstwa Eli. Była w nim mowa o różnicy pomiedzy fankami Michaela, a Maxa. Poza wszystkim innym, pojawiła się tam kwestia wieku...

Nie chcę wyjśc na jakąś kompletnie pozbawioną tolerancji, zramolałą wielbicielkę - psycholkę. Nie chcę też poruszać tego tematu wśród ludzi, którzy od razu sieją dookoła siebie spustoszenie. Moje zdanie jest proste:
Michael to idol nastolatek- zbuntowany, wyszczekany, trochę agresywny, narwany, tajemniczy, mroczny, zamknięty w sobie. Dodając do tego jego romantyczną miłość do Marii mamy chodzący ideał ;) O takim chłopaku marzy w liceum niemal każda dziewczyna.

Z Maxem sprawa nie jest już taka prosta. To bohater osób starszych. I kompletne przeciwieństwo Misia. Jego fenomen nie polega na tym, co widać. Pamiętacie? Pisałam jakiś czas temu o fizyczności pomiędzy M&M, a M&L. W Maxie ujmuje właśnie to, co głęboko ukryte. Może teraz mi się oberwie, ale na roswell. pl opanowanym od jakieś czasu przez fehromanki byłam bardzo grzeczna, więc tutaj chyba mogę trochę ponarzekać ;) Złożoności postaci Maxa, jej symboliki, nie pojmie nikt niedojrzały. Nikt, komu młodzieńcze ideały nie wywietrzały już trochę z głowy. Bo dla ludzi patrzących z wierzchu, Max jest nudny jak flaki z olejem. I do tego ciągle jęczy i chce zbawiać świat - no tragedia :roll:

Zawsze był ze mnie trochę psycholog-amator, trochę filozof. Lubię myśleć i analizować. I właśnie dlatego wolę Maxa, z jego pokaleczoną duszą, ciągłymi wątpliwościami, odpowiedzialnego za wszystkich. Maxa, który desperacko chciał zostać zwykłym chłopakiem, który gubił się w swoich uczuciach i czasem strzelał samobójcze gole. Bo ja też gdzieś głęboko taka jestem. Bo umiem się postawić na jego miejscu, bo sama czasem zachowałabym się tak samo. Nie umiem wyobrazić sobie siebie na miejscu Michaela, Isabel czy Tess. Nie potrafię, bo ich osobowości są mi tak bardzo obce. Nie ten sposób reakcji na pewne rzeczy, nie te zachowania, nie to myślenie. Z Maxem coś mnie łączy, podobnie jak z Liz. Patrząc na nich, widzę dwójkę dorosłych ludzi, borykających się z dorosłymi problemami. Ludzi, którzy na własnej skórze odczuwają, jakie to wszystko bywa trudne i niejednoznaczne. Którzy kochają się, ale nie mogą być razem, którzy chcą o siebie dbać, a krzywdzą się. Jak ma to przemawiać do osób, które w życiu czekają jeszcze na dreszczyk emocji i wolą, jeśli wszystko jest jasne? Którzy z młodzieńczą energią zarzekają się, że nigdy by czegoś nie zrobili? Hm... zabrzmiało jakbym miała 50-tkę na karku ;)
Reasumując, Max jest chyba jak koniak. Trzeba do niego po prostu dorosnąć. Choć na pewno nie zawsze zależy to od wieku. Jeśli ma się pewien pozim wrażliwości, pewien system wartości i sposób myślenia, zawsze znajdzie sie drogę do pana Evansa. Bo poza pięknymi oczyma, ten chłopak ma przepiękną duszę.
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Tue Jul 19, 2005 9:53 am

Mamy ten swój temat... nie wiem, czy to dobrze, czy źle. Kiedy czytam wasze wypowiedzi zastanawiam się, kogo pragniemy przekonać. Same siebie? Czy można, się jeszcze bardziej utwierdzić w pojmowaniu Maxa nie przez pryzmat powinności i nakazów oraz rzeczy zabronionych, ale w dostrzeganiu w nim człowieka, pełnego lęków i obaw, a nader wszystko troski o tych, których kocha. Odpowiedź brzmi, nie. Z drugiej jednak strony, kiedy stąd wychodzimy i staramy się przekonywać innych do naszych racji, najczęściej dostajemy, że się tak wyrażę po pysku. Osobiście mam tego dość, więc tym razem odpuściłam sobie komentarze na roswell.pl Momentami miałam wrażenie, że to walka z wiatrakami... nadal je mam.
Powiedzcie, dlaczego tak się dzieje, że tyle osób zauważa wady Maxa, a kiedy przychodzą do Michaela, wszystkie błędy da się wytłumaczyć? Ale może zostawmy Guerina w spokoju. Porównywanie ich nie ma sensu, to całkowicie różne postacie.
Pewnych decyzji Maxa Evansa nigdy nie popierałam, ale potrafiłam zrozumieć. Jak choćby przykład oddania małego Zana. Nie wiem, czy sama odważyłabym się na taki krok, pewnie nie, ale też najprawdopodobniej nigdy nie znajdę się w podobnej sytuacji - pomijając fakt bycia kosmitom, mówię tu o ciągłych pościgach, życiu w niepewności, strachu i obawie o życie własne i pozostałych. Jak wielkiej siły wymagało od strony Maxa oddanie ukochanego syna? Przecież to dramatyczna decyzja, nie podejmuje się jej ot tak. Obwiniać można rodzica, który nie chce dziecka, bo tak mu wygodnie. Ale jak można obwiniać rodzica, który całym sobą pragnie zatrzymać malucha, ale wie, że to niemożliwe. Że jeśli chce jego szczęścia i radosnego dzieciństwa, musi go oddać, bo sam nie jest w stanie sprostać temu zadaniu.
Max Evans nie był aniołem, popełnił tak wiele błędów, że obdarować by można nimi było niejednego człowieka, który ma już na karku 80 lat a nie 20. Jednak nigdy nie należy zapominać o okolicznościach. O zagrożeniu, kiedy podjęcie decyzji w danej chwili było kwestią życia lub śmierci. Bo nie podjęcie żadnej, również jest decyzją.
Image
ImageImageImage
ImageImageImage

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Tue Jul 19, 2005 11:14 am

Michael to idol nastolatek- zbuntowany, wyszczekany, trochę agresywny, narwany, tajemniczy, mroczny, zamknięty w sobie. Dodając do tego jego romantyczną miłość do Marii mamy chodzący ideał O takim chłopaku marzy w liceum niemal każda dziewczyna.
Nie sądzę żeby to o to chodziło caroleen. Kiedyś też tak myślałam ale potem zaczęłam się przyglądać uważniej. Michael ma naprawdę tony fanek i najbardziej oddane z nich to wcale nie są stuknięte gimnazialistki.
Hotori, Oliwka, Janeta, Hotaru, Galadriela, age albo Renya- żadnej z nich nie można nazwać mianem niewyżytej siksy.
Powiedzcie, dlaczego tak się dzieje, że tyle osób zauważa wady Maxa, a kiedy przychodzą do Michaela, wszystkie błędy da się wytłumaczyć? Ale może zostawmy Guerina w spokoju.
Może dlatego że postać Guerina ewoluowała podczas gdy Maxa cofała się w rozwoju. Ktoś powiedział że Michael (poza WDAMYK) i Kyle byli jedynymi postaciami w 3 sezonie jakie dało się lubić- zachowali charakterystyczne cechy swojej osobowości jednocześnie dojrzewając i rozwijając się jako bohaterowie.
Ta osoba nie była daleka od prawdy.
Na początku 1 sezonu mieliśmy Maxa- chodzący ideał- wrażliwy, pełen ciepła, uroczy, gotowy do największych poświęceń, mądry i uduchowiony.
Obok mieliśmy Michaela- agresywnego, porywczego, nieco niejednoznacznego, cynicznego, często okrutnego, który jednak miał w sobie "to coś" jak również tragiczne dzieciństwo które mogło wiele wytłumaczyć. Ludzie utożsamiali się raczej z nim i jego słabościami, niż z doskonałością Maxa.
Na początku 3 sezonu mieliśmy Maxa który właściwie z Maxem nie miał już nic wspólnego. Maxa który odwrócił się od rodziców, Maxa który poczęstował Liz najbardziej żałosnym tłumaczeniem swej zdrady w historii tv, Maxa który dał jej broń do ręki i narażał jej życie.
Maxa który zdawał sie nie dbać o nikogo poza swoim synem, którego na końcu i tak oddał. Co my wiedzieliśmy o tym co on właściwie czuje i myśli? Tak szczerze? Nie myśląc o fanficach i zapominając o mantrze że on jest "cudowny, pełen ciepła, czuły, wrażliwy i kochający". Bo ja nie miałam zielonego pojęcia, przynajmniej nie do końcówki 17 (!) odcinka. Już nie.
Obok mieliśmy Michaela. Michaela który dojrzał i spoważniał. Michaela który chciał się uczyć. Pracować. Mieć przyjaciół. Spędzać Święta z Marią. Który pojechał za nią do Nowego Jorku. Który nie chciał jej narażać. Który chciał żeby była szczęśliwa. Który robił z siebie głupka byleby tylko być blisko niej ("Samuel Rising" ho ho ho Merry Christmas :P ).
Wnioski nasuwają się same.

Przyznaję jednak że zwalanie na Maxa winy za wszystkie nieszczęścia tego świata łącznie z dziurą ozonową i epidemią SARSA, zawsze działało mi na nerwy.
A jeszcze bardziej to jak sporo ludzi nie doceniało go nawet w 1 sezonie, uważając za nudnego i pozbawionego osobowości jak tzw. flaki z olejem.
Ponieważ na roswell.pl ktoś przywołał Harry'ego Pottera, coś mi się nasunęło, coś co zastanawiało mnie już od dawna.
W książkach o Harrym mamy postać Remusa J. Lupina. Sporo osób wie kto zacz, dla niewtajemniczonych- jest to najbardziej uwielbiany bohater (przeze mnie również), bardziej nawet chyba niż sam Harry. Jest to mężczyzna opanowany, spokojny, pełen rezerwy, zamknięty w sobie, mądry i odpowiedzialny do granic możliwości. Żadnych wybuchów temperamentu, żadnej agresji, ekscytującego cynizmu, gwałtownej lub porywczej natury. Można by powiedzieć- nudny jak flaki z olejem, prawda? Jego jedyną wadą jest irytująca bierność (! czym wam to dzwoni?)
Tymczasem wielbią go nastolatki i osoby dwudziestoparoletnie, trzydziestoparoletnie, ba- ludzie w naprawdę starszym wieku. Fani obojga płci.
CO konkretnie nie zadziałało w przypadku Maxa, nawet w 1 sezonie?
Dlaczego większość ludzi zdaje się go nie lubić?
Co poszło nie tak, od samego początku?
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Tue Jul 19, 2005 12:26 pm

Lizziett wrote:Obok mieliśmy Michaela. Michaela który dojrzał i spoważniał.
Michael jednak nigdy, nigdy nie musiał się zmierzyć z większością problemów, jakie dotyczyły Maxa. Nie twierdzę, że nie miał swoich, równie poważnych. Zawsze współczułam mu, że nie poszczęściło mu się tak, jak Maxowi i Isabel, wiedziałam, że uczucie jakiego doznał po zabiciu Pierce'a jest nieporównywalne z żadnym innym. Ale to właśnie doświadczenia, jakie zgotował mu los powinny były go umocnić. Natomiast Michael zawsze był porywczy, najpierw działał potem myślał. I to nie zmieniło się do końca serialu. Poza tym rola Maxa jako lidera była najtrudniejsza. Zawsze kiedy coś się działo Michael, czasem Isable obwiniali go za podejmowane decyzje, ale jakoś zapominali, że kiedy Max nie miał pojęcia, co zrobić słyszał cyniczne "Jesteś liderem, zrób coś". Bo prawda jest taka, że mimo sporów pomiędzy Maxem i Michaelem związanych z tą całą królewską otoczką, każdy z grupy, zawsze wiedział, że te najtrudniejsze decyzje zawsze może zepchnąć na barki Maxa. Może nie świadomie, ale ta świadomość tkwiła w każdym z królewsiej czwórki, a także Liz i Marii. Obejrzyjcie początek II sezonu raz jeszcze (do odcinku Summer coś tam), i zwróćcie uwagę na zachowania tak Michaela, jak i Isabel.
... Michaela który chciał się uczyć. Pracować. Mieć przyjaciół. Spędzać Święta z Marią. Który pojechał za nią do Nowego Jorku. Który nie chciał jej narażać. Który chciał żeby była szczęśliwa. Który robił z siebie głupka byleby tylko być blisko niej ("Samuel Rising" ho ho ho Merry Christmas :P ).
Wnioski nasuwają się same.
I robił to wszystko po to by na końcu wsiąść na motor i ją zostawić mówiąc, że zawsze będzie miłością jego życia. Jakkolwiek na to nie patrzyć, wybrał najmniejszą linię oporu. Maria to nie mały Zan, który będąc bezbronnym byłby najłatwiejszym celem, gdyby Max postanowił go zatrzymać. Przez te 3 lata Maria zdążyła się już wiele nauczyć. Była dorosłą kobietą, odpowiedzialną za swoje decyzje, mającą rozum, która jeśli decyduje się na taki związek wie, że jest to decyzja ostateczna i na całe życie. Nikt nie powiedział, że w miłości jest łatwo i przyjemnie, szczególnie w związku z Michaelem. Ale, nie Michael, jak zwykle wyraził swoje zdanie i bynajmniej w sercu, miał, to co do powiedzenia ma ta druga osoba. Najlepszym przykładem jest końcówka I sezonu:
MARIA: Wait. Don't do this to me Michael, please. You need me now, more than you have before, alright?

MICHAEL: No, I don't need anyone.

MARIA: Well, maybe I do. Did you ever think of that? I mean, look at Max and Liz. They can't bear to be separated. But you, you can just throw me away. Just like that. Why is that, Michael? Why?

MICHAEL: Maybe because I love you too much. Goodbye.


I znowu o Michaelu, a chciałam tego uniknąć. Nie ma sensu ich obu porównywać, bo to zupełnie przeciwne osobowości. Wady jednego pokrywają pozytywne cechy drugiego i na odwrót.
Co do cofnięcia się w rozwoju Maxa, nie byłabym tak ostra w słowach. Fakt, że scenarzyści spaprali mu osobowość, ale Max w kolejnych sezonach nie był tak całkowicie beznadziejny. A Michael tak fenomenalnie dojrzały...
Dlaczego większość ludzi zdaje się go nie lubić?
Co poszło nie tak, od samego początku?
A ja zapytałabym, dlaczego tak wiele osób z nim zostało? Co urzekło ich na początku? Dlaczego ma rzesze fanów? To nie prawda, że większość ludzi go nie lubi. Postać Maxa wymaga od widza wielu wyrzeczeń, często musimy tłumaczyć rzeczy z pozoru nie wytłumaczalne. Co więcej nie robimy tego na siłę. Jeśli coś nie może być wybaczone, nie wybaczamy. Jak np. pierwszy odcinek z 3 sezonu i pomysł z bronią. Rozumiem motywy, ale postarałabym się wymyślić cos innego. Ja w Maxie dostrzegam przede wszystkim człowieczeństwo i dlatego nie skreślam go ponieważ podejmował złe decyzje. Piekło istotnie jest wybrukowane dobrymi chęciami, ale Max z pewnością na nie zasłużył.

Na koniec Jason w kolorze! Autorstwa Anyanki
Image
Last edited by Olka on Tue Jul 19, 2005 8:20 pm, edited 2 times in total.

User avatar
caroleen
Zainteresowany
Posts: 374
Joined: Fri Apr 16, 2004 5:22 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by caroleen » Tue Jul 19, 2005 3:06 pm

Lizziett wrote: Michael ma naprawdę tony fanek i najbardziej oddane z nich to wcale nie są stuknięte gimnazialistki.
Hotori, Oliwka, Janeta, Hotaru, Galadriela, age albo Renya- żadnej z nich nie można nazwać mianem niewyżytej siksy.
Nie miałam na myśli tego, że takie są wszystkie fanki Michaela. Nigdy nie odważyłabym się na takie stwierdzenie, mając w głowie m.in. te osoby, o których wspomniałaś, Lizziett. Może ujęłam to za mocno, ale błagam: wejdź na roswell.pl i poczytaj komentarze :mur: Święty by tego nie wytrzymał.... I ja mówiłam o takich dziewczątkach. Rozkochanych w miodowych oczach, stylu młodego Jamesa Deana, niesfornych fryzurach. Takich, które lubią Michaela, bo jest taaaki słooodki, a nie dlatego, co niesie w sobie :roll: Do sensownych wielbicielek, z którymi możliwa jest dyskusja na wyższym poziomie, mam duży szacunek.
Ale nie wypieram się tego co powiedziałam. Bardzo upraszczając, dalej uważam, że Michaelowi łatwiej uwieść nieletnią niż Maxowi ;)

Nie zauważyłam też, żeby większość osób go nie lubiła. Tak jak nie potrafiłam się od niego odwrócić nawet przy gigantycznych wpadkach. Nie z powodu mantry że on jest "cudowny, pełen ciepła, czuły, wrażliwy i kochający" ale dlatego, że ja ciągle to w nim widzę. Przyznaję rację, mam momenty kiedy nie znoszę go strasznie, kiedy jest największą międzygalaktyczną świnią, kiedy ma się go ochotę po prostu trzepnąć w czerep, ale to są momenty. W pozostałym czasie jest dla mnie postacią całkowicie magiczną.
I masz rację Olu, wszyscy jakoś dziwnie chętnie oddawali Maxowi palmę pierszeństwa jeśli chodziło o podejmowanie decyzji 8) Pisałam już o tym kiedyś, że Isabel i Michael buntowali się przeciwko temu tylko wtedy, kiedy było im wygodnie. Generalnie, jak coś się działo, od razu wołali "MAAAX!" 8) A jeśli chodzio porównywanie Maxa i Michaela, to nie da się tego uniknąć. Byli w końcu dwoma głównymi bohaterami, różniącymi się od siebie jak ogień i woda. Łatwiej jest wykazać, że któremuś czegoś brakuje poruwnując go z drugim. Jedyne co można zrobić, to praktykować to w wyważony sposób.

Ach, już chyba się zamknę.... Co to jest, że tyle czasu po skończeniu serialu dyskusje są nadal takie gorące, a tematy żywe? Gdyby to chodziło tylko o mnie, uznałabym, że jestem nienormalna, ale że nie jestem sama to nie wiem, jak to wyjaśnić ;)

MATKO! ALE TEN JASON W KOLORZE JEST APETYCZNY... :hearts:
Image

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Tue Jul 19, 2005 8:13 pm

Boże, niemal cały dzień walczyłam ze słoikami ogórków, zakisiłam ich 20, kilka zaniosłam mamie – i dochodzę do wniosku, że to najdurniejsza praca pod słońcem. Potrzebuję teraz strawy duchowej. No i jest. :D
Caroleen, Olka, których spostrzeżenia pokrywają się z moimi, i Lizziett – sprowadzająca nas na Ziemię. Ale rozumiem Cię Aniu. Syndrom sezonu 3. :wink:
Kiedy u nas leciał w 2001 r. sezon 2 a ja z wypiekami na twarzy ściągałam z Internetu sezon 3, pamiętam towarzyszące mi wtedy ogromne rozczarowanie. Jak bardzo brakowało mi tamtego Maxa. I pomalutku wracał do mnie....starszy, dojrzalszy i jakby troszkę zmęczony, wypalony tym dźwiganiem na plecach „losów świata”, odpowiedzialnością za najbliższych i rozczulającą samotnością, gdy przychodziło mu zmierzyć się z przeciwnościami. Tak odczytywałam to co przekazywał nam J.B., gdy producenci – w pierwszych odcinkach - odebrali mu Maxa jakiego sam stworzył i którego tak bardzo pokochaliśmy. Mimo wszystko cieszę się, że udało mu się do końca zachować wizerunek postaci przewidywalnej, uczciwej, do której zawsze można mieć zaufanie. I nigdy nie było we mnie takich chwil, żebym go nie znosiła (no, może poza „Busted”, ale tam ponoć i Jason sam się nie lubił), czy negowała w czambuł jego decyzje. Przyjmowałam go zawsze z całym bogactwem inwentarza wybaczając wiele, bo w gruncie rzeczy czułam przyświecające mu dobre intencje. Brakowało mi w nim tylko spontaniczności, radości i tego niewinnego ciepła w oczach z 1 sez. Ale może to cena, jaką płacił za przyspieszone dojrzewanie.

ImageImage
ImageImage
Image

User avatar
Lizziett
Fan
Posts: 1000
Joined: Mon Aug 25, 2003 11:48 pm
Location: Kraków

Post by Lizziett » Wed Jul 20, 2005 4:12 pm

Może ujęłam to za mocno, ale błagam: wejdź na roswell.pl i poczytaj komentarze
Widziałam komentarze. Dawno już przestały robić na mnie wrażenie.
Max w kolejnych sezonach nie był tak całkowicie beznadziejny. A Michael tak fenomenalnie dojrzały...
No pewnie że nie był fenomenalnie dojrzały. Nie myślcie też że nagle stałam się fanatyczką Guerina :wink: ale w stosunku do tego co widzielismy w 1 sezonie, było to jak skok na Książyc. A ludzie zawsze zapamiętują to, co widzieli niedawno. A "niedawno" był 3 sezon, z Michaelem który dojrzał- nie do końca, ale jednak. Michaela który patrzył już w przyszłość, zamiast oglądać się na przeszłość, i wydawał się znacznie cieplejszy.
Zdążyli już zapomnieć o uroczym, sympatycznym Maxie z "Pilota" lub mądrym, dojrzałym Maxie z "Destiny". Pamiętali Maxa z 3 sezonu- zimnego, obojętnego, zapatrzonego w swój cel i głuchego na wszystko dookoła.
Nie zauważyłam też, żeby większość osób go nie lubiła.
No może przesadziłam ale przyjżyj się chociażby tym nieszczęsnym komantarzom na roswell.pl- jaka inna postać zgarnęła takie lanie i znikomą ilość pozytywnych komentarzy? Albo spójrz na Fanfici- Max jest jedynym bohaterem obok Tess z którego robi się potwora/psychopatę/gwałciciela i nie mam tu na myśli opowiadań AU, ale przede wszystkim kanoniczne.

Hej, sprzedać wam emotkę JB?

Image

Ps. Olka- z zupełnie innej beczki- przed chwilą przypomniała mi się Enahma...a potem początek rozdziału "Lament Feniksa". Skończyłam na podłodze rżąc przez dobre 5 minut :cheesy: .
Ciekawe swoją drogą co przeżywa teraz autorka...aż jej wspólczuję :mrgreen: bukoliki z udziałem Harry'ego i Snape odeszły w ciemny las.
"I know who you are. I can see you. You're swearing now that someday you'll destroy me. Far better women than you have sworn to do the same. Go look for them now." (Atia)

""You...have...a rotten soul" (Cleopatra)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Sun Jul 24, 2005 2:04 pm

Enhama... tej perełeczki nigdy nie zapomnę :lol: Co do lamentu feniksa... I know where you go, yeah, że zacytuję Jo, choć w innym kontekście :cheesy:

Na Media BLVd znalazłam przepiękny manip autorstwa Shiesty23. To malutkie jest jej dzieckiem. Mam ochotę poprostu odetcnąć z uśmiechem na ustach i powiedzieć "Awwww"... To takie słodkie! 8)

Image

A na FF pojawiła się śliczna tapeta!
Image
800x600, 1024x768, Ikonki

I jeszcze banerek :)
Image

User avatar
Primek1
Starszy nowicjusz
Posts: 155
Joined: Mon Jul 11, 2005 10:20 pm
Location: Z KrAiNy CiEnIa :D :P
Contact:

Post by Primek1 » Sun Jul 24, 2005 2:46 pm

Fajne zdjęcia i bannerki. Masz racje słodkie, bardzo dające do myślenia :)

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sun Jul 24, 2005 4:19 pm

khm.. czy Ty aby jestes calkiem pewien, ze jestes facetem..? :shock:
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
onar-ek
Pleciuga
Posts: 887
Joined: Mon Aug 30, 2004 4:40 pm
Location: Białystok
Contact:

Post by onar-ek » Sun Jul 24, 2005 7:42 pm

Za to Piter jest pewnie w 100% facetem prawda Piterku 8) :lol:

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sun Jul 24, 2005 11:08 pm

oczywiscie. a na dowod dodam, ze nigdy nie bywam w temacie o Behrze.
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Primek1
Starszy nowicjusz
Posts: 155
Joined: Mon Jul 11, 2005 10:20 pm
Location: Z KrAiNy CiEnIa :D :P
Contact:

Post by Primek1 » Sun Jul 24, 2005 11:26 pm

Nigdy. A teraz to co? Czy ja mówię, że on mi się podoba czy jak? Mówię, że daję do myślenia i podoba mi się ta tapeta, banner itp. A nie jestem ani homoseksualistą ani babą. Jestem w stu procentach hetero facetem :)

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Mon Jul 25, 2005 12:32 am

Tak się składa, że my "baby" :? królujemy w tym temacie i jakolwiek wierzę, że nie miałeś złych intencji używając tego słowa, bynajmniej nie uśmiechałam się czytając to określenie. (w nawiązaniu do PMa - korzystaj z opcji "podgląd" zanim wrzucisz posta...)

Anyway... Screencapsy (a właściwie zdjęcia łącznie z ramą telewizora :lol:) z The Grudge! Już widzę te uśmiechnięte miny na waszych pyszczkach dziewczyny ;) Właściwie będzie tylko jeden, ale za to jaki - śpiący Jason, albo raczej Jason udający, że śpi. Wygląda jak najedzony miś podczas zimowego snu - Bear Behr :lol:
Image

I jeszcze fragment wypowiedzi jednej z forumowiczek na Meia BLVd na temat wyciętych scen z filmu, które dotyczyły Douga i Karen.
Well, supposedly Shimizu was REALLY uncomfortable with any sort of PDA between Doug and Karen, since they weren't married, so I can see why he cut down the romantic stuff as much as he did from the movie - even though that was THE BEST PART!! And why he might want to say they had separate apartments (and weren't really having sex- and if they were - they kept their clothes on!)
Very uptight culture about some stuff, our Japanese friends (or at least, Shimizu!) LOL!
Pozostaje mi tylko zgodzić się z podsumowaniem "naszych japońskich przyjaciół" 8) Acha, byłabym zapomniała. Pisałam do Vision i mają zamiar wydać "Klątwę" na DVD w Polsce. Nawet pisali kiedy, ale mi się zapodział ten mail. Spróbuję go poszukać, ale póki co świta mi w głowie, że to ma być w okresie zimowym :roll:

Ostatnim rzutem na taśmę przed spaniem...
Image
Kiedyś pojadę do LA i zmuszę go by i na mnie tak spojrzał ;) Cud, miód i orzeszki (BTW - to moment zaraz po ich pocałunku, którego również nie mieliśmy przyjemności oglądać :?)

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests