Symbolika w świecie Roswell dotycząca Maxa i Liz

Forum poświęcone bohaterom serialu

Moderator: Galadriela

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Thu Aug 07, 2003 10:56 pm

Dobra. Katims pisal cos o nawiazaniach mitologicznych w drugiej serii. Ja dotrzegam jeden : Tess-Antygona (choc wlasciwie sama Antygona to nie mit tylko nawiaznie do mitu). Jakie inne tam dostrzegaxcie i z jakich mitologii.

(o symbolice Maxa jako antychrysta pisalem juz gdzie indziej wiec tu o tym nie wspomne ;P)

User avatar
Agusi@-chan
Nowicjusz
Posts: 120
Joined: Sat Aug 02, 2003 10:25 pm
Location: z Grodu Kraka

Post by Agusi@-chan » Thu Aug 07, 2003 11:05 pm

Naklejki na oknie Liz... Smoki - pełnią rolę strażników... nawiązanie do kultury chińskiej...
I znów powracam, by patrzeć, jak dnieje,By zło przeklinać, dobru błogosławić...[img]http://liam_valmont.w.interia.pl/1055955088YR.jpg[/img]

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Fri Aug 08, 2003 7:08 am

Miałam wrażenie, że symbolika Maxa i Liz, ale widać się myliłam. Kwiecie_w jak chcesz, to objeżdżaj Dreamersów w osobnym temacie, nie tutaj. To jest temat Dreamers...

Faktycznie, symboliki było dużo. Róże, białe róże, symbolizujące miłość, niewinność, czystość (a co mówił Max w Graduation? "Jesteś czysta"...). Motyle, o których z Elą wspominałyśmy w komentarzach... Symbol zmienności, przemian, delikatności i ulotności. Gdzieś czytałam coś o koniach. O diamencie, że to również jeden z symboli Roswell.
A z jakiej symboliki to sobie podumaj, Kwiecie_w, nie zaszkodzi ci chwila myślenia.
Image

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Fri Aug 08, 2003 11:20 am

Za to ty najwyrazniej za duzo myslisz. Taka symbolike mozna wszsedzie znalec... O! mam na biurku bialy kubek... mowilas, ze co bialy oznacza? Wow! Sam nie wiedzialem, ze podswiadomie probuje takie symbole przemycac do swojego pokoju. Bardzo lubilem ten kubek, teraz bede musial uzywac innego. Powiedz mi jeszcze tylko co oznacza kolor zielony bo mam kubek w takim kolorze i tez bardzo go lubie.

(Jak widze Nn koniecznie chcesz sie ze mna poklucic)

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Fri Aug 08, 2003 11:56 am

Ja pokłócić? Ależ skąd. Ja tylko przytaczam przykłady. I nie mów, że nie wiesz, co oznacza zielony. Możliwe, że za dużo myślę, ale przy ogólnej krajowej głupocie to jest naprawdę niezauważalne.
Image

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Fri Aug 08, 2003 10:46 pm

W odcinku Four Square jest nawiązanie do planety Wenus, którą wiąże się z Liz. Wenus jest piątym dopełnieniem planet tworzących układ gwiazd na mapie znalezionej w jaskini w River Dog. Wenus to symbol piękna i światła. Liz jako Wenus, uzupełniająca układ gwiazd wiązana jest ściśle z Królewską Czwórką , jej przemianą i mocami.

Guest

Post by Guest » Sat Aug 09, 2003 2:53 am

Jak zwykle symbolika Eli jest wyciagnieta z... [OCENZUROWANE przez Kwiat_W].

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Sat Aug 09, 2003 8:06 am

Słuchaj, Kwiat_w, jak ci się nie podoba to nie czytaj tego.
Elu - mnie się podoba. Maxa z kolei wiązano ze Słońcem, podobno bardzo silnie związanym z Wenus...
Image

Guest

Post by Guest » Sat Aug 09, 2003 3:01 pm

Nan co ty robilas na lekcjach fizyki i geografii? Naaprawde nie wiesz jakie sa zaleznoci pomiedzy sloncem i rezta planet w ukladzie slonecznym?

Jak sie nie podobaja komentarze to tez trzeba bylo ich nie czytac :P

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Sat Aug 09, 2003 3:39 pm

A co ma do tego fizyka i geografia?! Tu chodzi nie o fizyczne połączenie słońca i planety, tylko o coś zupełnie innego.

Słońce
Jest tradycyjnym symbolem władzy. Max jako Król jest reprezentowany przez słońce. Liz ma słońca i słoneczniki w sypialni i na balkonie. Jej związek ze słonecznikami ma dowodzić tylko jednego. Jej związku z Maxem.
Poza tym temat jet naprawdę dla Dreamersów, a nie dla fanatycznych przeciwników Maxa. Załóż sobie temat "Ten głupi Max" i już.
Image

Guest

Post by Guest » Sat Aug 09, 2003 5:56 pm

Nie zaloze takiego tematu bo tam nie beda padaly takie komiczne stwierdzenia. Sam juz nie wiem czy wy macie takie poczucie humoru czytez.... no... nie powiem co ;P

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests