Jak to było z Avą

Forum poświęcone bohaterom serialu

Moderator: Galadriela

User avatar
Tośka
Zainteresowany
Posts: 458
Joined: Fri Aug 15, 2003 2:05 pm
Location: Kraków
Contact:

Jak to było z Avą

Post by Tośka » Sat Aug 16, 2003 6:42 pm

Jak to było z Avą. Jest tyle teori na ten temat np. że Liz jest prawdziwą Avą
a nie Tess. Po za tym jest jeszcze3 ta Księga Przeznaczenia. :?: :?: :?:

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sat Aug 16, 2003 6:56 pm

Ja tam stawiam na to, że to Tess jest prawdziwą Avą :P
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Tośka
Zainteresowany
Posts: 458
Joined: Fri Aug 15, 2003 2:05 pm
Location: Kraków
Contact:

Post by Tośka » Sat Aug 16, 2003 6:58 pm

Może i jest ale co Liz robiła w Ksiedze przeznaczenia..?

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Sat Aug 16, 2003 7:14 pm

Liz Ava? A to mieszne! Zeby byc krolowa trzeba miec klase! Tylko Tess ja ma i tylko ona sie na krolowa nadawala!
Image

User avatar
Tośka
Zainteresowany
Posts: 458
Joined: Fri Aug 15, 2003 2:05 pm
Location: Kraków
Contact:

Post by Tośka » Sat Aug 16, 2003 7:31 pm

Kwiecie ja osobiscie nie przepada za tess jako bohaterke ale jako aktorke
bardzo lubie Emilie a poza tym co ty jej tak bronisz.?

User avatar
Galadriela
Zainteresowany
Posts: 333
Joined: Sun Jul 13, 2003 1:41 pm
Contact:

Post by Galadriela » Sat Aug 16, 2003 8:42 pm

Tośka wrote:Może i jest ale co Liz robiła w Ksiedze przeznaczenia..?

????? Liz w księdze przenaczenia. Pierwsze słyszę.
W jakim odcinku można znaleźć tą informację?
Image

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Sat Aug 16, 2003 9:20 pm

Galadriela wrote:
Tośka wrote:Może i jest ale co Liz robiła w Ksiedze przeznaczenia..?
????? Liz w księdze przenaczenia. Pierwsze słyszę.W jakim odcinku można znaleźć tą informację?
Ja o tym slysze juz ktorys tam raz ale nie wiem skad ta plotka. Nie przypominam sobie zadnego odcinka w ktorym by o tym mowiono, wiec prosze o dokladne nmiary, zebym mogl sobie odswiezyc pamiec.
Image

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Sun Aug 17, 2003 11:14 am

Galadriela napisał:
Tośka napisał:
Może i jest ale co Liz robiła w Ksiedze przeznaczenia..?
????? Liz w księdze przenaczenia. Pierwsze słyszę.W jakim odcinku można znaleźć tą informację?

Ja o tym slysze juz ktorys tam raz ale nie wiem skad ta plotka.
Domyslam sie, skad ta plotka. Widziałam kiedyś super zrobiony fanart, jeśli sie nie mylę autorstwa Churry'ego. Zaraz go poszukam. Ale na tym fanarcie była właśnie twarz Liz w Księdze. Super!!!!

Mały błędzik, autorem nie jest Schurry....

Image
Image

User avatar
Tośka
Zainteresowany
Posts: 458
Joined: Fri Aug 15, 2003 2:05 pm
Location: Kraków
Contact:

Post by Tośka » Sun Aug 17, 2003 11:19 am

Hotaru mial byc jakis obrazek a u mnie jest tylko krzyzyk...szkoda...

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Sun Aug 17, 2003 11:53 am

Przecież działa...
Image

User avatar
Tośka
Zainteresowany
Posts: 458
Joined: Fri Aug 15, 2003 2:05 pm
Location: Kraków
Contact:

Post by Tośka » Sun Aug 17, 2003 11:56 am

teraz tak ale jak za pierwszym razem wlaczylam to nie bylo...

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Sun Aug 17, 2003 12:05 pm

Czasami jak sie nie pokazuje obrazek i jest tylko czerwony krzyzyk to trzeba na niego kliknac prawym przyciskiem, a nastepnie kliknac na "pokaz obraz".

Az nie chce mi sie wiezyc, ze Ela zrobila by taki glupi blad i uznala fanart za cos co naprawde bylo pokazane w Roswell. :?

A tak na marginesie to nie uwazacie, ze Max jest do siebie najmniej podobny w ksiedze z calej K4? Zastanawia mnie tez skad kosmici wiedzieli, ze K4 bedzie miala wlasnie takie fryzury gdy odnajdzie ksiege? Bo juz w nastepnej serii je pozmieniali. :?:
Image

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Sun Aug 17, 2003 6:41 pm

O tym że imię Liz znajduje się w Księdze Przeznaczenia czytałam w Symbolice i Teoriach dotyczących Liz. Chcąc się upewnić, przeglądałam wszystkie momenty gdzie pokazywano otwartą Księgę.
Otóż w odc. "Max To the Max" na stronie pokazującej postacie (w ciąży) w prawej kolumnie widnieje imię Maxa i Tess nad jedną z par. (imię Maxa widzimy jako MI: ). I w tej samej kolumnie lecz wyżej (trzecim rzędzie od dołu) wyraźnie widnieje imię Maxa i LIz.
Proponuję test dla spostrzegawczych...Może ktoś jeszcze coś tam odczyta, tym bardziej że znaki są powtarzalne....

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Sun Aug 17, 2003 6:55 pm

Ogladalem ten odcinek w ubieglym tygodniu ale nie zauwazylem tego. Grrr. Usunolem go juz z kompa wiec teraz musze sciagac jeszcze raz :evil:
Image

Lizzie

Post by Lizzie » Thu Aug 21, 2003 9:00 pm

Staciłam ten odcinek wraz ze wszystkim na dysku :cry: więc trudno powiedzieć mi coś pewnego...miałam kilka teorii na temat Liz&Maxa...kiedyś wydawało mi się że musiało mieć to silny związek z osobą babci Liz...zawsze wydawała mi się osobą noszącą w sobie jakąś tajemnicę...która wie znacznie więcej niż mówi. Być może to tylko moje wyobrazenia...ale pamietem jak pytała Liz o jej życie uczuciowe :P i zainteresowała się Maxem. Właśnie nim, nie Kylem, ktory był przecież oficjalnym chłopakiem wnuczki. I ta scena w szpitalu...rozumiem ze trudno jest analizować psychikę czlowieka, ktory ma swiadomość tego że odchodzi... to rzecz niemozliwa...ale czy nie wydał się zastanawiajacy komuś z was fakt, że obecność przy jej łóżku chłopaka, ktory jakąś nadnaturalną zdolnością umożliwił jej pożegnanie z wnuczką KOMPLETNIE jej nie zdziwiła...i od pierwszej chwili wiedziała kim on jest...i jej słowa, te ostatnie skierowane do Liz...Myślę że musiała miec w przeszłości jakieś związki z Obcymi :roll: być może przechowała w sobie esenję prawdziwej miłości Zana- Maxa, która odrodziała się w Liz?
Ostatnio jednak ostatecznie rozdzielam Zana od Maxa, i myslę że Liz mogla figurować w tej księdze jako...przywódca ludzi, który zwiąże się z przywódcą Obcych.

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Thu Aug 21, 2003 10:28 pm

W takim razie, idąc Twoim tokiem myślenia, Liz nosi w sobie jakąś cząstkę Obcych. Stąd może jej umiejętność porozumiewania się z Maxem na odległość, jej wrażliwość w odbiorze jego uczuć i myśli...te błyski, obrazy, możliwość zobaczenia ducha babci po śmierci, a w ostateczności umiejętność przewidywania przyszłości... Może Ava myliła się sądząc, że wszystko to, co dzieje się z Liz było skutkiem uleczenia jej przez Maxa...Czy Liz była tym piątym, dopełniajacym elementem Królewskiej Czwórki, przepowiednią zawartą w Księdze Przeznaczenia...

User avatar
Kwiat_W
Bezwzględny dręczyciel Maxa
Posts: 771
Joined: Mon Jul 28, 2003 12:29 am
Location: Warmia
Contact:

Post by Kwiat_W » Fri Aug 22, 2003 4:12 am

Jaka przepowiednia o piatym elemecie???
Image

User avatar
Hotaru
Fan...atyk
Posts: 1081
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:58 pm
Location: Krasnalogród ;p
Contact:

Post by Hotaru » Fri Aug 22, 2003 12:10 pm

Jeszcze raz sobie obejrzę tę scenę pożegnania z babcią Liz... Ale w twoich wnioskach, Ela, jest dużo logiki. Przecież w pierwszym sezonie zawsze mówiło się o pięciu, nie o czterech elementach! Szkoda, że twórcy zarzucili ten wątek.
Image

User avatar
Ela
Fan...atyk
Posts: 1844
Joined: Tue Jul 15, 2003 5:55 pm

Post by Ela » Fri Aug 22, 2003 5:23 pm

Hotaru, zaglądnij także do Księgi Przeznaczenia w "Max To the Max". Spróbuj przyglądnąć się literom i znakom...Czy zobaczysz obok symbolu imienia Maxa symbol Liz.
A co do piątego elementu...dopełnieniem litery V była Wenus, uważana za planetę Liz - odc. "Four Square".

Vilandra
Nowicjusz
Posts: 95
Joined: Sun Aug 03, 2003 8:00 pm
Location: Antar
Contact:

Post by Vilandra » Fri Aug 22, 2003 7:49 pm

Cóż... wedłóg mnie po prostu Tess to Ava i jakoś nie chce mi się wierzyc zeby to mogła być Liz...
"Kocham moich fanów, którzy są ze mną na dobre i na złe!" Niejaki Sven "Hanni" Hannawald

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests