3 sezon - już nie to samo :(

Wszystko o III serii
Forum rules
Strefa wolna - można spoilerować.
User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

3 sezon - już nie to samo :(

Post by freja » Thu Jul 24, 2003 9:19 am

Niestety muszę przyznać, że 3 sezon mnie zawódł. To już całkowicie inne Roswell. Początek wygląda jak na odwal zrobiony albo coś komuś nie wyszło! Wiem, że mogło być gorzej, lecz mogło też być o wiele lepiej :). Producenci tak to poskracali, że hej! i w ogóle wszyscy jakoś za szybko dorośli. Końcowe odcinki są super :!: i wróciło stare dobre Roswell, ale trochę za późno :(.
Image

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Fri Jul 25, 2003 4:40 pm

Dla mnie najlepszym jest 3 sezon. Jest jakby pełniejszy, bogatszy w doświadczenia, bardziej dojrzalszy. Pokazywane są najważniejsze aspekty życia. Klimatycznie bardziej odpowiada mi atmosfera 3 soezonu niż dziwe pierwsze. Też były super, ale jednak 3 seria ma dla mnie największy urok.
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Fri Jul 25, 2003 6:14 pm

Mnie tam się 3 sezon podoba.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

coolinka
Gość
Posts: 28
Joined: Sat Jul 26, 2003 6:29 pm

Post by coolinka » Mon Jul 28, 2003 1:43 pm

Widziałam mało odcinków trzeciego sezonu, ale te co widziałam bardzo mi się podobały!!!

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Mon Jul 28, 2003 2:56 pm

Musze przyznac że było kilka superowych odc. w 3 sezonie. Mam na myśli przedewszystkim 4AAAB, Chant Down Babylon, Ch-Ch-Changes, Significant Others, i Interruptus. Zobaczę jeszcze Graduation.
Co do ogólnego wrażenia serii to nie jest ona najgorsza, ale bardziej mi się podobał sezon 2.
Image

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Mon Jul 28, 2003 3:09 pm

Zgadzam sie z Ciekawska_osoba - moim skromnym zdaniem 3 sezon jest najlepszy, choc rozumiem wasze oburzenie - po prostu przyzwyczailiscie sie do obrazu Roswell z 1 sezonu, ktore jest dla was wyznacznikiem dla nastepnych sezonow. Racja ale uwazam ze rzeczywscie 3 sezon pokazuje to co powinien pokazac juz na samym poczatku - zycie codzienne kosmitow. A w 1 sezonie jak mozna bylo sie spodziewac - FBI, tajne bazy i takie tam - mysle ze tworcy pomylili kolejnosc , najpierw winna byc ujawniona tajemnica, potem nastepstwa tego (problemy z utrzymaniem tajemnicy, proba zycia w nowym swietle itd) w koncu kiss kiss z liz, nastepnie drugi sezon z Tess i uporzadkowanie zycia w roswell A na SAMYM koncu zburzenie tej wspanialej idylli przez FBI CIA i Alien Hunters itp itede, i ucieczka po Graduation w nieznane... To tak slowem wstepu ;)

Pzdro
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Mon Jul 28, 2003 3:17 pm

Maxel, z tą kolejnością to może i by sie dało, ale trzeba pamiętać ze los Roswell prawie od początku wisiał a włosku; I gdyby nie interwencja fanów, możliwe ze nie powstałby nawet 2 sezon. Więc twórcy nie mogli ustalić całości z góry, zaczynając serial.
Image

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Mon Jul 28, 2003 3:35 pm

OK ale tworcy serialu na samym poczatku musieli miec jakis zarys pierwszego sezonu - i zobacz co zrobili - uderzyli od razu z duzego kalibra z lowcami kosmitow FBI itd, chociaz racja jest ze fabule wymyslali na "biezaco" np. Alex zginal bo Colin Hanks nie mogl grac dalej w serialu. No nic - sezon = kwestia gustu :)
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Wed Jul 30, 2003 3:42 am

Ha, spójrzcie ile się wydarzyło w 1 odc. I sezonu. Jak sobie to później przypominałem to zachodziłem w głowę jak oni tam to wszystko upchnęli.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Wed Jul 30, 2003 4:02 pm

Graalion, dzięki za piękne zdanie... :) No owszem, trochę to było napakowane. Ale drugi sezon też niczego sobie, Skini, duplikaty, Futur-Max, Sean, Brody, Tess, śmierć Alexa, Laurie, Courtney, granilith... Wiem, nie w kolejności :) Ale trzeci sezon jest najlepszy - patrz słowa ciekawskiej :) Szkoda, że nie nakręcili pozostałych 4 odcinków... Katims to chyba jakiś proroczy sen miał albo wizję :wink: Bo chciał jeszcze nakręcić wersję "Co by było, gdyby to Maria...", a gdyby rozwlókł wątek M&L, to brzydko mówiąc zostałby z ręką w nocniku, a fanki by go zabiły na sto procent...
Image

User avatar
tigi
Zainteresowany
Posts: 372
Joined: Fri Aug 01, 2003 6:30 pm
Location: Poznań
Contact:

Post by tigi » Sat Aug 02, 2003 7:27 pm

Trudno mi ocenić który sezon lepszy. Bardzo podobał mi sie drugi, ale trzeci poza małymi wyjątkami też jest super.

Zeek
Gość
Posts: 8
Joined: Sun Aug 03, 2003 2:28 pm
Location: Zabrze

Post by Zeek » Mon Aug 04, 2003 11:50 am

Najbardziej podoba mi sie 3 seria , ale pierwsza rowniez była świetna. Wkońcu to od tej serii sie wszystko zaczęło , to jej wspaniały klimat urzekł nas , fanów Roswell.

Ewa
Gość
Posts: 40
Joined: Sun Aug 03, 2003 12:35 pm
Location: Brzeg opolski

Post by Ewa » Wed Aug 06, 2003 6:38 pm

Trzeci sezon Roswell jest do badni i wcale mi sie on nie podoba,mogl byc lepszy, napewno mialby wiekszą populkarnosc w ogladaniu.
evi

Guest

Post by Guest » Sun Aug 10, 2003 2:17 pm

Trzeci sezon jest bardzo tajemniczy, ciekawy... wyjaśnia wiele, wiele ale mimo to jeszcze mnustwo zagadek pozostaje nierozwiązanych dlatego może Katims dokończy to co zaczął...

User avatar
GhoST
Gość
Posts: 61
Joined: Sun Jul 13, 2003 8:31 pm
Location: Myślenice Camp
Contact:

Post by GhoST » Sun Aug 10, 2003 2:20 pm

Teb "gość" to ja... ehhh :/ znowu zapomniałem się lognąć.
Uważasz unikasz dotykasz nie świadoma... Zakochany w twoim Cieniu... Przytulam się w otchłani...

User avatar
;-)
Pleciuga
Posts: 577
Joined: Sun Jul 13, 2003 10:07 am
Location: from Rome
Contact:

Post by ;-) » Fri Aug 22, 2003 3:59 pm

mi sie 3 sezon bardzo podobał, nawet chyba bardziej od 1 i 2 sezonu

User avatar
Tośka
Zainteresowany
Posts: 458
Joined: Fri Aug 15, 2003 2:05 pm
Location: Kraków
Contact:

Post by Tośka » Fri Aug 22, 2003 4:17 pm

Mnie się wszystkie sezony podobały ale 2 najbardziej

User avatar
Justynka
Starszy nowicjusz
Posts: 189
Joined: Sat Aug 16, 2003 5:43 pm
Location: Toruń...

Post by Justynka » Tue Sep 09, 2003 3:41 pm

Trzeci sezon mi się padobał... Ale 1 i 2 bardziej... i chyba wiem dlaczego... Otóż w pierwszym i drugim sezonie więcej akcji działo się w szkole... a w trzecim sezonie szkoły było bardzo mało i to sprawiało wrażenie że bohaterowie są bardziej dojrzali....
Image

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Tue Sep 09, 2003 4:11 pm

mam mieszane uczucia... z jednej strony 2 sezon mial majciekawiej rozwijajaca sie akcje... z drugiej... Shiri ladniala z sezonu na sezon :D
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Mon Sep 15, 2003 8:38 pm

To co napiszę jest powszechnie znane. Prawo popytu i podaży. Serial okazał się strzałem w dziesiątkę jak np. I część Terminatora. Logiczne było, że będzie kontunuacja. Serial, który odniósł sukces, to większy sukces niż film fabularny ale i większy orzech do zgryzienia. Istnieje olbrzymia możliwość spłycenia treści, ponieważ skupimy się na czymś innym: na przetrwaniu, a przetrwanie często bywa zabójcze dla sensu serialu. Sami znacie z pewnością kilka przykładów tasiemnców, których jedyną zaletą jest to, że dają pracę aktorom i pozwalają im zarobić na chleb.
I część pokazała nam nastolatków z niezwykłymi korzeniami, problemami dnia codziennego i problemami niecodziennymi. Wciągnęło nas. Do tego stopnia, że obudzili się "fani". Powstali oni i powstała II część. Moim (podkreśllam: MOIM) zdaniem część zawierająca odcinki, które niczemu nie służą. Można je pominąć, ale co tam. Zdążyło powstać coś, co po angielsku nosi miano dokłądnie takie samo jak nazwisko pewnego brytyjskiego agenta :) Zaczęliśmy zauważać już nie problemy uczniów i przyjaciół, ale ludzi, którzy wchodzą w dorosły wiek wcześniej niż inni i popełniają błędy.
III część to okres dorosłych działań. Są inni. Zmieniły się priorytety. Nabrali odwagi i "rozmachu". Powiedzieli, że boją się mniej, że bedą walczyć. Rozwinęli się nawet do tego stopnia, ze postanowili zaśmiać się sami z siebie i powstał odcinek, który dla mnie jest perłą. Autoparodie ZAWSZE są dla mnie oznaką dorosłości twórców serialu. największy dar, to umieć śmiać się z samego siebie. Zgodzę się z każdym, kto powie, że końcowe odcinki były w III serii najlepsze, ponieważ były utrzymane w jednym klimacie, spójne i trzymające w napięciu. Jednak każy wie, że istniej coś takiego jak "teoria wanny". Nie można widza cały czas utrrzymywać w jednym klimacie, bo zaśnie i uwaga się obniży. Więc powstają zabawne przerywniki i odcinki dotyczące (sztampowo) świąt.
Ogólnie czyli podsumowując :) : uważam, że po wycięciu kilku tylko odcinków, wszystkie serie są jedną całością ukazującą ewoulucje bohaterów. Nie mogło się obyć bez żadnej z nich. Każdą lubię.

przepraszam za tę rozprawkę :)
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests