S02E08 - Rose

Pamiętniki wampirów

Moderator: Beauty_Has_Come

Post Reply
User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

S02E08 - Rose

Post by Beauty_Has_Come » Fri Oct 29, 2010 4:47 pm

"Maskarada" jeszcze ciepła, a już wypada zapowiedzieć kolejny odcinek - "Rose".

A w odcinku: Stefan, Damon i Elena, Jeremy, Bonnie, Caroline i Tyler. A co konkretnie? Dla spragnionych spoilerów - streszczenie odcinka (w języku angielskim).

Zwiastun można zobaczyć m.in. tutaj:
The Vampire Diaries Extended Promo 2x08 - Rose
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Re: Zapowiedź S02E08 - Rose

Post by Olka » Mon Nov 01, 2010 11:46 pm

Już się nie mogę doczekać, aczkolwiek jakoś specjalnie nowa zapowiedź mnie nie ekscytuje. Ciekawe, co z tego wyjdzie. Trochę za dużo ten serial wprowadza nowych postaci, a jak się już do nich przyzwyczaimi i ich wątki nas zaciekawią nagle ni stąd ni zowąd znikają z serialu.


...edycja...

Znalazłam sneak peak z nadchodzącego odcinka. Najwyraźniej Kat wróci do gry szybciej niż myślałam :)

Vampire Diaries Season 2 Episode 8 “Rose” Sneak Peek

Oraz zdjęcia. Kliknijcie na miniatury, a odeślą was do większych wersji.

Image

Image

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Zapowiedź S02E08 - Rose

Post by Beauty_Has_Come » Wed Nov 03, 2010 5:10 pm

Olka wrote: Najwyraźniej Kat wróci do gry szybciej niż myślałam :)
Poczekamy, zobaczymy :cheesy: Z tego co się zorientowałam bracia Salvatore dyskutują o Kat, ale czy ją wypuszczą... z pewnością się trochę potargują. Póki co na promo pictures nie ma Kat...

Zastanawiam się własnie, dlaczego zamknęli ją w grobowcu razem z kamieniem księżycowym :|. Może po niego też warto się wrócić, jeśli nie w tym to w najbliższych odcinkach? :)
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Re: S02E08 - Rose

Post by Olka » Sat Nov 06, 2010 12:31 am

Cóż mogę powiedzieć na temat Rose... Ogólnie rzecz ujmójąc odcinek miał najmniej z takiego typu The Vampire Diaries do jakiego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Jak dotąd mniej było tu akcji, a większość wątków zwykle służyła do tego, żeby wytłumaczyć, dlaczego bohaterowie są tacy, a nie inni, z jakimi problemami egzystencjonalnymi muszą sobie radzić itd itp. Tym razem mieliśmy coś z Supernaturalowej akcji, albo innej Buffy - odcinek pełen akcji która służyła w większości jednemu, wprowadzanie jednego wielkiego wątku, który będzie motywem przewodnim najbliższych wydarzeń.

Nie zabrakło jednak tego, co tygryski lubą najbardziej i twórcy uraczyli nas łzą Damona! Ach, mam to na replayu w głowie cały dzień ;) Już się nie mogę doczekać vidów, które nasze czarodziejki od Sony Vegas i innych programów to obróbki video nam zaprezentują :D

Teraz zastanawiam się jak długo zajmie Elenie przypomnienie sobie, co powiedział jej Damon, bo że to nastąpi i stopi jej niechęć do niego jest według mnie tylko kwestią czasu.

Co do pradawnych/pierwotnych wampirów, przez pół odcinka budowano napięcie przed przybyciem mistycznego wampira Eliajaha, po czym na ekranie pojawił się młokos z fryzurą z lat 90-tych. Jakież rozczarowanie! Wampiry z Twilight wydają się poważniejsze! (mam oczywiście na myśli te z Włoch...ami ;) Gdzież powaga majestatu. Nie wspominając już o Trevorze, który zachowywał się jak obłąkany... Jak to możliwe, że Rose wytrzymała z nim 500 lat?! Ja go miałam dosyć po 2 minutach i odetchnęłam z ulgą, kiedy został skrócony o głowę.

KaHa
Gość
Posts: 11
Joined: Tue Oct 26, 2010 4:20 pm

Re: S02E08 - Rose

Post by KaHa » Sat Nov 06, 2010 3:02 am

Powoli chyba akcja zmierza do pokazania motywów kierujących postępowaniem Katherine. Wprowadzenie wątku z tymi pradawnymi wampirami daje dużo możliwości na dalszy rozwój akcji, z fajnymi pomysłami może będzie to wątek przewodni tego sezonu. Do tego odcinka cały czas myślałam, że najgroźniejszym wampirem jest tu Katherine- bezwzględna, silna, doświadczona, ale teraz jednak chyba jest ktoś kto stanowi jeszcze większe zagrożenie i dysponuje większymi "zdolnościami". Sam wygląd tego pradawnego wampira rzeczywiście był mało "straszny", w ogóle nie wzbudził we mnie jakiegoś nastroju grozy, chociaż na końcu jak "ożył" to mnie zaskoczył :)

User avatar
Ramzes
Fan...atyk
Posts: 1259
Joined: Thu Sep 04, 2003 9:48 pm
Location: moje miasto Tarnowem zwane

Re: S02E08 - Rose

Post by Ramzes » Mon Nov 08, 2010 9:50 pm

fajny serial ;> fajna seksowna aktoreczka ;> lubie bułgarki ogolnie hehe :D miałm stycznośc w angli i są całkiem całkiem :D
Lubi mnie tu niewielu :p
A większość nienawidzi :]

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: S02E08 - Rose

Post by Beauty_Has_Come » Sun Nov 14, 2010 11:17 am

Ramzes, to miło, że serial (serial? :cheesy: ) Ci się podoba, a jeszcze milej by było, jakbyś napisał tutaj przemyślenia dotyczące tego odcinka, bo się tu Off Top szykuje, i mogę być zmuszona usuwać posty ;)

Nareszcie coś zaczyna się dziać w sprawie podobieństwa Eleny i Kat! Powolutku dochodzą do tego Orginals, choć ich przywódca (?) wygląda raczej na modela szykującego się namieszać uczuciowo w i tak pokomplikowanym świecie bohaterów ;). I coś cieplejszego pojawia się w relacjach Bonnie - Jeremy. Dla mnie zaskoczenie, ale w końcu o to chodzi, żeby serial zaskakiwał ;)
Olka wrote:twórcy uraczyli nas łzą Damona!
Przedni fragment! :cheesy: Zgadzam się, na pewno będzie przejawiał się w setkach fanvidów, w różnych kontekstach. Zastanawia mnie, dlaczego Damon uważa, że kocha Elenę. Czy naprawdę ją kocha? Elena reprezentuje te cechy, które nie leżą w jego naturze. Czyżby - niczym Scarlett O'Hara - zainteresował się jedynie tym, czego mieć nie może?
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests