S02E07 - Masquerade

Pamiętniki wampirów

Moderator: Beauty_Has_Come

Post Reply
User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

S02E07 - Masquerade

Post by Olka » Mon Oct 25, 2010 4:43 pm

Poniżej znajdziecie zapowiedzi do nadchodzącego odcinka pt. Masquerade. Nie wiem, jak wy, ale ja już nie mogę się doczekać. Akcja nieco przyspiesza. Oczywistym wydaje się, że Katherine nie zginie, ale jestem ciekawa, jak cała grupa będzie się jej chciała pozbyć i co wymyśli Katherine, żeby znowu górować nad sytuacją. Katherine uwielbia zabawę w kotka i myszkę, którą praktykuje od wieków. Będzie na co popatrzeć! :)

Vampire Diaries Season 2 Episode 6 “Plan B” & Episode 7 “Masquerade” HQ Promo
The Vampire Diaries 2.07 "Masquerade" Promo #2

Image

Opis odcinka:

Stefan, Damon, Bonnie, Jeremy, Alaric i Caroline opracowują plan zabicia Katherine podczas balu maskowego w rezydencji Taylorów. Po powrocie Jenny ze szpitala Alaric opiekuje się nią oraz Eleną na wypadek, gdyby Katherine chciała znów skrzywdzić którąś z nich. Na balu Katherine grozi Stefanowy zabiciem kolejnych przypadkowych osób, jeśli ten nie odda jej księżycowego kamienia. W międzyczasie Mattowi nie udaje się sprowokować Taylora by go zabił (jak poleciła mu Katherine). Taylor przypadkiem jednak wyzwala klątwę, która budzi w nim wilkołaka. Świadkiem zdarzenia jest Caroline, która pomaga ukryć prawdę o śmierci dziewczyny. Stefan i Damon próbują zabić Katherine, jednakże ta dzięki czarownicy Lucy sprawiła, że jakakolwiek zadana jej krzywda jest odwzorowana na Elenie. Kiedy Lucy dowiaduje się, że Bonnie jest jej kuzynką zdejmuje czar z Eleny i obezwładnia Katherine. Ostatecznie Damon postanawia uwięzić Katherine w grobowcu, w którym poprzednim razem zapieczętowano grupę wampirów. Elena prosi Stefana o trochę czasu by ochłonąć po ostatnich wydarzeniach. Kiedy opuszcza bal zostaje obezwładniona przez nieznanego mężczyznę

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Zapowiedź S02E07 - Masquerade

Post by Beauty_Has_Come » Tue Oct 26, 2010 5:45 pm

Olka wrote:Oczywistym wydaje się, że Katherine nie zginie, ale jestem ciekawa, jak cała grupa będzie się jej chciała pozbyć i co wymyśli Katherine, żeby znowu górować nad sytuacją.
Uważam, że najgorszą opcją*** - a zarazem samobójem scenarzystów - byłoby uśmiercenie Katherine, przynajmniej na tym etapie serialu. Postać jest tak "nośna", otwiera tyle nowych możliwości, że należy ja "wyssać" :cheesy: na maximum. Nina Dobrev wreszcie ma co pokazać i moim zdaniem radzi sobie całkiem nieźle. Katherine w wykonaniu Niny jest zdecydowanie bardziej drapieżna od Eleny, i widać to na pierwszy rzut oka.

Poczekajmy na odcinek :)


***) jedyną gorszą opcją wydaje mi się uśmiercenie Damona :cheesy:
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Re: Zapowiedź S02E07 - Masquerade

Post by Olka » Tue Oct 26, 2010 8:00 pm

***) jedyną gorszą opcją wydaje mi się uśmiercenie Damona
przybijam ci za to wirtualną piatkę :D Właśnie skończyłam po raz drugi ostati odcinek i obgadałam z psiapsiółą. Boże takie stare baby a takie głupie i plotą jak 12-latki... anyway :D Damon w ostatniej scenie, kiedy Elena odchodzi od Stefana był och i ach! Wreszcie jakieś emocje na jego twarzy od czasu pocałunku na werandzie z Katherine, którą pomylił z Eleną (swoją drogą dalej się zastanawiam jakim prawem, czyż wampiry nie wyczuwają się na wzajem?!). Nie zrozumcie mnie źle, uwielbiam jego cynizm i mroczne poczucie humoru oraz demoniczną naturę, ale fajnie od czasu do czasu zobaczyć jego prawdziwe emocje. I muszę przyznać, że miałki jak dotąd stefan o tym samym wyrazie twarzy bez względu na sytuację wreszcie (sic!) pokazał jakieś emocje. Cierpienie na jego twarzy w końcowej scenie było bardzo przejmójące, no wzruszyłam się.

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Zapowiedź S02E07 - Masquerade

Post by Beauty_Has_Come » Tue Oct 26, 2010 8:41 pm

Olka wrote:przybijam ci za to wirtualną piatkę :D
high five! :cheesy:

Nawiązując do zwiastuna "Maskarady" muszę przyznać, że bohaterowie świetnie się prezentują w maskach weneckich ;). Prócz zwrócenia uwagi na te właśnie ozdoby rzuciły mi się w oczy jeszcze dwie rzeczy. Raz, że Caroline zdaje się po raz drugi uginać pod ciężarem kontaktów z Katherine (choć warto dodać, że wielu ludzi robi się wylewnych po podduszaniu) i zdradza wieczorne plany bohaterów. Szkoda, myślałam, że będzie w stanie się jej postawić, po tym jak w 5 odcinku wyznała Elenie, że ją szpieguje na zlecenie Kath. A dwa... że oni tam wiecznie imprezują aż do granic przyzwoitości! :) Chodzi mi o duże, zbiorowe imprezy w domach mieszkańców, a nie o wyjście do pubu po zajęciach. A to bal rodzin założycieli, a to wybory miss, a tu jakaś maskarada :| Pozazdrościć wolego czasu ;)
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Re: Zapowiedź S02E07 - Masquerade

Post by Olka » Tue Oct 26, 2010 11:07 pm

Racja co do tych bali. Tacy oni wszyscy są współcześni a co i rusz organizują bale. Ja tam miałam tylko jeden bal w liceum - maturalny i nikt się w sukienki z epoki nie przebierał :)

KaHa
Gość
Posts: 11
Joined: Tue Oct 26, 2010 4:20 pm

Re: S02E07 - Masquerade

Post by KaHa » Sat Oct 30, 2010 5:35 pm

Bardzo spodobał mi się ten odcinek, dużo się wydarzyło :)
Ciekawi mnie cały czas, po co i komu potrzebny jest ten kamień no i jakie intencje ma do końca Katherine, bo widać chyba nie zależy jej jednak na zabiciu Eleny :)

Neff
Gość
Posts: 9
Joined: Sat Oct 30, 2010 2:37 pm

Re: S02E07 - Masquerade

Post by Neff » Sat Oct 30, 2010 6:20 pm

Całkowicie zgadzam się z poprzedniczką. Odcinek świetny, coraz więcej akcji, co za tym idzie, coraz ciekawiej. Wiele jest niewyjaśnionych wątków, chociażby w sprawie podobieństwa Katherine i Eleny, dlatego też niecierpliwie czekam na odpowiedzi w serialu.
Nie pomyślałabym, że tak łatwo uda im się pokonać Katherine. Oglądając wcześniej zwiastun odcinka myślałam, że Caroline pod przymusem powie Katherine, co zamierzają zrobić bracia Salvatore, a tu taka miła niespodzianka - była to tylko część ich planu. Bonnie i Jeremy? Nigdy nie pomyślałabym, że ta dwójka może być razem. Sama nie wiem, co o niej myśleć, ale z czasem chyba mogłabym się do niej przyzwyczaić. Czytałam w spojlerach, że utworzy się taki nowy trójkącik Matt-Caroline-Tyler i szczerze ucieszyłabym się, widząc Caroline i Tylera razem, choć teoretycznie są oni naturalnymi wrogami. Postać Matta wydaje mi się odrobinę nużąca, ale może się poprawi. Ciekawi mnie jeszcze jedno - gdy Damon zamykał Katherine w grobowcu, ona powiedziała, że Elena jest w niebezpieczeństwie, bo jest sobowtórem. Czy była to prawda? Tak, jak Damon, początkowo jej nie wierzyłam, gdyż mogła to być wymyślona na szybko historia, by ją uwolnił, lecz po małym zastanowieniu się stwierdziłam, iż może okazać się prawdą. Zresztą wątek Kat zapewne nie zakończy się po tym odcinku. Ba, jest to niemalże pewne na 100%. Być może nawet Stefano uwolni ją w przyszłym odcinku ze względu na to, że "wie" coś o niebezpieczeństwie, które rzekomo grozi jego ukochanej.

KaHa
Gość
Posts: 11
Joined: Tue Oct 26, 2010 4:20 pm

Re: S02E07 - Masquerade

Post by KaHa » Sat Oct 30, 2010 8:07 pm

Też uważam, że wątek z Katherine jeszcze się nie skończył. Przez chwilę jak ta czarownica(Lucy?) rzuciła na nią ten czar to wydawało mi się, że jednak zaraz ją zabiją, ale skoro została uwięziona w grobowcu to pewnie ktoś niedługo ją uwolni. Wydaje mi się, że może wiedzieć coś więcej na temat osoby, która porwała Elenę, więc będzie potrzebna reszcie :wink:
Aż do ostatniego odcinka jakoś wszystkie wątki z Mattem były dla mnie strasznie nudne, oderwane od głównej akcji, pewnie dlatego, że nie wie tak naprawdę co się w okół niego dzieje. W tym odcinku był trochę ciekawszy :)
Ostatnio jakoś polubiłam Tylera i też muszę przyznać, że fajnie oglądało się go teraz z Caroline, wilkołak i wampir- to mógłby być ciekawy związek :)
Bonnie i Jeremy- tego bym się nie spodziewała, ale chyba flirtowali, więc zobaczymy :)

User avatar
ALEX_WHITMAN
Redaktor
Posts: 92
Joined: Thu Aug 14, 2003 7:31 pm
Location: Poznań
Contact:

Re: S02E07 - Masquerade

Post by ALEX_WHITMAN » Sat Oct 30, 2010 10:28 pm

Moja opinia taka sama jak innych - odcinek zdecydowanie świetny!!!

Wrzucenie Katheriny do grobowca, cała akacja powiązania ciałem i duchem Eleny i Katheriny --->> REWELACJA!!!!
ALEX WHITMAN autor fan-ficków oraz jeden z redaktorów strony http://www.roswell.pl

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: S02E07 - Masquerade

Post by Beauty_Has_Come » Sun Oct 31, 2010 11:45 am

Roswellianie, mam prośbę w sprawie komentowania odcinków. W zasadzie zastanawiałam się nad utworzeniem regulaminu forum tVD (oczywiście po konsultacji z administracją), ale sprowadza się on właściwie do głównego regulaminu forum. Z tym, że zamiast spoilerów o Roswell powinniśmy unikać spoilerów o tVD.

Myślę, że po emisji danego odcinka można dyskutować w jego temacie o wszystkim, co się wydarzyło danego dnia - osoby, które jeszcze nie oglądały odcinka powinny do czasu nadrobienia unikać tematu mu poświęconemu ;). Jednak prosiłabym o oznaczanie spoilerami informacji, która dotyczy przyszłych odcinków, lub dalszych losów bohaterów, wyszperanych gdzieś w necie. Najlepiej ująć je w osobne zdanie i oznaczyć. Nikt chyba nie chciałby przeczytać przez przypadek
że Damon zginie w odcinku nr 10, a Bonnie zabije Caroline w 11 (zmyśliłam te spoilery na poczekaniu ;)
. Oczywiście, dla lubiących spoilery i przecieki nic nie stoi na przeszkodzie założenia tematu typu "Spoilery, przecieki, informacje", gdzie każdy wchodzi na własną odpowiedzialność i spoileruje do woli :cheesy:

A teraz o samym odcinku. Jestem zaskoczona, że Tyler ma już na koncie własnego trupa, myślałam, że to stanie się dużo później. I szkoda mi go, w drugim sezonie stał się zdecydowanie sympatyczniejsza postacią niż w pierwszym. Lucy pomogła Bonnie - tu spore zaskoczenie, a połączenie Eleny i Kat bardzo sprytne, ze strony tej ostatniej spodziewałam się właśnie dobrego backupu. Plus, że Kat jednak żyje ( o ile o wapirzycy można tak powiedzieć ;), uważam, że musi być jakiś powód ich ogromnego podobieństwa (błagam, nie spoilerować tu jeśli wiecie! :cheesy: ). Myślę, że Damona dużo kosztowało umieszczenie swojej dawnej miłości w grobowcu... Widać, że ciągle cierpi kiedy Kat daje mu do zrozumienia, że tylko się nim bawiła. Smutne.

Końcówka zachęcająca :cheesy:
Image

Neff
Gość
Posts: 9
Joined: Sat Oct 30, 2010 2:37 pm

Re: S02E07 - Masquerade

Post by Neff » Mon Nov 01, 2010 8:38 pm

Beauty_Has_Come: Mi osobiście też wydaje się, że byłoby to najrozsądniejsze rozwiązanie. Skoro wypowiadamy się o odcinku pod tematem do tego przeznaczonym, to po co wstawiać spojler? Ewentualnie, gdy piszemy o czymś, czego dowiedzieliśmy się z jakichkolwiek stron fanowskich, i mam tutaj na myśli oczywiście informacje dotyczące NASTĘPNYCH odcinków - wtedy SPOJLER, jak najbardziej.

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: S02E07 - Masquerade

Post by Beauty_Has_Come » Mon Nov 01, 2010 10:20 pm

Neff wrote:Skoro wypowiadamy się o odcinku pod tematem do tego przeznaczonym, to po co wstawiać spojler?
W paru postach - które zostały oznaczone jako spoilery - pojawiła się informacja o
trójkącie Matt, Caroline, Tyler
Cóż, ja tej informacji nie chciałam znać :( a przez przypadek na nią trafiłam :( Nie chciałabym - i wierzę, że wiele osób też - dowiadywać się przypadkiem takich rzeczy podczas dyskusji o bieżącym odcinku. Co do faktów z tego odcinka - jak najbardziej, zachęcam do komentowania. Ale nie piszmy w tym temacie o przeciekach, nie psujmy innym zabawy.
Image

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Re: S02E07 - Masquerade

Post by Olka » Mon Nov 01, 2010 11:29 pm

Zagadzam się z powyższą opinią. Dyskusja na temat odcinka nie musi być ograniczona znacznikiem SPOILER, podobnie jak gdybanie/wyciąganie wniosków z odcinka (jak to robił Stefan w Masquarade rozmawiając z Katherine i Damonem ;) ). Natomiast wszystkie przecieki powinny być co najmniej oznaczone, a najlepiej by było, gdyby wylądowały w osobnym temacie.

Anyway, mnie najbardziej ciekawi, kiedy Katherine wróci do gry (przecież nie zostawiliby jej przy życiu, gdyby miała po prostu odejść w niepamięć) - nie sądzę, żeby to było już w następnym odcinku, ale liczę na jej szybki comeback. Ciekawi mnie też, jak zareaguje Elena, kiedy dowie się, że Kat żyje. Technicznie rzecz ujmując, Stefan nie powiedział, że zabił Katherine, ale właśnie w taką wersję wierzy Elena. Czy możliwe jest, że kiedy prawda wyjdzie na jaw Elena nie będzie chciała wybaczyć Stefanowi tego kłamstwa... a co za tym idzie, co w tej sytuacji zrobi Damon :haha:

No i chyba to czego oczekuję najbardziej to słodka zemsta Kat, kiedy już Stefan i Damon ją wypuszczą, bo będą potrzebować jej pomocy. To wydaje się oczywiste. Aczkolwiek wiele razy wydawało mi się, że wiem co się stanie a twórcy serialu mnie zaskoczyli.

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: S02E07 - Masquerade

Post by Beauty_Has_Come » Tue Nov 02, 2010 9:27 pm

Zastanawiam się, dlaczego jednak Salvatorzy nie zadźgali wampirzycy, tylko umieścili ją w grobowcu. Pamiętam, że Damon mówił Kat, że uwiezienie będzie dla niej gorsze od śmierci, dlatego wybrali tę metodę. Ale.. jakoś wcześniej nie przyszła im do głowy, jak sami widzieliśmy machali z impetem pożyczonym od Alarica arsenałem i nierzadko trafiali (kosztem biednej Eleny). Nawet gdy już wiedzieli o połączeniu pomiędzy dziewczynami, rozjuszony uwagami Kat Damon prawie ją zadźgał!

A wybrali jednak grobowiec! Z czego szczerze mówiąc się cieszę, bo jeszcze nie pozbywałabym się definitywnie Kat ;) Dużo się w serialu dzięki niej dzieje, a jej postać jeszcze nie została wyeksploatowana.
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests