Zan

Rozmowy o II serii

Moderator: ALEX_WHITMAN

Forum rules
Strefa wolna - można spoilerować.
User avatar
czarny
Nowicjusz
Posts: 124
Joined: Sat Jan 08, 2011 4:47 am

Re: Zan

Post by czarny » Sat Mar 26, 2011 6:00 pm

femii wrote:Ratha tu nie widzę ale wszyscy wiemy, że tam był.
hmm....może kwestia rozdzielczości albo podświetlenia monitora, u mnie widać wszystkich.
Z kolei jeśli chodzi o Zana to w tej kwestii przypomina mi Maxa. Wiecznie nieświadomy tego co może nadejść.
Zan przewidział, że szczyt to pułapka, nie dał się zmanipulować Lonnie i Rathowi, Max dał się wkręcić. z drugiej strony nie wiem jakie były relacje i sytuacje wcześniej ale może gdyby Zan nie był zbyt zadufany w sobie (ja jestem wodzem i kropka) to nie skończyło by się tak tragicznie. przyszło mi to do głowy, bo przetłumaczyłem sobie z angielskiego słowo w słowo i tam wyraźnie Rath mówi ,,jestem już tobą zmęczony" a nie żadne ,,pies cię drapał" jak to nam przetłumaczył Polsat. no i ja na miejscu scenarzysty bym pozwolił przeżyć zamach, oj działoby się wtedy. :cheesy:

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Zan

Post by femii » Sat Mar 26, 2011 10:10 pm

Max też wcale nie chciał jechał na szczyt. Nawet już będąc w NY miał wątpliwości. Kiedy podczas przerwy w szczycie rozmawiał z Tess powiedział, że nie ufa Lonni i Rathowi. Ale i Max i Zan zrobili dokładnie ten sam błąd. Obydwoje zadecydowali za całą resztę. Rath przeprowadził praktycznie identyczną rozmowę z nimi obydwoma.
Meet the Dupes:
ZAN: What if it's a setup?
RATH: No, it's not a setup! They need us!
ZAN: I'm the man. Don't forget.
LONNIE: Yo. Guys. It's been a mad long day. Let's just chill.
RATH: Yeah. You the man.
Max in The City:
RATH: Hey, who do you think you are, huh? Makin' big-time life decisions for Lonnie and me? You think you're the man...is that it?
MAX: That's right. I am the man.
I wydaje mi się, że to był punkt zapalny. To samo się działo u naszej K4. Ani Max ani Zan nie chcieli być dowódcami ale musieli. I tak samo pozostała trójka czy to w NY czy w Roswell miała problemy z dostosowaniem się i słuchaniem. A w szczególności Michael i Rath. Wbrew pozorom obydwa zestawy nie różniły się od siebie tak bardzo.
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

User avatar
Goya
Zainteresowany
Posts: 311
Joined: Sun Jan 30, 2011 7:15 pm
Location: Szczecinek/ Poznań

Re: Zan

Post by Goya » Sun Mar 27, 2011 10:18 am

Max został oszukany bo Rath i Loonie byli sprytnymi manipulatorami. Max podjął taką decyzję będąc pod wpływem swoich uczuć. No cóż przecież to był tylko 17 letni chłopak z urażoną dumą. Już wcześniej dyskutowaliśmy na temat Maxa w roli przywódcy, mylił się jak każdy ale nie był złym przywódcą miał wszystkie dobre cechy tylko czasami dawał się ponieść emocją. Nie zapominajmy że Max był człowiekiem a w dodatku nastolatkiem

User avatar
czarny
Nowicjusz
Posts: 124
Joined: Sat Jan 08, 2011 4:47 am

Re: Zan

Post by czarny » Wed May 11, 2011 8:34 am

obejrzałem sobie ostatnio Króla Lwa (nie pytać dlaczego i z kim :jezyk: ) i coś mi się skojarzyło. pomijając że jest to bajka z całkiem mądrym przesłaniem, myślę że różnica między Maxem i Zanem jest podobna do różnicy między dorosłym Simbą a Mufasą. niby Simba załatwił sprawę jak trzeba to jednak Mufasa, pomimo że dał się zabić, miał jakąś taką większą charyzmę i ja właśnie na podobnej zasadzie Zana odbieram.

kończąc już, bo widzę że temat wyczerpany - Jason Behr nigdy już chyba nie zagra lepszej postaci, producenci stworzyli mu super image i charakter ale niestety na zaledwie jedną scenę. ogromne zmarnowanie dobrego pomysłu na interesującą postać, która spokojnie mogłaby np. dowodzić akcją w potyczce ze Skórami albo jakimś magicznym cudem przeżyć zamach i potajemnie pokrzyżować plany Loonie i Rathowi ratując tym samym Maxa od śmierci (zamiast sceny gdzie Maxa ratuje Liz z pomocą Isabel). albo po prostu napisać zupełnie inny scenariusz odcinka.

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Zan

Post by femii » Wed May 11, 2011 5:43 pm

A dlaczego? I z kim? ^_^ ^_^
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

User avatar
czarny
Nowicjusz
Posts: 124
Joined: Sat Jan 08, 2011 4:47 am

Re: Zan

Post by czarny » Wed May 11, 2011 7:49 pm

wrobiono mnie w opiekę nad dzieckiem, na szczęście tylko parę godzin. włączyłem mu normalną bajkę, niech dziecko wie że takie kiedyś były a nie to badziewie co teraz robią.

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Zan

Post by femii » Wed May 11, 2011 8:10 pm

Bardzo dobre podejście. Ja swojemu małemu też puszczam bajki z mojej młodości. I powiem, że w większości bardziej mu się podobają niż te obecne.
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

User avatar
czarny
Nowicjusz
Posts: 124
Joined: Sat Jan 08, 2011 4:47 am

Re: Zan

Post by czarny » Thu Jun 16, 2011 8:58 am


User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Zan

Post by femii » Thu Jun 16, 2011 11:17 am

Niezły pomysł. Gdybym nie oglądała Roswell to bym w to uwierzyła od razu. Naprawę komuś nieźle wyszło.
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

User avatar
Goya
Zainteresowany
Posts: 311
Joined: Sun Jan 30, 2011 7:15 pm
Location: Szczecinek/ Poznań

Re: Zan

Post by Goya » Thu Jun 16, 2011 3:26 pm

Filmik bardzo fajnie zrobiony, muzyka idealnie wpasowała się w tło. Kiss my eyes and lay me to sleep trochę przerażające, jedynej sceny której mi brakowało to z Chat Down Babilon :wink: To ja też coś dorzucę.
http://youtu.be/eib3RYIoSS4

User avatar
irien7
Zainteresowany
Posts: 486
Joined: Mon Feb 15, 2010 7:11 pm
Location: Szczecin

Re: Zan

Post by irien7 » Thu Jun 16, 2011 5:10 pm

czarny wrote:ktoś miał fantazję. ;)
http://www.youtube.com/watch?v=FMLBH3Utg-A
Trzeba przyznać że dobre ^_^

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Zan

Post by femii » Thu Jun 16, 2011 8:41 pm

Goya ten, który ty znalazłaś już kiedyś widziałam albo podobny. Ale wiem, że takich filmików jest mnóstwo. Można się doszukać intro z serialu Czarodziejki zrobionego jak Roswell ( taka mała odwrotność ). :D
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

User avatar
Goya
Zainteresowany
Posts: 311
Joined: Sun Jan 30, 2011 7:15 pm
Location: Szczecinek/ Poznań

Re: Zan

Post by Goya » Fri Jun 17, 2011 2:20 pm

femii wrote:Goya ten, który ty znalazłaś już kiedyś widziałam albo podobny. Ale wiem, że takich filmików jest mnóstwo. Można się doszukać intro z serialu Czarodziejki zrobionego jak Roswell ( taka mała odwrotność ). :D
Wiem że jest ich bardzo dużo ale ten pasuję do klimatu czarodziejek i ogółem mi się jakoś podoba. Do zamiany mamy jeszcze Buffy i Smallville z moim ukochanym Somebody save me .... :wink:

User avatar
czarny
Nowicjusz
Posts: 124
Joined: Sat Jan 08, 2011 4:47 am

Re: Zan

Post by czarny » Tue Jun 21, 2011 5:12 am

nie wiem z czego to jest fotomontaż i nie obchodzi mnie to, bo jak dla mnie Antar spokojnie mógłby tak właśnie wyglądać.
Image

wątek ,,królewsko - wojenny" z początku drugiego sezonu był moim zdaniem najfajniejszy. czy jest jakieś ,,wojenne" opowiadanie fan fiction czy sam muszę takie napisać? (żebym tylko miał kiedy :( )

P.S. te dziary Jasona Behra ze zdjęcia są prawdziwe czy to też fotomontaż?

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Zan

Post by femii » Tue Jun 21, 2011 10:55 am

Czarny jeśli dobrze pamiętam to jest kilka takich opowiadań. Jak tylko przejrzę dysk to podam Ci tytuły. A co zdjęć Jasona z tatuażami to jest fotomontaż bądź może wizerunek z jakiegoś filmu. Ale na 100% nie są prawdziwe.
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

User avatar
Goya
Zainteresowany
Posts: 311
Joined: Sun Jan 30, 2011 7:15 pm
Location: Szczecinek/ Poznań

Re: Zan

Post by Goya » Tue Jun 21, 2011 8:55 pm

Sama chęcią przeczytałabym wojenne opowiadanie o Antarze i Królewskiej Czwórce :tak: Dawaj femii ty nasza mała biblioteczko :wink: Ja ogółem za opowiadanka które mi przysłałaś to Koffam Cię :!: :lol:

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Zan

Post by femii » Tue Jun 21, 2011 11:28 pm

Dziękuje Goya :D To bardzo miłe jak ktoś docenia czyjąś pomoc.
Trochę pogrzebałam i coś znalazłam. Wszystkie są bardziej takie bardziej królewskie i o Antarze z tego co pamiętam. Powinny pojawić się wzmianki wojenne ale nie daje za to głowy. No i praktycznie wszystkie są dostępne u nas w Twórczości i w fanfickach na roswell.pl. Jeśli jakiegoś nie znajdziecie to mówcie.
"Wyrocznia" presea
"Zakazane wspomnienia" presea
"Perły pamięci" Hotori
"Antarskie Noce" RosDeidre
"The Gravity Series" RosDeidre
"Odcienie szarości " Graalion
"Saga o Królewskiej Czwórce" Athaya
"Bo bez niej życie nie ma sensu" Onika
"Ruchome piaski" nowa
"Konszachty" _liz
"Konszachty II Walka o tron" _liz
"Secrets need to be kept" _liz
"Korzenie" Nan

I niestety są to opowiadania z różnych kategorii. Może się trafić Polar bądź Candy a nawet Dreamer. Mam nadzieje, że pomogłam. Jak coś mi jeszcze wpadnie to dam znać.
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

User avatar
czarny
Nowicjusz
Posts: 124
Joined: Sat Jan 08, 2011 4:47 am

Re: Zan

Post by czarny » Tue Jun 21, 2011 11:42 pm

dziękować! :D

User avatar
Goya
Zainteresowany
Posts: 311
Joined: Sun Jan 30, 2011 7:15 pm
Location: Szczecinek/ Poznań

Re: Zan

Post by Goya » Wed Jun 22, 2011 1:01 pm

No właśnie co z tym Konsztachtami by _liz :?: Ja ostatnio chciałam przeczytać, ale pierwsza cz opowiadanka jest dostępna na roswell.pl tylko że tego nie pokazuję że niby uszkodzone czy skasowane nie wiem a tu na forum _liz odsyła nas linkiem właśnie tam gdzie nic nie ma :roll:

User avatar
femii
Zainteresowany
Posts: 480
Joined: Sat Dec 17, 2005 11:17 pm
Location: Stockholm
Contact:

Re: Zan

Post by femii » Wed Jun 22, 2011 9:22 pm

Goya tu masz link
http://roswell.pl/fan-fiction.php?id=451&p=1&m=read
U mnie normalnie działa. Nawet jak wchodzę przez roswell.pl

Polecam także :
"NIE POTRAFIĘ REZYGNOWAĆ" age
"NIE POTRAFIĘ REZYGNOWAĆ- KRÓLOWA" age
"NIE POTRAFIĘ REZYGNOWAĆ- TA, KTÓRA OCALI SWÓJ LUD" age
"NIE POTRAFIĘ REZYGNOWAĆ- EPILOG?" age
Czytałam jakiś czas temu ale pamiętam, że mi się podobało. I też jest w trochę innym klimacie. Wszystkie dostępne na roswell.pl. Epilog może szwankować ale nad tym pomyślimy jak przeczytacie.
I thought our story was epic, you know, you and me. Spanning years and continents. Lives ruined, bloodshed. EPIC.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests