Skórowie

Rozmowy o II serii

Moderator: ALEX_WHITMAN

Forum rules
Strefa wolna - można spoilerować.
Post Reply
User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Skórowie

Post by Beauty_Has_Come » Wed Apr 07, 2010 10:43 pm

Przeczytałam kiedyś w internecie fragment sondy dotyczącej najgorszego momentu/wątku w drugim sezonie. Ku mojemu zaskoczeniu wiele osób głosowało na "Skórów". Zaskoczeniu, bo wątek drugiego, wrogiego gatunku kosmitów uważam za jeden z najciekawszych w całym serialu.

Oprócz niezwykle zabawnego momentu "dziurawienia" Whitaker przez Liz na fikcyjnym pogrzebie (kogo to nie ruszyło? :cheesy: ) wątek zawierał w sobie wiele tajemnic. Żałuję, że twórcy podarowali im tylko dwa odcinki, ja bym z tej historii wyciągła zdecydowanie więcej. Chociaż... na końcu drugiego, "skórowego" odcinka widzimy, że ktoś potrąca spacerującyh w parku Maksa i Tess - czy miało to sygnalizować ewentualność ponownego sięgnięcia do postaci Nicholasa przez twórców, jeśli zajdzie taka potrzeba?

A teraz intrygujące mnie kwestie:
1) Nicholas - dlaczego znajdował się w "skórze" 14 letniego chłopca, wszak - z tego co mówił Isabel - romansował z Vilandrą na Antarze, więc musiał mieć zdecydowanie więcej lat. Ale dlaczego na ziemi przybrał postać chłopca?
2) Courtney - czy pomiędzy nią a Michaelem nie zaczęło się rodzić jakieś uczucie? Czy z jego strony nie było to coś więcej, niż tylko zainteresowanie wrogiem? Co stałoby się z jego związkiem z Marią, gdyby Courtney przeżyła?
3) śmierć - dlaczego kosmiczne kamienie uzdrowiły Nassedo zastrzelonego przez FBI, a nie dały rady pomóc mu po ataku Skórów? Co oni mu w zasadzie zrobili i... jak?
Image

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Skórowie

Post by MAX EVANS » Thu Apr 08, 2010 12:14 pm

Beauty_Has_Come wrote:Nicholas - dlaczego znajdował się w "skórze" 14 letniego chłopca, wszak - z tego co mówił Isabel - romansował z Vilandrą na Antarze, więc musiał mieć zdecydowanie więcej lat. Ale dlaczego na ziemi przybrał postać chłopca?


A może Isabel lubiła młodszych :haha: A tak na poważnie to podczas jej ślubu przybrał już swoją normalną postać. Więc może postać chłopca była tylko swoistym ziemskim kamuflażem :?:
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Skórowie

Post by Beauty_Has_Come » Thu Apr 08, 2010 10:52 pm

Nie, Nicholas nie był Kivarem, ukochanym Vilandry. Jednak pozostaje wrażenie, że coś ich tam łączyło, co widać po fragmentach wypowiedzi Nicholasa:

ODC. HARVEST
------------------
NICHOLAS: You're not going anywhere. You know, on our world, I was considered to be something of a ladies man. I even remember you giving me the eye now and again. But after spending 50 years as a teenage misfit, having all the women laugh at me, I've grown far less tolerant of the female sex.

ODC. WIPE OUT
-----------------
ISABEL: The last time we were together, you awakened something in me. I remembered things from our past. You and me.
NICHOLAS: Our forbidden meetings.
ISABEL: I came here for you. I know what's hiding behind that husk.

Hmm, kochliwa z Vilandry była księżniczka :)
Image

User avatar
MAX EVANS
Fan
Posts: 569
Joined: Wed Feb 03, 2010 2:44 pm
Location: Ciałem w Wałbrzychu ale duchem w Roswell.

Re: Skórowie

Post by MAX EVANS » Fri Apr 09, 2010 12:11 pm

To ilu ich miała ta nasza Isabel? Bo już się normalnie pogubiłem :shock: Ładnie się prowadzała co planeta to inny facet :wow:
Image

Roswell to dla mnie coś więcej niż tylko serial to opowieść o przyjaźni i miłości, to część mojego życia.

User avatar
Czips
Zainteresowany
Posts: 283
Joined: Sun Dec 18, 2005 11:12 pm
Location: Katowice rulezz

Re: Skórowie

Post by Czips » Tue Apr 13, 2010 10:39 pm

c do Nasedo i kamieni: myślę, że chodziło tu o zachwianie energii Naseda, której kamienie już nie były w stanie reaktywować.
Godzina późna, wychodzę.
Oślepia mnie księżyc,
Oślepia mnie uczucie,
Wracam... Sam...

User avatar
Beauty_Has_Come
Zainteresowany
Posts: 407
Joined: Mon Feb 01, 2010 6:37 pm
Location: Kraina baśni

Re: Skórowie

Post by Beauty_Has_Come » Wed Apr 14, 2010 7:49 pm

Czips wrote:c do Nasedo i kamieni: myślę, że chodziło tu o zachwianie energii Naseda, której kamienie już nie były w stanie reaktywować.
Właśnie to mnie zastanawia: dlaczego zastrzelony Nasedo (z punktu widzenia ludzkie ciała martwy) mógłby poddany regeneracji, a napadnięty przez Skórów nie. I co oni mu w zasadzie zrobili, że ostatecznie się rozsypał... Courtney, opowiadając naszym kosmitom o Nicholasie mówi, że ma wszystkie ich moce pomnożone przez tysiąc. Wiemy jednak, że to Whitaker - nie Nicholas - zabiła Nasedo. Ona też miała jakieś ekstra umiejętności?
Image

User avatar
Czips
Zainteresowany
Posts: 283
Joined: Sun Dec 18, 2005 11:12 pm
Location: Katowice rulezz

Re: Skórowie

Post by Czips » Sat Apr 17, 2010 10:00 am

tak jak mówiłaś, postrzał ugodził jego ludzką powłokę, a więc jego ciało pozostało nienaruszone, i energia kamieni pozwoliła to ludzkie ciało uleczyć. Skórowie widocznie atakowali nie ciało ludzkie, tego aliena w środku. To samo sie tyczyło Tess i Alexa, kosmici nie byli w stanie uleczać kosmicznych sztuczek :)
Godzina późna, wychodzę.
Oślepia mnie księżyc,
Oślepia mnie uczucie,
Wracam... Sam...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests