Czy forum zmierza w dobrą stronę??

Tematy, które z różnych powodów nie powinny być kontynuowane...
Forum rules
W tym dziale nic się nie dzieje. To, co czytasz, jest nieaktualne...
User avatar
luki
Twórca
Posts: 431
Joined: Tue Jul 08, 2003 12:20 pm
Location: Pomorze Środkowe
Contact:

Post by luki » Sun Dec 21, 2003 6:48 pm

Lyss wrote:tylko dajac innym przywileje...
Przywileje? Jakie przywileje?
ale mi się wydaje że jak ktoś śię za często wypowiada w miodzio to ma z góry nażuconą opinie o Sobie że jest w tej niby gorszej części ...
Siedzący w miodzio maja narzuconą gorszą opinię? Ale przez kogo? Przez tych, co nie siedzą miodzio to może i tak (choć i w to wątpię), ale za to na pewno są oni bardziej lubiani przez innych miodziowiczów. Naprawdę, pojęcia gorszy-lepszy, mądrzejszy-głupszy są tak względne, że zadręczanie się rzeczami typu "jestem gorszy/gorsza" to strata czasu. Tyle racji, ilu ludzi.

Pytanie do piszących w Miodzio: czy naprawdę czujecie się gorsi?

Jeśli tak, to najwidowczniej sami się tak zaklasyfikowaliście. W takim wypadku najlepiej wziąść przykład z Maxela:
Mam sie czuc gorszy bo Wy tak zakladacie ?
Właśnie. A z tego co ja widzę, to miodziowicze ostatnio sami się uznali za gorszych, mimo iż nikt (albo prawie nikt) z poza ich kręgu nie powiedział o nich "gorsi".

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Sun Dec 21, 2003 6:51 pm

przywileje i ty nie wiesz o czym ja mowie? ja mowie o tym ze innym dajecie rangi jakie sobie chca a tym "gorszym" nie.. coz a po za tym tych z miodzio nie musicie nazywac gorszymi i tak sie tak czujemy...

User avatar
zulugula
Zainteresowany
Posts: 418
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:06 pm
Location: Gdańsk
Contact:

Post by zulugula » Sun Dec 21, 2003 8:04 pm

chwila ja się tak nie czuję. Nie zaglądam do miodzio często ale zaglądam i co niektóre tematy są ciekawe, natomiast inne... :roll:
Osobiście uważam, że miodzio jest potrzebne. Pomaga się rozluźnić, i tak wiadomo, że mimo tematyki tego forum trudno wymagać by każdy post do niego nawiązywał. Co innego, że niektóre teamty są totalną bzdurą i bez problemu można je usunąć ale :D ehhh trudna sprawa
Tell me why it costs so much to live...

zajavka
Zainteresowany
Posts: 373
Joined: Mon Sep 15, 2003 5:58 pm

Post by zajavka » Sun Dec 21, 2003 8:11 pm

Przede wszystkim: miodziowicze sami się nie zaklasyfikowali do gorszych. Po prostu temat jak ten pojawiał się na tej stronie już tyle razy i już tyle razy Miodzio było beee, że wiele osób zaczęło je uważać za dział niepełnowartościowy.
Jam jest kielich bez dna. Jam jest śmierć bez grobu. Jam jest imię bez imienia.

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Sun Dec 21, 2003 8:22 pm

Lyss wrote:ja mowie o tym ze innym dajecie rangi jakie sobie chca a tym "gorszym" nie.. coz a po za tym tych z miodzio nie musicie nazywac gorszymi i tak sie tak czujemy...
1. Rangi to zabawa - nic więcej.
2. Chyba nie uważasz, że użytkownicy, którzy najwięcej wnieśli w Forum nie powinni być w jakiś szczególny sposób docenieni?

3. Skoro się czujecie gorszymi, mimo iż my was takimi nie nazywami, to problem jest w was - nie w nas.
zajavka wrote:Przede wszystkim: miodziowicze sami się nie zaklasyfikowali do gorszych. Po prostu temat jak ten pojawiał się na tej stronie już tyle razy i już tyle razy Miodzio było beee, że wiele osób zaczęło je uważać za dział niepełnowartościowy.
4. Mianowicie - kto? Ile razy?

5. Miodzio mogło być ciekawym działem - i niektóre tematy takimi są. A pozostałe... Zapewniam, że zupełnie nowa osoba, która nie zna jeszcze tutejszych realiów weszłaby do tychże - także mogłaby uznać Miodzio za dział niepełnowartościowy.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Sun Dec 21, 2003 9:32 pm

ja tutaj juz nic nie rozumiem dla mnie miodzio jest super dzialem i tyle./..

zajavka
Zainteresowany
Posts: 373
Joined: Mon Sep 15, 2003 5:58 pm

Post by zajavka » Sun Dec 21, 2003 10:44 pm

1.
Mianowicie - kto? Ile razy?
Nie potrafię na to odpowiedzieć. Nikt bezpośrednio nie mówi, że miodzio jest gorsze, ale to się czuję. Głównie dzięki takim tematom jak ten.



2.
. Miodzio mogło być ciekawym działem - i niektóre tematy takimi są. A pozostałe...
Popieram to w zupełności. Od samego początku tak uważam. Nie ma co się bawić w sentymenty. Trxeba wyrzucić, to co głupie, a wtedy może zakończą się dyskusje na temat podziałów i wartości miodzio
Jam jest kielich bez dna. Jam jest śmierć bez grobu. Jam jest imię bez imienia.

User avatar
Ramzes
Fan...atyk
Posts: 1259
Joined: Thu Sep 04, 2003 9:48 pm
Location: moje miasto Tarnowem zwane

Post by Ramzes » Mon Dec 22, 2003 12:01 am

1. Rangi to zabawa - nic więcej
skończmy tą zabawe ... :lol: :twisted:

ostatni post z mojej strony w tym temacie bo i tak niczego tutaj nie zmienim... :roll:
Lubi mnie tu niewielu :p
A większość nienawidzi :]

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Mon Dec 22, 2003 12:02 am

Więc poprosiłbym jeszcze o nominacje do usunięcia :cheesy: :twisted:
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

zajavka
Zainteresowany
Posts: 373
Joined: Mon Sep 15, 2003 5:58 pm

Post by zajavka » Mon Dec 22, 2003 12:35 am

Popieram Ramzesa, ta dyskusja nie ma sensu, tym bardziej, że w szyscy doszliśmy do tego samego wniosku. Co do nominacji, to nie wiem, bo nie czytam tematów w Miodzio oprócz jednego czy dwóch. Wybór pozostawiam innym, bardziej obeznanym. Na pewno można usunąć moje tematy, które i tak nie są zbyt popularne
Jam jest kielich bez dna. Jam jest śmierć bez grobu. Jam jest imię bez imienia.

User avatar
Szalona_Szatynka
Zainteresowany
Posts: 266
Joined: Tue Jul 15, 2003 9:40 pm
Location: #Ziemia - trzecia planeta od Słońca#

Post by Szalona_Szatynka » Sun Jan 11, 2004 8:28 pm

Ja piszę głównie w Miodzio a wcale gorsza sie nie czuję :roll: 8)
Dla mnie Miodzio jest działem na równi z pozostałymi, bo tam się zapoznajemy z innymi forumowiczami i tworzymy więzi między sobą :roll:
Dzięki pisaniu w Miodzio poznałam wiele ciekawych osób np. taką fajną osóbkę zwaną Tygryskiem :wink:
A z nikim mi sie tak przyjemnie nie toczyło wojny jak z Ramzeskiem :lol: (tylko nie popadnij w samozachwyt :twisted: )
---"We are beautiful in every single way - Yes, words can bring us down..."---Image
---------------:mrgreen: PoZdroWiOnKa Dla LuśKi, MeNelKi oRaZ LysS :mrgreen:----------------

User avatar
sysia
Zainteresowany
Posts: 302
Joined: Wed Aug 13, 2003 2:01 pm
Location: d. śląsk

Post by sysia » Mon Jan 12, 2004 11:08 am

od jakiegoś czasu nawet ja zauważam ze nic nowego i dobrego w Miodzio się nie dzieje, kiedyś dość aktywnie uczestniczyłam w nim, dzisiaj zaglądam tylko co do niektórych tematów a i to bardzo pobieżnie bo tak jak wcześniej ktoś zauważył, bierze udział w pogawędkach kilka osób i to zawsze na jeden i ten sam temat, więc nawet ja ówczesna bojowniczka i orędowniczka miodzio skłaniam się ku zmianom.
Zycie jest jak pudełko czekoladek,nigdy nie wiesz co ci się trafi

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Tue Jan 13, 2004 12:39 am

A ja właśnie zauważyłam małą zmianę :D Że mamy już królewską czwórkę zamiast królewskiej trójki!

Coraz bliżej Roswel... coraz bliżej... :) To chyba dobry kierunek?
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Tue Jan 13, 2004 2:43 pm

Hmm Miodzio, kiedyś podobnie jak sysia często tam zaglądałam, obecnie wogóle, ponieważ by być na bierząco musiałabym tam przesiadywać iemal 24h na dobę, co odbyłoby się kosztem innych działów.....
rzeczywiście Miodzio to już nie to samo co kiedyś a szkoda, może się to zmieni

Moze zamiast kilkunastu tematów o podobnej kwestii stworzyć jeden gdzie będzie można przeskakiwać z tematu na temat, a reszta tematów może znów zacznie żyć poprzednim życiem?
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Tue Jan 13, 2004 2:46 pm

juz nie zacznie.. nie ma tych, ktorzy je napedzali (albo nie maja czasu...)

ja licze na to, ze zacznie zyc nowym zyciem - innym, ale nie gorszym
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

zajavka
Zainteresowany
Posts: 373
Joined: Mon Sep 15, 2003 5:58 pm

Post by zajavka » Tue Jan 13, 2004 2:57 pm

Moim zdaniem, jeżeli chcemy, a przecież chcemy, żeby miodzio stało się wartościowym forum, tak jak to było wcześniej, to chyba powinno się przestać traktować miodzio jak śmietnik. Jeżeli jakiś moderator np. twórców uznaje, że np. wypowiedź zajavki jest bezsensu i nic nie wnosi do dyskusji, to niech nie przerzuca jej tutaj tylko usunie. Takie przenosiny wypowiedzi i tworzenie z nich odrębnych tematów, gdy wszystkie można było by zamknąć w jednym, są właśnie zaśmiecaniem miodzia i trudno dotrzeć do tych fajnych tematów. Ja już od jakiegoś czasu nie zaglądam do tego działu, bo nie mam ochoty przedzierać się przez stos tematów poświęconych Ramzesowi :? (wybacz)
Jam jest kielich bez dna. Jam jest śmierć bez grobu. Jam jest imię bez imienia.

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Tue Jan 13, 2004 3:11 pm

zgadzam sie, tylko jedna mala poprawka: jezeli to zejscie z tematu jest zabawne, jezeli mod czuje, ze moze z niego powstac jakas zabawna dyskusja, to - badzmy szczerzy - wlasnie z takich odpadkow powstalo stare Miodzio.
Ale zajavka ma racje - w wiekszosci przypadkow trafiaja tam bezsensowne i bezwartosciowe posty...
tak wiec apel do moderatorow: nie bojcie sie osadzac - tutaj to Wy stanowicie prawo. i jakkolwiek despotycznie to brzmi, taka jest prawda. Wiem, ze wiekszosc z Was jest rozsadnymi ludzmi i ufam Wam - nie pakujcie mi do Miodzio wszystkigo, ale tez nie bojcie sie wrzucic tam tego co wyda sie Wam choc troche smieszne...
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Tue Jan 13, 2004 3:17 pm

a ja mam takie pytanie do {o}
Czy jest możliwe np stworzenie działu, do którego wrzucałoby się tematy np usunięte z innych działów, które nie są już popularne, albo rozdzielowne z innych i w tym dziale byłyby one np tylko przez dziesięć dni poczym jeśliby nikt nie wykazał nimi zaiteresowania możnaby było je usunąć?
zaznaczam, ze nie mam tu na myśli działu Miodzio tylko pozostałe (bo od dawna mnie to nurtuje czy jest sens np trzymać temat, który ktoś odwiedził poraz ostatni jakieś 4 miesiące temu........)


co co działów poświęconych Ramzeskowi, najczęściej odwidzałam ten poświecony avatarkom, ale ostatnio nawet tam nie zaglądam bo dyskusja regularnie schodzi na całkiem osobne tematy.......

Zauważyłam zresztą, ze w dziale Różnosci zaczyna się podobna sytuacja co w Miodzio......
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

zajavka
Zainteresowany
Posts: 373
Joined: Mon Sep 15, 2003 5:58 pm

Post by zajavka » Tue Jan 13, 2004 10:47 pm

Zgadzam się z Piterem. Po to na tym forum są moderatorzy, by pilnować porządku. Jeżeli uważają, że my, zwykli forumowicze, schodzimy z tematu, to mają prawo i obowiązek zrobić coś z tymi postami. Niekoniecznie przerzucić do miodzia. A, że w większości moderatorz to ludzie ze starej paczki, to wiem, że mają pojęcie jak powinno wyglądać fajne forum.
Jam jest kielich bez dna. Jam jest śmierć bez grobu. Jam jest imię bez imienia.

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Post by LEO » Wed Jan 14, 2004 9:01 am

Zaczne od tego, ze nigdy nie wiadomo kiedy absurdalne zejście z tematu, pozornie bezsensowne , zapoczątkuje nowy temat. Np. nie pamiętam od kogo się zaczęło, ktoś w muzyce "chlapnął" o piesku... Hotori zdaje się . Xander podążył tym tropem i powstała dyskusja na temat zwierzaków. Wydzieliłam temat i ku mojemu zdziwieniu (mam nadzieję, że pozytywnemu, ponieważ nie zdążyłam tam jeszcze zerknąć) temat stał się mniej więcej popularny.

Nie usuwałabym nieczytanych tematów do jednego worka. Moim zdaniem to trochę zamiesza i zrobi sie większy bałagan :) W poszczególnych działach widać co jest najstarsze; schodzi na koniec tabelki. Wiadomo, kiedy temat był poruszony i czego dotyczył. 10 dni to czasami bardzo mało, by zapoznać się z tym, czym najbardziej jesteśmy zainteresowani, zwłaszcza w tzw. gorących okresach (szkoła, studia, praca, święta :) ) a nie wspominając już w ogóle o poszukaniu "czegoś interesującego - nowego".

Nie usuwałabym WCALE starych, ale ciekawych tematów. Ponieważ musimy mieć na uwadze dwie rzeczy:
1. odwiedziny kogoś nowego, osoby, która weszła po raz pierwszy na forum i ma ochotę poczytać nasze wypowiedzi i różne tematy mogą tę osobę (ciekawską nota bene ;) ) interesować. Nie skupiajmy sie na tym tylko co jest, ale pamiętajmy też o tym co było.
2. Są osoby, które lubią sobie przypominać, ale nie wypowiadają się. Czasami widać to po liczbie wyświetleń tematu, choć to nie jest precyzyjny miernik.

Wydzielanie: ok. Do miodzio... ? PITER jest kompetentny, poradzi sobie. Powyrzuca coś, co nie ma sensu, o ile inni moderatorzy oczywiście nie zrobią tego wcześniej lub będą mieli wątpliwości. Moderatorzy mają swoje działy i tak pilnują. I uważam, że to właściwy kierunek.

Nie chcę tylko, by pozostały nam 2-3 popularne tematy kosztem tych wrześniowych, czy sierpniowych.
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests