Witamy na nowym Forum

Tematy, które z różnych powodów nie powinny być kontynuowane...
Forum rules
W tym dziale nic się nie dzieje. To, co czytasz, jest nieaktualne...

Czy podoba Ci się pomysł założenia nowego forum?

To wspaniale - wreszcie wszystko będzie działać!
8
30%
Fajnie - ale szkoda, że na nowym nie będzie postów ze starego.
14
52%
Po co robić nowe? Przecież stare jakoś się trzyma.
0
No votes
To nie w porządku wobec OLkI.
5
19%
 
Total votes: 27

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Witamy na nowym Forum

Post by {o} » Sat Oct 21, 2000 2:01 am

Ze względu na ciągłe problemy z serwerem, na którym znajduje się forum OLkI - redakcja roswell.xcom.pl postnowiła stworzyć drugie forum. Czy był to dobry pomysł - zdecydujecie Wy.

User avatar
luki
Twórca
Posts: 431
Joined: Tue Jul 08, 2003 12:20 pm
Location: Pomorze Środkowe
Contact:

Post by luki » Tue Jul 08, 2003 12:33 pm

Cóż, szkoda, że forum startuje od nowa, ale już od dłuższego czasu tamte forum jest "nieużywalne", i nic nie wskazuje na to, żeby miało być inaczej. A wiem, że dla niektórych dzień bez forum to dzień stracony - dlatego nie chcemy narażać te osoby na torturę ciągnąca sie w nieskończoność. Mam nadzieję, że każdy się tu szybko zadomowi.

pozdrawiam!
luki

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Sat Jul 12, 2003 6:32 pm

Hm... Śiwetnie. Czy mi się zdaje, czy jak na razie jestem jedna z piewrszych na Forum...? Jak tak dalej pójdzie, to rozdwojenie mam jak w banku. No nic, teraz by się tylko przydało mieć tą 48-godzinną dobę... W każdym razie może to i dobrze... {o}, Luki - powodzenia!!! :)
Image

User avatar
zulugula
Zainteresowany
Posts: 418
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:06 pm
Location: Gdańsk
Contact:

Post by zulugula » Sat Jul 12, 2003 7:11 pm

Cieszę się , że powstało nowe forum tylko podobnie jak nan chciałabym teraz mieć dłuższą dobę :D ale może to i lepiej w końcu Things Change...

dewilde
Gość
Posts: 6
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:06 pm

Ej

Post by dewilde » Sat Jul 12, 2003 8:28 pm

Wiecie co wy robicie!?!?! OLkA długo walczyła żeby forum istaniało! to jest nie fair wobec niej.. Ludzie przez tyle czasu to forum chodziło, ale tak to jest z roswell.xcom.pl!!! OLkA chciała zrobić ogólno polski chat roswellowców, roswell.xcom.pl zrobiło swój ,samą nazwą wykluczając żeby był on ogólnopolski. Olka zrobiła forum było spoko, do momentu w którym nie chciała oddać go pod opiekę roswell.xcom.pl.... Nie mam do was pytań to forum pojawiło się dzisiaj i już jest 40 osób ... ludzie przemyslcie co wy robicie... Zdecydujcie się czy trzymacie z forum na którym zawsze spędzaliście czas czy na forum monopolistycznego roswell.xcom.pl !

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Sat Jul 12, 2003 8:32 pm

Przepraszam, a jest jakiś zakaz, jak jest się tutaj, to nie można być tam...? Oni się tutaj trudzili by to wszystko zrobić - uszanujmy ich pracę i nie zawiedźmy ich. Olka też się namęczyła - i co, wszyscy się masowo przerzucą tutaj? Nie wiesz, ile tam jest osób zarejstrowanych? Ile postów? Zastanów się.
Image

dewilde
Gość
Posts: 6
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:06 pm

Post by dewilde » Sat Jul 12, 2003 9:16 pm

No wiem ile pracy! Gotowy szablon z netu i instalacja forum! Sam wiem ile to zajmuje bo takie sobie zrobiłem i zajęło mi to niecałe 5 minut wraz z wrzuceniem nowego loga! Faktycznie roboty.... Pozatym to logo, takie coś to mi zajmuje 30 sekund w photoshopie!! Ktoś kto robił to logo operowal tylko na warstwach!

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Sat Jul 12, 2003 9:37 pm

Jeśli chodzi o logo - to tylko prowizorka, która faktycznie powstała w około 30 sekund. Nie wiem czy wiecie, ale z założeniem roswell.xcom.pl wlace nie było tak łatwo. Monopol? Równie dobrze można by powiedzieć, że monopol na fora właśnie został złamany...
Ale tu nie o to chodzi. Nie chcemy nic łamać, pokonywać, zwalczać. Dajemy tylko alternatywę - jeszcze jedno miejsce spotkań.

Swoją drogą - jak na razie nie ma jeszcze 40 osób, tylko 25...

dewilde
Gość
Posts: 6
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:06 pm

Post by dewilde » Sat Jul 12, 2003 9:52 pm

Hmmm... Fakt Monopol był, ale to nie miał za cel konkurencji dla roswell.xcom.pl! Strone forum mozna znaleźć rówież pod adresem forum-roswell.prv.pl . Dlaczego to forum pojawił sie teraz! Akurat jak zaczęło działać na komnacie! i dokładnie po tym jak OLkA odmówiła przeniesiena forum na wasz server? a tak poza dlaczego powstał chat o nazwie roswell.xcom.pl a nie jakiejs innej która by nie była reklamą waszego servisu! Mieli byscie wszelkie prawa na nim a byłby ogólnopolski!
Last edited by dewilde on Sat Jul 12, 2003 10:07 pm, edited 1 time in total.

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Sat Jul 12, 2003 10:04 pm

No cóż - monopol z definicji przeciwstawia się konkurencji - bez komentarza...

Nie będę wyjawiał tutaj szczegółów, jak toczyły się dyskusje. Zapewnię tylko, że decyzja, jaką podjęliśmy nie była podyktowana jakimiś zapędami monopolistycznymi. Doprawdy nie rozumiem - w czym problem? W tym, że jako tak duży serwis nie powinniśmy dalej się rozwijać?

dewilde
Gość
Posts: 6
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:06 pm

Post by dewilde » Sat Jul 12, 2003 10:10 pm

Ok. Poprostu troche się wkurzyłem! I wiem jak były boje z Lukim ale... muszę się z tym pogodzić... Tylko jeszcze jedno pytanko OLkA wie?

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Sat Jul 12, 2003 10:15 pm

Boje z Lukim? To znaczy? Luki z kim?

OLkA wie.

new_jason
Gość
Posts: 38
Joined: Sun Jul 13, 2003 10:08 am
Location: Wysokie Mazowieckie [Podlasie]
Contact:

Post by new_jason » Sun Jul 13, 2003 11:02 am

Jejq - Monopol. Ehhh. Bym si chetnie wypowiedzial w tej sprawie, ale uwazam te rozmowe za skonczona :P Powiem tyle, ze sie cieshe ze xcom ma wlasne forum, strashnie przyzwyczailem sie to tej stronki, a teraz jest forum to jeshcze czesciej wpadac bede - choc to robie 15 razy dziennie... :D
Let us not look back in anger, not forward in fear, but around in awareness.

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Sun Jul 13, 2003 2:12 pm

luki wrote:Cóż, szkoda, że forum startuje od nowa, ale już od dłuższego czasu tamte forum jest "nieużywalne", i nic nie wskazuje na to, żeby miało być inaczej. A wiem, że dla niektórych dzień bez forum to dzień stracony - dlatego nie chcemy narażać te osoby na torturę ciągnąca sie w nieskończoność. Mam nadzieję, że każdy się tu szybko zadomowi.

pozdrawiam!
luki
hmm dlaczego Luki mówisz, ze tamte forum było nieużywalne? Było używalne, jak znów zaczęło działać, fakt działało jak działało, ale działało i to się liczy. Naprawdę zagladaj tam a zobaczysz, ze nadal istnieje jak działa. Oczywiście chciałabym, by działało już bez zarzutu, ale jeśli nadal są jakieś problemy to ja mogę czekać aż się rozwiążą, przynajmniej dla mnie to żaden kłopot.

Co do tych sporów to czy tamto forum - nie rozumiem tego, co stoi na przeszkodzie by odwiedzać oba fora? Jak dla mnie powstanie tego forum wcale nie oznacza, ze przestanę chodzić i postować na tamtym forum, bo tam istnieje wiele wspaniałych tematów, których za chiny bym nie porzuciła. Dla mnie będzie to kolejne forum, wśród tych 20 na których jestem już zarejestrowana, ot po prostu moja doba musi teraz wynosić 40 godzin i już ;)
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Sun Jul 13, 2003 2:24 pm

Luki napisał ten post jeszcze w czasie, kiedy nie działało. (Wczoraj istnienie forum zostało tylko ogłoszone - założone zostało trochę wcześniej i toczyły się tylko dyskusje - co dalej?)
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Sun Jul 13, 2003 2:37 pm

hmm post Lukiego jest z 8 lipca a forum przecież już działało 3, fakt, ze było to uzależnione od obecności sd na necie, ale jednak jak tylko było aktywne było używane
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

morfeusz187
Gość
Posts: 2
Joined: Sun Jul 13, 2003 3:15 pm
Location: turek city:)

Post by morfeusz187 » Sun Jul 13, 2003 3:42 pm

kiedy pisalem ten post bylem jakas 5 minute na tym forum i juz dostrzeglem jedna rzecz ktora mnie bardzo zdenerwowala, mianowicie chodzi mi tutaj o "my - prywatnie" do ktorego dostep maja tylko jakies osoby z upowaznieniami, co trzeba zrobic by miec takowe upowaznienie , wogole po co cos takiego zakladac?? jak sie zaklada forum to robi sie to dla wszystkich, administratorzy!!!!! wiecie co oznacza slownikowe pojecie WSZYSCY bo chyba zakladajac ten odnosnik"my - prywatnie" nie wiedzieliscie, myslalem ze tu sa jakies powaznie osoby ktore znaja sie na rzeczy a widze ze sa tu takze samoluby, ktorzy mysla tylko o sobie i zrobili sobie prywatny "pokoik" do rozmow, to mi sie bardzo nie podoba, to po prostu chamstwo, ja np jestem nowy tutaj i chcialbym np zapoznac kogos prywatnie ale nie moge bo jakis administrator zastrzegl obie ten "pokoik" bardzo nieladnie, po prostu dziecinnie i nierozwaznie zrobione.

User avatar
Nan
Hybryda
Posts: 2781
Joined: Sat Jul 12, 2003 6:27 pm
Location: Warszawa

Post by Nan » Sun Jul 13, 2003 3:51 pm

O mamo, poczytaj, morfeusz, poczytaj... Do każdej grupy można się dostać, nikt nie jest uprzywilejowany, zresztą niby jak, co ulgę podatkową ma czy jak...?
I przychylam się do zdania ciekawskiej - dlaczego nie mogą istnieć oba? Jakiś zakaz czy co? W takim razie powinno się wyeliminować f4f, bo tam też jest polski pokoik...
Image

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Sun Jul 13, 2003 5:25 pm

Grupa "Przyjaciele", dla której dostępne jest forum "My - prywatnie" to grupa, że tak powiem "starych wyjadaczy", którzy wnieśli duży wkład w tej społeczności. Dostanie się do niej każdy, kto jest tu stałym gościem i zdobył sobie zaufanie. Założyłem to forum aby można sobie było porozmawiać z przyjaciółmi bez obaw, że przybłąka się jakiś cham, czy prześmiewca. Takie sytuacje się kilka razy zdarzały i niektórym adrenalina od tego podskakiwała.
Nie jest to jakaś niedostępna dla zwykłego śmiertelnika grupa - po prostu przyjaciele, którzy bez obaw chcą się podzielić swoil numerem telefonu, adresem, czy zwierzyć z osobistych problemów.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

Pedros
Starszy nowicjusz
Posts: 211
Joined: Sun Jul 13, 2003 12:31 am
Location: Wrocław
Contact:

Post by Pedros » Sun Jul 13, 2003 5:26 pm

A ja tam się cieszę, że jest nowe forum. Nie jestem na tyle długo fanatykiem Roswell, żeby chciało mi się czytać wszystko co tam jest ;)
Tutaj przynajmniej każdy startuje z równymi szansami....... myślę że to forum bedzie popularniejsze ze względu na samo życie strony. Niestety na roswell.hitnews.pl newsy pojawiają się raz na tydzień i to raczej nic nie wnoszące, tutaj można dowiedzieć się wszystkiego. Choć oczywiście nie mówie, że tamta strona jest zła, po prostu rzadziej aktualizowana :((

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests