Lost - dyskusje po odcinku #1

Rozmowy o serialu Zagubieni

Moderator: Olka

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Fri Nov 11, 2005 5:26 pm

To że Jack dobił rannego jest dla mnie oczywiste. Scenarzyści ukazali w ten sposób, że choć początkowo nie zamierzał wyręczać Boga, w sytuacji podbramkowej potrafi to zrobić. Ciekawie też został pokazany Sawyer, który na pozór potrafi być bezwględny i wierzy w prawo dziczy, tutaj spudłował haniebnie i nagle ponownie wyłazi z niego zwykły człowiek, do którego Sawyer nie chciał się przyznawać. Dobrze pokazany kontrast między nim a Jackiem.

A Charlie bynajmniej nie jest na głodzie. W scenie pogrzebu widać było przecież, że wciąż ma jeszcze zapas drugów. Jak mu się skończą, to dopiero będzie ciekawie.

Co do tajemniczego zagrożenia - ja obstawiam jakiś eksperyment genetyczny, względnie nieznany gatunek żyjacy tylko na tej wyspie. Być może powstały na skutek promieniowania, tamte okolice były chyba kiedyś używane jako poligon bomb atomowych (choć nie ręczę). Dinozaury bym odrzucił - zbyt proste, zbyt jednoznacznie się nasuwające, nawet uczestnicy katastrofy mówili o takiej mozliwości. No i co by wtedy tam robił ten niedźwiedź polarny?

Ha, blond-królewna i dla mnie początkowo yła wkurzajaca, ale to jak wykorzystał Charliego było świetne. Widać, że dziewczyna umie sobie radzić, byleby tylko byli w pobliżu mężczyźni.

No i dlaczego Locke przeżył spotkanie z "bestią"? Dlaczego o tym nie powiedział? Czy to mozliwe by "bestia" była czymś w rodzaju ... człowieka?

BTW, każdy odcinek odsłania dużą częśc przeszłosci jednej z osób. Wczoraj była to Kate i Locke. W następnych odcinkach zapewne będą to kolejne osoby. I zapowiada się to niezwykle interesujaco.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

T.O.M.A.S.Z
Nowicjusz
Posts: 73
Joined: Fri Jul 30, 2004 11:07 am
Contact:

Post by T.O.M.A.S.Z » Fri Nov 11, 2005 5:53 pm

Sawyer... no coż...wyrazisty charakter i ciekawą ma przeszlosc
" Well, it's all a mystery, that's all I can say. That's my honest opinion. A mystery..."-James Saunders Alas poor Fred.

Image

User avatar
Tajniak
Starszy nowicjusz
Posts: 251
Joined: Sat Mar 27, 2004 8:13 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by Tajniak » Fri Nov 11, 2005 7:17 pm

Czym jest ten potwór, raczej szybko się niedowiemy, może pod koniec tego sezonu, moim zdaniem serial nie zdobył by takiej popularnności gdyby taka tajemnica został a wyjaśnina zbyt szybko, trzeba zrobić temu jakąś otoczkę.
Ale nie możemy założyć że to nie jest normalne zwierze tylko po przez izolację wykształciło w sobie całkiem nowe cechy takie jak wzrost.
A przy okazji mam wrażenie że Locke je widział, tamten dzik był mały, a na niego gapiło sie coś co przewalało drzewa i patrzyło na niego znad jego głowy, mam nadzieje że powiedzą o nim coś jeszcze.

Locka w scenie z pierwszego odcinka z ruszaniem palców to nie pamiętam, dzięki czemu jego niepełnosprawność była dla mnie wielkim zaskoczeniem. I prawdę mówiąć cieszę się że nie pamiętałem to było miłe zaskoczenie.

co do Sawyer - Co za kretyn trzeba było strzelać w łep, co za debil. Ale za to fajnie pokazali że ma w sobie cząstke człowieczeństwa a nie żyje w dziczy, jak powiedział.

Blond królwa jest rzeczywiście wkórzająca, ale mam dziwne wrażenie że jej brat umrze a potem ona się zmieni, ale nie bierzcie tego co mówię na serio to tylko przeczucie, wyrobione przez wszystkie kiepskie filmy jakie obejrzałem. No cóż zobaczymy.

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Fri Nov 11, 2005 8:05 pm

Nie oglądałam czwartego odcinka, stąd nie widziałam Charliego na pogrzebie :D Zatem (prawie) wszystko jasne ;)

A po powyższych postach nabrałam jeszcze większej chęci do nadrobienia straty i zobaczenia co też ten Locke ukrywa!

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sat Nov 12, 2005 1:09 am

Locke dużo stracił na tajemniczości, gdy ujawniona została jego przeszłość. Ale pojawił się nowy sekret - jego spotkanie z "bestią".

Niby się nie dziwię Sawyerowi, że strzalał w serce, a nie w głowę. To jednak jakaś taka ... czystsza śmierć. Jakby strzelił w głowę, ta by się pewnie rozpadła, mózg by wszystko zapchlapał i w ogóle. A że nie trafił w serce - cóż, tego po prostu nie przewidział.
Ja sie dziwię, że Kate jemu kazała to zrobić. Spodziewałem się raczej, że da pistolet rannemu, żeby sam to zrobił. Dowiodłaby tym samym bezduszności, bo skazałaby go na Piekło, ale to by było jakieś takie bardziej logiczne.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
AAgusia
Gość
Posts: 47
Joined: Thu Nov 03, 2005 11:27 pm
Location: Ruda Śląska
Contact:

Post by AAgusia » Sat Nov 12, 2005 6:56 pm

serial naprawde interesujacy, zaczyna sie robic coraz mroczniej i tajemniczo- podoba mi sie:))) a wozek mnie po prostu zszokował!!! ciekawie sie tez zapowiada ten watek z kosmitami:) (chyba juz wiem gdzie Tess urodziła Zana:P:P:P)

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Mon Nov 14, 2005 8:10 pm

O czym jest ten serial ?

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Mon Nov 14, 2005 10:59 pm

Grupa złożona z samych świrów, narkomanów, bandytów i nie wiadomo kogo rozbiła się samolotem na wyspie, która jest nie wiadomo gdzie i biegają po niej nie wiadomo jakie zwierzęta.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Tue Nov 15, 2005 12:14 am

Czyli tacy Robinsonowie na psychotropach ?

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Tue Nov 15, 2005 1:30 am

Tak. Jest tu chyba też wątek religijny - jeden nie wiadomo kto ozdrowiał nie wiadomo jak, a potem nawet przeżył spotkanie z nie wiadomo czym, nie wiadomo czemu.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Tue Nov 15, 2005 4:51 am

Widzę, że nie tylko ze mnie jest nocny marek, ale sprawa tak mnie poruszyła, że nie omieszkam się wtrącić.

Istotne tutaj jest raczej, dlaczego grupa złożona z samych świrów, narkomanów, bandytów i nie wiadomo kogo rozbiła się samolotem na wyspie, która jest nie wiadomo gdzie, a po której biegają nie wiadomo jakie zwierzęta.

Wątek religijny, czy ja wiem... na pewno boski. Czyli tysiące pytań stawianych przez bohaterów (poniekąd widzów). Pytań pozostawionych bez odpowiedzi. Okazuje się jednak, że odpowiedzi wcale nie muszą być jedyną drogą poznania, bo właściwe zadawanie pytań także nią jest.

Xander
Fan
Posts: 700
Joined: Sat Aug 16, 2003 6:49 pm

Post by Xander » Tue Nov 15, 2005 9:31 pm

W sensie, ze fajny serial ?

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Tue Nov 15, 2005 10:20 pm

Świry, narkomani, bandyci, a ty sie pytasz czy fajny serial? 8)
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Tue Nov 15, 2005 10:35 pm

fajny, ale co z tego?

User avatar
Olka
Redaktor
Posts: 1365
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Post by Olka » Tue Nov 15, 2005 10:58 pm

Nic, bo serial nie ma być fajny tylko pieniądze zarabiać ;)

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Wed Nov 16, 2005 6:37 pm

Tu jest forum o Lost, a nie Smallville... :twisted:
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Wed Nov 16, 2005 8:31 pm

Olka wrote:serial nie ma być fajny tylko pieniądze zarabiać :wink:
I dlatego "Roswell" nie przetrwało :roll:
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Wed Nov 16, 2005 9:27 pm

Ale za to Moda na sukces przetrwala :D

User avatar
ADkA
Fan
Posts: 555
Joined: Fri Mar 12, 2004 10:07 am
Location: g.Śląsk
Contact:

Post by ADkA » Wed Nov 16, 2005 9:35 pm

Graalion wrote:
Olka wrote:serial nie ma być fajny tylko pieniądze zarabiać :wink:
I dlatego "Roswell" nie przetrwało :roll:
Uff.. powiało pesymizmem :evil:

Roswell jednakże miało AŻ :wink: 3 sezony, a Lost?
"Żal jest potrzebny, żałując swoich pomyłek, uczymy się na błędach. Ale na Boga, nie pozwól, by rządził twoim życiem. Zwłaszcza, że nigdy nie będziesz pewna, że zobaczysz następny wschód słońca."
Hotaru "Freak Nation"

Magea
Fan
Posts: 536
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:06 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by Magea » Thu Nov 17, 2005 4:02 pm

Roswell jednakże miało AŻ 3 sezony, a Lost?
Kręcony jest 2 sezon Lost.
:)

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests