Tolerancja...

Religia... Filozofia... Poszukujemy odpowiedzi na trudne pytania... Demaskujemy fałsz...

Moderator: {o}

Post Reply
User avatar
Maja_Sensi
Gość
Posts: 6
Joined: Thu Jan 08, 2004 4:16 pm
Location: Kraków

Tolerancja...

Post by Maja_Sensi » Thu Jan 08, 2004 5:15 pm

Co to właściwie znaczy? Zauważyłam że większość ludzi co do tematu tolerancji używa słow:
"rasizm", "szowinizm" itp.
Ale ludzie są nietolerancyjni gdy...:
- ubierasz się inaczej
-słuchasz, oglądasz, czytasz, lubisz coś lub kogoś innego
Zachowujesz się inaczej, jestes oryginalny....
Przeszkadza im nawet słuchanie Britney Spears.
Czemu? Bo to jest wstyd. A wstyd to jest kraść.
Co wy o tym sądzicie?
"Moje narodziny to przykład tego, jak duże poczucie humoru ma Bóg"

Lyss
Pleciuga
Posts: 618
Joined: Tue Dec 09, 2003 10:24 pm
Location: Swiar wampirow..raj dla kriw, pieklo dla smiertelnikow
Contact:

Post by Lyss » Thu Jan 08, 2004 10:22 pm

hmm maju ja ci powiem tak.. Ludzie sa nietolerancyjni dla tych osob ktorych zycia nie rozumieja.. np. taki punkowiec z irokezem na glowie wzbudza obrzydzenia bo ma swoj wlasny styl ktory nie pasuje innym wtedy jest nie tolerancja..

User avatar
{o}
o'Admin
Posts: 1665
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:31 am
Location: Opole
Contact:

Post by {o} » Thu Jan 08, 2004 11:18 pm

Tolerancja? Co to właściwie jest - szanowanie odmienności innych?
Osoby, które najwięcej i najgłośniej o niej krzyczą same są nietolerancyje :? Masz być tolerancyjny, czyli taki jak my. Masz akceptować, a najlepiej wprowadzać do własnego życia to, co my. A jak masz swoje zasady, które - co gorsza - pokrywają się z zasadami jakiejś religii - szczególnie chrześcijańskiej - to jesteś w najlepszym przypadku niepostępowy. Ale częściej padają słowa - zacofany, skostniały, nietolerancyjny właśnie, ciemnogród, ksenofob, fanatyk, księża mają za drogie samochody :shock: :? .
Skończmy z tą parodią - zacznijmy może od tolerancji dla moralności, cnoty, religijności, uczciwości a dopiero później pomyślmy o ubraniu i Britney Spears.
התשׂכח אשׂה עולה מרחם בן בטנה גם אלה תשׂכחנה ואנכי לא אשׂכחך
הן על כפים חקתיך

comprendo.info - co autor miał na myśli - interpretacje piosenek

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Fri Jan 09, 2004 10:03 am

{o} ale na codzień najbardziej ta nieszczęsna nietolerancja objawia się w takich drobnostkach, inności nie są mile widziane w społeczeństwie, można to zaobserwować nawet już w przedszkolu co mnie osobiście przeraża
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Fri Jan 09, 2004 1:48 pm

Tolerancja to szanowanie innych, tego kim są, jak wyglądają, w co wierzą, co lubią itp.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
sysia
Zainteresowany
Posts: 302
Joined: Wed Aug 13, 2003 2:01 pm
Location: d. śląsk

Post by sysia » Fri Jan 09, 2004 3:27 pm

tolerancji Polacy dopiero się uczą, nasz kraj nigdy nie był tolerancyjny, cała nadzieja w młodzieży która wychowuje się w innej rzeczywistości, nie ma już zakorzenionych pewnych stereotypów i jest bardziej nastawiona na ludzi, bo kwestia tolerancji nie dotyczy tylko obcokrajowców ale również wszelkich mniejszości np. homoseksualnych.
Polacy są źle postrzegani na świecie, nie wiem czy wiecie ale na świecie ludzie myślą że to Polacy wymordowali Żydów podczas II wojny. jest to wprost tragiczne. a najlepiej polską tolerancję odzwierciedla upiorne "powiedzenie" "ja jestem tolerancyjny, ale Murzyni to na asfalt" i uwazane jest to za bardzo śmieszne (całe szczęście ze śmieszy to tylko niektórych i to już dość nielicznych"
Zycie jest jak pudełko czekoladek,nigdy nie wiesz co ci się trafi

inti
Fan
Posts: 681
Joined: Sun Dec 21, 2003 3:03 am
Location: wawa centralna, peron 2, sektor 3

Post by inti » Fri Jan 09, 2004 8:47 pm

Byc tolerancyjnym to cenna zaleta... Mam nadzieje ze ja w jakims stopniu jestem tolerancyjny - aczkolwiek denerwują mnie niektóre rzeczy-ale staram sie to przemilczec-choc czasem mi to nie wychodzi. Różne są gusta(w ubiorze, muzyce, zainteresowaniach itd) jednak trzeba je szanowac. Uważam, że jesli nie szkodzi to drugiej osobie to nie powinnismy się wtrącać. Oczywiście najgorsze co moze dla mnie byc to nie tolerancja kulturowa
Last edited by inti on Fri Jan 09, 2004 9:49 pm, edited 2 times in total.

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Fri Jan 09, 2004 9:25 pm

Myśle, że jestem bardzo tolerancyjny :mrgreen:
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests