Śpieszmy się ...

Religia... Filozofia... Poszukujemy odpowiedzi na trudne pytania... Demaskujemy fałsz...

Moderator: {o}

lyson666
Nowicjusz
Posts: 71
Joined: Sat Mar 27, 2004 7:49 pm
Location: Wrocław
Contact:

Post by lyson666 » Fri Jun 18, 2004 7:20 pm

Ja przez ostatnie 3 lata byłem na wielu pogrzebach kumpli z parafii i nie tylko i wątpię żebyśmy się jeszcze kiedyś spotkali bo jeżeli istnieje niebo i piekło to większość moich kumpli trafi w to mniej przyjemne miejsce a ja razem z nimi szkoda będzie tylko tych którzy są w niebie :).Z osób najbliższych to pochowałem juz dziadków i kilku kuzynów zupełnie inaczej boli strata przyjaciela a inaczej członka nabliższej rodziny.
Cowards die many tiems before their deaths,The valiant never taste of death but once.

User avatar
Smerfeta
Nowicjusz
Posts: 82
Joined: Mon Jul 19, 2004 6:21 pm
Location: Smerfolandia :)
Contact:

Post by Smerfeta » Sat Aug 07, 2004 4:11 pm

No to pora się wziąść do roboty lysonku. Lepiej późno niż wcale. Może spełnisz jeszcze pare dobrych uczynków, więc weź się w garść i zacznij pomagać innym...
A co do tematu, to ja naszczęście nieprzeżyłam w moim pięknym życiu, żeby ktoś z moich kumpli zginął tak więc niewiem jak to jest z tymi pogrzebami przyjaciół... ale zato wiem jak czuje się człowiek kiedy zmarł członek jego rodziny, ponieważ najpierw zginął mój dziadek ze strony mamy, przy pogrzebie naprawdę chciało mi się płakac ale cóż i tak bym nikomu tym niepomogła... Potem zmarła żona mojego chrzestnago (niestety rodzice niechcieli mnie póścić na jej pogrzeb) też chciało mi się płakć potym jak się dowiedziałam, że ona nieżyje...
Wcześniej jednak zmarł mój dziadek ze strony taty ale co było dziwne chyba 2 dni przed tym wspaniałym dniem kiedy to wyszłam na świat... Babcia pewnie zbyt się niecieszyła na wieść o nowym członku rodziny, no ale cóż-przecież to nie moja wina, że akurat wtedy się urodziłam!
"Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
I ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
I nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
Czy pierwsza jest ostatnią
Czy ostatnia pierwszą. "
Jan Twardowski

User avatar
Justynka
Starszy nowicjusz
Posts: 189
Joined: Sat Aug 16, 2003 5:43 pm
Location: Toruń...

Post by Justynka » Tue Dec 07, 2004 11:59 pm

21 maja 2004 roku zginął mój przyjaciel Marcin... Chłopak mojej przyjaciółki, koleżanki z ławki... zginął w wypadku samochodowym... na prostej drodze... 2 km od domu...

tak naprawdę nigdy do mnie to nie dojdzie.. nigdy nei uwierze że Marcina już nie ma. On cały czas jest we mnie.. w moim sercu..
Image

User avatar
caroleen
Zainteresowany
Posts: 374
Joined: Fri Apr 16, 2004 5:22 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by caroleen » Sat Dec 11, 2004 10:34 pm

Jedyną stratą do tej pory w mojej najbliższej rodzinie byłą śmierć dziadka kilka lat temu. Bolało. Zmarł na raka, w momencie, kiedy wydawało się, ze wszystko już będzie dobrze. To była moja tragedia.
Rok temu zupełnie niespodziewanie zmarł ojciec mojego kolegi. Nawet go nie znałam, ale patrząc na stojącą nad grobem rodzinę nie mogłam się pozbierać. Żona, dwóch synów (23 i 17 lat). I ich rozpacz. Najbardziej męczyło mnie to, że nie wiedziałam nawet co, mogę im powiedzieć - wszystko wydawało się zbyt trywialne. Ciekawe, czy są na świecie słowa, które w takiej sytuacji byłyby odpowiednie. Może kiedys uda mi się je znaleźć, aby następnym razem móc choć trochę ulżyć tym, którzy pozostali.
Image

User avatar
GhoST
Gość
Posts: 61
Joined: Sun Jul 13, 2003 8:31 pm
Location: Myślenice Camp
Contact:

Post by GhoST » Wed Mar 23, 2005 12:57 am

Smierc to ostatnio proba. W zyciu stracilem dwoch dziadkow, jeden z nich byl dla mnie kims waznym. Mialem wtedy 11 lat i ludzie opowiadali jak szedlem sam zdala od nich z glowa spuszczona w dol. Strata bliskiej osoby to niwatpliwie wielki bol, ale jego zycie i rzeczy, ktore go spotykaja potrafia bolec jeszcze bardziej. Ja czuje ten bol teraz, kiedy jestem przy niej, kiedy ja dotykam i patrze jej w oczy czuje go bardziej... Nienawidze tego. Kiedys bylem na pogrzebie Mamy mojego dobrego znajomego, kiedy go zobaczylem, spojrzalem mu w oczy uswiadomilem sobie, ze ktoregos dnia ja bede stal w jego miejscu. Smierc jest nieunikniona, trzeba nauczyc sie z nia zyc, przestac sie jej bac i byc na nia gotowym. Smierc budzi w nas kolejne uczucia.
Uważasz unikasz dotykasz nie świadoma... Zakochany w twoim Cieniu... Przytulam się w otchłani...

User avatar
Justynka
Starszy nowicjusz
Posts: 189
Joined: Sat Aug 16, 2003 5:43 pm
Location: Toruń...

Post by Justynka » Thu Jun 23, 2005 10:46 pm

dzisiaj byłam na pogrzebie mojej koleżanki...

Magda miała 22 lata i całe życie przed sobą...

najbardziej boli gdy odchodzą tacy młodzi :(
Image

User avatar
caroleen
Zainteresowany
Posts: 374
Joined: Fri Apr 16, 2004 5:22 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by caroleen » Fri Jun 24, 2005 12:52 am

Wstyd sie może przyznać, ale ja na ogól w takich momentach myślę o tych, co pozostali. Ten, który odszedł, jest już w lepszym świecie. To ci, którzy zostali muszą zmierzyć się z rzeczywistością. Z tym, co ich czeka. Bólem, wspomnieniami, dalszym życiem. Zawsze mam nadzieję, że osoba, która umiera otacza swoich bliskich opieką.
Justynko, wiem jak to boli - dwa moje ostatnie pogrzeby to byli ludzie w moim wieku. :cry:

"Śmierć jest błogosławieństwem dla tych, którzy odchodzą, a przekleństwem dla tych, którzy zostają". To mój tata.....
Image

User avatar
LEO
Minstrel przy dworze Czasu
Posts: 978
Joined: Fri Sep 12, 2003 7:16 pm

Re: Śpieszmy się ...

Post by LEO » Tue Nov 27, 2007 8:35 pm

płakałam na wielu pogrzebach. płacz był dla zmarłych, dla ich bliskich. dla mnie. raz mi ściskano ręce, raz ja starałam sie powiedzieć coś tym, którzy postali, coś co by miało sens. jutro idę na kolejny pogrzeb. ...

było ich o wiele więcej niż wesel, niż ślubów...

pewnych rzeczy nie da sie zrozumieć od razu, pewne słowa muszą być wypowiedziane, czasami nie można po prostu płakać.

pozostaje czas, by zrozumieć dlaczego.

czasami nie znajdzie sie na to pytanie żadnej odpowiedzi.

czasami odpowiedz nie jest zadawalająca.

a życie czasami nie jest sprawiedliwe.
"...I'm a member of that group of... outsiders. So... thank you, Roswell... Thank you for... for letting me live among you...Thank you for giving me a home... "

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests